Petras Budvytis apie miškų reformą: ką gavo visuomenė ir miškai?

Miškų reforma: ką gavo visuomenė ir miškai?

2018 03 05

Petras Budvytis

Miškų reforma. Visuomenė jos taip norėjo. Ir ką gavo? Kirtimų apimtis norima dar didinti. Apie plynų kirtimų sumažinimą nebėra nė kalbos – santykis 70 procentų plynų ir 30 procentų neplynų vadinamas “optimaliu”, nesiruošiama nieko keisti.

Saugomose teritorijose nesibodima kirtimų ne tik rankomis, bet ir kirtimo mašinomis, apie dirvožemio ir miško paklotės saugojimą nėra nė kalbos, tegu plaukia su vandenėliu mūsų žemelė į artimiausius vandens telkinius ir iki pat Kuršių marių. Ir toliau dirbsim bet kada, bet kokiu oru, kaip sovietiniais laikais – “mes gamtą nugalėsim.”

Tyrimas: kiek “žalias” žaliųjų ministras? (II dalis) GYVAS MIŠKAS

Malkų kainos šovė į padebesius, kirtimo atliekos gyventojams 11 eurų +PVM kirtavietėje, kurias dar susirinkt ir išsivežti reikia, kada rinkoje už ištrauktas prie kelio daugiau 8 eurų verslininkai nemoka.

Nenukirsto miško pardavimas apribotas, o ir buvo realiai sustabdytas, nes nuo kovo 1 reikėjo taip pakelt kainas, kad niekas nebenorėtų jo pirkt, o pačiai įmonei tvarkyt vėjovartas ir sausuolius per brangu. Tegu, anot naujų miškų valdybos vado Gedimino Jasinevičiaus, grįžta į atmosferą CO 2 pavidalu pūdamos, negu kas nors pasišildys savo namus.

Kiek kainavo išeitinės ir chaosas naujos įmonės veikloje realiai niekada nesužinosim, kiek kainavo ir kainuoja dirbantiesiems sveikatos psichologinis spaudimas niekam nerūpi, tik dirbkit ir už išėjusius, kitaip negausit kintamos atlyginimo dalies.

Neskaidria ir korumpuota vadinta Generalinė urėdija su buvusiu vadu, pusiau aptirpus, toliau reikalauja statistikos ir darbuotojų nuolankaus tylėjimo naujos įmonės priešakyje.

Girininkijų atliekamas funkcijas pavesta nustatyti Girininkų bendrijos Prezidiumui, matomai, vadovybėje nėra išmanančių ar turinčių laiko tai padaryti, nors tuo pačiu pagrūmojama – jūs (girininkų bendrija) esat miškininkų sąjungos padalinys, o mes leidžiam jums darbo laiku rinktis, nors nori, kad šie atliktų darbą, už kurį patys gauna atlyginimą…

Ir tai tik pradžia, du mėnesiai, o kokie perlai išlys kai prasidės padalinių jungimas – galim tik paspėlioti… Valio profesionalams – elektrikui istorikui ir darnaus vystymosi ekspertui bei kalbininkui vykdantiems tokią miškų reformą…

Buvęs Telšių urėdijos girininkas

Petras Budvytis

Petras Budvytis – vienas iš specialistų, kuris protestuodamas prieš tokią Aplinkos ministro K. Navicko reformą, paliko darbą. Kilęs iš Lietuvos miškininko, pedagogo, mokslininko, profesoriaus Juozo Raukčio giminės, buvęs 1988-09-01 – 2017-12-22 ( 29 metus) Telšių miškų urėdijos Mostaičių girininkijos girininkas. Lietuvos miškininkų sąjungos, girininkų bendrijos Tarybos narys nuo atkūrimo, girininkų bendrijos Tarybos Prezidiumo ilgametis narys, 10 metų buvęs Telšių miškų urėdijos profsąjungos pirmininku, 1991 metų sausio 13 -14 naktį budėjęs prie Seimo, paskatintas LR Aplinkos ministerijos II laipsnio nusipelniusio aplinkosaugininko ženklu, Generalinės miškų urėdijos prie Aplinkos ministerijos pasižymėjimo ženklu „Už nepriekaištingą tarnybą“, Generalinio urėdo padėkos raštu. Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos padėkos raštu už pagalbą gesinant gaisrą Smiltynėje 2006 metais gegužės 4 d. Plungės rajono savivaldybės, policijos komisariato, aplinkos apsaugos agentūros padėkos raštais, Lietuvos miškininkų sąjungos padėka. Miškų žinyboje išdirbo 35 metus.


SKAITYTI PLAČIAU: Iš pirmų lūpų: girininkas Petras Budvytis apie tai kaip miškai tvarkomi Suomijoje, kurios pavyzdžiu seka Lietuva

SKAITYI PLAČIAU: Vakar „korumpuotos miškų sistemos“ vadovas, šiandien – patarėjas arba kodėl vieni bebrai lygesni už kitus


Rimantas Braziulis apie tai, kas po reformos vyksta urėdijose ir kokie medienos klasterio tikslai:

2018 02 27

Informuojame, kad šioje svetainėje yra naudojami slapukai. Supratau