Apie Punios Sengirę Laisvės TV – kam skamba pjūklų dainos? || Mažeika VS Preikša || Karštos kėdės (VIDEO) 2019 07 31

‼️ #MoratoriumąPuniosŠilui #PaskutinėLietuvosSengirė #MinistroPažadai Gamtosaugininkas Ž.Preikša ir ministras K.Mažeika diskutuoja apie PUNIOS Šilo sengirę, plynus sanitarinius kirtimus, medžioklę ir saugomas teritorijas, Laisvės TV, 2019 07 31

Kam skamba pjūklų dainos? || Mažeika VS Preikša || Karštos kėdės, 2019 07 31 Laisvės TV

Pasiimkit Punią! (ištraukos)

Ministro pažadai – pasiimkit Punios šilą!

Skelbiam Saugomų Teritorijų Kirtimų MORATORIUMĄ! #NacionalinėMiškųStrategija#MinistroPažadai #PuniosŠiląMiškoGynėjams ? Žodis ne žvirblis – žvirbliu išskridęs, jaučiu sugrįžta.Šiais metais bus pradėta kurti NAUJA MIŠKŲ NACIONALINĖ STRATEGIJA – būtinas aktyvus visuomenės įsitraukimas – KOKIŲ MIŠKŲ MES NORIM? Kas mes – kirtėjai ar kūrėjai? Norim intensyvios pramonės ir plynų kirtimų ar žalios, gyvos Lietuvos? O iki to laiko būtina stabdyti visas iniciatyvas, kurios gali turėti negrįžtamų pasekmių – kol biurokratai mykia, "ruošiasi" – kiekvieną dieną netrikdomai naikinamos gražiausios ir vertingiausios Lietuvos vietos. Apie Punios Sengirę Laisvės TV – kam skamba pjūklų dainos? || Mažeika VS Preikša || Karštos kėdės (VIDEO) 2019 07 31 https://www.gyvasmiskas.lt/apie-punios-sengire-laisves-tv-kam-skamba-pjuklu-dainos-mazeika-vs-preiksa/Vizitas pas Aplinkos ministrą Kęstutį MAŽEIKĄ, GYVAS MIŠKAS 2019 06 17 (VIDEO) (necenzūruota versija)https://www.gyvasmiskas.lt/vizitas-pas-aplinkos-ministra-kestuti-mazeika-gyvas-miskas-2019-06-17-video-necenzuruota-versija/

Posted by GYVAS MIŠKAS on 2019 m. rugpjūčio 1 d., ketvirtadienis

Vizitas pas Aplinkos ministrą, GYVAS MIŠKAS 2019 06 17 (visas įrašas)

Vizitas pas ministrą, GYVAS MIŠKAS

Vizitas pas Aplinkos ministrą, GYVAS MIŠKAS 2019 06 17 🐦🌳🌲Necenzūruota versija #GyvoŽalioLaiminguo #Budėk #GyvybėsApsauga #PilietinėKontrolė 👉 #LaisvėTaiAtsakomybė #MąstymoReformaGamtosauga, sveika aplinka – bendras gėris – nėra tik valdininkų, politikų ar „žaliųjų“ pareiga, tai – visų mūsų atsakomybė ir kiekvieno piliečio rūpestis! 👉 #NacionalinisSaugumasSveikaAplinka #SveikaAplinkaSveikasŽmogusAplinkosauga tai prioritetinė valstybės ir visuomenės nacionalinio saugumo ir bendro gerbūvio, žmogaus ir tautos sveikatos sąlyga! 👉 #KiekvienasPilietisAplinkosaugininkas​„Ateityje žmogus galės vadintis žmogumi tik būdamas gamtosaugininku.“(Justinas Marcinkevičius) 👉 #PilietiBūkBudrus #SaugokMišką #TapkPilietineŽiniasklaida 👉 KAIP prisidėti prie Miškų gynybos ir Pilietinės kontrolės:Tapk SAVANORIU – užpildyk anketą https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdrQGfKJ3iZRo5Tsew6jGhBbTErZzpdBth-q3n5BMutAUKQyQ/viewformPATREON platformoje gali nustatyti mėnesinę paramos įmoką(nuo 1 eu ir daugiau – pagal Jūsų galimybes) https://www.patreon.com/gyvasmiskasGalima TIESIOGINĖ PARAMA:Asociacija „Gyvas miškas“Gavėjo kodas: 304896516Sąsk. Nr.: LT217300010156112739Mokėjimo paskirtis: Paramawww.gyvasmiskas.lt/paremkDėkingi iki medžių viršūnių!GYVAS MIŠKASVizitas pas Aplinkos ministrą Kęstutį MAŽEIKĄ, GYVAS MIŠKAS 2019 06 17 (VIDEO) (necenzūruota versija) https://www.gyvasmiskas.lt/vizitas-pas-aplinkos-ministra-kestuti-mazeika-gyvas-miskas-2019-06-17-video-necenzuruota-versija/

Posted by GYVAS MIŠKAS on 2019 m. birželio 19 d., trečiadienis

Ar žinai, kad SANITARINIAI kirtimai sengirėje yra viena didžiausių grėsmių?

Sanitarinis kirtimas – tai miško fermerių sugalvota praktika, kuria nemokšiškai „kovojama“ su nevykusio ūkininkavimo sukeltomis pasekmėmis. Iš miškų šalinama negyva mediena – tai gyvybės rato suardymas. Sveiko miško paklotę, ateities miško pagrindą, kuria medžiai, t.y. jie žemei atiduoda tai, ką iš jos buvo paėmę ir taip sukasi sveikas gyvybės ratas, pūvančioje medienoje kuriasi retos rūšys, kurios tarpusavyje sukuria stiprias, sveikas, tarpusavy glaudžiai sąveikaujančias EKOSISTEMAS.
Sanitarinis miško kirtimas – miško kirtimas, kai siekiant išvengti ligų ar miško kenkėjų plitimo kertami pažeisti, džiūstantys medžiai ir sausuoliai, likviduojami ligų ar kenkėjų masinio dauginimosi židiniai ar vykdoma jų prevencija. (Miško kirtimo taisyklės)

#MiškąŽudoTieKurieJįPrižiūri Pramoninis, besaikis miško naudojimas, bandymas sulyginti mišką žemės ūkiui diegiant destruktyvias praktikas (dar vadina tai „MOKSLU“) – plynus kirtimus, monokultūras – spygliuočių plantacijas, chemikalus, sunkią techniką – išardo gyvybinius ryšius ir įjungia gyvybės susinaikinimo mechanizmą. Tada jį reikia „prižiūrėti“, „retinti“, „purkšti“, „arti“ – tai kuo jis besiskiria nuo daržo? Toks „nužiūrėtas“ miškas pradeda iš ties reikalauti papildomos priežiūros, nes „prižiūrėtojai“ sunaikino jo sveiką, natūralų savireguliacinį mechanizmą.

Natūralaus miško gyvenimą galima sulyginti su bičių aviliu ir sveikos žmonių bendruomenės gyvenimo ciklu ir principais. Miškas nėra „atskiri medžiai“, tai gyva biologinė bendruomenė (ekosistema), kurioje medžiai yra vyraujanti rūšis. Kuo miškas natūralesnis (įvairiaamžis, įvairiarūšis), senesnis ir masyvesnis – tuom vertingesnis.

„Sanitariniai kirtimai yra viena didžiausių grėsmių miško įvairovei”  (Žydrūnas Preikša)

Visos miško ligos, invazijos – kaupiamos miško informacinėje sistemoje ir su kiekviena karta miškas ir jo imuninė sistema stiprėja. Visą šią informaciją ištrina (“nunulina”) plyni kirtimai ir senų, brandžių medžių šalinimas. Ir kuo labiau piktnaudžiaujama, tuo labiau silpsta miško gyvybės grandinė. Miškas, kaip tarpusavy susijusi sistema, darosi vis mažiau atsparesnis išorės poveikiui ir nebegali susidoroti su ligomis, invazijomis, gamtos stichijomis. Mes miške – jo svečiai, bet ne šeimininkai.

Su tokia pagarba ir požiūriu ir turime į jį įžengti ir jo gėrybėmis naudotis.

GYVAS MIŠKAS

#HolistinėMiškininkystė #ViskasSusijęVeikiaVienasKitą #KodėlSergaMiškaiNykstaSengirės #GyvybėsGrandis
#NusiimkMakaronusNuoAusų #KaipMusIšdūrinėja #TiesaApieSanitariniusKirtimus

 APIE PUNIOS ŠILĄ – PASKUTINĖS NAUJIENOS:

Informuojame, kad šioje svetainėje yra naudojami slapukai. Supratau