GYVAS MIŠKAS vyksta į Ariogalą! Gyventojai sukilo prieš medžių genocidą – (VIDEO) reportažas

“Pas Ariogalą visi ariogaliečiai!”(..) “Aš toks pat mažas kaip visi atskirai, bet mes visi sykiu esam dideli.” 

#AriogalosSukilimas #GyvasMedisGyvasŽmogus #BendruomenėsJėga

SOS – Ariogalos parkelis!

Aplankėme garsųjį Ariogalos parkelį, susitikome su aktyvistais ir sudalyvavome vietos susirinkime – ar užgniauš valdininkai bundančią pilietinę sąmonę ar išsaugosime senelių sodintą parkelį? Visą (neiškarpytą video galite rasti ČIA).

1 dalis – GYVAS MIŠKAS vyksta į Ariogalą! Gyventojai sukilo prieš medžių genocidą (1 DALIS – SUSIRINKIMAS)

Šiame video – kelionės į Ariogalą ir susitikimo su gyventojais įrašo santrauka:

2 dalis

GYVAS MIŠKAS: kaip atrodo parkas už pusę milijono? Ariogala (2 DALIS – PARKELIS IR PAMOKĖLĖS)

Norime parodyti jums parką, kuris kainuoja pusė milijono. Kam reikalingi medžiai ir ko nežino savivaldybės tarnautojai? Ir žinoma, nuostabiai mielas ir gražus miestelis prie Dubysos.


Dendrologės komentaras

Ariogalos medžius vertino dendrologė doc. dr. Lina STRAIGYTĖ. Iš 58 kirstinų (pradinis projektas), dendrologės išvadoje tik 15 medžių įvertinti kaip prastos būklės. Ištraukos iš jos kalbos pasakytos susirinkimo metu 2018 07 31

 

 

 

 

 

Ąžuolų skerdynės?

“… Kai aš pamačiau, kad projektas padarytas IŠKERTANT ĄŽUOLUS… Puikiausi ąžuolai! Nesu tokia jautri, bet nesupratau, pamaniau, kad projektuotojai nebuvo atvažiavę į jūsų aikštę – juk pamatę tuos ąžuolus – turbūt neišdrįstų kirsti. Nežinau kokiam reikia būti – pavargusiam, depresuotam, kad iškirst TOKIUS ąžuolus! Nežinau, galbūt klystu, bet kažkoks, matyt, buvo užsakymas.

Ąžuolus labai vertina Lietuvoje. Ąžuolas yra šventas medis. Daug kur. Tiek ir krikščioniui, tiek baltui, tiek budistui. Lietuvoj ąžuolas ir ateistui yra šventas medis. Jeigu tokie ąžuolai išaugo (rankomis rodo apimtį), kodėl juos kirsti?”

(…) “Gal kažkada čia buvo aikštė, bet dabar nebe aikštė.”
(P.s. projektas kurtas remiantis 100 metų senumo arklių turgaus vaizdiniu)

Medžius saugo įstatymas

“ĮSTATYMAI ŠIANDIENINĘ SITUACIJĄ SAUGO. Šiandienius medžius saugo, o ne kas buvo prieš 100 metų…”

“Visų pirma MEDŽIAI MIESTE NE DĖL GROŽIO. Pirminė funkcija ne dėl grožio, pirminė funkcija yra EKOLOGINĖ. Želdynų įstatymas tam ir sukurtas, kad apsaugoti miestus, miestelius, kad neišnaikintų žaliųjų erdvių.”

Savivaldos “ekologas”

“Nežinau, kas čia paskaičiavo, dar pasakė, kad ekologai vertino, galbūt, suklydo, …čia gal kraštovaizdžio architektai vertino, kad dar papildomai galima iškirsti 10 medžių. Pagal ką?

Dendrologai įvertina ekologiniu požiūriu, kurie gali ekologinę žalą gali teikti.”

Dėl vienarūšių medžių, klimato kaitos pavojų

“Žinote, aš esu kategoriškai prieš tai. Nesuprantu, iš kur tokie vėjai atėjo į mūsų galvas. Žinokit, šiuo metu, visur miestuose rekomenduojama turėti kuo didesnę rūšių įvairovę. Būtent dėl tos KLIMATO KAITOS. Nes neaišku kokie ateis vabzdžiai, kokios invazijos? Viena rūšis nukentės, kita gal atlaikys? Kuo daugiau rūšių – tuo daugiau išlikimo kitoms rūšims.”

Beržas

(…) “Dar girdžiu, kad beržas ne miesto medis. Atsiprašau, tai labai miesto medis. Tik nereikia jo genėti – jie nepasiduoda genėjimui. Beržas labai gražus, labai dekoratyvus, labai žavus.”

Apie prisitaikymą

“ĮSIDĖMĖKITE – MEDŽIAI YRA SAUGOMI. Juos reikia išsaugoti ir įstatymai yra tokie. Projektuotojai, tikras profesionalus projektuotojas moka prisitaikyti prie situacijos.”

Žalia veja

“Paliekant šiuos medžius, ypatingai pakraščiais – jiems būtina palikti, užtikrinti žalią veją. BŪTINA. Nepadarykite klaidų – neišnaikinkite gero derlingo dirvožemio, kad jis toliau augtų ir džiugintų visus.

Jeigu aplinkui apkaposite šaknis, brangieji, ir pripilsite vietoj žemės žvyro – neaugs medis. Jeigu norite nužudyti nužudykite, bet nemanau kad kas nori. Tiesiog – gal žinių trūkumas? Kad kvėpuotų per kojas, šaknis. Reikia būtinai palikti polajine erdvę, ypač ąžuolui. ”
———————————

Vietinis klebonas įpainiotas į ES projekto propagandą?

 

 

 

 

 


Kas vyksta Ariogaloje?

Ariogaloje norima iškirsti sveiką, gražų ir jaukų parkelį, kad valdininkai galėtų įsisavinti beveik milijoną ES fondo eurų. Nors gyventojai prieštarauja ir gausiai renkasi į susirinkimus, o iškviesti dendrologai įvertino daugumos medžių būklę gerai – vietos “kunigaikščiai” nenori pasiduoti ir įvairiomis priemonėmis (spaudimas, melas, pasitelktas net vietos klebonas) bando paveikti ir užgniaužti PILIETINĘ VALIĄ.

Darbai šiuo momentu yra sustabdyti ir vyksta įnirtingas mūšis dėl parkelio medžių išsaugojimo.
———————————
Savo nuomonę gali išreikšti rašydamas Raseinių rajono savivaldybės darbuotojams:

meras@raseiniai.lt, violeta.mieliniene@raseiniai.lt,
vaida.tunaitiene@raseiniai.lt ,inga.juzikiene@raseiniai.lt,
kristina.bendziute@raseiniai.lt,gitana.rasimiene@raseiniai.lt,
savivaldybe@raseiniai.lt, steponas.nacius@raseiniai.lt,
saulius.matelis@raseiniai.lt, direktorius@raseiniai.lt,
egidijus.alijauskas@raseiniai.lt; indre.antanaitiene@raseiniai.lt; 
armandas.mockus@raseiniai.lt;
———————————
SEKITE PASKUTINIUS ĮVYKIUS FB grupėje “Ariogalos parkelis”
ir palaikykite bendruomenę!

https://www.facebook.com/groups/474467666300061/
———————————
SKAITYKITE PLAČIAU:

Ariogalos parkelio medžių gynėjai: gyventojų aktyvumas šokiravo vietos valdžią – “dar taip niekada nebuvo”

Ariogalos parkelis ir ES milijonai – gyventojai nesitikėjo, kad reikės ginti jų pačių rankomis sodintus medžius (TV3 reportažas+komentarai)

 

2018 08 06|Kategorijos: Kas naujo, Miesto medžiai, Uncategorized|Žymos: |
Informuojame, kad šioje svetainėje yra naudojami slapukai. Supratau