Mitas #1 “Miškų daugėja” – manipuliacijos miškais (siekiant prisikirsti kuo daugiau medienos), Stanislovas ČEPINSKAS, 2021 02 11

“Teigiama, kad miškų plotas nuo Nepriklausomybės atgavimo tik didėja. Deja. Ne miškų, o miško žemės. Miškų sparčiai mažėja.”

“Visi valstybiniai miškai, kurie 2008 m. buvo pasiekę kertamąją brandą numatyti visiškai iškirsti iki 2024 m. Tačiau 2018 m. kirtimo normą padidinus dar 6% visiško iškirtimo terminas 2023 m. Kertama išimtinai plynai (plynais ir atvejiniais (plynas per du kartus) kirtimais iškertama net 96% saugomų teritorijų miškų).”

“Kai suminis miško amžius jaunėja, t.y. iškertami brandūs miškai, daugėja jaunuolynų ir kirtaviečių – tai DEFORESTIZACIJA de facto.”

Manipuliacijos miškais

Straipsnių serija skirta visuomenės švietimui ir medienos pramonės propagandos demaskavimui

Mitas #2 “Brandus miškas pūna” – manipuliacijos miškais (siekiant prisikirsti kuo daugiau medienos), Stanislovas ČEPINSKAS, 2021 02 13

Mitas #3 “Miškus atsodinsim!” – manipuliacijos miškais (siekiant prisikirsti kuo daugiau medienos) (medžių plantacijos)

Stanislovas Čepinskas, kraštovaizdžio ir paveldo specialistas

2021 02 11

1# “Miškų Lietuvoje nuolat daugėja” 🙂

DEJA – šitaip “DAUGĖJA”, kad kas 10 minučių iškertamas futbolo aikštės dydžio miško plotas ir apie 56000 futbolo aikštės dydžio plotas per metus.

Tai viena pagrindinių MANIPULIACIJŲ aktyviai brukamų medienos norėtojų per įvairius jiems talkinančius mokslininkus, ekspertus ir kitus specialistus.

Esmė tame, kad jie sudarydami statistiką, mišku laiko visą miško paskirties žemę, nepaisant to ar ten miškas yra ar ne. Į šią sąvoką įtraukia ir visus iškirstus plotus, bei naujai įveistus ar brūzgynais apželiančius apleistus žemės ūkio paskirties plotus – t.y visa miško paskirties žemė jų yra laikoma mišku – nesvarbu yra ten realus miškas ar nėra, ar jau nebėra.

Tačiau jei mišku laikysime realų mišką (lajas turintį) statistika bus visai kitokia – kertama taip intensyviai, lyg miškas atželtų per 40 metų. (SCHEMA 1)

Ar tikrai – taip, vien privačiuose su valstybiniais kasmet iškertama apie 7,5 mln kub m. O dar rezerviniai miškai (sudarę apie 10% visų miškų Lietuvoje) masiškai kertami, – taigi, realiai susidarys ir apie 10 mln. Kub. m. kasmet – taigi kertama ~10× daugiau nei vidutiniškai sovietmečiu.

P.s. schema sudaryta miškų mokslininkų pagal realų miškų sunaudojimą – realius iškirstus plotus.

Koks tai plotas – apie 56 000 futbolo aikščių kasmet, arba 153 futbolo aikštės per dieną, arba 6 futbolo aikštės plotai per valandą arba futbolo aikštės plotas iškertamas kas dešimt minučių. (Skaičiuota vidutiniškai 250 kub. m iš hektaro, – futbolo aikštės oficialus plotas 0.714 ha.).

Kitos manipuliacijos (juk atsodiname, juk “perbrendęs”, supūva, teršia orą Co2,) bus aptartos taip pat.

Laukite tęsinio.

Deforestation statistics for Lithuania

https://www.globalforestwatch.org/


ŽMONĖS SOCIALINIUOSE TINKLUOSE:

Svajunas Plunge


MIŠKO PRAMONĖ:

Aplinkos ministras Gentvilas: miškai yra stipriai saugomi ir jų daugėja – reikia žaliavos milžiniškai augančiai medienos pramonei (VIDEO), 2021 02 02 

Kur veda “žalias kursas” ir kokių miškų nori pramonė? Interviu su Raimundu BEINORTU (VIDEO), 2020 11 09

MIŠKO STATISTIKA:

Miško sektoriaus indėlis į valstybės biudžetą sudaro 0,3 % arba kiek kainuoja nebekirsti Labanoro girios? Stanislovas ČEPINSKAS

Sengires ir brandžius miškus keičia jaunuolynai ir kirtavietės – kaip manipuliuojama, kad miškų “daugėja”? (DUBRAVOS miškų pavyzdys)

Kaip skaičiuojamas miškas ir kiek jo liko? Ar žinai, kad kirtavietė laikoma mišku? Andrejus GAIDAMAVIČIUS (VIDEO)

Miškų kirtimai valstybei tapo nuostolingi (Oficiali statistika) – Stanislovas Čepinskas, 2020 05 25

 

Informuojame, kad šioje svetainėje yra naudojami slapukai. Supratau