Miško gynėjo laiškas visuomenei – “Ką minimaliai gali padaryti kiekvienas ? Šviestis ir šviesti kuo daugiau esančių aplinkui!” Laurynas PAKALNIS

“Nepamirškime, kad medienos pramonė valdo miiiiiiilžiniškus finansinius resursus. Ir kol kas galvojo, kad užtenka vien tik įtakoti reikalingus politikus, o jie jau susitvarkys su visuomene. Bet po to kai kliedesiai apie biokuro kainas, miško puvimus ir t.t “nepaėjo” aš manau, kad jie investuos dešimtis, šimtus tūkstančių ir net milijonus (taip jie tai gali!), į akciją nukreiptą į visuomenės nuomonės keitimą sau palankia linkme.

Manau, bus naudojami įvairūs matematiniai modeliai neva “įrodantys” visapusišką ekonominę naudą tokio miško eikvojimo, bus gąsdinama baisiais ekonominiais padariniais tokio eikvojimo atsisakius, bei pasitelkiami patys įvairiausi, kruopščiai apgalvoti, bei labai logiškai ir įtikinamai skambantys argumentai. Manau bus naudojama galinga propoganda pasiżyminti tuo, kad melas bus ne vientisas, bet kruopščiai įpintas tarp tikrų faktų, todėl jį bus dar sunkiau apčiuopti ir jam paprieštarauti.

Tad ką gi gali ir privalo (minimaliai!) padaryti kiekvienas kuris iš mūsų? Šviestis ir šviesti kuo daugiau esančių aplinkui!

Skaityti ir gilintis į visą medžiagą esančią gyvasmiškas.lt svetainėje. Domėtis faktais ir tikrais skaičiais. Nes priešininkas tikrai tai darys. Jis išnagrinės kiekvieną, kiekvieno mūsų argumento raidelę, kad galėtų sukurpti įtikinamai skambančias priešpriešas. Vyks daug sunkesnis informacinio karo etapas, kurį laimėti galime tik turėdami pakankamai amunicijos – žinių.”

“Vieningą visuomenę sunku nugalėti. Bet dar sunkiau yra nugalėti vieningą sąmoningą, apsišvietusią visuomenę, nepasiduodančią provokacijoms, bei nesunkiai demaskuojančią melagingą informaciją ir argumentuotai tai informacijai ar bandymams klaidinti paprieštaraujančią.”

MIŠKO GYNĖJO LAIŠKAS VISUOMENEI

 #GeriausiaGynybaVieningaApsišvietusiVisuomenė 

Laurynas Pakalnis, 2018 09 19 (kalba neredaguota)

Pirmiausia leiskite pasveikinti mus visus su maža pergale, bet tuo pačiu ir dideliu žingsniu teisinga kryptimi. Ir ta pergale reikia džiaugtis. Tam, kad sustiprinti savo pačių ryžtą, pasitikėjimą savo jėgomis, tikėjimą kad nesame per maži jog galėtumėme kažką pakeisti. Juk dar visai neseniai, nemažai buvo netikinčių, kad visuomenė gali susivienyti, kad gali įvykti tai kas vyko pastarąsias savaites, kad gali įvykti tai kas įvyko vakar ir tebevyksta šiandien.

Tuo pačiu noriu tarti patį didžiausią AČIŪ!!!!!! nuo visų šios grupės narių Sąjūdžiui “Gyvas miškas” Labanoro klubui, Andrejui, Monikai, Justinai ir visiems tiems kurių sunkus, ne vienerius metus trunkantis darbas ir sudarė galimybes visuomenei nubusti bei susivienyti tam, kad apsaugoti mūsų miškus.

Pasigirsta vis daugiau klausimų, o ką gi daryti toliau? Tikiu, kad sąjūdis bei Labanoro klubas turi darbų, renginių, akcijų, planų, bent keliems metams į priekį ir nukreips tinkama reikme visus norinčius prisidėti, tad pasidalinsiu tik savo kukliais samprotavimais, kas mano manymu dabar vyksta, vyks ir kuo gi gali prisidėti kiekvienas neabejingas miškui lietuvis, nesvarbu kur jis bebūtų ir net jei neturėtų galimybių ar laiko prisidėti prie aktyvios fizinės veiklos.

Taigi, visų pirma didžiausia klaida būtų manyti, kad mes jau laimėjome, dabar viskas rutuliosis savaime, miškas bus apsaugotas ir laukti bei nieko nedaryti. Toli gražu! Tas Labanoro kirtimų stabdymas mėnesiui, yra viso labo “minutinė pertraukėlė”, kurią priešininkas pasiėmė kai paaiśkėjo, kad visuomenė yra kur kas ryžtingiau nusiteikusi ir sąmoningesnė nei atrodė.

Nepamirškime, kad medienos pramonė valdo miiiiiiilžiniškus finansinius resursus. Ir kol kas galvojo, kad užtenka vien tik įtakoti reikalingus politikus, o jie jau susitvarkys su visuomene. Bet po to kai kliedesiai apie biokuro kainas, miško puvimus ir t.t “nepaėjo” aš manau, kad jie investuos dešimtis, šimtus tūkstančių ir net milijonus (taip jie tai gali!), į akciją nukreiptą į visuomenės nuomonės keitimą sau palankia linkme.

Manau bus naudojami įvairūs matematiniai modeliai neva “įrodantys” visapusišką ekonominę naudą tokio miško eikvojimo, bus gąsdinama baisiais ekonominiais padariniais tokio eikvojimo atsisakius, bei pasitelkiami patys įvairiausi, kruopščiai apgalvoti, bei labai logiškai ir įtikinamai skambantys argumentai. Manau bus naudojama galinga propoganda pasiżyminti tuo, kad melas bus ne vientisas, bet kruopščiai įpintas tarp tikrų faktų, todėl jį bus dar sunkiau apčiuopti ir jam paprieštarauti.

Tad ką gi gali ir privalo (minimaliai!) padaryti kiekvienas kuris iš mūsų? Šviestis ir šviesti kuo daugiau esančių aplinkui!

Skaityti ir gilintis į visą medžiagą esančia gyvasmiškas.lt svetainėje. Domėtis faktais ir tikrais skaičiais. Nes priešininkas tikrai tai darys. Jis išnagrinės kiekvieną, kiekvieno mūsų argumento raidelę, kad galėtų sukurpti įtikinamai skambančias priešpriešas. Vyks daug sunkesnis informacinio karo etapas kurį laimėti galime tik turėdami pakankamai amunicijos – žinių.

Reikia kiekvienam iš mūsų kuo geriau pasiruošti, kad galėtumėme ramiai ir argumentuotai pasipriešinti skleidžiamam melui ir propogandai bei išdėstyti savo nuomonę taip kaip tai interviu metu daro Monika Peldavičiūtė ar Andrejus Gaidamavičius.

Dalis visuomenės bus suklaidinta. Reikia išmokti su jais diskutuoti ir įtikinti argumentais, o ne dar labiau atstumti įžeidinėjant ar kvailinant. Įžeidinėjant ir “durninant” kvailai atrodysime tik mes patys, ir abejojantiems ar neautraliems tik palengvinsime apsisprendimą pasirinkti medienos pramonės pusę ar ir toliau likti abejingiems.

Nei vienas negimėme su žiniomis ir kiekvienas galime būti suklaidintas. Tad būkime kantrūs su visais, gilinkime savo žinias bei dalinkimės jomis su kitais. Nepamirškime, kad bus specialiai eskaluojančių konfliktus, tam kad mus supriešintų, suskaldytų ir išardę mūsų vienybę pasiektų savo tikslą, ir toliau nebaudžiamiems ir netrukdomiems naikinti mūsų miškus.

Kaip jau minėjau, tai, mano manymu, yra absoliutus minimumas kurį privalome padaryti kiekvienas iš mūsų, nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos, socialinės/ekonominės padėties, bei galimybių dalyvauti aktyvesnėje veikloje.

Vieningą visuomenę sunku nugalėti. Bet dar sunkiau yra nugalėti vieningą sąmoningą, apsišvietusią visuomenę, nepasiduodančią provokacijoms, bei nesunkiai demaskuojančią melagingą informaciją ir argumentuotai tai informacijai ar bandymams klaidinti paprieštaraujančią.

Šaltinis: https://www.facebook.com/groups/170082099840061/permalink/1035031326678463/

 

2018 09 24|Kategorijos: Ką daryti, Kas naujo, Lietuvos miškai|Žymos: |
Informuojame, kad šioje svetainėje yra naudojami slapukai. Supratau