Kirtimai sengirėse ir saugomose teritorijose – situacija Punios šile ir Labanoro girioje (VIDEO)

“PUNIOS ŠILAS yra didžiųjų praeities girių, besitęsusių abipus Nemuno, liekana. Miške vyrauja pušys ir eglės. Botaninis zoologinis draustinis. Vienas vertingiausių miškų Europoje. Didžiausia ir vertingiausia ąžuolų sengirė Lietuvoje.”

“LABANORO GIRIA – nepaprastas miškas. Per kelis Aukštaitijos rajonus besidriekianti giria yra pati didžiausia Lietuvoje – ji užima 48 000 ha plotą. Labanoro regioninis parkas išsiskiria kraštovaizdžio įvairove, nepaprastai gausia augalija ir gyvūnija, jame tyvuliuoja 285 ežerai. Parke gyvena briedžių, vilkų, lūšių. Istoriniuose šaltiniuose Labanoras minimas nuo 1373-iųjų.”

Kirtimai sengirėse ir saugomose teritorijose – Punios šile ir Labanoro girioje, 2018 03 26

Gamtininkas Andrejus Gaidamavičius apie plynus kirtimus Labanoro girioje, 2018 04 06

Facebook LIVE:

Posted by Remigijus Lapinskas on 2018 m. balandis 6 d.

PLYNI KIRTIMAI – Lietuva iš paukščio skrydžio: ką mano Aplinkos ministerija? Saugomos teritorijos

 


“Išduosiu paslaptį – tikros sengirės filme nėra. Ji surinkta iš mažų gabalėlių senųjų girių, kurios dar likę Lietuvoje. Danijoje sengire vadinamas šimto metų senumo miškas. Rusai sako, kad sengirė yra ten, kur niekada nerasi žmogaus buvimo ženklų. Radai nuorūką – jau nebe. Lietuvoje senąja giria vadinamas miškas, kuriame medis užaugo, nugriuvo ir iš naujo užaugo. Alksnynui prireikia keturių šimtų metų, o ąžuolynui – ir viso tūkstančio.

Miškininkai aiškina, kad Lietuvoje miškų plotas didėja, tačiau aišku, jog daugėja iš naujo pasodintų arba atsodintų miškų. Kai kurios sengirės patenka į rezervatų teritoriją, ten jos saugios, tačiau paprastame miške jų daug iškertama. Taip jau yra pas mus: seni žmonės miškus saugo, o kai miršta, vaikai girias išmaino į automobilius.”

(Filmo “SENGIRĖ” režisierius Mindaugas Survila)

SKAITYTI PLAČIAU: „Sengirė“ režisierius: senieji Lietuvos miškai nesaugomi dėl greitų ir didelių pinigų – Vakarų Europa gyvą mišką seniai išnaikino (kuria miškų fondą!)


Punios šilo sengirė

Dėl unikalaus sengirės bruožus išlaikiusio kraštovaizdžio, savito reljefo, didelės buveinių, ypatingai retų ir saugomų floros bei faunos rūšių įvairovės PUNIOS ŠILAS – vienas vertingiausių miškų Europoje. Tokių miškų yra išlikę labai nedaug.

Punios šilo sengirės fotoalbumas


Kirtimai Punios sengirėje:

2018 kovas, Stanislovo Čepinsko foto

 

 

Informuojame, kad šioje svetainėje yra naudojami slapukai. Supratau