Iš didelio debesies – mažai lietaus: nušalinti urėdijos darbuotojai grąžinti į darbą

Eglė Indrelytė • egle@alytusplius.lt

2018-08-02

Valstybinių miškų urėdijos Alytaus regioniniame padalinyje kilęs skandalas dėl nustatytų pažeidimų bliūkšta.

Šios savaitės pradžioje į darbą grąžinti nuo pareigų anksčiau nušalinti urėdijos darbuotojai. Tokią žinią ketvirtadienį paskelbė Alytuje viešėjęs Valstybinių miškų urėdijos vadovas Marius Pulkauninkas.

Valstybinių miškų urėdijos vadovas Marius Pulkauninkas. alytusplius.lt nuotr.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nors anksčiau Valstybinių miškų urėdija skelbė, kad Alytaus padalinyje fiksuota visa eilė pažeidimų, o kai kurie jų leidžia įtarti tyčinius ar apgaulingus veiksmus pajamuojant medieną bei tvarkant medienos apskaitą, šiandien jau aišku, kad kol kas urėdijos darbuotojai rimtesnių nemalonumų išvengė.

Valstybinių miškų urėdija į darbą grąžino Aly­taus re­gio­ni­nio pa­da­li­nio miš­ko ap­sau­gos ir miš­ko žel­di­ni­mo inžinierių Egi­di­jų Men­se­vi­čių, lai­ki­nai ėjusį pa­da­li­nio va­do­vo pa­rei­gas, ir Ka­les­ny­kų gi­ri­nin­ki­jos gi­ri­nin­ką Gintautą Struckų.

M. Pulkauninkas teigė, kad trečiasis gegužės mėnesio pabaigoje nuo pareigų nušalintas Alytaus regioninio padalinio vyriausiasis inžinierius Gintautas Visalga turi nedarbingumo pažymėjimą, todėl jis kol kas nėra supažindintas su jokia tyrimų medžiaga ir išvadomis.

Urėdijos vadovas teigė, kad tyrimo metu penkiems darbuotojams buvo nustatyti darbo drausmės pažeidimai. Tačiau, kas jie, M. Pulkauninkas įvardinti nepanoro. Jis akcentavo, kad jeigu bent vienas iš penkių darbo drausmės pažeidimus padariusių asmenų per 12 mėnesių dar kartą pakartotų tokį pat pažeidimą, urėdija jau turėtų teisę svarstyti jo atleidimo iš darbo klausimą.

Paklaustas, kokie konkrečiai darbo drausmės pažeidimai buvo nustatyti, M. Pulkauninkas taip pat nebuvo labai kalbus. Valstybinių miškų urėdijos vadovas tik įvardijo, kad nustatytas tam tikrų darbo funkcijų nevykdymas, taip pat neatitikimai dokumentuose tarp faktinio ir užpajamuoto medienos kiekio.

„Buvo sudaryta komisija, kad išanalizuotų darbuotojų veiksmus ir nustatytų, ar darbuotojai padarė darbo drausmės pažeidimus, ar nepadarė“, – teigė M. Pulkauninkas. Pasak jo, ar buvo pažeisti įstatymai atsakys teisėsaugos institucijos, o ne urėdija.

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) jau paskelbė tyrimo dėl urėdijos padalinio veiklos nepradėsianti, tačiau girininkų veiklą Alytuje tirs Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT).

Alytusplius.lt primena, kad įtarimai dėl galimai nusikalstamos veiklos Valstybinių miškų urėdijos Alytaus regioniniame padalinyje kilo gegužės mėnesį, gavus pranešimą apie galimai nesąžiningą medienos ruošos apskaitą padalinyje.

Šaltinis: alytusplius.lt 


Papildomai:

Sąjūdietis Petras Budvytis: gavau atsakymą iš STT

Šaltinis: Petro Budvyčio FB paskyra

2018 07 18

“Labas visiems miško draugams. Ilgokai teko palaukti, bet pagaliau šiandien gavau atsakymą iš STT, kurį ir matote nuotraukoje.

Generalinės prokuratūros pavedimu STT ištyrė buvusio Generalinės urėdijos mobilios grupės pareigūno V.Laukaičio pareiškimą dėl nusikalstamų veikų Generalinėje urėdijoje, kitose urėdijose, taip pat VIVMU regioniniuose padaliniuose ir jokios nusikalstamos veiklos nenustatė.

Po tokių skambių VIVMU vadovų pareiškimų žiniasklaidoje apie nušalinimus nuo tarnybos, galimai padarytus didžiulius nuostolius valstybei, manau, Aplinkos ministerija turėtų atleisti tokius vadovus ir ieškot kompetetingų vadovų, kurie žino ir išmano situaciją Lietuvos valstybiniuose miškuose, ir kurie darbą pradėtų ne nuo nepagrįsto miškininkų šmeižimo, o nuo rūpinimosi miško gerove.”


Chaosas Alytaus urėdijoje: masiniai patikrinimai, nežmoniškas stresas, krūvis ir įtampa (darbuotojų pareiškimas)

Petras Budvytis apie miškų reformą: ką gavo visuomenė ir miškai?


Po pirmųjų publikacijų spaudoje apie galimus grobstymus urėdijose, buvęs girininkas, sąjūdietis Petras Budvytis pasidalino medžiaga, kurioje įvardino esamos sistemos apskaitos trūkumus. Šią medžiagą jis persiuntė ir STT pareigūnams. Plačiau galite skaityti čia:

Sąjūdietis Petras BUDVYTIS dėl dingusios medienos skandalo Alytaus urėdijoje: kas vyksta ir kas kaltas dėl aplaidumo?

„Dėl neparuoštos, nekompetentingai ir skubotai vykdytos miškų valdymo reformos, miškų urėdijų panaikinimo, sukelto chaoso valstybinių miškų valdyme ir kontrolėje, aplinkos ministras K. Navickas galimai ir sudarė sąlygas medienos grobstymui ir korupcijai VĮ Valstybinių miškų urėdijoje, todėl turi būti pareikalauta ne tik VĮ Valstybinių miškų urėdijos, kurioje minimi nustatyti medienos grobstymo ir korupcijos atvejai, vadovų, bet ir aplinkos ministro K. Navicko  atsakomybės.

Sąjūdis ,,Už Lietuvos miškus“ svarsto galimybę kreiptis į Prokuratūrą, STT, FNN,  kad būtų ištirta ne tik dėl VĮ Valstybinių miškų urėdijos vadovų, bet ir aplinkos ministro K. Navicko galimai nusikalstama  veikla, kuri sukūrė teisinį neapibrėžtumą ir galimai sudarė sąlygas grobstyti medieną VĮ Valstybinių miškų urėdijoje.“

(Sąjūdžio „Už Lietuvos miškus“ komentaras – nuomonė)


Gegužę – birželį Delfi, 15 min, Verslo žinios, LRT rašė:




 


Miškų Sąjūdžio naujienas visada rasite rubrikoje KAS NAUJO > Miškų Sąjūdis 

2018 08 07|Kategorijos: Kas naujo, Lietuva, Miškų Sąjūdis|Žymos: |
Informuojame, kad šioje svetainėje yra naudojami slapukai. Supratau