PRANEŠIMAS URĖDIJŲ DARBUOTOJAMS dėl šantažo ir gasdinimo – kviečiame viešinti!

„Mes nebūtume buvę tokie sėkmingi, jei mes nebūtų naudoję beveik paramilitarinės (sukarintos) organizacijos miškininkystės sektoriuje“ (Skandinavijos miškininkystės modelio architektas)

“Ar sulauks urėdija savo šimtmečio? – Manau, kad sulauktų, jei visi miškininkai būtų solidarūs ir vieningai atsisakytų pereiti į po urėdijų sunaikinimo veiksiančią įmonę” (Saulius Lazauskas)

PRANEŠIMAS URĖDIJŲ DARBUOTOJAMS,

Vis daugėja atgarsių, kad reformatoriai šantažuoja, manipuliuoja, gasdina ir terorizuoja urėdijų darbuotojus, t.y. vietoj socialinio dialogo vyksta neregėto masto susidorojimas, naudojant policinius metodus.

Draudžiama reikšti pilietinę nuomonę ir poziciją, darbuotojams draudžiama palikti darbą ir bandoma priverstinai atidirbti kelis mėnesius naujoje įmonėje. Prieš miškininkus mestos neregėto mastelio pajėgos.

(Na, neveltui Aplinkos ministras K. Navickas apsistatė patarėjais karininkais ir šauliais)

Aplinkos ministro Kęstučio Navicko komandoje pradeda dirbti patarėjas Ernestas Jurkonis bei padėjėjas Juozas Širvinskas.

2012 m. dirbdamas Vilniaus apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos viršininku, p. Jurkonis yra pelnęs metų seklio titulą, informuojama spaudos pranešime.

Aplinkos ministro padėjėjas p. Širvinskas bus atsakingas už aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės stiprinimą. p. Širvinskas – atsargos karininkas, buvęs Lietuvos šaulių sąjungos vadas.

Aplinkos ministro komandoje — buves policininkas ir (9) atsargos karininkas ENS 2017 m. baland±io 7 d. 11:56 Aplinkos ministro Kestuéio Navicko komandoje pataréju pradeda dirbti buves policininkas Ernestas Jurkonis, padéjéju — atsargos karininkas Juozas Sirvinskas.

Mes ne Kongas ar Gvinėja, ne Afrika, kur viešpatauja vietiniai karaliukai ir nesiruošiame tokiais tapti. Todėl kviečiame žmones ginti savo orumą ir teisę į pilietinę poziciją –  tokie dalykai negali būti toleruojami ir tapti norma.

Kviečiame visuomenę ir pilietinę žiniasklaidą solidarizuotis ir palaikyti žmones, kurie stoja prieš nelygias pajėgas.

Tokie sukarinti metodai buvo taikomi Suomijoje, kurioje patirties sėmėsi ministras….

Tokia metodologija (sukarintas spaudimas) buvo naudojamas diegiant naujus intensyvios miškininkystės metodus Suomijoje:

SKAITYTI PLAČIAU: Kaip Suomijos miškus siaubia stambioji medienos ir popieriaus pramonė 

Kaip Suomija perėmė privačių miško savininkų kontrolę

Kaip pažymi Sanni Seppo ir Ritva Kovalainen, Suomijos miškų savininkų asociacijas organizavo valstybė, tačiau jie netapo laisvaisiais veikėjais ar tikromis piliečių interesų grupėmis. Jie (miškų savininkai) buvo integruoti į valstybės administraciją ir jos kontroliuojami.

Suomijos valstybė kartu su celiuliozės ir popieriaus pramone sudarė tvirtą sąjungą, siekiančią išplėsti monolitinį miškininkystės modelį, kuris visiškai netoleravo kitokios nuomonės ar alternatyvių modelių.

Praktiškai, Suomijos miško savininkai prarado kontrolę kaip valdyti savo nuosavus miškus. Visi buvo priversti taikyti tą pačią praktiką, tas pačias miškotvarkos procedūras, kurios buvo sukurtos siekiant užtikrinti tinkamą medienos tiekimą celiuliozės ir popieriaus pramonei. Iš pradžių miškas buvo išretinamas celiuliozei, o paskui išvalomas plynais kirtimais, kad gauti maksimalią medienos masę ir medieną.

Valdžios institucijos griežtai baudė miško savininkus, kurie nesutiko plynai iškirsti savo miškus ir juos kaltino „jų miškų sunaikinimu“ (!). Tai, žinoma, buvo išskirtinė Vakarų demokratijos procedūra ir tai iš ties vyko, o Seppo ir Kovalaineno knygose pateikti pasakojimai atspindi aiškų ir logišką viso to modelį.

Seppo ir Kovalainen įtraukė vieno iš pagrindinių Suomijos naujosios miškininkystės politikos architektų išraiškingą citatą, pagal kurią: „mes nebūtume buvę tokie sėkmingi, jei mes nebūtų naudoję beveik paramilitarinės (sukarintos) organizacijos miškininkystės sektoriuje.“

SKAITYTI PLAČIAU: Kaip medienos korporacijos Suomijoje perėmė miškų valdymą


PRAŠYMAS:

Kreipiamės į urėdijų darbuotojus: jeigu vyksta kokie grasinimai, teroras ir panašiai, t.y. yra konkretūs žmonės, konkrečios pavardės – siųskite tiesiai (ar anonimiškai) mums į GYVĄ MIŠKĄ (info@gyvasmiskas.lt) – mes tiems žmonėms skambinsime, dokumentuosime, viešinsime jų atsakymus, pasisakymus bei jų pavardes, o prireikus kreipsimės į teisėsaugos institucijas.

Jeigu įmanoma grasinimus užfiksuokite su kamera ar diktofono įrašu, saugokite grasinančio pobūdžio raštus – dalinkitės su pilietine žiniasklaida ir būtinai viešinkite! Mūsų tikslas – dokumentuoti ir fiksuoti visus tokius atvejus bei informuoti visuomenę apie vykstančius procesus ir sistemos naudojamus metodus.

Tai nėra puolimas prieš vieną žmogų ar jų grupę, tai yra puolimas prieš mus visus.

Pagarbiai,

Pilietinė žiniasklaida

GYVO MIŠKO komanda

 

R. Braziulio kalba Miškų Sąjūdžio steigiamajame suvažiavime “Už Lietuvos miškus” (2017 gruodžio 9)

Čia rasite visą suvažiavimo medžiagą:

Miškų genocidas: kas mūsų miškų laukia po reformos? Suomijos modelis

Steigiamasis sąjūdžio „Už Lietuvos miškus“ suvažiavimas. 2017m. gruodžio 9d. (VISAS ĮRAŠAS)

“Valstiečių” programa: Policinė valstybė, kontrolė ir silpnas žmogus. Teisė aukščiau politikos

Informuojame, kad šioje svetainėje yra naudojami slapukai. Supratau