Kas slepiasi už Kauno medžių kirtimų istorijos?

„Kodėl miršta vos prieš dešimtmetį pasodintos liepos? Dėl labai paprastos priežasties – jei normali liepa gali augti ir žaliuoti kelis šimtmečius, tai šios – apie 2 dešimtmečius. Jos buvo augintos persodinant. Su kiekvienu persodinimu nukertant pagrindinę šaknį – tą, kuri ją laiko ir maitina. Palyginti su žmogumi, tai būtų tas pats, kaip patrumpinti žmogaus kojas iki kelių ir išmesti pusė žarnyno. Ar ilgai taip apdoroti gyventumėte?“

Kultūrinio elito ir politiko medkirčio kova

Kas slepiasi už Kauno medžių kirtimų istorijos?

Išsami Rūtos Janutienės laida  apie Kauno mieste kertamus medžius, už jų klestintį verslą ir miesto dvarponius. Visą laidą (VIDEO) galite pamatyti ČIA:

Kauno valdančioji šeima

“Turbūt girdėjot apie naują Kauno malūnsparnių nusileidimo aikštelę, kuri atsirado Nemuno saloje, Kauno savivaldybei leidus – prieš pat naująją Vičiūnų buveinę, kurią stato mero sūnus Šarūnas. Kitas mero sūnus – malūnsparnio pilotas. Sveikiname valdančiąją šeimą, bet istorija ne apie tai:

– istoriją apie MATIJOŠAITĮ – MEDKIRTĮ, kuris nusižiūrėjo idėją iš Vilniaus, kur Zuokas Gedimino pr. iškirto visus senuosius medžius ir prisodino vargšų medžių, kurie jau miršta. Tik pasodinti ir jau miršta. Gera naujiena ta, kad jie labai brangūs ir atsiranda puiki mokesčių mokėtojų pinigų plovykla.”

Kodėl miršta naujos liepos?

“Kodėl Gedimino prospekte miršta vos prieš dešimtmetį pasodintos liepos?

– Dėl labai paprastos priežasties – jei normali liepa gali augti ir žaliuoti kelis šimtmečius, tai šios – apie 2 dešimtmečius. Jos buvo augintos persodinant. Su kiekvienu persodinimu nukertant pagrindinę šaknį – tą, kuri ją laiko ir maitina.

Palyginti su žmogumi, tai būtų tas pats, kaip patrumpinti žmogaus kojas iki kelių ir išmesti pusė žarnyno. Ar ilgai taip apdoroti gyventumėte?”

Auksinė brokuotų medelių kaina

“Paradoksas, bet už tokius nukankintus medžius – Kauno savivaldybė mokės iki 400 eurų, nors jie beveik neatlieka MIESTO VALYMO FUNKCIJOS ir yra tiesiog dekoracija.

Iš kokių Olandijos medelynų atvažiuos didžioji dauguma, mūsų klimato nemačiusių medžių?

Taip staiga galima nusipirkti tik likučius arba net išbrokuotus augalus, likusius nuo kurios nors Europos savivaldybės užsakymo. Nes ten tokie pertvarkymai, kokie vyksta Kaune – planuojami iš anksto.

Kaune net nėra želdinių pertvarkymo projekto. Medžiai kertami pagal gatvių rekonstrukcijos projektą – ne todėl, kad jie seni ir ligoti, o todėl, kad trukdo statybai.

Moksliniai tyrimai rodo, kad miesto želdinių naikinimas nepraeina be pasekmių jų gyventojams – “nustatytas koreliacija tarp jų mirtingumo, tų žmonių, kurių gyvenamose teritorijose buvo iškirsti medžiai, mirtingumas tiek nuo širdies, tiek nuo plaučių. Išpjovė medžius, kelių metų bėgyje pasipylė, išaugo tų ligų pikas. Daroma koreliacija, kad tai yra tiesioginis žmogaus ryšys su augalais, tiek emocinis, tiek ekologinis ir t.t.”

Panemunės šilas

“O dabar kraustykimės į Panemunės šilą, kur vienoje pusėje gyvena pats meras, o kitoje – vyksta darbas – šilas ruošiamas dalinei privatizacijai. Čia bus Kauno “Turniškės”. Iškeliama biblioteka, kurios įrengimui prieš kelis metus buvo skirta 300 tūkst. litų. Žodžiu, kažkas investuos pinigus ir statys namus. Jau aukcionui pateiktas miško sklypas.”

Mero įvaizdis

“MERO ĮVAIZDIS – kainuoja 1 MILIJONĄ eurų iš mokesčių mokėtojų pinigų. Toks metinis mero ir jo “gerų darbų” viešinimo biudžetas 2017 metams  yra skirtas mero ir jo šlovinimui visoje Lietuvoje.

Baigiamoji advokato Sauliaus Dambrausko kalba “Medžių byloje” – ar visuomenė išsaugos teisę ginti viešą interesą? Ar išlaisvinsim laisvę?

 

 

Daugiau informacijos apie medžių kirtimus šiose FB grupėse:

STOP medžių kirtimui Lietuvoje

Kauno medžių kirtimui – STOP

Apginkime Klaipėdos miesto medžius!

Apginkime Lietuvos miškus

Informuojame, kad šioje svetainėje yra naudojami slapukai. Supratau