R. Braziulis: reforma blefas, tai skandinavų popieriaus perdirbimo fabrikų invazija į Lietuvos miškus

“Tai yra skandinavų – suomių, švedų popieriaus perdirbimo fabrikų, „Ikea“ projektas. Jų tikslas yra perimti medieną į savo rankas. Ministras, Vyriausybė – tik nurodymų vykdytojai, prisidengiantys visokiomis ekonominio bendradarbiavimo organizacijomis.”

“Jie tiesiog priėmė įstatymą ir nubėgo į Švedijos ambasadą atsiskaityti, kad po Naujųjų bus viena įmonė. O dabar išsigandusi Generalinė urėdija dėl niekalų lauk mėto urėdus. Dabar yra išmesta 13, iki Kalėdų bus 20. Taip mažinama darbuotojų. O realiai tikslas yra vienas – vietiniai oligarchai, ta Lietuvos medienos grupė, nori statyti fabrikus, kontroliuoti prekybą nenorėdami pirkti medienos rinkos kaina.”

R.Braziulis: „Valdžia turi teisę vykdyti reformas, bet valdžia nėra dievai“

2017 gruodžio mėn. 13 d.


Jaunius POCIUS, zinios@vakarozinios.lt

Miškininkų nepasitenkinimas valdančiųjų sprendimais reformuoti valstybinių miškų tvarkymo sistemą pagimdė sąjūdį „Už Lietuvos miškus“. Praėjusį savaitgalį Raudondvaryje (Kauno r.) įvykusiame steigiamajame sąjūdžio suvažiavime priimtoje vienoje iš trijų rezoliucijų reikalaujama stabdyti šalies miškams pražūtingą urėdijų reformą.

Vienas iš sąjūdžio „Už Lietuvos miškus“ iniciatorių Lietuvos žaliųjų judėjimo pirmininkas Rimantas Braziulis neigia, kad naujas nepolitinis darinys radosi miškininkų iniciatyva. Pasak jo, iš 400 suvažiavimo dalyvių daugiau kaip pusė buvo ne miškininkai, o šiaip žmonės, susirūpinę miškų ateitimi. „Neišvengiamai vadovybėje yra miškininkų, tarp steigėjų yra profesorius Vaidotas Antanaitis, buvęs pirmosios Vyriausybės po nepriklausomybės atkūrimo miškų ūkio ministras, ir nė metų Kauno urėdu nedirbantis Saulius Lazauskas, visi kiti – ne miškininkai“, – tikina žaliųjų lyderis.

SKAITYTI PLAČIAU: Kauno urėdo, sąjūdiečio SAULIAUS LAZAUSKO komentaras GYVAM MIŠKUI – „Kodėl buvote atleistas?“

SKAITYTI PLAČIAU: Miškų profsąjungos (LMPF) – „darbuotojai yra bauginami ir prievartos būdu verčiami dirbti naujoje įmonėje“

„Miškai, užimantys beveik penktadalį šalies teritorijos, labai rimta ūkio šaka, o ta reforma yra jos sužlugdymas ir užgrobimas, kaip nutiko su Lietuvos laivynu, – R.Braziulis aiškina, kodėl sąjūdis kyla prieš valstybės miškų valdymo pertvarką. – Tokios reformos Estijoje ir Latvijoje prasidėjo prieš 20 metų. Estijoje tik dabar susikūrė visuomeninis sąjūdis, bet jame net miškininkų nėra, nes ten apskritai jų nebelikę, o tėra kriminalizuotos medkirčių organizacijos, kurios masiškai kerta miškus. Dabar ten kertama 2,5 karto intensyviau negu iki reformos, Latvijoje – 2-3 kartus intensyviau. Iš latvių yra atimtas tarptautinis sertifikatas, liudijantis miškų tvarkymo tvarumą, jie jo dešimtmečiais nebeatgaus.

– Jūs pranašaujate, kad ir mūsų miškams tas pats gresia?

– Tai yra skandinavų – suomių, švedų popieriaus perdirbimo fabrikų, „Ikea“ projektas. Jų tikslas yra perimti medieną į savo rankas. Ministras, Vyriausybė – tik nurodymų vykdytojai, prisidengiantys visokiomis ekonominio bendradarbiavimo organizacijomis. Skandinavų korporacijos tai EBPO (Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija – red. past.) turi milžinišką įtaką. Galima manyti, kad jos tiesiog EBPO paprašo pareikšti, jog nepanaikinus urėdijų mūsų nepriims į EBPO ir t.t.

SKAITYTI PLAČIAU: Miškų detektyvas naujokams – kaip greičiau „įvažiuoti į temą“?

SKAITYTI PLAČIAU: Miškų reformos priešistorė: valstybiniai miškai intensyviai atakuojami dar nuo 1995

– O dabartinė miškų tvarkymo sistema jus tenkina?

– Valdžia turi teisę vykdyti reformas ir niekas negali to uždrausti. Bet valdžia nėra dievai. Ji turi vykdyti įstatymus, tartis su visuomene. Jeigu jie būtų taręsi, būtų radę būdų efektyviau dirbti ir gauti daugiau naudos nesudarkant miškų, kad regionuose bedarbiais nebūtų paleista 5-6 tūkst. žmonių. Bet jie tiesiog priėmė įstatymą ir nubėgo į Švedijos ambasadą atsiskaityti, kad po Naujųjų bus viena įmonė. O dabar išsigandusi Generalinė urėdija dėl niekalų lauk mėto urėdus. Dabar yra išmesta 13, iki Kalėdų bus 20. Taip mažinama darbuotojų. O realiai tikslas yra vienas – vietiniai oligarchai, ta Lietuvos medienos grupė, nori statyti fabrikus, kontroliuoti prekybą nenorėdami pirkti medienos rinkos kaina. Latvijoje jau 2-3 žmonės nustato, už kokią kainą įmonės pirks medieną. Tas modelis eina į Lietuvą. Išvaikę miškininkus, skandinavų ir vietiniai oligarchai nesumokėdami tikrosios medienos kainos kasmet pavogs iš valstybės apie 30-50 milijonų eurų.

SKAITYTI PLAČIAU: Apie miškų „biznį“, IKEA, Harvardą ir konsolidacinius paketus. Kas supirkinėja Lietuvos miškus?

SKAITYTI PLAČIAU: Kodėl IKEA reikia 1 % pasaulio medienos arba kaip IKEA susijusi su urėdijų reforma?

– Bet jau dabar atrodo, kad pas mus miškai kertami iš peties.

– Jūs pirtį kuo kūrenate? Šašlykus ant malkų kepate? Grindys namie tikriausiai irgi medinės? Dirba ir fabrikai. O žmonės tokie glušai, kad nori, kad medis iš Marso atskristų. Rusų laikais kirto tris milijonus (kubinių metrų – red. past.), tris atsiveždavo iš Rusijos. Dabar atsivežti negali, kerta čia šešis milijonus (valstybiniuose ir privačiuose miškuose – red. past.). Tai kaip tų kirtaviečių nesimatys. Dabar žmonės galvoja: va, miškininkai kerta, urėdai viską išvagia, o štai reforma juos išvaikys ir niekas nebekirs.

Šaltinis: RESPUBLIKA

Sąjūdis „Už Lietuvos miškus“ įsisteigė (2017 12 09) kaip miškininkų bendruomenės ir visuomenininkų iniciatyva, siekianti formuoti platų visuomenės judėjimą, ginantį miškus ir miškininkus;

2017 12 09 Miškų Sąjūdžio suvažiavimo įrašas (pilnas): 

2017 12 14 Sąjūdžio “UŽ LIETUVOS MIŠKUS” Konferencija (po suvažiavimo) 

Estijos piliečių pranešimas apie padėtį Estijos miškuose Miškų Sąjūdžio suvažiavime 2017.12.09 (su lietuviškais subtitrais):


Visą Sąjūdžio medžiagą, įrašus ir naujienas rasite skiltyje: “Miškų Sąjūdis”


Lietuva diegia skandinavišką (pramoninį) miškų valdymo modelį. Tokį patį jau įdiegė Latvija ir Estija. Šio modelio “tėvynė” – Švedija ir Suomija.

Liberalus miško valdymo modelis – grėsmė Baltijos ir Skandinavijos regionų miškams


ESTIJA

Miškų reforma Estijoje – Indrek Vainu pranešimas „viskas dėl pinigų, didelių pinigų“ (2017 12 09)

Estijos miškai kertami greičiau nei auga, o ministerijose dirba medienos pramonininkai (interviu)

Estijos miškai krizėje: kieno interesus atstovauja valstybė?

Medienos pramonės lobistai siaubia Estijos miškus – „medžiai kaip ir kiaulės turi duoti naudą“

Šokiruojantys ornitologų duomenys: kodėl Estijos miškai praranda 60 000 paukščių porų per metus?

SUOMIJA

Greenpeace nusikaltimų prieš miškus byla: Suomijos popieriaus industrija

Kaip medienos korporacijos Suomijoje perėmė miškų valdymą

Viešas Suomijos ir ES miško mokslininkų pareiškimas Suomijai: kirtimų didinimas pavojingas

68 mokslininkai kovoje su Suomijos miško pramonės lobistais ir korumpuotais politikais

Nepaisydama klimato kaitos ir pavojaus samiams, Suomija miškų kirtimus didins 25 procentais

ŠVEDIJA

Senieji Švedijos miškai išnyks iki 2035 – miško pramonė naikina laukinę gamtą

Švedijos patirtis: naikinamus miškus keičia medžių fermos?

Tyrimas: Ką slepia Švedijos miškininkystės pramonė arba kas gresia Lietuvos miškams?

LATVIJA

Latvijos girininkai: po reformos kerta masiškai – toks politinis sprendimas ir niekas nežino kas vyksta miškuose

MIŠKŲ REFORMA: kaip latviai pardavė savo miškus užsieniečiams

Al Jazeera reportažas apie naikinamus Latvijos miškus

Kodėl Latvijos miškuose šeimininkauja verslininkai?


Pilietinė žiniasklaida

#pilietibūkbudrus #
žinokKasvyksta
#saugokMišką
 #tapkpilietinežiniasklaida

Parodykime kas iš tiesų vyksta Lietuvoje, nes žiniasklaida to niekada neparodys.


info@gyvasmiskas.lt

Informuojame, kad šioje svetainėje yra naudojami slapukai. Supratau