“Senoji Generalinės miškų urėdijos nomenklatūra (dabar būsima naujos įmonės vadovybė) buvo teises ir pareigas įgyvendinanti institucija. Ar ne ji (ankstesni vadovai) turėjo dėti pastangas, kad optimizuotų miškų urėdijų valdymą. Ką jie veikė? Su urėdais rezgė sąmokslus? Už ką gaudavo atlyginimus? Darbo imitavimą liežuvių? Darbo grupių sudarymą? Kokie jų rezultatai? Tik plepalai…
Ar tik sąmoningai nebuvo siekiama atvesti miškų urėdijas prie reorganizacijos? Dalį miškininkų išvyti iš darbo, vadinti vagimis? Daug ir kitų klausimų kyla mums, miškininkams.”
Miškininkų bendruomenės pareiškimas
2018 01 19
Miškininkų bendruomenė (pageidaujanti likti anonimiška) yra labai sunerimusi dėl į viešumą patenkančių žinių, kad į naują valstybės įmonę Valstybinė miškų urėdiją (centrą) priimami darbuotojai ne iš buvusių miškų urėdijų (kaip buvo žadėta).
Aplinkos ministerijos viceministro M. Norbuto aplinkos žmogus prasitarė, kad galimai Aplinkos ministerijos vadovybei, dar iki įsteigiant naują įmonę ir paskiriant laikiną vadovą, parinkti darbuotojai tik iš likviduojamos Generalinės miškų urėdijos (ko neturėjo būti). Viceministrui į rankas pateko tik lojalių Generalinės miškų urėdijos vadovybės, darbuotojų pavardės (dalis medžiotojai www.vivmu.lt).
Žmones rinko buvusi Generalinės miškų urėdijos vadovybė – medžiotojai (V. Vaičiūnas, R. Prūsaitis). Manome, kad tokiu būdu Generalinės miškų urėdijos vadovybė galimai neteisėtai vykdė naujos įmonės darbuotojų paskyrimą (nauja įmonė nebus pavaldi GMU). Nebuvo naujos įmonės vadovo paskirto ieškant darbuotojų, nes tik jis už tai būtų atsakingas (ką priimti dirbti).
Stebina ir tai, kad per vieną dieną valstybės įmonės Panevežio miškų urėdijos vadovas V. Kaubrė (medžiotojas, bankrutavusios švedų medienos įmonės buvęs vadovas, GMU kontrolės skyriaus darbuotojos sesers vyras, giminaitis) paskirtas Valstybės įmonės Miškotvarkos instituto skyriaus vedėju, vadovu (pažeminant A. Galaunę), o po keletos dienų jau skiriamas naujos miškų įmonės laikinu vadovu.
2018 m. buvo “nukirstos” 42 miškų urėdų galvos tam, kad juos pakeistų bendrose medžioklėse medžiojantys draugai, giminės, artimi asmenys? Ar Generalinės miškų urėdijos darbuotojai elgiasi sąžiningai mūsų atžvilgiu, užimdami potencialias kompetentingų specialistų darbo vietas? Gėda.
Aplinkos ministerija pareiškė, kad senoji sistema baigs egzistuoti su Generalinės miškų urėdijos likvidavimu. Kas iš to? Jeigu Generalinės miškų urėdijos darbuotojai ir vadovybė įdarbinti naujoje įmonėje (po reformos pasikeis tik GMU pavadinimas). Gėda.
Senoji Generalinės miškų urėdijos nomenklatūra (dabar būsima vadovybė įmonės VĮ VMU) buvo teises ir pareigas įgyvendinanti institucija. Ar ne ji (ankstesni vadovai) turėjo dėti pastangas, kad optimizuotų miškų urėdijų valdymą. Ką jie veikė? Su urėdais rezgė sąmokslus? Už ką gaudavo atlyginimus? Darbo imitavimą liežuvių? Darbo grupių sudarymą? Kokie jų rezultatai? Tik plepalai…
Ar tik sąmoningai nebuvo siekiama atvesti miškų urėdijas prie reorganizacijos? Dalį miškininkų išvyti iš darbo, vadinti vagimis? Daug ir kitų klausimų kyla mums, miškininkams.
Manome, kad visas suinteresuotų asmenų ir grupių sąsajas, neveliant politikos, turėjo išsiaiškinti atitinkamos institucijos, o ne turėjo būti palikta aiškintis žurnalistams.
Mes, miškininkų bendruomenė, išreiškiame nepasitikėjimą naujos įmonės vadovybe (R. Prūsaičiu, V. Vaičiūnu, V, Kaubre), jos priimamų sprendimų nešališkumu (nepotizmo klausimu), jos veiklos efektyvumo, skaidrumo rezultatais.
Prašome, visų institucijų kelti klausimus Aplinkos ministerijai, VĮ VMU dėl tolimesnės vykdomos reformos, rezultatų, jos skaidrumo, nes nauja mūsų įmonės vadovybė mūsų nemato ir negirdi.
Miškininkų bendruomenė
pageidaujanti likti anonimiška (bijanti susidorojimo)
SKAITYTI PLAČIAU: MIŠKŲ REFORMA: tai ko jums nepasakoja žiniasklaida. Informacinis koncentratas