Miškų detektyvas naujokams – kaip greičiau “įvažiuoti į temą”?

 “Žmogus turi tik vieną despotą – nemokšiškumą ir nėra nieko baisesnio už aktyvų nemokšą.”

Pradedančiam domėtis miškais ir miškų politikos peripetijomis

2017 12 17

Kaip greičiau “įvažiuoti į temą”?

Medžiagos yra labai daug, miškų klausimas yra kompleksinis, todėl reikia minimalaus informacinio ir žinių pamato, kad galėtume efektyviai reaguoti į problemą ir rasti optimalius sprendimus (išsaugotume natūralius Lietuvos miškus ir gamtą nuo suniokojimo).

Kaip tą padaryti mažiausiomis energijos ir laiko sąnaudomis?

Čia rasite medžiagos koncentratus, kurie jums padės sutaupyti daug gražaus laiko, o jo turime mažai – esamu momentu vyksta valstybinių miškų perdavimas mažai grupei asmenų (tame tarpe užsienio kapitalo įmonėms) ir urėdijų išardymas,  miškininkų išvaikymas –  procesai yra įsibėgėję, bet vis dar galime tai įtakoti – viskas priklauso nuo visuomenės gebėjimo greitai reaguoti į vykstančius procesus.

Pradžioje, pasitelkite trumpą  žodynėlį, kad gaudytis dažniau vartojamose sąvokose: Gyvo Miško Žodynėlis

MIŠKO GYNĖJO ABC

Pirma, reikalinga susigaudyti didesniame paveiksle – KAS ČIA, PO VELNIŲ, VYKSTA? Tai nėra nauja tema – ji tęsiasi virš 20 metų, t.y. laikotarpis, kurio metu buvo nuolat (ir visomis priemonėmis) bandoma perimti miškų kontrolę į užsienio korporacijų ir vietinių oligarchų rankas, propaguojamas skandinaviškas miškininkystės modelis. Todėl reikalinga suvokti ir istorinę perspektyvą. (Skyrius APIE REFORMĄ, CHRONOLOGIJA)

Antra, kur esame šiandien, kokioje stadijoje? (Skyrius KAS NAUJO, APIE REFORMĄ, CHRONOLOGIJA)

Trečia, bene svarbiausia, kas yra miškas? Kaip jis “operuoja”? Kokia jo reikšmė? Dauguma dalykų vyksta ir turi terpę tam vykti – tamsios, pasyvios ir nežinančios ko nori visuomenės “dėka”. Todėl turime šviestis, šviesti ir turėti pamatinį suvokimą kaip operuoja miškas kaip ekosistema (kurios dalis esame ir mes).
(Skyrius MIŠKAS)

Dėl Baltijos miškų genocido
“Didžiausia mūsų problema yra ne nuolatinis korumpuotų politikų, pareigūnų ar metai iš metų, vis didesnį gamtos niokojimą įteisinantys įstatymai… Didžiausia problema yra visuomenės neišmanymas kaip operuoja (veikia) Gamta.”
(Estijos pilietinio judėjimo už miškus (EMA) koordinatorius Indrek Vainu)

Ketvirta, jeigu žinome ko nenorime (išdraskytų, medžių “fermomis” paverstų miškų, dominuojančių plynų kirtimų, korporacijų invazijos ir t.t.) – turime kurti bendrą Viziją, kuri atlieptų mūsų esybei ir savasčiai, stiprintų miško sveikatą, kad galėtume aiškiai formuluoti savo tikslus ir reikalavimus. (Skyrius KĄ DARYTI?)

Laukiame jūsų idėjų, nes tai – bendra visų mūsų kūryba!

Rekomendacijos naujokams -nuo ko pradėti?

1) Pradžioje, susipažinimui, akimis permeskite  svetainės TURINĮ (“Didysis Paveikslas”), kad užčiuopt apie ką viskas: https://www.gyvasmiskas.lt/izanga-ir-turinys/

2) Kokį miškų valdymo modelį po “reformos” ruošiasi diegti Lietuva?
Miškų genocidas: kas mūsų miškų laukia po reformos? Suomijos modelis (VIDEO, 10 min) – https://www.youtube.com/watch?v=FYAWVmzvwgM

3) Karas dėl Lietuvos miškų 1995 – 2017. Kas iniciatoriai ir vykdytojai? (istorinė retrospektyva) https://www.gyvasmiskas.lt/karas-del-lietuvos-misku-1995-2017-kas-iniciatoriai-ir-vykdytojai/

4) Verta peržiūrėti skyrių APIE REFORMĄ – perskaityti bent po vieną straipsnį iš kiekvienos šalies (Estija, Latvija, Švedija, Suomija – užčiuopti ateities gaires kas laukia mūsų miškų, t.y. kas, prisidengus “reforma”, bandoma diegti Lietuvoje)

Estija https://www.gyvasmiskas.lt/kategorija/apie-reforma/estija/
Latvija https://www.gyvasmiskas.lt/kategorija/apie-reforma/latvija/
Suomija https://www.gyvasmiskas.lt/kategorija/apie-reforma/suomija/
Švedija https://www.gyvasmiskas.lt/kategorija/apie-reforma/svedija/

5) IKEA – viena pagrindinių “miško detektyvo” veikėjų. IKEA schemos – ką ir kaip ji veikia Lietuvoje? Kas yra IKEA ir kas slypi po išpiarintu pseudo “žalios” įmonės įvaizdžiu?

Kodėl IKEA reikia 1 % pasaulio medienos arba kaip IKEA susijusi su urėdijų reforma?

Apie miškų „biznį“, IKEA, Harvardą ir konsolidacinius paketus. Kas supirkinėja Lietuvos miškus?

6) Pilietinis GYVO MIŠKO tyrimas Seime – nuo ko viskas prasidėjo?  (VIDEO)  Tai yra siūlo galas, nuo kurio startavome mes – https://www.youtube.com/watch?v=M1lywdg1yKc

7) Peržiūrėti Sąjūdžio “Už Lietuvos miškus” medžiagą (suvažiavimą ir konferenciją), kuris įsisteigė (2017 12 09) kaip miškininkų bendruomenės ir visuomenininkų iniciatyva, siekianti formuoti platų visuomenės judėjimą, ginantį miškus ir miškininkus;

Urėdijų naikinimas prilygs rajonų išnykimui
Žinote, ką apie šalies miškų ūkį draskančias pertvarkas pasakė Rokiškio krašto garbės pilietis, vienas žymiausių šalies miškininkų, akademikas Leonardas Kairiūkštis, šią savaitę viešėjęs Rokiškyje? Jis teigė, jog „urėdijų naikinimas prilygs rajonų išnykimui“.

GYVAS MIŠKAS palaiko šią iniciatyvą ir padeda viešinti informaciją, kurią blokuoja arba paviršutiniškai nušviečia (arba dar blogiau – juodina) žiniasklaida, suvokdami, kad tai paskutinė “gyvoji siena”, kuriai kritus, miškuose nebelieka miškininkų, tik medkirčiai, o iš Lietuvos žemėlapio išnyksta dar vienas mažas miestelis… ;

8) Skyriuje KĄ DARYTI teikiame GYVO MIŠKO idėjas, kurias formavome po ilgų diskusijų su pačiomis įvairiausiomis žmonių grupėmis, siekdami atliepti visuomenės (ir miško) balsą.

Rekomenduojame (pakeis tai, ką jūs galvojate apie medžius):

Pasirodo, Avataro kūrėjai daug neklydo. Tik stebuklingieji medžiai auga mūsų planetoje:

Miško internetas: kaip medžiai komunikuoja tarpusavyje
Miškas – vartai į pasakų ir protėvių pasaulį
Sengirės – žmogaus nepaliesti miškai

9) Dvi temos, kurias būtina suvokti, tai būtų PLYNI KIRTIMAI ir PLANTACIJOS, nes tai bus pagrindinės ateinančių metų temos –  būtent, tai yra “inovatyvaus” skandinaviško miškininkystės modelio variklis.

Sveikiname jus – jūs jau perėjote į kitą žaidimo lygmenį! Junkis į GYVO MIŠKO būrį!

Sėkmės plečiant horizontus ir laukiame Jūsų idėjų, iniciatyvų ir minčių! Mūsų daug – kaip medžių girioje ir kuo įvairesni (“bioįvairovė”), tuo miškas sveikesnis ! 🙂

Lietuva klestės, jei miškai žydės!

#ateik #i #mišką
#mes #miškas
#pilietibūkbudrus #
žinokKasvyksta
#saugokMišką
 #tapkpilietinežiniasklaida

Portalo redaktorė Justina Vidzėnė

GYVO MIŠKO KOMANDA
(Viešieji miško ryšiai, atstovaujame mišką ir jo teises:)

info@gyvasmiskas.lt

 

2017 12 17|Kategorijos: Apie reformą, Uncategorized|Žymos: , |
Informuojame, kad šioje svetainėje yra naudojami slapukai. Supratau