LABANORO ŽYGIO MANIFESTAS – 2018 SPALIO 13, Labanoras (VIDEO, FOTO)

LABANORO ŽYGIS

MIŠKO MANIFESTAS

1) Miškuose prioritetą teikti GAMTOSAUGINIAMS ir VISUOMENINIAMS poreikiams. Pagrindinė miško sektoriaus funkcija – kurti ir didinti nemedieninę miško PRIDĖTINĘ VERTĘ (rekreacija, turizmas, edukacija, visuomenės sveikatinimas, aplinkos švarinimas, klimato kaitos mažinimas, smulkieji verslai ir kt).

2) Nedelsiant uždrausti kirtimus SAUGOMOSE teritorijose, kadangi nebuvo ir nėra laikomasi privalomo ES reikalavimo atlikti planuojamų kirtimų poveikio aplinkai vertinimą.

3) Valstybiniuose ir privačiuose miškuose plynes formuojančius kirtimus pakeisti į kirtimus, kurie užtikrina NEPERTRAUKIAMĄ ir SVEIKĄ miško GYVAVIMĄ. Atsisakyti atgyvenusio ir netvaraus miškų skirstymo į 4 grupes, atstatyti girių vientisumą, formuoti būsimų sengirių masyvus, didinti visai nekertamų miškų plotą.

4) Prieš išduodant miškų kirtimo leidimus, privalomas aktyvus ir laiku VISUOMENĖS ĮTRAUKIMAS į procesą, suteikiant sprendžiamąjį balsą vietos bendruomenėms. Numatytose kirsti vietose turi būti informacinės lentelės apie numatytą kirtimą, jo ribas ir galimybes teikti pasiūlymus.

5) Miško kirsti ne daugiau nei reikia Lietuvos gyventojų poreikiams. UŽDRAUSTI žaliavinės medienos eksportą.

6) Naudoti mūsų APLINKAI TINKAMĄ miško techniką ir parinkti tokius būdus, kurie leistų plynų kirtimus pakeisti į atrankinius bei darytų kuo mažesnę žalą miškui ir keliams.

7) Vykdyti MODERNIAUSIĄ miškų inventorizaciją ir miškų naudojimo kontrolę.

8) Didinti VALSTYBINIŲ MIŠKŲ PLOTUS, išperkant privačius miškus, ypač tuos, kurie yra numatyti kirsti ir patenka į saugomas teritorijas.

9) Visiškai uždrausti ĄŽUOLYNŲ kirtimą (kurie sudaro vos 2,2 proc. visų miškų), didinti jų plotus.

10) Saugoti miškų NATŪRALUMĄ. Atkuriant miškus prioritetas skiriamas savaiminiam atsiželdymui. Atsisakyti miško monokultūrų, vadovautis HOLISTINĖS miškininkystės principais.

MIŠKO ŽYGIO MANIFESTAS (word)

Labanoro žygio organizacinė grupė,
Labanoro klubas,
Pilietinis judėjimas GYVAS MIŠKAS

MIŠKO GYNĖJO ABC


Maironis „Milžinų kapai, pagal šių dienų aktualijas“

Kur lygūs laukai
Nebesnaudžia miškai
Lietuviai kirtimus daboja;
Galanda kirvius,
Pjūklus aštrius
Skandinavų mašinos riaumoja.

Nuo Prūsų šalies
Kaip sparnai debesies
Padangėmis raitosi dūmai.
Tai gamyklų ugnis
Šviečia dienas naktis
Plokštėmis virsta ir pušys ir krūmai.

Tarp tyrų plačių
Ne staugimas žvėrių;
Oi ne! Tai našlaitės lietuvės.
Ar verkia sūnaus
Ar bernužio brangaus
Emigravęs tėvynei pražuvęs…

Lietuvių pulkai
Kaip apsako žvalgai
Ties Kaunu per Nemuną plaukia.
Po kaimus šauklys
Jo putotas arklys
Į kovą lietuvninkus šaukia.

Neklaidu be pušų !
Vien tik plynės miškų.
Per Lietuvą kelią parodo.
Užtemęs dangus
Mėto tankius žaibus;
Internete sėdėt nusibodo.

Sutrinko miškai
Lyg Perkūnas aukštai
Ir štai netikėtai lietuviai
Tarytum ugnis
Kad ant stogo užšvis
Sukilo už gamtą, prabudo

(Regimantas)


Labanoro Žygis – “Išgirsk Miško Balsą”

Labanoro Žygis – "Išgirsk Miško Balsą"

Video istoriją pristato Kelias pažinti mišką:- "Šito nebeturi būti, šitas turi baigtis, ČIA YRA RAUDONA LINIJA, kurią peržengę jau viskas – TURIM KEISTIS." #StopPlyniKirtimai- "Mes norim gyventi Sengirėse, jausti jų dvasią, jausti savo protėvius, iš jų mokytis – tai yra mūsų šaknys, tai yra pamatai."Projektas Kelias pažinti mišką, kuris šiuo metu kuria dokumentinį filmą apie Lietuvos miškų išsaugojimą, sukūrė video istoriją iš Labanoro žygio akimirkų ir žmonių žinučių, parodydami ir įamžindami visiems lietuviams ir pasauliui, kaip MIŠKAS MUS PRIKĖLĖ IR SUVIENIJO bendram tikslui – Išsaugoti Lietuvos miškus ateities kartoms! — #Paremk #KeliasPažintiMišką #GeriausiaGynyba #ApsišvietęsŽmogusTU GALI PRISIDĖTI! Palaikykim Kelias pažinti mišką dokumentinio filmo ir video istorijų kūrybą, kurios budintų lietuvį ir keltų žmonių suvokimą, kaip veikia gamta. Linas ir Povilas yra pasiruošę savo kamera advokatauti miškui ir skleisti Jo žinią 💚 PAREMK dokumentinių video istorijų sukūrimą iš karščiausių miško taškų. https://www.gyvasmiskas.lt/paremk/ būtinai paskirtyje nurodyk "Kelias pažinti mišką"—-Video kreditai:Kamera: Linas Bartašius, Povilas RiaubaDronas: Linas Bartašius, Motiejus BaublysIstorija ir montažas: Linas Bartašius—-PADĖKA:"Dėkojame visiems, kurie remiate finansiškai ir visaip kitaip, kaip galite prisidedate, jog mums būtu įmanoma kurti tai, kas keičia pasaulį, bei esame labai dėkingi visiems dalyvavusiems žygyje ir tiems, kas saugo miškus visoje Lietuvoje. Ginkime kartu, nes tai MŪSŲ NAMAI, prigimtinė teisė ir bendras gėris."Labanoro Žygio MANIFESTAS:https://www.gyvasmiskas.lt/labanoro-zygio-misko-manifestas-2018-10-13-labanoras/

Posted by GYVAS MIŠKAS on 2018 m. Spalis 29 d., Pirmadienis

SKRYDIS VIRŠ LABANORO. ŽYGIS. PRADŽIA

Žygio maršrutas (VIDEO)

Posted by Jamil Gasimov on 2018 m. Spalis 14 d., SekmadienisLabanoro Žygis (VIDEO) – vis papildoma

Pradžia. Tiesioginė GYVO MIŠKO transliacija iš Labanoro Žygio. Spalio 13, 2018

Pradedam žygį!! Tiesioginė GYVO MIŠKO transliacija #ApsaugaVisomsSaugomomsTeritorijoms #MiškaiViešasInteresas #MiškaiViešasGėrisKur lygūs laukaiNebesnaudžia miškaiLietuviai kirtimus daboja;Galanda kirvius,Pjūklus aštriusSkandinavų mašinos riaumoja.Nuo Prūsų šaliesKaip sparnai debesiesPadangėmis raitosi dūmai.Tai gamyklų ugnisŠviečia dienas naktisPlokštėmis virsta ir pušys ir krūmai.Tarp tyrų plačiųNe staugimas žvėrių;Oi ne! Tai našlaitės lietuvės.Ar verkia sūnausAr bernužio brangausEmigravęs tėvynei pražuvęs…Lietuvių pulkaiKaip apsako žvalgaiTies Kaunu per Nemuną plaukia.Po kaimus šauklysJo putotas arklysĮ kovą lietuvninkus šaukia.Neklaidu be pušų !Vien tik plynės miškų.Per Lietuvą kelią parodo.Užtemęs dangusMėto tankius žaibus;Internete sėdėt nusibodo.Sutrinko miškaiLyg Perkūnas aukštaiIr štai netikėtai lietuviaiTarytum ugnisKad ant stogo užšvisSukilo už gamtą, prabudoŽodžiai: Maironis „Milžinų kapai, pagal šių dienų aktualijas“————–Prieš paneriant į girią – Su vėliavom ir orkestru kaip prieš šimtą metų kai atsodinėjo karo ir okupantų nuniokotus miškus – tik šį kart gint to ką išsaugojo seneliai! Pora km keliu ir tada jau neriam į girią! https://www.facebook.com/gyvasmiskas/videos/2287174184689440/ŽYGIO MANIFESTAS: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2284091748331017&set=g.170082099840061&type=1&theater&ifg=1LNK reportažas: https://lnk.lt/video/nerimsta-aistros/47049Žygio pradžia. Andriaus Gaidamavičiaus interviu LNK: https://www.facebook.com/gyvasmiskas/videos/2287097891363736/PANORAMA reportažas: https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/1013704233/panorama#wowzaplaystart=790000&wowzaplayduration=143000————–Visi kas turi nuotraukų albumus, video, dronų įrašus – kraukite į grupę "Apginkime Lietuvos miškus" ir siųskite su autoriaus vardu ir pavarde info@gyvasmiskas.lt su prierasu – SPALIO 13 LABANORO ZYGIS – kaupsime Lietuvos archyvą!Paremkite Gyvą mišką: https://www.gyvasmiskas.lt/paremk/Patreon platformoje: https://www.patreon.com/gyvasmiskasDėkingi iki medžių viršūnių!Gyvo miško komanda

Posted by Justina Vidzėnė on 2018 m. Spalis 13 d., Šeštadienis


Youtube:


Neimantas Bilevičius – tiesioginė transliacija


LNK reportažas – kas liko užkulisiuose?

LNK reportažas ir kas liko už kadro. 2018 spalio 13, Labanoras

LNK reportažas ir kas liko už kadro. Interviu su Andrejumi Gaidamavičiumi. 2018 Spalio 13 Labanoras#ApsaugaVisomsSaugomomsTeritorijoms #MiškaiViešasInteresas #MiškaiBendrasGėris Pradedam žygį!! TIESIOGINĖ GYVO MIŠKO transliacija https://www.facebook.com/gyvasmiskas/videos/2283359905070868/Kur lygūs laukaiNebesnaudžia miškaiLietuviai kirtimus daboja;Galanda kirvius,Pjūklus aštriusSkandinavų mašinos riaumoja.Nuo Prūsų šaliesKaip sparnai debesiesPadangėmis raitosi dūmai.Tai gamyklų ugnisŠviečia dienas naktisPlokštėmis virsta ir pušys ir krūmai.Tarp tyrų plačiųNe staugimas žvėrių;Oi ne! Tai našlaitės lietuvės.Ar verkia sūnausAr bernužio brangausEmigravęs tėvynei pražuvęs…Lietuvių pulkaiKaip apsako žvalgaiTies Kaunu per Nemuną plaukia.Po kaimus šauklysJo putotas arklysĮ kovą lietuvninkus šaukia.Neklaidu be pušų !Vien tik plynės miškų.Per Lietuvą kelią parodo.Užtemęs dangusMėto tankius žaibus;Internete sėdėt nusibodo.Sutrinko miškaiLyg Perkūnas aukštaiIr štai netikėtai lietuviaiTarytum ugnisKad ant stogo užšvisSukilo už gamtą, prabudoŽodžiai: Maironis „Milžinų kapai, pagal šių dienų aktualijas“————–Prieš paneriant į girią – Su vėliavom ir orkestru kaip prieš šimtą metų kai atsodinėjo karo ir okupantų nuniokotus miškus – tik šį kart gint to ką išsaugojo seneliai! Pora km keliu ir tada jau neriam į girią! https://www.facebook.com/gyvasmiskas/videos/2287174184689440/ŽYGIO MANIFESTAS: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2284091748331017&set=g.170082099840061&type=1&theater&ifg=1LNK reportažas: https://lnk.lt/video/nerimsta-aistros/47049PANORAMA reportažas: https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/1013704233/panorama#wowzaplaystart=790000&wowzaplayduration=143000————–Visi kas turi nuotraukų albumus, video, dronų įrašus – kraukite į grupę "Apginkime Lietuvos miškus" ir siųskite su autoriaus vardu ir pavarde info@gyvasmiskas.lt su prierasu – SPALIO 13 LABANORO ŽYGIS – kaupsime Lietuvos archyvą!————–Paremkite Gyvą mišką: https://www.gyvasmiskas.lt/paremk/Patreon platformoje: https://www.patreon.com/gyvasmiskasDėkingi iki medžių viršūnių!Gyvo miško komanda

Posted by GYVAS MIŠKAS on 2018 m. Spalis 16 d., Antradienis


LRT Panorama reportažas – kas liko užkulisiuose?

LRT PANORAMA, Andriaus interviu – kas liko užkulisiuose? Spalio 13, Labanoras

LRT Panorama, Andriaus interviu – kas liko užkulisiuose? Spalio 13-14, Labanoras"Moratoriumas baigiasi spalio gale – kas bus po to? Priklauso tik nuo mūsų – Labanorą turėtų jungti prie Aukštaitijos nacionalinio parko. Jeigu mūsų bus daug – mums pavyks atkovoti." (Rūta)———————————-#ApsaugaVisomsSaugomomsTeritorijoms #MiškaiViešasInteresas #MiškaiBendrasGėris Pradedam žygį! TIESIOGINĖ GYVO MIŠKO transliacija galite pamatyti čia https://www.facebook.com/gyvasmiskas/videos/2283359905070868/#———————————-LABANORO ŽYGIO MANIFESTAS: https://www.gyvasmiskas.lt/labanoro-zygio-misko-manifestas-2018-10-13-labanoras/LNK reportažas iš Labanoro. Andriaus Gaidamavičiaus interviu LNK – kas liko už kadro? https://www.facebook.com/gyvasmiskas.lt/videos/274806563169107/———————————-Kur lygūs laukaiNebesnaudžia miškaiLietuviai kirtimus daboja;Galanda kirvius,Pjūklus aštriusSkandinavų mašinos riaumoja.Nuo Prūsų šaliesKaip sparnai debesiesPadangėmis raitosi dūmai.Tai gamyklų ugnisŠviečia dienas naktisPlokštėmis virsta ir pušys ir krūmai.Tarp tyrų plačiųNe staugimas žvėrių;Oi ne! Tai našlaitės lietuvės.Ar verkia sūnausAr bernužio brangausEmigravęs tėvynei pražuvęs…Lietuvių pulkaiKaip apsako žvalgaiTies Kaunu per Nemuną plaukia.Po kaimus šauklysJo putotas arklysĮ kovą lietuvninkus šaukia.Neklaidu be pušų !Vien tik plynės miškų.Per Lietuvą kelią parodo.Užtemęs dangusMėto tankius žaibus;Internete sėdėt nusibodo.Sutrinko miškaiLyg Perkūnas aukštaiIr štai netikėtai lietuviaiTarytum ugnisKad ant stogo užšvisSukilo už gamtą, prabudoŽodžiai: Maironis „Milžinų kapai, pagal šių dienų aktualijas“————–Visi kas turi nuotraukų albumus, video, dronų įrašus – kraukite į grupę "Apginkime Lietuvos miškus" ir siųskite su autoriaus vardu ir pavarde info@gyvasmiskas.lt su prierasu – SPALIO 13 LABANORO ŽYGIS – kaupsime Lietuvos archyvą!————–Paremkite pilietinę iniciatyvą Gyvą mišką: https://www.gyvasmiskas.lt/paremk/Patreon platformoje: https://www.patreon.com/gyvasmiskasDėkingi iki medžių viršūnių!Gyvo miško komanda

Posted by GYVAS MIŠKAS on 2018 m. Spalis 17 d., Trečiadienis


Arvydas Daunys. Pilietinis reportažas iš Labanoro

“Labanoro žygis. Bendri siekiai suartina, ir nors 12 km visai nedaug, tačiau po jų atpažinsime vieni kitus  Ačiū, kad esate.”

Andrejus Gaidamavičius – “Diena, nuo kurios prasidėjo nauja istorija. Ruduo, kuriame gimė pavasaris.”

Labanoro žygis. Bendri siekiai suartina, ir nors 12 km visai nedaug, tačiau po jų atpažinsime vieni kitus 🙂 Ačiū, kad esate.

Posted by Arvydas Daunys on 2018 m. Spalis 14 d., Sekmadienis


Vitalijus Balkus. Pilietinis reportažas iš Labanoro

Labanoro miestelis vargu ar kada matė tiek vienu metu susirinkusių žmonių. Į akciją Lietuvos miškams apginti susirinko per 1,5 tūkst žmonių ir… vos kelios žiniasklaidos priemonės.

Nagrinėti krūtų dydį nacionalinei medijai matomai sekasi kur kas geriau , nei pastebėti dorus , aktyvius, tačiau padėtimi nepatenkintus piliečius.

O būti nepatenkintiems gamtos mylėtojai ir tiesiog sveiko proto žmonės turi rimtą pagrindą. Žaliavinės medienos eksportas iš Lietuvos auga, miškai superkami stambių užsienio kompanijų, plyni kirtimai vyksta jau saugomose teritorijoje.

Ir visą tai valdžioje esant partijai turinčiai pavadinime žodį “žalieji”

Šioje laidoje šokiruojantys vaizdai iš kirtaviečių o taip pat politikų komentarai bei renginio organizatoriaus Andriaus Gaidamavičiaus interviu. Primename, kad visa “Iš savo varpinės” medžiaga yra laisvo naudojimo. Labai prašome kuo aktyviau dalintis laida, nes tik taip galime pralaužti tylą

P.S. Nepykite už šiokius tokius techninius nesklandumus 


Rūta Janutienė – tiesioginė transliacija iš žygio

Posted by Rūta Janutienė on 2018 m. Spalis 13 d., Šeštadienis


Urėdija specialiai suarė kelią, kad eit būtų sunkiau

Urėdija specialiai suarė kelią, kad eit būtų sunkiau

Posted by Rūta Janutienė on 2018 m. Spalis 13 d., Šeštadienis


Jūs su mumis? Šitą plynę ministras vadina mišku, kai demagogiškai tvirtina, jog miškų daugėja. Kol čia bus miškas, išmirs dvi kartos žmonių.

Jūs su mumis? Šitą plynę ministras vadina mišku, kai demagogiškai tvirtina, jog miškų daugėja. Kol čia bus miškas, išmirs dvi kartos žmonių.

Posted by Rūta Janutienė on 2018 m. Spalis 13 d., Šeštadienis


Turim dar parako! ️ 🤗🇱🇹🐜🐝🌱🌲🌳 “Miškas – tai ne tik mediena. Norim mąstymo reformos” Dainuojam už Gyvą Mišką! “Ąžuolai žaliuos!”

Turim dar parako! ️ 🤗🇱🇹🐜🐝🌱🌲🌳 "Miškas – tai ne tik mediena. Norim mąstymo reformos" Dainuojam už Gyvą Mišką!

Posted by Justina Vidzėnė on 2018 m. Spalis 13 d., Šeštadienis


Arvydas Juozaitis

Lietuva yra čia, gyva!
#LietuvaYraČia!

Ar pamename, kad prieš 30 metų 1988 metų rugsėjo 17 dieną Lietuvos persitvarkymo sąjūdis (LPS) drauge su Lietuvos „žaliaisiais“ surengė įspūdingą akciją: 5949 žmonės gyva grandine apjuosė Ignalinos atominę elektrinę (IAE), reikalaudami nutraukti jos trečiojo bloko statybą. Šis ekologinis žygis nužymėjo tam tikrą takoskyrą vis platesnį mastą įgaunančioje laisvės kovoje: padaręs galą trapiam taikiam sambūviui tarp Sąjūdžio ir Komunistų partijos, jis aiškiai atskyrė sovietinio „suvereniteto“ ir nepriklausomybės šalininkus.

Lietuva yra čia, gyva! 2018-10-13

Lietuva yra čia, gyva!#LietuvaYraČia!Ar pamename, kad prieš 30 metų 1988 metų rugsėjo 17 dieną Lietuvos persitvarkymo sąjūdis (LPS) drauge su Lietuvos „žaliaisiais“ surengė įspūdingą akciją: 5949 žmonės gyva grandine apjuosė Ignalinos atominę elektrinę (IAE), reikalaudami nutraukti jos trečiojo bloko statybą. Šis ekologinis žygis nužymėjo tam tikrą takoskyrą vis platesnį mastą įgaunančioje laisvės kovoje: padaręs galą trapiam taikiam sambūviui tarp Sąjūdžio ir Komunistų partijos, jis aiškiai atskyrė sovietinio „suvereniteto“ ir nepriklausomybės šalininkus.

Posted by Arvydas Juozaitis on 2018 m. Spalis 13 d., Šeštadienis


Monika Peldavičiūtė GYVAI:

Posted by Monika Peldavičiūtė on 2018 m. Spalis 13 d., Šeštadienis

Posted by Monika Peldavičiūtė on 2018 m. Spalis 13 d., Šeštadienis


Skamba Girios Balsas…😌😌 Aidėk, neški Žinią… “Kiekvienai Moteriai, kiekvienai Raganai.. kiekvienam Vyrui, Ugnies kūrentojui ir Kariautojui”  Monika Juskeviciute 🌲🌲🌲


Skamba Girios Balsas… Spalio 13, Labanoras

Skamba Girios Balsas…😌😌 Aidėk, neški Žinią… "Kiekvienai Moteriai, kiekvienai Raganai.. kiekvienam Vyrui, Ugnies kūrentojui ir Kariautojui" <3 Monika Juskeviciute 🌲🌲🌲TIESIOGINĖ GYVO MIŠKO transliacija iš LabanoroLABANORO ŽYGIO MANIFESTAS: https://www.gyvasmiskas.lt/labanoro-zygio-misko-manifestas-2018-10-13-labanoras/2018 10 13Viršelio foto: Linas Bartašius

Posted by GYVAS MIŠKAS on 2018 m. Spalis 17 d., Trečiadienis


Žygeiviai dainuoja

Žygeivių dainos

Posted by Justina Vidzėnė on 2018 m. Spalis 19 d., Penktadienis


Mindaugas Šernas

#LabanoroŽygis #GyvasMiškas #Teisingumas #Nepatogus

Teko dalyvauti Labanoro žygyje. Sukilo mintys ir norisi pasisakyti. Galbūt tas mano pasisakymas skambės kiek utopiškai ir tam tikriems dalykams galbūt mes dar nepasiruošę, bent jau padrąsinkim save ir kitus ir drįskim pasisakyti, kalbėkim.

Esu dėkingas #GyvasMiškas kolektyvui už iniciatyvą ir nuožmų darbą, kuris ima virsti į pilietinį judėjimą, kuris, labai viliuos, palies ir priežastis, šaknis dėl ko mums, Lietuvai, taip nutiko ir nutinka ir miško idėja, kuri palietė daug Lietuvių, kaip ir prieš 30 metų, virs mąstančių žmonių sujudimu, kuris ims gelbėti mūsų Lietuvėlę.

Labanoro Žygis | Reflekcija ir pamąstymai | Nepatogus Rašytojas 18X14

#LabanoroŽygis #GyvasMiškas #Teisingumas #Nepatogus Teko dalyvauti Labanoro žygyje. Sukilo mintys ir norisi pasisakyti. Galbūt tas mano pasisakymas skambės kiek utopiškai ir tam tikriems dalykams galbūt mes dar nepasiruošę, bent jau padrąsinkim save ir kitus ir drįskim pasisakyti, kalbėkim.Esu dėkingas #GyvasMiškas kolektyvui už iniciatyvą ir nuožmų darbą, kuris ima virsti į pilietinį judėjimą, kuris, labai viliuos, palies ir priežastis, šaknis dėl ko mums, Lietuvai, taip nutiko ir nutinka ir miško idėja, kuri palietė daug Lietuvių, kaip ir prieš 30 metų, virs mąstančių žmonių sujudimu, kuris ims gelbėti mūsų Lietuvėlę. Jei kam pakvips konspiracijos teorijom ar vatnikais, neįsižeisiu ir per daug tam reikšmės nesuteiksiu, kaip ir tam, ką išsakiau. Galiu ir klysti, bet aiškiai žinau savo motyvą, kodėl šį video, kad ir koks jis, paleižiu į eterį.Mano manymu, gyvename jokiais naujais laikais, o nuolatiniame pasikartojime, kaip užstrigusioj plokštelėj ir kol nepasimokysim, daina nesuskambės. Pamokos, kurių neišmokom prieš 30, 70, 90 metų grįžta ir kartojasi. Visai nesenai, prieš kokį 70 metų, dešimtys tūkstančių jaunimo, daugumoj kaimo, intelegentijos atstovų išėjo į miškus ir tapo miško broliais – partizanais. Jų buvo per 30 000, o jiems talkino virš 100 000 žmonių. Visi kiti, arba buvo neutralūs ir lengvai stebėjo, kaip okupantas naikina mūsų brolius partizanus, kurie priešinasi ir veža į Sibirą sąžiningus ir dorus žmones, arba tapo okupantui nuolankiais ir ėjo išvien su jų "pažanga", todėl iš Lietuvių tapo prisitaikėliais ir išdavikais, Tautos išgamomis, kurie skundė partizanus, nes tikėjo okupanto tiesa, kad šie banditai ir trukdo pažangai, todėl šnipinėdavo ir išduodavo visus, kurie gelbėdavo miško broliams ir pačius partizanus.Po ilgos kovos, kuri truko 10 metų, daugumoj dėka šnipų, partizanai buvo išžudyti ir pasipriešinimas sunaikintas. Daug mūsų brolių ir seserų žuvo arba buvo išvežti į Sibirą.Šiandien mes turim analogišką situaciją, kai galim stebėti, kas vyksta, jei kas nors ima kovoti už teisingumą. Pirmiausia prasideda patyčios. Tuom pirmiausia užsiima Televizija ir Radijas su įvairaus plauko "influenceriais", kurie pasinaudodami savo populiarumu nuteikinėja savo gerbėjus prieš tuos, kurie daro kitaip, nei reikia šeimininkui ir trukdo tariamai pažangai. Tuos labai populiaru pavadinti vatnikais arba rusų agentais.Įsivaizduokit, net žmonės, kurie kovoja už Lietuvos gamtą yra vadinami Rusijos agentais. Tokių agentų Labanoro Girioje 2018 10 13 buvo susirinkę per 1500. Su Lietuviškom vėliavom, Vyčiais, lietuviškom dainom ir lietuviškom širdim.Kas tai per sapnas?18X14

Posted by Nepatogus rašytojas on 2018 m. Spalis 15 d., Pirmadienis


FOTO –  „Miško naikinimas – žiauru, gyvas miškas – gražu”
#DeforestationisUgly #Real isBeautiful #Lithuania

Na, mes ėjome į Labanoro žygį su žinute: "NORIM SENGIRIŲ, NES SENGIRĖS TAI MŪSŲ PROTĖVIAI." Susirinko tikrai daug…

Posted by Egle Akelaityte on 2018 m. Spalis 14 d., Sekmadienis

NR2. IR DAR DAUGIAU LABANORO ŽYGIO VAIZDŲ, VEIDŲ IR VIENAS IŠ SKAIDŽIAUSIŲ ALNIO EŽERAS. <3🌳🧚‍♀️….Na, mes ėjome į…

Posted by Egle Akelaityte on 2018 m. Spalis 15 d., Pirmadienis

Mindaugas Malakauskas

https://www.facebook.com/groups/170082099840061/permalink/1049935248521404/


AAT artūro areimos teatras

Žmogaus klausimas transgresijos atžvilgiu.

Šiandien mes esame Europinio nihilizmo figūros, kaip Beckett’o personažai – gyvi lavonai; Antonioni’o dvasinės kančios ir vidinė tuštuma. Vardijant visus tuštėjimo arba dykumos atvejus, sąrašas būtų be galo ilgas. Ar kadanors su tokiu užsidegimu siekta “niekio”, paversti ką nors “tabula rasa”, visiškai sunaikinti viską?

Šiais laikais, kai naikinimas apima visą planetą, dykuma – civilizacijos tikslas ir priemonė žymi tragišką figūrą. Dykuma plečiasi, masinis tuštėjimas: mokslas, valdžia, darbo pasaulis, šeima, religija, miškai ir t.t. Šiandien naikiname ne tik žmogų, verčiame jį smėlio byrėjimu iš delnų, bet ir kertame savo deguonį, kurio taip trūksta, kad galėtumėm įkvėpti vėl iš naujo tikrą žmogų.

Kas bus, jei pavargęs negalėsi atsiremti į gyvą vertikalų medį? Kas bus jeigu nebeliks kuo kvėpuoti, jei mus sups aplink plynės ir dykuma?

Dalinamės vienos nuostabiausios ir talentingiausios Lietuvos fotomenininkės Laura Vansevičienė užfiksuotais kadrais, kurie kuria “Hamletmachine” priešistorę. Priešistorė Labanoro Giria – veiksmas Tsekh Galerija, Spalio 26/27 dienomis. Tarptautinis veiksmas – Pietų Korėjos miestai Seulas ir Tedžonas, festivalis “ST-BOMB”.

Bilietai į veiksmą:

Mūsų partneriai/rėmėjai : Lietuvos Kultūros Taryba, Kablys+Kultūra

Žmogaus klausimas transgresijos atžvilgiu.Šiandien mes esame Europinio nihilizmo figūros, kaip Beckett'o personažai -…

Posted by AAT artūro areimos teatras on 2018 m. Spalis 12 d., Penktadienis


Organizatoriai (tik dalis jų 🙂

 

Akimirkos iš Labanoro žygio. Fotografas Mindaugas Šerna 

https://www.facebook.com/groups/170082099840061/permalink/1051564348358494/


Saulius Mikalauskas – Žygis labanore, 22 nuotraukos iš drono

https://www.facebook.com/saulius.mikalauskas.14/media_set?set=a.10205057985405175&type=3


2018.10.13. Vilkomės kolonos gale, todėl nuotraukose nesimato daug žmonių. Šiaip buvo apie tūkstantį.Nuotraukos iš drono bus kitame albume.

Posted by Saulius Mikalauskas on 2018 m. Spalis 15 d., Pirmadienis


Baltai

Alkas.lt Lietuvos ir Latvijos baltų tikėjimo tęsėjai palaiko kovotojus už Lietuvos miškų išsaugojimą 

Spalio 13 d., šeštadienį,  iš visų Lietuvos kampelių į visuotinį pėsčiųjų žygį per Labanoro miškus ir kirtavietes, skirtą atkreipti visuomenės ir valdžios dėmesį į negailestingai naikinamus Lietuvos miškus ir sengires, buvo susirinkęs gausus žygeivių būrys. Tautiečiai įkvėpti senojo baltų tikėjimo nuostatų, pajuto skausmą dėl naikinamo miško. Juk giliai širdyje kiekvienas lietuvis yra augte suaugęs su gamta ir negali pakęsti nedarnos. Šis žygis pradėjo naują tarpsnį mūsų tautos gyvenime, ne veltui daug kas pasijuto tarsi stoję Baltijos kelią. Tik šį kartą stojome ginti mūsų gamtos, to Tėvynės kūno, su kuriuo esame augte suaugę.

Gana ilgai kentėme vertelgišką požiūrį į gamtą, į žemę, į miškus, pagaliau į visa, kas vadinama bendru tautos gėriu. Labanoro girios kirtavietėse atsiskleidė ta barbariška godžių greito pelno besivaikančiųjų elgsena, kai skubiai nurėžę ir išpardavę išlakias pušis gamtai palieka klaikias dykvietes, išraustas duobes, ir pūvantys kelmai anaiptol nežada, kad tokias žaizdas kada nors gamta pajėgs užsigydyti. Nė užuominos čia nerasite į senovės lietuvių išmintį, kad kirsti medį dera tik žiemą, kad nepažeistume miško paklotės. Ir taip elgiamasi regioniniame parke, tad kas vyksta kituose miškuose?!

Baltų tikėjimo bendrija Romuva drauge su broliška Latvijos dievturių sandrauga kreipėsi į spalio 13-osios žygio už Lietuvos miškus dalyvius išreikšdamos savo dvasinę bendrystę su žygeiviais, ir kviesdama visus romuvius įsijungti į bendrą veiklą saugant ir tausojant Tėvynės gamtą, mūsų visų gyvasties ir gėrio šaltinį.

Senojo baltų tikėjimo tęsėjų kreipimąsi žygio dalyviams perskaitė Romuvos vaidilė Rasma Buzienė


Spaudoje:

Latvijos spauda apie Labanoro žygį: “Lietuviai mobilizuojasi ginti miškus”.

Lietuvieši mobilizējas mežu aizstāvībai


Visuomeninė akcija už Gyvą Mišką prieš mūsų girių naikinimą gali ir turi virsti visuotinio protesto prieš valdžios nebaudžiamumą judėjimu. Labanoras čia tampa tik kibirkštimi, įžiebiančia totalinį pasipriešinimą sisteminiam valstybės resursų švaistymui ir nebaudžiamumui. Pavieniai tyrimai ir teismų procesai neapima visos piktnaudžiavimo ir korupcijos grandinės, o dažnai tie teismai išblėsta, taikant senaties terminą ar tyčia įveliant bylas į neišbrendamus teisinius liūnus. (..) piliečio gerovė yra ir valstybės stiprumo rodiklis. Tad jos stiprinime turime dalyvauti VISI. Tegul Labanoro žygis tampa šio judėjimo katalizatoriumi. 

MINFO.LT/Kada nustosime griauti ir imsimės kurti?

„MIŠKŲ VIZIJA – TAI YRA LIETUVOS VIZIJA. Jeigu mūsų miškai bus naudojami pramonei bei žaliavinei medienai, kursime pramoninės, žaliavinės Lietuvos viziją. Tokiu atveju mes nebegalėsime vykdyti turizmo, bus naikinamas visas lietuvio gyvenimo būdas, identitetas, juk miškas labai tampriai susijęs su lietuvio gyvenimo būdu.

Kurdami Lietuvos viziją ant šio gyvenimo būdo pamatų, remiantis tomis perduotomis senosiomis žiniomis, kaip lietuvis nuo seno tvarkėsi miške, kaip jį prižiūrėjo, kokį ryšį turėjo, mes galime sukurti darnią ir ypatingą, savitą viziją. Parodyti ir kitiems visai kitą kelią ir būti lyderiais pasaulyje. Lietuviai labai sąmoningi ir unikalūs.

Žmonės turi minčių: ir gyvena miške, ir gamtos turizmas vykdomas. Tuo mes ir įdomūs kitiems, jie dėlto čia ir atvažiuoja. O atsirandant plynei po plynės, mes nebegalime to vystyti. Lietuvos miškai ir žmonės tampa kažkieno aptarnaujančiu personalu…“ – “Gyvo miško” koordinatorė Monika įvardija savo regimą paveikslą.

„MIŠKAS – MŪSŲ SVEIKATA. O mes esame miškas. Kokia miško būklė, tokia ir mūsų bendruomenė, tokie ir mes. Jeigu jis ligotas, sukapotas, tai kokia mūsų visuomenė?“

„Sveika aplinka ir aplinkosauga yra prioritetinė nacionalinė saugumo sąlyga. Saugumo ir bendro gerbūvio“, – pabrėžia ir priduria Monika.

Žinutė žmogui
 
Mes vis dėlto galime. Galime patys priimti sprendimus, galime patys pasiekti pergalių. Dabar mes jau įkišome koją į tarpdurį ir tikrai nesitrauksime atgal. Mes praeisime pro tas duris, kurios ilgą laiką mums, kaip visuomenei, buvo užrakintos.Jeigu visuomenė turi poreikį matyti augantį, gražiuojantį, seną mišką, tai jis ir bus įgyvendintas, bet reikia to išsireikalauti. Įkyriai, kantriai, metai iš metų. Dabar, kai suėjo didelė masė žmonių, viskas vyks žymiai greičiau. Noriu įpūsti vilties, kurią aš pats buvau praradęs dar praėjusiais metais. Mes iš tikrųjų galime“, – taria Andrejus.
 
Žinutė valdžiai
 
Gamtininko lūpomis tarytum prabyla tauta:„Valdžia, kuri nesupranta žmogaus ryšio su medžiu ir su mišku, koks jis yra reikšmingas lietuviui, yra pasmerkta. Ir šią svarbą vertėtų suvokti kuo greičiau.Tai nėra kažkokie sentimentai, tai yra mūsų šaknys. Dabar patį pagrindinį ryšį su savo protėviais, su savo istorija mes turime per miškus, per medžius, per jų metinę rievę, kur kaupėsi viskas, kuo mes gyvename ir ką išgyvenome. Taigi miškai – ne mediena, ne grybai, ne uogos, net ne turizmas, o mūsų natūrali gyvenamoji aplinka, kurioje mes, kaip lietuvių tauta, sugebėjome užaugti. Jeigu mes neteksime tų didžiųjų girių, jeigu viskas bus paversta tiktai jaunuolynais, visuomenė bus labai nuskurdusi ir dvasiškai, ir ekonomiškai (paskaičiuota, kad iš Labanoro girios kirtimo kiekvienas valstybės pilietis turi labai minimalią naudą – tik 6,5 euro cento per metus).Mes tikrai nesitrauksime. Valdžia privalo permąstyti visus prioritetus ir suprasti, kad miškas pirmiausia turi tarnauti visuomeniniams ir gamtosauginiams poreikiams, o medienos pramonė yra tik trečioje vietoje.“


Respublika/ Kam turtus krauna urėdijos reformos 

2018 spalio mėn. 14 d.
Gediminas JAKAVONIS

Prieš keletą savaičių spaudos kioskuose atsiradęs žurnalas TOP Nr.5 paskelbė 500 turtingiausių žmonių pavardes. Vienuoliktoje vietoje – „Vakarų medienos grupės“ valdybos pirmininkas Sigitas Paulauskas, kurio, kaip skelbia šis leidinys, turto vertė 164 mln. eurų. Turto augimas įspūdingas: nuo turėtų 62 mln. eurų 2016-aisiais jis per metus išaugo 102 mln. Joks kitas šiame leidinyje įvardintas žmogus per metus taip nepraturtėjo. Štai keletas citatų iš TOP leidinio: „Vakarų medienos grupė“ bendradarbiauja su Švedijos perkybos gigante „Ikea“ ir ši partnerystė „lieja sraunią srovę ant S.Paulausko verslo malūno.“ „Seime 2017 m. pagaliau patvirtintą urėdijų reformą galima laikyti ir asmenine S.Paulausko pergale – įtakingas verslininkas aštriai kritikavo senąją Lietuvos miškų valdymo sistemą.“

Respublika / Žygeivius pribloškė vaizdai Labanore 

2018 spalio mėn. 15 d. 
Vidmantas MISEVIČIUS

Prabėgusį savaitgalį, spalio 13 d., minios žmonių skubėjo į nedidelį didžiulėje Labanoro girioje įsikūrusį to paties pavadinimo miestelį. Pastarasis per visą savo gyvavimo istoriją turbūt nė karto nematė tiek patriotiškai nusiteikusių ir gimtuosius miškus pasiryžusių apginti Lietuvos žmonių. Visi jie rinkos į žygį „Išsaugokime Lietuvos miškus“, kuriame dalyvavo apie 1500 žmonių.


AtviraKlaipėda.lt / Žygyje už Labanorą dalyvavo ir klaipėdiečiai

Šeštadienį vykusiame pėsčiųjų žygį po Labanoro girios miškus ir kirtavietes dalyvavo ir keletas ekipažų iš Klaipėdos.Tolima kelionė ir beveik 400 km neišgąsdino gamtos mylėtojų, kurie neabejingi tam, kas vyksta Labanoro girioje. Dauguma jų ir Klaipėdoje aktyviai stoja į gamtos pusę.


Alkas.lt G. Kniukšta. Ne, ministre, nei rytoj, nei po savaitės Labanoro girios jūs nekirsite

Spalio 16 d. sąjūdis „Už Lietuvos miškus“ Prezidentei, Vyriausybei ir Seimui įteikė pareiškimą, kad neleistų po savaitės p. Navickui toliau kirsti Labanoro girią.

Ne vien dėl medžių žmonės išėjo su vėliavomis. Tai Labanoras išėjo į Lietuvą ir Lietuva, išvydusi ir išgirdus Labanorą, krūptelėjo ir atsibudo. Lietuva vėl prasideda – supratus, kad netiesa baigiasi ir pajutus vienas kito petį. Ir šito jau niekas nebesustabdys.

(…) Plynieji miško kirtimai saugomose teritorijose yra tas pats, kaip plynieji griovimai saugomuose istoriniuose senamiesčiuose. Giria kertama kombainais, nepaliekančiais nieko gyva Europos ekologinio tinklo Natūra 2000 teritorijose? Na ir kas, juk yra išduoti leidimai. Vsio zakonno!
(…)
Paaiškinkit tai Labanoro regioniniame parke automobilį vienu ratu ant samanų pastačiusiam ir didžiule bauda apdovanotam žmogui, matančiam netoliese su valstybės leidimu iki horizonto suniokotą, su visais paukščių lizdais ir jaunikliais į skutus sumaltą sengirę, kurioje liko gyventi tik uodai ir musės.
(…)

Žmonės klausia – kam didžiausiam pasaulyje švedų baldų gamybos ir prekybos koncernui dešimtys tūkstančių hektarų lietuviško, latviško, estiško miško? Juk pas mus miškingumas vos per 30 procentų, kai tuo tarpu Švedijoje, miškingiausioje Europos valstybėje – daugiau kaip 60 procentų, taigi tikrai neturėtų nepakakti?

Atsakymas – ne vien mūsų greito pinigo godulys ir medienos pigumas. Tie procentai seniai nieko realybėje nebereiškia, nes juose apskaitomi plotai, kur miško nebėra ir bus tik po gero šimtmečio – plyni kirtimai. Miškingoji Švedija seniai nuniokota kirtimo kombainų, nušienauta daugiau kaip pusė produktyvių miškų.

Internete nesunku rasti subombarduotą teritoriją primenančių, iš lėktuvo padarytų Švedijos miškų nuotraukų, kur plynės tiesiog lipa viena ant kitos. Visuomenė ten protestuoja ir nebėra kur trauktis, todėl atėjo eilė mums. Ir jau mūsų miškuose urzgia miškovežių kamščiai.

Net statant viešą tualetą mieste pamatysi lentelę su užrašu, kas, ką stato ir kada pastatys. Nugenėjęs savo kieme be leidimo keletą nudžiuvusių šakų be leidimo – baudžiamas. Tačiau apie bendruomenių dalyvavimą sprendimuose ar bent jau visuomenės informavimą sudarant saugomų teritorijų miškų plyno iškirtimo projektus nėra jokios kalbos.

Informuojame, kad šioje svetainėje yra naudojami slapukai. Supratau