Apie miškuose dingusį Skvernelio MILIJONĄ ir vagiamą medieną – kur dingsta miškas? Kiek pagautų vagių? Girininkas Petras BUDVYTIS (VIDEO)

Žurnalistė Rūta Janutienė kalbina buvusį girininką Petrą Budvytį

2018 09 21

Buvęs ilgametis Telšių urėdijos girininkas Petras Budvytis apie tai, kaip “prirašoma” medienos branda, kodėl brandžių medžių mažėja, o ne daugėja apie “pūvančias” šimtametes pušis, t.y., apie visus oficialius mitus. Labai nuosekliai, labai konkrečiai ir kompetentingai. (jokių ašarų, vien tik faktai)

Petras Budvytis – vienas iš specialistų, kuris protestuodamas prieš tokią Aplinkos ministro K. Navicko reformą, paliko darbą. Yra vienas iš Sąjūdžio “Už Lietuvos miškus” valdybos narių.

Petras Budvytis – kilęs iš Lietuvos miškininko, pedagogo, mokslininko, profesoriaus Juozo Raukčio giminės, buvęs 1988-09-01 – 2017-12-22 ( 29 metus) Telšių miškų urėdijos Mostaičių girininkijos girininkas. Lietuvos miškininkų sąjungos, girininkų bendrijos Tarybos narys nuo atkūrimo, girininkų bendrijos Tarybos Prezidiumo ilgametis narys, 10 metų buvęs Telšių miškų urėdijos profsąjungos pirmininku, 1991 metų sausio 13 -14 naktį budėjęs prie Seimo, paskatintas LR Aplinkos ministerijos II laipsnio nusipelniusio aplinkosaugininko ženklu, Generalinės miškų urėdijos prie Aplinkos ministerijos pasižymėjimo ženklu „Už nepriekaištingą tarnybą“, Generalinio urėdo padėkos raštu. Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos padėkos raštu už pagalbą gesinant gaisrą Smiltynėje 2006 metais gegužės 4 d. Plungės rajono savivaldybės, policijos komisariato, aplinkos apsaugos agentūros padėkos raštais, Lietuvos miškininkų sąjungos padėka. Miškų žinyboje išdirbo 35 metus.

SKAITYTI PLAČIAU: Miškininkas Petras BUDVYTIS: dingęs milijonas ir kam naudinga netiksli medienos apskaita? Apie dvigubai išpūstą miško prieaugį ir kaip sunkiasvorė technika sunaikino 100 000 ha miško. Pasiūlymai valdantiems

SKAITYTI PLAČIAU: Kirtimų didinimas remiasi iškreipta statistika? Sako, kad kerta tik 1% miškų – kiek gali kainuoti inventorizacijos klaida ir kodėl nyksta senieji miškai?

Buvęs ilgametis Telšių urėdijos girininkas Petras Budvytis apie tai, kaip "prirašoma" medienos branda, kodėl brandžių medžių mažėja, o ne daugėja apie "pūvančias" šimtametes pušis, t.y., apie visus oficialius mitus. Labai nuosekliai, labai konkrečiai ir kompetentingai. (jokių ašarų, vien tik faktai)

Posted by Rūta Janutienė on 2018 m. Rugsėjis 21 d., Penktadienis


2018-08-02 Iš didelio debesies – mažai lietaus: nušalinti urėdijos darbuotojai grąžinti į darbą

2018 07 18 Urėdijų skandalas dėl galimo grobstymo – STT nenustatė jokios nusikalstamos veiklos

2018 06 12 Chaosas Alytaus urėdijoje: masiniai patikrinimai, nežmoniškas stresas, krūvis ir įtampa (darbuotojų pareiškimas)

2018 06 28 Sąjūdietis Petras BUDVYTIS dėl dingusios medienos skandalo Alytaus urėdijoje: kas vyksta ir kas kaltas dėl aplaidumo?

2018 02 25 Urėdijų darbuotojams uždrausta kalbėti su žiniasklaida: politinio atspalvio klausimus derinti su viceministru


Originalus postas – Petras Budvytis


Miškų inventorizacija TV3 interviu, GYVAS MIŠKAS, 2018 09 20

Miškų inventorizacija TV3 interviu, GYVAS MIŠKAS, 2018 09 20

Ant popieriaus viskas gerai, o miškuose ištisos plynės, tai kame reikalas??Miškų inventorizacija TV3 interviu, GYVAS MIŠKAS, 2018 09 20———-Teorija labai prasilenkia su realybeKą reiškia tvariai naudojamas miškas? Kalbant apie ūkinius miškus sveiko ūkio sąlyga – naudojimas negali viršyti grynojo prieaugio.Dabar sakoma, visi kirtimai legalūs, viskas suskaičiuota inventorizuota, kirtimai neviršija prieaugio.. Petras Budvytis … miškininkas 30 metų pradirbęs miškuose: padarė asmeninę inventorizaciją ir teigia.. – atsakingai, su įrodymais galiu pareikšti, kad Mostaičių girininkijoje kurioje dirbau, medienos kiekiai brandžiame miške popieriuje padidinti mažiausiai 8 procentais, o jei taip visoje Lietuvoje su tokia paklaida, “popierinis“ kiekio perviršis gali sudaryti 11,8 milijono kubinių metrų arba beveik dvi metines kirtimo apimtis valstybinius ir privačius miškus kartu sudėjus. Tuo tarpu oficiali paklaida leidžiama net ne 8 o iki 20%.Kiti miškininkai vidinės tvarkos įsakymu su žurnalistais gali bendrauti tik gavę viceministro leidimą.Klausimas Kokią statistiką mes naudojame? Apl. Ministerija teigia, kad kertama 1% miškų per metus kurie per 100 metų atauga., ir realybėje tai net neturėtų būti pastebima. Tačiau mes suprantame, kad maža klaida inventorizacijoje ir mes su pagreičiu prarasime miškus. Mažas skirtumas pvz. 2% kirtimų i metus, tai reikštų per 50metų mes išpjovėme 100 miško, o ataugo tik 50metų jaunuolynas miškas nesubrendo mes netekome 50% miškų. 3% ir per 30 metų nebėra 70 %.Ir ką šiandien mokslininkai, gamtininkai teigia ir net paprasti piliečiai pažvelgę į palydovų nuotraukas jau vizualiai matome, kad miškai prarandami dideliu tempu, jie labai greitai keičiasi jaunuolynu. Reiškia reali kirtimų norma yra paskaičiuota nuo padidinto kiekio. Ir neatitinka teorinės statistikos. Tas pats įvyko Labanore apsilankius ministrui K.Navickui teko skubiai mėnesiui stabdyti visus kirtimus. Teorija labai prasilenkė su realybe.Todėl mes teigiame, kirtimai turi būti stabdomi ir atliekama 21 amžių atitinkanti tiksli inventorizacija bei tolesnis monitoringas.Šiuo metu džiaugiamasi, kad Lietuvos miškingumas didėja, tačiau ranka numojama į tai, jog iškertami brandūs miškai, tie tariamai besiplečiantys miškai yra tik pirmuosius metus skaičiuojantis menkavertis jaunuolynas.

Posted by GYVAS MIŠKAS on 2018 m. Rugsėjis 20 d., Ketvirtadienis


2018 09 20 DELFI Skvernelis: miškų kirtimus kritikuojantys politikai siekia nuslėpti vagiamą medienąSocialiniuose tinkluose:


 SKAITYTI PLAČIAU: Iš pirmų lūpų: girininkas Petras Budvytis apie tai kaip miškai tvarkomi Suomijoje, kurios pavyzdžiu seka Lietuva

SKAITYTI PLAČIAU: Miškininkų sąjungos laidotuvės? Naujasis prezidentas Marius KAVALIAUSKAS šokiravo miškininkus į Prezidiumą pasiūlęs VMG pramonininkus ir IKEA atstovus (jau svarstomas kirtimų didinimas)

SKAITYTI PLAČIAU: Kaip sunkiasvorė skandinaviška miškų kirtimo technika „mala“ Lietuvos miškus

SKAITYTI PLAČIAU: Pinigai byra tik miško pramonės užsakytiems „mokslo tyrimams“, gamtosauginiai tyrimai niekam neįdomūs..?

SKAITYTI PLAČIAU: Vakar „korumpuotos miškų sistemos“ vadovas, šiandien – patarėjas arba kodėl vieni bebrai lygesni už kitus?


Kaip degradavo Lietuvos miškas per 30 metų – pasakoja buvęs girininkas Petras Budvytis

Girininkas Petras Budvytis. Ko nori visuomenė: pramoninių ar natūralių miškų? 2018 01 11

Kodėl žlugo nacionalinė Ąžuolynų atkūrimo programa? Girininkas Petras Budvytis, 2018 08 20

2017 02 25 Lietuvos miškininkų suvažiavimas. Petras Budvytis

Informuojame, kad šioje svetainėje yra naudojami slapukai. Supratau