Krovinių gabentojai užsienyje sekė Labanoro girios, Punios šilo virtimo popieriumi grandinę – kaip senieji miškai virsta prekybinių centrų reklaminiais žurnalais ir tualetiniu popieriumi (FOTO)

“Dalinamės su jumis nuotraukomis iš Nyderlandų, kuriose galite išvysti perdirbtą chemikalais Lietuvos Labanoro girią ir Punios mišką, kurios tarsi Feniksas iš pelenų prisikėlė naujam pagrinde Valstiečių partijos ir premjero suplanuotam gyvenimui.”

Sunkvežimistas

2018 09 22

Lietuvos senieji miškai, traukiantys turistus iš viso pasaulio, iškeliauja iš Lietuvos sunkvežimiais kaip žaliava į Vokietiją, Skandinaviją ir kitas turtingas senojo kontinento valstybes.

Sunkvežimistas kartu su profesionaliais krovinių gabenimo vadybininkais Lietuvoje, Vokietijoje ir Nyderlanduose atliko nedidelį tyrimą kaip šiuo metu yra naudojamas bendras Lietuvos ir lietuvių tautos gėris – miškai. Atsekėme tik nedidelę Labanoro girios, Punios šilo ir kitų nuostabių gyvosios gamtos kampelių Lietuvoje virtimo popieriumi grandinę.

Vienas iš Lietuvos miškų pirminių vartotojų yra Vokietijos Federacija. Kiekvieną dieną Lietuvos vežėjai atveža tūkstančius tonų nupjautų Lietuvos miškų į Vokietijos žaliavinio popieriaus fabrikus. Šiuose fabrikuose Lietuvos mediena paverčiama į žaliavinį popierių, kurio dalis rulonų pavidalu pervežama į Belgijos ir Nyderlandų jūrų uostus bei laivais išgabenama į JAV, Braziliją ir Meksiką.

Kita dalis žaliavinio popieriaus rulonų pagamintų Vokietijoje yra pergabenami į Vokietijos tualetinio popieriaus, popierinių rankšluosčių ir kitos panašios produkcijos fabrikus bei eksportuojami praktiškai į visas Europos šalis.

Trečia dalis ruloninio popieriaus (pagaminto Vokietijoje iš Lietuvos Labanoro ir Punios miškų) iškeliauja į Vokietijos, Belgijos, Nyderlandų valstybių spaustuves, kuriose dažniausiai virsta reklaminiais prekybos centrų žurnalais.

Dalinamės su jumis nuotraukomis iš Nyderlandų, kuriose galite išvysti perdirbtą chemikalais Lietuvos Labanoro girią ir Punios mišką, kurios tarsi Feniksas iš pelenų prisikėlė naujam pagrinde Valstiečių partijos ir premjero suplanuotam gyvenimui.

Sunkvežimisto komentaras:

Lietuvos miškų likimas manęs nestebina. Lietuvos miškų naikinimas politiniu lygmeniu gali pasirodyti kaip kvailumo, trumparegiškumo atspindys premjero akyse. Tačiau, reikia suprasti, kad jeigu mums politikų veikimas atrodo nesuprantamai, trumparegiškai ir kvailai… Tai dar nereiškia, jog patiems politikams tai atrodo nesuprantama, ar kvaila. Aš kalbu apie pelną. Kai priėmus vieną ar kitą sprendimą politiniu lygmeniu galima sugeneruoti nemažą sumą pinigų per trumpą laiką.

Lietuvos gamta yra pagrindinis turistus iš užsienio bei Lietuvos emigrantus kviečiantis veiksnys ir ilguoju periodu Lietuvai nuolatos kuria pridetinę vertę, tačiau apie tai nekalbama.

Tai reiškia, jog nenorima mąstyti politiniu lygmeniu apie Lietuvos valstybės kaip turistinės šalies traukiančios kitų šalių turistus išlikimą, o mąstoma tik apie trumpalaikę naudą, kai yra parduodama žaliavinė mediena užsieniui atsisakant lietuviškų tradicijų ir natūralios gamtos šalies statuso…

Ir pabaigai: Jei mirs Lietuvos miškai, galutinai išnyks ir lietuvybė.


Aplinkosaugininkų koalicija: miškas valdomas netvariai, blogiausia situacija saugomose teritorijose – kuo pavojingi sanitariniai kirtimai. Žydrūnas PREIKŠA (VIDEO)

Kirtimai sengirėse ir saugomose teritorijose – situacija Punios šile ir Labanoro girioje (VIDEO)

PLYNI KIRTIMAI – Lietuva iš paukščio skrydžio: ką mano Aplinkos ministerija? Saugomos teritorijos (VIDEO)

Kirtimų didinimas remiasi iškreipta statistika? Sako, kad kerta tik 1% miškų – kiek gali kainuoti inventorizacijos klaida ir kodėl nyksta senieji miškai?


PAPILDYTA 2019 07 18

Punios Šilo šešėliuose – Aplinkos ministerijos šizofrenija. Pilietinė nuomonė (FOTO 2019 07 18)

„Leiskit medžioti, tada kalbėsim“ – kas vyksta Punios Sengirėje ir Aplinkos ministerijoje? Andrius GAIDAMAVIČIUS (KOMENTARAI) 2019 07 15

Skvernelis Seime apie PLYNUS kirtimus ir PUNIOS ŠILĄ arba kas slypi už grybų ir uogų? Linas BALSYS 2019 07 18 (VIDEO)



Tiesioginė žurnalistės Rūtos Janutienės transliacija iš kirtimų Labanoro girioje – „tokio vaizdo čia nebuvo niekada“ (VIDEO) 2018 09 12

Andrejus GAIDAMAVIČIUS kviečia skelbti moratoriumą kirtimams LABANORO girioje – miškas priklauso ne valdžiai ar miškininkams, o visuomenei! (Labanoro klubo moratoriumas)

Andrejus GAIDAMAVIČIUS – LABANORO girios ateitis: su plynais kirtimais ar be jų? (VIDEO) Stulginskio Universitetas 2018 04 06

2018-02-09 NEREGĖTI KIRTIMAI: reportažas iš Labanoro girios, GYVAS MIŠKAS (4 serijos-VIDEO)

Miško sektoriaus indėlis į valstybės biudžetą sudaro 0,3 % arba kiek kainuoja nebekirsti Labanoro girios? Stanislovas ČEPINSKAS

PLYNI KIRTIMAI – Lietuva iš paukščio skrydžio: ką mano Aplinkos ministerija? Saugomos teritorijos (VIDEO)

Apie MIŠKO VERTĘ: mediena sudaro mažiau nei trečdalį miško vertės, o pagrindinės funkcijos – neįkainojamos. Gamtininkas Sigutis OBELEVIČIUS

Linas BALSYS pristato miškų pataisas Seime. Ar žinai, kad 2017 metais buvo išduota virš 15 000 leidimų PLYNIEMS KIRTIMAMS? (VIDEO)



Įvertinkite patys, kaip Labanoro giria keitėsi nuo 1984 m. iki šių dienų: viską parodo palydovinės nuotraukos 

2019 09 19 DELFI nufilmavo, kas vyksta Labanoro girioje: prieš įsigalint draudimui kirsti griūva aukščiausios pušys 

2018 09 19 Lietuvos miškuose – miškavežių spūstys


Punios šilo sengirė

Dėl unikalaus sengirės bruožus išlaikiusio kraštovaizdžio, savito reljefo, didelės buveinių, ypatingai retų ir saugomų floros bei faunos rūšių įvairovės PUNIOS ŠILAS – vienas vertingiausių miškų Europoje. Tokių miškų yra išlikę labai nedaug.

Punios šilo sengirės fotoalbumas


Kirtimai Punios sengirėje:

2018 kovas

2018 09 22|Kategorijos: Kas naujo, Lietuva, Lietuvos miškai|Žymos: , |
Informuojame, kad šioje svetainėje yra naudojami slapukai. Supratau