Pilietis sustabdė miško parko stovyklavietės kirtimą, įrengtą už ES pinigus – pakeista miško kategorija iš III į IV ?(VIDEO)

– A, kas čia yra dabar?
– Į Youtube įdėsiu. Dabar gi akcija prieš kirtimus.

Kirtėjų bosas kažkaip pakeitė miško kategoriją iš III į IV – stovyklavietėje, kuriai įrengti ES skyrė nemažai pinigų

2018 09 20

Plynų kirtimų maras atslinko ir į Trakų mišką. Šiandien, išgirdęs pjūklų dūzgimą, išeinu pasidairyt kas vyksta. Septyni medkirčiai plynai kerta medžius stovyklavietėje, kuriai įrengti ES prieš keletą metų skyrė nemažai pinigų.

Paimu kamerą ir liūdnas filmuoju pušų mirtį. Medkirčiai mane pasitinka labai nedraugiškai. Po kelių minučių atlekia pjovikų bosas. Irgi nelabai draugiškas. Kyla įtarimas, kad kažkas čia ne visai švaru.

Todėl paskambinu į Švenčionių aplinkos aps. skyrių Dariui Navalinskui, kuris patvirtina, kad šiandien išrašė leidimą kirtimui, nes kirtėjų bosas kažkaip pakeitė miško kategoriją iš III į IV. Dar kažkodėl pataria kirtimo nefilmuoti.

Nu legalu, tai legalu, ką padarysi. Bet kirtėjų bosui kažkas paskambina, visi staigiai susikrauna pjūklus ir akimirksniu dingsta. Nieko nesuprantu, jei kirtimas legalus – ko visi išsilakstė?

Šiandien nors trumpam išgelbėjau gabalą miško nuo sunaikinimo.

Pušys lengvai lingavo nuo vėjo, lyg ir dėkojo man, lyg ir atsisveikino…

ES investuoja į kaimo vietoves

𝗘𝗦 𝗶𝗻𝘃𝗲𝘀𝘁𝘂𝗼𝗷𝗮 į 𝗸𝗮𝗶𝗺𝗼 𝘃𝗶𝗲𝘁𝗼𝘃𝗲𝘀Plynų kirtimų maras atslinko ir į Trakų mišką.Šiandien, išgirdęs pjūklų dūzgimą, išeinu pasidairyt kas vyksta.Septyni medkirčiai plynai kerta medžius stovyklavietėje, kuriai įrengti ES prieš keletą metų skyrė nemažai pinigų.Paimu kamerą ir liūdnas filmuoju pušų mirtį.Medkirčiai mane pasitinka labai nedraugiškai.Po kelių minučių atlekia pjovikų bosas. Irgi nelabai draugiškas.Kyla įtarimas, kad kažkas čia ne visai švaru.Todėl paskambinu į Švenčionių aplinkos aps. skyrių Dariui Navalinskui, kuris patvirtina, kad šiandien išrašė leidimą kirtimui, nes kirtėjų bosas kažkaip pakeitė miško kategoriją iš III į IV. Dar kažkodėl pataria kirtimo nefilmuoti.Nu legalu, tai legalu, ką padarysi.Bet kirtėjų bosui kažkas paskambina, visi staigiai susikrauna pjūklus ir akimirksniu dingsta. Nieko nesuprantu, jei kirtimas legalus – ko visi išsilakstė?Šiandiem nors trumpam išgelbėjau gabalą miško nuo sunaikinimo….Pušys lengvai lingavo nuo vėjo, lyg ir dėkojo man, lyg ir atsisveikino…

Posted by 合 Trakų vienkiemis on 2018 m. Rugsėjis 20 d., Ketvirtadienis


PAPILDOMAI:

Šaltinis: 2015 07 01 DELFI Atsivėrė kelias iš miško uždirbti dar greičiau ir daugiau

Taip pat pagreitinamos miškų priskyrimo miškų grupėms procedūros. Atsisakius perteklinių procedūrų ir suteikus Aplinkos ministerijai teisę priskirti miškus miškų grupėms, iki šiol daugiau kaip metus trukęs procesas sutrumpės maždaug trimis mėnesiais.
 
Pakeitimai palengvins planuojamų aplinkosauginių ir miškų ūkio priemonių vykdymą, sumažins administracinę naštą ūkio subjektams, leis sutaupyti valstybės biudžeto lėšų. Priimti pakeitimai svarbūs bei naudingi ir tiems, kas naujai įveisia mišką ir nori ypač greitos naudos iš tokio miško.
 
Miškų funkcinė klasifikacija papildoma nauja miškų grupe – plantaciniais miškais. Tokių miškų auginimo tikslas – gauti kuo greičiau ir kuo daugiau medienos. Tai leistų padidinti žaliavinės medienos pasiūlą medienos pramonei ir energetikai. Šie miškai nuo kitų ūkinių miškų skiriasi trumpesne kirtimų rotacija, juose netaikomi biologinės įvairovės išsaugojimo ir gausinimo reikalavimai. Siekiant išsaugoti natūralias ir pusiau natūralias miško ekosistemas nebus leidžiama esamų miškų transformuoti į plantacinius.


Labanoro gynėjas apie miškų grupes ir įsisiautėjusius kirtimus: kuo vieni miškai vertesni už kitus?

Informuojame, kad šioje svetainėje yra naudojami slapukai. Supratau