Urėdijų darbuotojams uždrausta kalbėti su žiniasklaida: politinio atspalvio klausimus derinti su viceministru

“Kuo toliau, tuo labiau Miškus kuruojančios tarnybos ima panešėti į Saugumo tarnybas ar Gestapą, kuriame įvedama ypatingai griežta tvarka ir slaptumas, o virš darbuotojų galvų nuolat kabo Damoklo kardas. 

Simboliška, kai tokie raštai pasipila prieš Laisvės minėjimo dieną, nes ką švęsim ponai, gal baudžiavos pradžią, laisvę be atsakomybės, laisvę be įsipareigojimų?

Dar praėjusią savaitę visa žiniasklaida ošė dėl naujos Valdybos, kai pasirodė, kad visi Valdybos sprendimai, posėdžiai yra be galo slapti. Tokie slapti, kad prieš juos nublanksta bet kokia žvalgybinė informacija apie nuolat Lietuvos pasienyje besitrinančius rusų tankus. Ir niekas nebežino kas vyksta su Lietuvos miškais.”

Yra viena tiesa ir vienas vadas

2018 02 25

#VMU #VienaTiesa #VienasVadas #ĮvaizdisYraViskas #VSIOZAKONA

VMU l. direktorius, kažkada buvęs švedų medienos įmonės Lietuvoje vadybininkas, prieš reformą dirbęs Panevėžio urėdu (ne visi urėdai bebrai pasirodo) VLADAS KAUBRĖ, po serijos kritinių žiniasklaidos straipsnių apie chaotiškai vykdomą reformą, miškininkams ir kitiems darbuotojams išplatino Aplinkos ministerijos instruktažą KAIP BENDRAUTI SU ŽINIASKLAIDA, tiksliau, BUVO UŽDRAUSTA BENDRAUTI, nesuderinus to su vadovybe, o bet kurie “klausimai turintys p o l i t i n į atspalvį, turi būti derinami su Aplinkos viceministru MARTYNU NORBUTU.” (16 punktas)

Informacijos teikimo viesosios informacijos rengejams tvarkos aprasas

Viceministras atsakingas už miškus – filologas semiotikas Martynas Norbutas, neturintis nei miškininko išsilavinimo, nei miškų valdymo patirties.

Būtų labai įdomus specialistų komentaras apie tokias instrukcijas. Neturiu teisinio išsilavinimo, negaliu įvertinti tokių instrukcijų legalumo, tačiau senosioms urėdijoms tokių instruktažų nereikėjo ir tai daug ką pasako.

Ironija ta, kad reforma buvo stumiama šaukiant apie naujus “skaidrumo” standartus ir tą pačią akimirką, kai Seimas 2017 07 11 nubalsavo už “efektyvumą ir skaidrumą” – ant pjedestalo buvo užrioglintas naujas drakonas.

SKAITYTI PLAČIAU: Darni korupcija Aplinkos ministerijoje: ministro milijonai paukščiams

Ir net jeigu instrukcija būt ruošiama pagal geriausius teisės aktus (“VSIO ZAKONA” kaip sako latifundininkas Ramūnas), tai nekeičia reikalo esmės – juk ši tarnyba TARNAUJA VALSTYBEI, tai nėra grupelės asmenų, uzurpavusių Lietuvos išteklius, asmeninė firma. Ir žiniasklaida, informuojanti MIŠKŲ SAVININKĄ – VISUOMENĘ, turi teisę į nešlifuotus ir nepoliruotus atsakymus, kurių tokie viceministrai ir ministrai niekada nepateiks, nes jų užduotis yra išlaikyti POZITYVŲ ĮVAIZDĮ bet kokiomis priemonėmis.

Ypač šiuo metu, kai vyksta viena didžiausių restruktūrizacijų Lietuvoje ir klaidos, kurias kruopščiai stengiamasi maskuoti, gali labai brangiai kainuoti.

„Nusigyvenome, aplinkos ministras yra elektromontuotojas ir istorikas, viceministras atsakingas už miškus – filologas semiotikas, Miškų valdybos pirmininkas – studentas, o įmonės direktorius, jau aišku, kad bus ne miškininkas. Tai kam atidavėme Lietuvos valstybinių miškų valdymą?“  (komentarai Facebook)

Ypač po to, kai tampa akivaizdu, kad ši, visos Lietuvos miškus apžiojusi grupelė, nesiruošia vykdyti LŽVS skelbtos miškų programos ir jiems (miškams) yra paruošę visai kitą planą.

O į šviesų rytojų, kuriame lis duona ir ikrais, išves suomių, švedų pramonininkai, šaknis į mūs miškus leidę dar nuo Nepriklausomybės, įvesiantys naujausius “racionaliais, mokslu grįstus” miškininkystės standartus ir iš atminties ištrinsiantys atsiminimus apie tai kas yra natūralus miškas..? (kaip tai jau atsitiko visoje Europoje)

Po reformos kaip grybai po lietaus dygsta IKEA tiekėjų fabrikai, formuojasi stambūs medienos klasteriai, kyla klausimas kas tieks jų pajėgumus atitinkančius medienos kiekius? Tam reikalui jau sustyguotas visas pramonės mokslininkų orkestras, kurio tikslas supurenti dirvą naujoms pataisoms, leidžiančioms padidinti kirtimų kiekius (“racionaliai panaudoti medieną”).

http://m.kauno.diena.lt/naujienos/verslas/ekonomika/pasirasomas-susitarimas-del-medienos-klasterio-850011 \

https://forest.lt/go.php/lit/Ikurtas-Medienos-produktu-gamybos-inovacijos-klasteris-salies-misku-sektoriaus-tarptautinio-konkurencingumo-didinimui/5945

PASIRAŠOMAS SUSITARIMAS DĖL MEDIENOS KLASTERIO

2018-02-08 Mindaugas Samkus, BNS
Apie medienos klasterio idėją kalbėta 2014-ųjų pabaigoje – tuomet teigta, kad klasteris taptų Švedijos baldų prekybos tinklo „Ikea“ tiekėju ir sukurtų daugiau kaip 1 tūkst. darbo vietų. Vis dėlto projekto įgyvendinimui reikėjo, kad Seimas pakoreguotų Miškų įstatymą ir leistų iš vietos resursų užsitikrinti žaliavos.

Kuo toliau tuo labiau Miškus kuruojančios tarnybos ima panešėti į Saugumo tarnybas ar Gestapą, kuriame įvedama ypatingai griežta tvarka ir slaptumas, o virš darbuotojų galvų nuolat kabo Damoklo kardas. 

Simboliška, kai tokie raštai pasipila prieš Laisvės dienos minėjimo dieną, nes ką švęsim ponai, gal baudžiavos pradžią, laisvę be atsakomybės, laisvę be įsipareigojimų?

Dar praėjusią savaitę visa žiniasklaida ošė dėl naujos Valdybos, kai pasirodė, kad visi Valdybos sprendimai, posėdžiai yra be galo slapti. Tokie slapti, kad prieš juos nublanksta bet kokia žvalgybinė informacija apie nuolat Lietuvos pasienyje besitrinančius rusų tankus:

Tai yra konfidenciali informacija, ir aš jos neturiu. Valdyba yra nepriklausoma ir ministerija negalime kištis į jos darbą“, – tada tvirtino aplinkos viceministras Martynas Norbutas.

“Naujoji valstybės įmonės „Valstybinių miškų urėdija“ valdyba posėdžiauja už uždarų durų, o jos svarstomi klausimai ir priimti nutarimai nežinomi nei aplinkos ministrui Kęstučiui Navickui, nei Seimo Aplinkos komiteto pirmininkui Kęstučiui Mažeikai, nei pačiam LVŽS lyderiui, Seimo nariui Ramūnui Karbauskiui.” (DELFI)

„Aš negaliu jums pasakyti aplinkybių ar argumentų. Mūsų į valdybos posėdžius neįleidžia, svarstoma ir tariamasi už uždarų durų, MES TIK GAUNAME NUTARIMUS IR JUOS VYKDOME“, – sakė buvęs generalinis urėdas, dabar naujos įmonės patarėjas R. Prūsaitis, mistiniu būdu užsitikrinęs vietą naujam darinyje, kai tuo tarpu beveik urėdai buvo išmesti, neatsižvelgiant nei į jų kompetenciją, nei reputaciją.

SKAITYTI PLAČIAU: Vakar „korumpuotos miškų sistemos“ vadovas, šiandien – patarėjas arba kodėl vieni bebrai lygesni už kitus?

Ir jie, matyt, tikrai nežino, kad Valstybinę Miškų urėdiją ruošiamasi reorganizuoti į UAB?

“27 metų Ūkio ministras Virginijus Sinkevičius teigia matąs aiškią galimybę, kad į UAB būtų reorganizuota ir Valstybinių miškų urėdija.” (Verslo žinios, 2018-02-01)

Tokia bendravimo maniera ir atmosfera valstybėje negali tapti norma.

Tai nėra gerai nei miškininkams, nei valstybei, nei miškams ir, tiesą sakant, yra labai pavojinga.

Ir kaip ironiškai visame šitame kontekste atrodo LŽVS atstovės Seime, miškininkų ir miško interesus išdavusios, “žaliosios” V.Vingrienės prostringavimai Facebook apie  “vergo geno išsioperavimą”, pagarbą žmonėms, jų orumo skatinimą, tobulėjimą, buvimą šeimininku. Pagarba prasideda čia ir dabar. Konkrečiais veiksmais ir žodžiais.

Rašykite: info@gyvasmiskas.lt (anonimiškumą garantuojame)

Žemiau rasite valdininkų miškininkams išsiuntinėtus raštus:

 

SKAITYTI PLAČIAU:Miškų Sąjūdžio pareiškimas Vyriausybei dėl neskaidrumo ir masinių darbuotojų teisių pažeidimų

SKAITYTI PLAČIAU: Esu profesionalus tautos priešas, nes mano profesija – miškininkas

SKAITYTI PLAČIAU: Miškininkai: naujoje įmonėje – senoji nomenklatūra, švedų medienos vadybininkas ir medžiotojų ratelio atrinktieji

SKAITYTI PLAČIAU: Miškų profsąjungos (LMPF) – „darbuotojai yra bauginami ir prievartos būdu verčiami dirbti naujoje įmonėje“

 

Informuojame, kad šioje svetainėje yra naudojami slapukai. Supratau