Miškų profsąjungos (LMPF) – “darbuotojai yra bauginami ir prievartos būdu verčiami dirbti naujoje įmonėje”

„Pavyzdžiui, kažkodėl niekas nemini to fakto, kad nuo 1990 metų, įgyvendinant vidines pertvarkas, miškų sektoriaus darbuotojų sumažėjo daugiau kaip 3,3 karto – nuo 12,5 tūkst. iki 3,8 tūkst. Kuriame dar valstybės sektoriuje tiek sumažėjo darbuotojų? Kuri dar Aplinkos ministerijos valdoma institucija susitraukė daugiau kaip 3 kartus? Tai tikrai daug. Tiesą sakant, pagal tai, kiek ir kokių funkcijų tenka urėdijoms, dirbančiųjų skaičius jau priartėjęs prie ekstremalaus minimumo. Šiuo metu 1000 hektarų miško tenka 3,6 darbuotojo. Aplinkos ministras K. Navickas aiškiai pasakė, kad po reformos tokį  plotą turėtų aptarnauti tik vienas žmogus.”

I. Ruginienė. Dėl valstybinių miškų reformos iki 3000 žmonių liks gatvėje?

LMPF pareiškimas

2017 12 20

Valstybinėse įmonėse apgaudinėjami darbuotojai

Valstybinių įmonių miškų urėdijų darbuotojai, nesutikę tęsti darbo santykių naujoje įmonėje yra bauginami ir prievartos būdu verčiami neteisėtai dirbti naujoje įmonėje. Taip atsiranda precedentas nelegaliam darbui valstybinėje įmonėje. Atmesdami būdą tartis su darbuotojais ir dėti pastangas juos išlaikyti naujoje sistemoje, reformos vykdytojai jų atžvilgiu renkasi neteisėtus veiksmus.

Prieš prasidedant valstybinių miškų reorganizavimo procesams, Aplinkos ministerijos vadovai nuolat teigė, kad po urėdijų reformos taps nereikalingi apskaitos, personalo, informacinių  technologijų, kitų bendrųjų funkcijų specialistai. Dauguma šių specialybių darbuotojų bei dalis profesionalių miškininkų, nelaukdami, kol jie bus atleisti veiklos optimizavimo metu  ir netikėdami, kad juos atleidžiant iš naujosios Valstybinių miškų urėdijos su jais bus sąžiningai atsiskaityta, nesutinka tęsti darbo santykių naujoje įmonėje.

„Susidaro krizinė situacija, kai ateinančių metų pradžioje daugumoje naujosios  įmonės filialų bendrųjų funkcijų nebus kam vykdyti. Generalinė miškų urėdija (GMU) desperatiškai ieškodama išeities, nurodė miškų urėdijų vadovams priversti darbuotojus atidirbti įspėjamąjį laikotarpį, kuris iš tikrųjų yra skirtas iš anksto įspėti darbuotoją apie jo atleidimą, o ne darbuotojo privalomam kažkokio termino atidirbimui. Tokie GMU vadovų darbo metodai rodo jų nekompetenciją darbo teisės klausimais“, – sako Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacijos (LMPF) pirmininkė Inga Ruginienė.

SKAITYTI PLAČIAU: Kauno urėdo, sąjūdiečio SAULIAUS LAZAUSKO komentaras GYVAM MIŠKUI – „Kodėl buvote atleistas?“ (papildyta GMU ir AM komentaru)

Tokia situacija susiklostė dėl GMU neveiklumo, teisinės nekompetencijos ir netinkamo miškų urėdijų vadovų veiksmų koordinavimo 42 miškų urėdijas jungiant į vieną valstybės įmonę. Žinant, kad miškų urėdijų egzistavimas baigsis š.m. pabaigoje, GMU turėjo inicijuoti pranešimų apie darbo santykių tęstinumą  įteikimą darbuotojams žymiai anksčiau, priklausomai nuo to, koks įspėjamasis laikotarpis darbuotojui priklauso pagal Darbo kodeksą ar Kolektyvinę sutartį. Šiuos pranešimus darbuotojams įteikus gruodžio viduryje, likus vos kelioms dienoms iki miškų urėdijų egzistavimo pabaigos, darbuotojams nesutinkant tęsti darbo santykių naujoje Valstybinėje miškų urėdijoje, darbdavys neturi jokių galimybių Darbo kodekse nustatytais terminais įspėti darbuotoją apie  jo atleidimą darbdavio iniciatyva. Tokiu atveju lieka viena išeitis – darbdavys privalo siūlyti darbuotojui jo sutikimu nutraukti įspėjimo terminą iki įmonės egzistavimo pabaigos, už likusį įspėjimo laikotarpį darbuotojui sumokant jam priklausantį darbo užmokestį.

„Privertimas atidirbti vadinamąjį „įspėjamąjį laikotarpį“  pas naują darbdavį  prieš darbuotojo valią, jam  nepasirašius kitos darbo sutarties, akivaizdu būtų nelegalus darbas valstybinėje įmonėje su visomis iš to išplaukiančiomis pasekmėmis darbdaviui. Taip pažeidžiamas ne tik Darbo kodekso 51 straipsnis, bet taip pat galimai tiesiogiai Lietuvos Respublikos Konstitucijoje įtvirtinta nuostata, jog priverčiamasis darbas yra draudžiamas. “, – teigia I. Ruginienė.

LMPF informacija

 

LMPF  jungia 37 baldų, popieriaus bei miško pramonės imonių profesines sąjungas ir  vienija apie 1700 narių.

LMPF puslapis internete

LMPF puslapis Facebook

Šaltinis: Valstybinėse įmonėse apgaudinėjami darbuotojai

Miškas šalia visų kitų funkcijų – atlieka ir socialinę funkciją – aprūpina darbu ir pragyvenimo šaltiniu daugybę vietos žmonių. Reforma tiesiogiai palies 3000 žmonių (Estijoje ir Latvijoje po analogiškos reformos šių žmonių neliko). Ši švediška “reforma” be darbo palieka apie 10-15 000 žmonių regionuose, tiesiogiai ir netiesiogiai susijusių su miško ir medienos sektoriais (GYVAS MIŠKAS).

GMU ir Aplinkos ministerijos  (kurios kuruoja reformos eigą) komentaras GYVAM MIŠKUI.

Inga Ruginienė, LMPF vadovė. Miškininkų piketas 2017.06.29

Miškininkų piketas 2017.06.29

Miškininkų piketas 2017.06.29

Miškininkų piketas 2017.06.29

Miškininkų piketas 2017.06.29

Miškininkų piketas 2017.06.29PAPILDYTA  2018 12 19 – 18:00

GYVAS MIŠKAS skambina GMU vadovybei sužinoti ar tiesa, kad terorizuojami žmonės ir kodėl netikėtai atleistas (12/18) Kauno urėdas, Sąjūdžio “Už Lietuvos miškus” iniciatorius Saulius Lazauskas. R. Prūsaičio nepavyko pagauti (skambinsime ryt), bet pakalbėjome su Generalinio urėdo pavaduotoju VALDU VAIČIŪNU. Reformos procesus šiuo metu kuruoja GMU vadovybės viršūnės (generalinis urėdas ir jo pavaduotojai) ir Aplinkos ministerija (K. Navickas, M. Norbutas, D. Dudutis)


PAPILDYTA  2018 12 19 – 18:10

GYVAS MIŠKAS skambina Aplinkos viceministrui MARTYNUI NORBUTUI, kuruojančiam miškus ir reformos eigą, sužinoti sužinoti ar tiesa, kad terorizuojami žmonės ir kodėl netikėtai atleistas (12/18) Kauno urėdas, Sąjūdžio “Už Lietuvos miškus” iniciatorius Saulius Lazauskas


Pilietinė žiniasklaida

#pilietibūkbudrus #
žinokKasvyksta
#saugokMišką
 #tapkpilietinežiniasklaida

Parodykime kas iš tiesų vyksta Lietuvoje, nes žiniasklaida to niekada neparodys.
———————-
info@gyvasmiskas.lt

Informuojame, kad šioje svetainėje yra naudojami slapukai. Supratau