Saulius Dambrauskas: kas naujo miškų fronte? 2018 12 03

KAS NAUJO MIŠKŲ FRONTE?

2018-12-03 Vilniaus apygardos teismui pateiktas Grupės ieškinys.

Bylos atsakovai: Lietuvos Respublika, atstovaujama Vyriausybės, Aplinkos ministerija ir Valstybinių miškų urėdija.

Ieškinio reikalavimas – uždrausti atsakovams atlikti veiksmus: „Natura 2000” teritorijose valstybiniuose miškuose vykdyti pagrindinius (plynuosius ir atrankinius) kirtimus. Šiuo metu tai vykdoma neturint privalomos reikšmingumo išvados.

Beje Europos Komisijos Aplinkos generalinio direktorato atstovai taip pat pateikė išaiškinimus, kad planuojant miško kirtimus „Natura 2000“ tinklo teritorijose būtina nustatyti jų galimo poveikio šioms teritorijoms reikšmingumą. Toks įstatyminis bei tarptautinių aplinkosauginių direktyvų teisinis reguliavimas egzistavo visada. Todėl iškirstos saugomų teritorijų plynės ir jau padaryta didžiulė žala Lietuvos gamtai – tai valstybinių aplinkosauginių institucijų tyčinės arba nekompetentingos veiklos padariniai.

Pagarbiai,
Saulius Dambrauskas (adv.)
Tel. (8-37) 321646

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr.


Advokatas Saulius Dambrauskas

PRANEŠIMAS SPAUDAI DĖL GRUPĖS IEŠKINIO

2018 11 23

Kaip žinia, daugiau negu prieš mėnesį buvo PRADĖTA SPECIALI GRUPĖS IEŠKINIO PARENGIMO PROCEDŪRA SIEKIANT NUTRAUKTI NETEISĖTUS MIŠKŲ KIRTIMUS SAUGOMOSE (Natura 2000) TERITORIJOSE. Grupės ieškinį (skundą) gali inicijuoti ne mažesnė negu 20 asmenų grupė per pasirinktą atstovą ir advokatą.

Vos per keletą dienų be būtinų 20 buvo užpildyti 234 fizinių ir juridinių asmenų pareiškimai prašant pripažinti juos grupės nariais. Vėliau, teismui priėmus ieškinį, per 2-3 mėn. laikotarpį kiekvienas suinteresuotas asmuo dar galės prisijungti prie Grupės užpildydamas nustatytos formos pareiškimą, o informacija apie tokią galimybę bus paskelbta specialioje teismo internetinėje svetainėje ir žiniasklaidoje. Šiuo metu renkami paskutiniai dokumentai rengiamam ieškiniui. Tuo pačiu buvo inicijuotas teismo procesas nustatyta tvarka paduodant “Prašymą dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo iki ieškinio pateikimo”, kuriuo siekiama operatyviai sustabdyti vėl atnaujintus miškų kirtimus saugomose teritorijose.

Dokumentas pateiktas lapkričio 19 dieną Vilniaus apygardos teismui. Tačiau paaiškėjo, kad atsakovas – Valstybinių miškų urėdija – juridinių asmenų registre įregistruota ne ten, kur oficialiai skelbiama jų puslapyje – Vilniuje, o Kaune. Todėl lapkričio 22 dienos nutartimi teismas formaliai atsisakė priimti šį prašymą ir išaiškino, kad Grupė turi kreiptis į Kauno apygardos teismą. Jau tą patį vakarą tas pats procesinis prašymas yra pateiktas Kauno apygardos teismui.

Grupės ieškinį inicijavusio advokato Sauliaus Dambrausko įsitikinimu šio “galvos skausmo” kiekvienas teismas gali stengtis atsikratyti, tačiau šiuo metu vyriausybės pritarimu vykdomas masinis miškų kirtimas saugomose teritorijose yra tiek akivaizdžiai neteisėtas, kad ši Grupės ieškinio byla taps išbandymu visai mūsų teisingumo sistemai pačiai sau įrodyti, ar ji tikrai yra ta tikroji konstitucinė trečioji valdžia.

Ginčo esmė:
Valstybinių miškų urėdijai, kaip ir kiekvienam ūkio subjektui, yra privalomi visi tiek nacionalinio, tiek tarptautinio gamtosauginio teisinio reguliavimo reikalavimai. „Natura 2000” teritorijose bet kokia ūkinė veikla galima tik tuo atveju, jeigu ji negali sukelti reikšmingo poveikio šiai teritorijai bei joje saugomoms vertybėms. Todėl kiekvienai ūkinei veiklai „Natura 2000” teritorijose privalo būti gauta už saugomas teritorijas atsakingos institucijos išvada dėl tokios veiklos poveikio reikšmingumo. Tokia yra ir nacionalinio įstatyminio reguliavimo, ir atitinkamų tarptautinių direktyvų esmė.

Tačiau Aplinkos ministerija ir jos institucijos neigia tokios reikšmingumo išvados privalomumą ir remiasi vieno aplinkos ministro įsakymo siaura lingvistine manipuliacija, kurioje teigiama, kad toks reikšmingumo nustatymas turi vykti prieš projektavimo sąlygų išdavimą. Tik tuo remiantis daroma absurdiška išvada, jog tokia reikšmingumo išvada yra privaloma tik jeigu vykdoma statyba ir ji neprivaloma kertant miškus. Tokiu būdu plynai kertant miškus saugomose teritorijose neigiamas esminis įstatyminis ir tarptautinis aplinkosauginis reguliavimas ir netgi nesilaikoma ankstesnės savo pačių suformuotos ilgalaikės praktikos; ir tai daroma remiantis žemiausio teisinio reguliavimo – poįstatyminio (aplinkos ministro patvirtinto) akto – vieno sakinio interpretacija.


Advokato S. Dambrausko kontoros VEIKLOS ATASKAITA, ATSTOVAUJANT VIEŠĄJĮ INTERESĄ ginant visuomenės pilietines teises ir stabdant medžių ir miškų naikinimą, 2018 10 01

ADVOKATO SAULIAUS DAMBRAUSKO VEIKLĄ GALITE REMTI TIESIOGIAI:


PAPILDOMAI:

SAUGOMŲ MIŠKŲ BYLA: Saulius DAMBRAUSKAS kviečia GINTI viešą interesą ir tapti grupės ieškinio nariu

Spaudos konferencija: „Dėl neteisėtų miškų kirtimų saugomose teritorijose ir Aplinkos ministerijos sudarytos darbo grupės išvadų“. Advokato Sauliaus Dambrausko komentaras:

Visą spaudos konferenciją galite rasti čia.


SVARBU ŽINOTI:

LABANORO ŽYGIS – MIŠKO MANIFESTAS

MIŠKO GYNĖJO ABC

DĖL VYKDOMŲ AR PLANUOJAMŲ KIRTIMŲ – ATMINTINĖ GYNĖJUI

MIŠKŲ BYLA – JUNKIS  PRIE GRUPINIO IEŠKINIO

KUO GALIU PRISIDĖTI? – SAVANORIO ANKETA 

NATURA 2000 ŽEMĖLAPIS 

KUR NUMATOMI KIRTIMAI? – LEIDIMUS  TIKRINK ČIA

GYVAS MIŠKAS TV – YOUTUBE / FACEBOOK VIDEO ARCHYVAS

MEDŽIŲ GYNĖJŲ GRUPĖS FB – IEŠKOK ČIA


PARAMA JUDĖJIMUI IR TEISINIAM IEŠKINIUI:

Paremkite pilietinį judėjimą už Gyvą mišką: https://www.gyvasmiskas.lt/paremk/
Patreon platformoje: https://www.patreon.com/gyvasmiskas

Gyvo miško paramos ataskaita. 2018 rugsėjis – spalis

Dėkingi iki medžių viršūnių!
Gyvo miško komanda


NAUDINGOS NUORODOS:

Linas BALSYS pristato miškų pataisas Seime. Ar žinai, kad 2017 metais buvo išduota virš 15 000 leidimų PLYNIEMS KIRTIMAMS? (VIDEO)

2018 10 22 Spaudos konferencija dėl neteisėtų kirtimų saugomose teritorijose ir Aplinkos ministerijos miško grupės išvadų (VIDEO), 

2018 11 12 SAUGOMŲ MIŠKŲ BYLA: Saulius DAMBRAUSKAS kviečia GINTI viešą interesą ir tapti grupės ieškinio nariu (užpildyk pareiškimą)

2018 11 06 Aplinkos ministras Kęstutis Navickas pristatė būsimas miško pataisas Seime (VIDEO+komentarai)

2018 10 27 Kirtimų ŽEMĖLAPIAI – būsimos PLYNĖS suprojektuotos gražiausiose turistinėse ežerų ir upių zonose: galimi potvyniai, sausros ir erozija (jeigu leisime)


KIRTIMŲ DIDINIMAS:

2018 08 08 Miškų naikinimo ministerija vasarą įgauna pagreitį: kirtimus didina 6 %, o dalį miškų ruošiamasi paversti žvyro karjerais (Aplinkos ministras atostogose)

2018 08 20 Didinami miško kirtimai: Miškų Sąjūdžio spaudos konferencija Seime (VIDEO). Įvykių chronologija ir spaudos apžvalga 

2018 10 28 Gintautas KNIUKŠTA: gautas Vyriausybės posėdžio garso įrašas, kuriame buvo priimtas sprendimas 6 % didinti kirtimų normą (miško likimas nulemtas per 25 sekundes!)


PLYNI KIRTIMAI:

PLYNI KIRTIMAI – Lietuva iš paukščio skrydžio: ką mano Aplinkos ministerija? Saugomos teritorijos (VIDEO)

Plyni kirtimai labai pelningi medienos verslo pramonei, bet turi didžiulę socialinę ir ekologinę kainą

Plyni kirtimai: jei ir toliau taip elgsimės su miškais, virsime stepių zona

VDU profesorius tiria PLYNŲ kirtimų įtaką ekosistemoms: „galvodami tik apie medieną, skurdiname gamtą – miškas nėra daržas“

Kaip sunkiasvorė skandinaviška miškų kirtimo technika „mala“ Lietuvos miškus

Gyvo Miško ABC: miškas kuria dirvožemį kaip knygą


SENGIRĖS:

Kirtimai sengirėse ir saugomose teritorijose – situacija Punios šile ir Labanoro girioje (VIDEO)

„Sengirė“ režisierius: senieji Lietuvos miškai nesaugomi dėl greitų ir didelių pinigų – Vakarų Europa gyvą mišką seniai išnaikino (kuria miškų fondą!)

Belovežas – paskutinė Europos sengirė, atlaikiusi žmogaus invaziją

Sengirės – žmogaus nepaliesti miškai

Paslaptingiausi Natūralūs Pasaulio Miškai

2018 12 04|Kategorijos: Kas naujo, PILIEČIO BALSAS, Uncategorized|Žymos: |
Informuojame, kad šioje svetainėje yra naudojami slapukai. Supratau