Kirtimų didinimas remiasi iškreipta statistika? Sako, kad kerta tik 1% miškų – kiek gali kainuoti inventorizacijos klaida ir kodėl nyksta senieji miškai?

“Oficialiai, miškotvarkos vykdymo darbų instrukcijoje numatomos paklaidos, kurias sudėjus galima, net 20% paklaida. Klausimas ,- tai kokio tikslumo statistiką 21- tiksliųjų technologijų amžiuje mes naudojame?”

“Dėl vos vos iškreiptos statistikos, Lietuva gali netekti didelės dalies savo turto. Inventorizacijos netikslumas ir tvirtinama kirtimų norma automatiškai bus paskaičiuota nuo iškreipto realaus kiekio. Problemos esmė, šiuo metu jau vizualiai matoma, mes netenkame miško milžiniškais tempais. Reiškia inventorizacijos klaidos. Tai ne 1 teorinis „nekenksmingas“ procentas  o 2 ar 3 % realaus kirtimo per metus, o gal dar daugiau? Mažas skirtumas pvz. tik 2% kirtimų į metus, tai reikštų per 50 metų mes išpjovėme 100% Lietuvos miško, o atsodintas, pamečiui augantis jaunuolynas, vyriausiais medžiais tepasiekė 50 metų brandą, mes netekome 50% miškų. 3% ir per 30 metų nebėra 70 % Lietuvos miškų.”

“Blogiausia, kad ir toliau naudojant neatsakingus, pasenusius per didelę  paklaidą leidžiančius inventorizavimo metodus negausime tikslaus rezultato. Todėl mes teigiame, kirtimai turi būti stabdomi ir atliekama 21 amžių atitinkanti tiksli inventorizacija, bei tolesnis monitoringas.”

“Ką šiandien mokslininkai, gamtininkai teigia ir net paprasti piliečiai pažvelgę į palydovų nuotraukas mato, kad brandūs sveiki miškai prarandami dideliu tempu, jie per greitai keičiasi jaunuolynu. Ataugs…bet mes vis didiname ir didiname kirtimų normas.”

Kodėl mes kviečiame stabdyti kirtimus ir įvykdyti tikslią miškų inventorizaciją?

2018 rugsėjo 17 Aplinkos ministerija  Seimo nariams išplatino klaidingą pranešimą, kad mes visuomenė, kovojame su nelegaliais miškų pjovimais (neabejojame, kad nelegalių pjovimų beveik nėra), MES PRIEŠINAMĖS LEGALIEMS, būtent Aplinkos ministerijos prižiūrimiems PJOVIMAMS.

Viskas legalu, bet !!!! Visuomenė, kaip piemuo… mato, Andersono karalius nuogas (Lietuvos miškai be medžių) kaip karaliaus rūbai be siūlų ir medžiagos, o aplinkos ministerijai, juk jeigu popieriuje parašyta teorija, nebesvarbu, kaip ten natūroje.  Jeigu siuvėjas (miškų statistika) sako ,- rūbas yra, tai aplinkos ministerijai tinka.

Ąžuolas ir gilė

Miškas po plyno (iškertami visi medžiai) pjovimo, ir toliau laikomas MIŠKU, nors bent 20 metų mišku laikomas neturėtų būti ..aplinkos ministerijoje sakys, taigi atsodinom. Atsodina, bet ar jums, kaip ir man atrodo, kad pakeitus 200 metų ąžuolą, 10cm ąžuoliuku  ar pasodinta gile, turėtų matytis skirtumas? O popieriuje tai tik ąžuolas pakeistas ąžuolu, statistikoje išvis niekas nepasikeitė ir toliau galim kirsti be galo, juk keičiame medį – medžiu.

Netgi visus brandžius miškus pakeičiant sodinukais, teorinėje statistikoje tai greitai neatsispindės, nes miško plotai nepamažės, kiekvienais metais bus prieaugis. Ataugs, bet kodėl nebeliko senųjų masyvų, ar ne per intensyviai keičiame medžius – sodinukais giriose, net griežtai saugomose teritorijose.

Ką šiandien mokslininkai, gamtininkai teigia ir net paprasti piliečiai pažvelgę į palydovų nuotraukas mato, kad brandūs sveiki miškai prarandami dideliu tempu, jie per greitai keičiasi jaunuolynu. Ataugs…bet mes vis didiname ir didiname kirtimu normas.

Ką reiškia tvariai naudojamas miškas?

Kalbant apie ūkinius miškus sveiko ūkio sąlyga – naudojimas negali viršyti grynojo prieaugio. Dabar oficialiai sakoma, visi kirtimai legalūs, viskas suskaičiuota inventorizuota, prieaugio kirtimai neviršija..

Petras Budvytis … miškininkas 30 metų pradirbęs miškuose: padarė asmeninę inventorizaciją ir teigia..: ,-atsakingai, su įrodymais galiu pareikšti, kad Mostaičių girininkijoje kurioje dirbau, medienos kiekiai brandžiame miške popieriuje padidinti mažiausiai 8 procentais, o jei taip visoje Lietuvoje su tokia paklaida, “popierinis“  kiekio perviršis gali sudaryti 11,8 milijono kubinių metrų arba beveik dvi metines kirtimo apimtis valstybinius ir privačius miškus kartu sudėjus. Tuo tarpu oficialiai, miškotvarkos vykdymo darbų instrukcijoje numatomos paklaidos, kurias sudėjus galima, net ne 8% o virš 20% paklaida. Klausimas ,- tai kokio tikslumo statistiką 21- tiksliųjų technologijų amžiuje mes naudojame?

Apie miškuose dingusį Skvernelio MILIJONĄ ir vagiamą medieną – kur dingsta miškas? Kiek pagautų vagių? Girininkas Petras BUDVYTIS (VIDEO)

Miškininkas Petras BUDVYTIS: dingęs milijonas ir kam naudinga netiksli medienos apskaita? Apie dvigubai išpūstą miško prieaugį ir kaip sunkiasvorė technika sunaikino 100 000 ha miško. Pasiūlymai valdantiems

Teigiama, kad kertame 1% miškų – kiek gali kainuoti inventorizacijos klaida?

Aplinkos Ministerija teigia, kad kertama 1% miškų per metus, kurie per 100 metų atauga, ir realybėje tai net neturėtų būti pastebima. Tačiau mes suprantame, kad net labai maža klaida inventorizacijoje ir mes su pagreičiu prarasime miškus.

Mažas skirtumas pvz. tik 2% kirtimų i metus, tai reikštų per 50 metų mes išpjovėme 100% Lietuvos miško, o atsodintas, pamečiui augantis jaunuolynas, vyriausiais medžiais tepasiekė 50 metų brandą, mes netekome 50% miškų. 3% ir per 30 metų nebėra 70 % Lietuvos miškų.

„Miškotvarkos darbų vykdymo instrukcija, kuria vadovaujasi taksatoriai (specialistai inventorizuojantys miškus), sako kad taksatorius gali klysti nustatant medžių stiebų tūrį instrumentinėje taksacijoje 15 proc., vizualinėje taksacijoje 20 proc., tačiau visas leistinas paklaidas sudėjus gauname net 40 proc.“

Miškininkas Petras BUDVYTIS: dingęs milijonas ir kam naudinga netiksli medienos apskaita?

Dėl vos vos iškreiptos statistikos, Lietuva gali netekti didelės dalies savo turto. Inventorizacijos netikslumas ir tvirtinama kirtimų norma automatiškai bus paskaičiuota nuo iškreipto realaus kiekio.

Problemos esmė, šiuo metu jau vizualiai matoma, mes netenkame miško milžiniškais tempais. Reiškia inventorizacijos klaidos. Tai ne 1 teorinis „nekenksmingas“ procentas  o 2 ar 3 % realaus kirtimo per metus, o gal dar daugiau? Tai gresia baisiom pasekmėm…ir tai realybė, tai vyksta.  Tą patvirtina ir tai, kad ministrui K.Navickui apsilankius Labanore, tenka skubiai, mėnesiui, stabdyti visus kirtimus ir aiškintis. Blogiausia, kad ir toliau naudojant neatsakingus, pasenusius per didelę  paklaidą leidžiančius inventorizavimo metodus negausime tikslaus rezultato.

Todėl mes teigiame, kirtimai turi būti stabdomi ir atliekama 21 amžių atitinkanti tiksli inventorizacija, bei tolesnis monitoringas.

Lietuvos miškai su tokia keista pastarojo 20-mečio politika, kaip kapų plėšikus pritraukė lengvo grobio ieškotojus, kurie laksto koridoriais tarp seimo kabinetų stumdami mažyti pakeitimą po pakeitimo…va ir turime esamą situaciją.

2018 08 08 Vyriausybė padidino kirtimų normą, taikinyje – senelių pušynai

Ar žinote, kas liko?  Liko  jubiliejiniai, lygiai 100 metų sulaukę Lietuvos pušynai. Tik atgavus nepriklausomybę, buvo pasirūpinta šalies pamatu nuo 15 proc. iki beveik 30 proc. pakeltas Lietuvos miškingumas.. Mūsų seneliai, važinėję arkliukais net įsivaizduot negalėjo, kad anūkai lauks 100 metų sukakties, ir automatinėmis mašinomis šienaus mišką tūkstančiais hektarų, prilyginę jį daržui, ar net neapdirbę, kaip malkas pardavinės užsieniui. Ar ne tam yra didinama pjovimų norma šiais metais? Lietuvai, ne karo metu gražinamas pokario kraštovaizdis.

Plyni kirtimai Trakuose arba kirtimų didinimas: kaip masiškai iškirsti šimtamečius pušynus nešokiruojant visuomenės? (VIDEO ir Justinos istorija)

Čia vien apie medieną, o visas gyvasis pasaulis, klimatas, mes. Gyvūnai ir paukščiai nebesvarbu..pjauname vasaromis, pjauname naktimis (tai apie kokią aplinkosaugą, lizdų, buveinių, paklotės išsaugojimą galim kalbėti).

Žmogui norint surasti mišką, kurį uždrausta pjauti, reikia ilgai naršyti Lietuvos palydovines nuotraukas, o ką daryti su išmaniosiomis technologijomis nesusipažinusiam briedžiui ir jo miško draugams?

Mūsų laukia labai daug, gero, reikšmingo darbo su mūsų didžiausiu turtu.

Miško prieaugis – skaičiai staiga išsipūtė dvigubai?

Buvęs girininkas, sąjūdietis Petras BUDVYTIS – “Prieš 8- 10 metų mūsų mokslininkai, miškų tarnyba deklaravo, kad miškų priauga 6 kub m/ per metus. Dabar kalbama, kad – 11 kub m./ metus. Tai kur tikroji tiesa? Iš kur tokie skaičiai? Ar jie realūs? Kaip per kelis metus padvigubėjo prieaugis?”

DUOMENYS: Miško stebėjimas satelitu: 2001-2017 metų duomenys

 

 


Klausiam Pauliaus Zolubo (Valstybinės miškų tarnybos direktorius) – kokiu būdu daroma statistika?

Po diskusijų laidos, kamerom užgęsus diskusijos tęsiasiVisa diskusija dėl miškų kirtimo didinimo čia https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1834693213312296&id=295643800462487

Posted by GYVAS MIŠKAS on 2018 m. Rugsėjis 6 d., Ketvirtadienis

Miškus kerta dieną naktį

Miškus kerta dieną naktį

Miškus kerta dieną naktį#BjaurūsdarbaiTamsiąNaktįMėgsta

Posted by GYVAS MIŠKAS on 2018 m. Rugsėjis 15 d., Šeštadienis

Baltarusija – Lietuva






 

Informuojame, kad šioje svetainėje yra naudojami slapukai. Supratau