Dviejų stambių valdininkų pokalbis apie medžius. Išgirdo ir užrašė Dominykas Raudonius

I DALIS (DVIEJŲ STAMBIŲ VALDININKŲ POKALBIS APIE MEDŽIUS) 

Dominykas Raudonius, 2018 05 23

Viename labai gražios valstybės gražiame miestelyje X susitiko du valdininkai. Už lango graži ir saulėta popietė, pats medžių žydėjimo laikas.

– Žinai, Hubertai, o vat dabar ėmiau taip ir susimąsčiau.. Klausyk, būsi vis tik tu žmogus patikimas, protingas, man tikras draugas. Tai va. Ateina sunkūs laikai. Gali imti trūkti pinigų, o juk norisi kažkaip patogiau gyventi ir išsukti gardesnį duonos kasnelį, net jeigų būtų krizė.

– Iš tiesų. Šitos 6000 eu per mėnesį algos man jau irgi nebelabai užtenka. Pernai tik du kartus buvau Maldyvuose ir dar kartą keliavau į Tailandą. Norėtųsi pakeliauti bent 4 kartus per metus, o dabar gavosi tik 3. Nesuprantu, kaip žmogus gali taip save riboti.

– O aš norėčiau pasistatyti naują vilą ant Adrijos jūros kranto Kroatijoj, nes ana Varnoje jau kiek nusibodo. Tiesa, galėčiau parduoti seną ir statyti naują, bet norisi turėti abi ir dar keletą milijonų Ciuriche banko sąskaitoj.

– Puikiai suprantu šį tavo natūralų norą. Bijau, kad mano paties pilvas tuoj subliūkš ir vėl imsiu atrodyti kaip normalus žmogus, o svarstyklių rodyklė nukris iki tų 80 kg, kuriuos turėjau prieš pradėdamas šią savo sėkmingą, o dar tiksliau sakant, peningą, hmhm, karjerą. Bet klausyk, iš kur mes prasimanysim tiek pinigų?

– Hmmm… O! Žinai ką? Galim kirsti medžius!

– Medžius!!? Kaip tai?

– O gi paprastai. Nukerti medį ir už ES sąjungos pinigus pasodini naują. Įsivaizduoji, kokie tai pinigai į kišenę??! O jeigu 100, ne, 1000 medžių??! Tik šššš, kad mūsų nieks neišgirstų…

– Geniali mintis!! Klausyk, tu – genijus! Iš tiesų… Dievas apdovanojo tave nepaprastais talentais, kad galėtume pasipelnyti iš jo kišenės. Tik ką mes sakysime visuomenei? Juk žmonės užprotestuos jeigu imsime be priežasties kirsti sveikus medžius.

– O tai labai paprasta. Pasakysime kad tie medžiai seni, pavojingi, supuvę. Kad reikia pasodinti naujus, atnaujinti miestą. Tik pažiūrėk – juk jie ir yra tokie iš tiesų. Uii kokie gražūs bus sodinukai. Nauji, tvarkingi ir gražūs – visiems patiks.

– Taip, aš irgi taip sakau, juk viską darome tik prie gerų norų ir su teisingu, tauriu tikslu.

– Būtent. Tik pirmiausia.. visam tam reikės mero leidimo ir palaiminimo. Tad ir eikime dabar tiesiai į rotušę, o jeigu ir nepavyks palenkti mero širdies į savo pusę vien kalbomis, tai aš žinau puikią priemonę, kuri puikiai padės jį prakalbinti. Tiesą sakant, ji ne tik kad padės jį prakalbinti – jis tiesiog pragys kaip paukštelis ir palaimins bet kokį mūsų veiksmą, kad ir ką bedarytume. Na ką gi… eime!

– Su Dievo padėjimu, eime.

II DALIS (PAŠNEKESYS SU MERU)

(Tęsinys. Jeigu pradėjote nuo čia skaityti, pradėkite nuo pirmos dalies skaitymo)

– Užeikite, užeikite! Čia Jūs, Hubertai? Ir Jūs Adrieli? Prašom, užeikite. Tik palaukite tuoj nusišluostysiu trupinius nuo kostiumo – ką tik valgėme tortą. Na ką gi, sėskite. Sekretore! Atneškite man dar vieną puodelį kavos. Ir po puodelį austriškos kavos šiems dviems tauriems ponams. Ponai – tai pati geriausia kava iš Vienos, pasaulio kavos sostinės. Esu tikras, kad ji paliks Jums nepamirštamą įspūdį. Kaip tik užsakiau kelis šimtus kilogramų visai savivaldybei už tuos pinigus, kurie atliko nuo centrinio tilto renovacijos.

– Gera diena, ponas burmistre. Tiesą sakant, atėjome čia tokiu ir tokiu reikalu.

– Na gi, dėstykite mielieji mano vaikai. Tuoj aš Jums dar ir kavos įpilsiu, torto atraikysiu.

– Tiesą sakant…

– Taip, sakykite didžiai gerbiamas pone.

– Tiesą sakant (juk žinote, kad visuomet sakau tik tiesą) sumanėme, kad mūsų mieste reikia kirsti medžius ir sodinti naujus, nes labai jau apsileidęs tas mūsų miestas.

– Medžius?? O kam juos kirsti?

– Na matote, tam, kad klestėtų visos miesto viešojo sektoriaus sritys, būtina pasirūpinti ir medžiais, nes jie pavojingi, papuvę, gali kam nors ant galvos užkristi; o nauji sodinukai būtų tobuli ir gražūs. Štai kad ir pažiūrėkite į tą liepų alėją pro langą. Ar matote, kokie šie medžiai papuvę, nestabilūs?

– Na lyg ir visai sveiki, gražūs medžiai.

– Ne, ne. Ar matote kaip jie kreivai suaugę, kokios nelygios jų šakos. O štai pažiūrėkite ana va šaka papuvusi. Ji pavojinga.

– Lyg ir gera šaka, nematau nieko ypatingo prie ko būtų galima prikibti.

– O štai šalia medžio motina su vežimėliu. Ta šaka gali užkristi ant jos, o tai jau tikrai nedovanotinas dalykas.

– Tai ką Jūs dabar siūlote, tuos medžius kirsti?

– Taip. Ir sodinti naujus.

– Mano manymu (o akis juk geras turiu), tie medžiai ir taip gana sveiki. Kurių galų juos dabar kirsti ir sodinti naujus? O ir atrodo jie visai neblogai, hm, gražios liepos.

– O dabar matote štai šį ryšulėlį pinigų? Tik pasižiūrėkite – jie netyčia nusileido ant Jūsų stalo.

– Hmm

– Ūtiutiū, tik pažiūrėkite, jie slenka link Jūsų stalčiaus. Pliumpt! Štai jie į jį ir įkrito.

– Ne, ką jūs nereikia, nereikia… Nereikėjo.

– Na tai ką dabar pasakysite? Ar matote, kad šie medžiai seni ir pavojingi.

– Taip, dabar geriau įsižiūrėjau, ir matau – lyg ir pavojingi.

– Ir ne visai gražūs?

– Ne visai gražūs.

– Ir dabar matote kokie ant jų gumbai, kaip netaisyklingai suaugusios jų šakos?

– Matau. O varge! Ir kaip aš galėjau to anksčiau nematyti. Dėkoju Jums, ponai, už atvertas akis.

– Dabar štai čia tereikia Jūsų parašiuko ir viskas sutvarkyta. Na matote kaip viskas paprasta.

– Štai Jums, mielieji mano vaikai. Džiaugsimės dabar saugiu ir gražiu miestu. Telaimina Dievas Jūsų darbus ir tepalaimina jis mano sąžinę. Buvo malonu bendradarbiauti.

– Iki kitų kartų. Dar pateiksime daug naujų, visuomenei naudingų projektų.

Viską girdėjo ir užrašė Dominykas Raudonius 


Papildomai – kas vyksta Lietuvos miestuose ir miesteliuose?

Kas slepiasi už Kauno medžių kirtimų istorijos?

https://www.gyvasmiskas.lt/kas-slepiasi-uz-kauno-medziu-kirtimu-istorijos/

Auksiniai sodinukai arba kaip savivaldos įsisavina milijonus ES eurų už šimtamečių medžių – gamtos paveldo naikinimą (FOTO+ komentarai)

https://www.gyvasmiskas.lt/auksiniai-sodinukai-arba-kaip-savivaldos-isisavina-milijonus-es-euru-uz-senu-sveiku-medziu-gamtos-paveldo-naikinima-skaitykite-daugiau-httpwww-gyvasmiskas-lt3519-2/

Planuojamos kaštonų alėjos skerdynės Šiauliuose sukėlė pilietinius protestus – nuo ko viskas prasidėjo? (papildyta komentarais)

https://www.gyvasmiskas.lt/planuojamos-kastonu-alejos-skerdynes-siauliuose-sukele-pilietinius-protestus-nuo-ko-viskas-prasidejo-papildyta-komentarais/

Kurmelio korporacijos karas su medžiais ir miškais

https://www.gyvasmiskas.lt/kurmelio-korporacijos-karas-su-medziais-ir-miskais/

Kreipimasis į piliečius dėl ES lėšomis masiškai naikinamo miesto medžių paveldo Lietuvoje – ruošiamas kolektyvinis ieškinys (renkama informacija)

https://www.gyvasmiskas.lt/kreipimasis-i-piliecius-del-masinio-miesto-medziu-paveldo-naikinimo-lietuvoje-ruosiamas-kolektyvinis-ieskinys-renkama-informacija/

Šančių Ąžuolo inkvizicija – Kauno savivaldybė verslui išduoda leidimus kirsti sveikus, šimtamečius ąžuolus (FOTO+peticija)

https://www.gyvasmiskas.lt/sanciu-azuolo-inkvizicija-kauno-savivaldybe-verslui-isduoda-leidimus-kirsti-sveikus-simtamecius-azuolus/

Šiauliečiai prašo palaikymo DĖL KAŠTONŲ ALĖJOS IR SENŲJŲ MEDŽIŲ IŠSAUGOJIMO ŠIAULIUOSE – pasirašyk PETICIJĄ UŽ!

https://www.gyvasmiskas.lt/siaulieciai-praso-palaikymo-del-kastonu-alejos-ir-senuju-medziu-issaugojimo-siauliuose-pasirasyk-peticija-uz/

Betono aikščių bumas arba kodėl serga ir miršta miesto medžiai?

https://www.gyvasmiskas.lt/betoniniu-aiksciu-bumas-arba-kodel-serga-ir-mirsta-miesto-medziai/

Atviras Gyčio PADEGIMO LAIŠKAS ŠILUTEI dėl medžių ir Šilutės savasties išsaugojimo – „mes visi broliai po žydinčia vyšnia“

https://www.gyvasmiskas.lt/atviras-gycio-padegimo-laiskas-silutei-del-medziu-ir-silutes-savasties-issaugojimo-mes-visi-broliai-po-zydincia-vysnia/

ŠIAULIAI ACIGAUNA – miesto plaučius į kelmus ir eurus? Ką mano piliečiai? (VIDEO+foto) 2018 05 02

https://www.gyvasmiskas.lt/siauliai-acigauna-miesto-plaucius-i-kelmus-ir-eurus-ka-mano-pilieciai-video-2018-05-02/


MEDŽIŲ GYNĖJAI FB:

Apginkime Lietuvos Miškus!

STOP medžių kirtimui Lietuvoje

VILNIUS:

Gelbėkime Vilniaus medžius
(www.saugokmedi.lt)

Išsaugokime ŽALIĄ Kalnų parką Vilniuje

KAUNAS:

STOP kaštonų giljotinai

Kauno medžių kirtimui – STOP

KLAIPĖDA:

Už gyvą gamtą! Vakarų Lietuva

ŠIAULIAI:

Saugokime Šiaulių medžius!

ŠILUTĖ:

S.O.S. Šilutės medžiai

P.S. jeigu kokia grupė ar puslapis nėra paminėti, praneškite mums info@gyvasmiskas.lt

2018 05 25|Kategorijos: Kas naujo, Miesto medžiai|Žymos: |
Informuojame, kad šioje svetainėje yra naudojami slapukai. Supratau