“Pajaučiau ir į šį video sudėjau visa ką gražiausio ir vertingiausio radau LRT archyvuose – ką mums sako Giria?”, Jonas SUCHADOLSKAS (VIDEO)

Viliuos, kad šį vaizdo įrašą pamatys tie, kurie sprendžia, ką ir kada kirsti – sako mus skiria vos 7 žmonės nuo bet kurio kito pasaulio žmogaus

Jonas Suchadolskas 2018 09 25

Paprasta tapti politišku. Pastaruosius kelis metus Lietuvoje praleidžiu ne ilgiau kelių mėnesių. Nežinau realios situacijos Lietuvos miškuose, nežinau statistikos kur ir kiek tiksliai kertama. Žinau tik tiek, kad man svarbu sugrįžus gyventi į Lietuvą, joje rasti bent dalį jos tikrumo. Tiek miestuose, tiek miškuose ir sengirėse.

Gyvenau pačiuose didžiausiuose pasaulio miestuose rytuose ir vakaruose, juose sunku surasti medžių, laimingų žmonių taip pat. (statistikos neturiu)

Atradau LRT.lt mediatekos archyvus, o juose daugybę laidų apie Lietuvos gamtą ir santykį su ja. Tebūnie tai tik emocijas kelianti banalybė, bet girdėjau, kad kartais geriau jausti. Pajaučiau ir sudėjau viską, ką radau gražiausio, bei, man atrodo, vertingiausio Lietuvos praeityje.

Miškus kirsti reikia, tik kirsti reikia teisingai ir kontroliuojant. Saugokim savo neįžengiamas sengires, nes jos šią tautą daugybę kartų saugojo nuo išnykimo.

Visi mes atėję iš to paties miško, tad nepamirškim ir dabar ten kartais užklysti, paklausyti ką Kaštonia mums sako.

Viliuos, kad šį vaizdo įrašą pamatys tie, kurie sprendžia, ką ir kada kirsti. Sako mus skiria vos 7 žmonės nuo bet kurio kito pasaulio žmogaus. Tad pasidalinkit jei galvojat, kad tai naudinga.

Video žinutės autorius: Jonas Suchadolskas. Originalus įrašas: https://www.facebook.com/Jonas.S.Film/videos/2044733308924982/

Visos teisės į vaizdo medžiagą priklauso LRT.lt archyvui.

Muzika:
Fume (Kazimieras Likša), labai tikiuosi ne prieš.
Giedrius Karaliūnas
Eglė Gelažiūtė-Pranevičienė
Mimi

Labai paprasta tapti politišku. Pastaruosius kelis metus Lietuvoje praleidžiu ne ilgiau kelių mėnesių. Nežinau realios situacijos Lietuvos miškuose, nežinau statistikos kur ir kiek tiksliai kertama. Žinau tik tiek, kad man svarbu sugrįžus gyventi į Lietuvą, joje rasti bent dalį jos tikrumo. Tiek miestuose, tiek miškuose ir sengirėse. Gyvenau pačiuose didžiausiuose pasaulio miestuose rytuose ir vakaruose, juose sunku surasti medžių, laimingų žmonių taip pat. (statistikos neturiu) Atradau LRT.lt mediatekos archyvus, o juose daugybę laidų apie Lietuvos gamtą ir santyki su ja. Tebunie tai tik emocijas kelianti banalybė, bet girdėjau, kad kartais geriau jausti. Pajaučiau ir sudėjau viską, ką radau gražiausio, bei, man atrodo, vertingiausio Lietuvos praeityje. Miškus kirsti reikia, tik kirsti reikia teisingai ir kontroliuojant. Saugokim savo neįžengiamas sengires, nes jos šią tautą daugybę kartų saugojo nuo išnykimo. Visi mes atėję iš to paties miško, tad nepamirškim ir dabar ten kartais užklysti, paklausyti ką Kaštonas, Ąžuolas, Giria mums sako.Viliuos, kad šį vaizdo įrašą pamatys tie, kurie sprendžia, ką ir kada kirsti. Sako mus skiria vos 7 žmonės nuo bet kurio kito pasaulio žmogaus. Tad pasidalinkit jei galvojat, kad tai naudinga. Komentaruose rasite nuorodas į straipsnius, kurie man bent kiek padėjo suvokti kas šiuo metu vyksta ir ką reikėtų daryti. Čepulis savo straipsnyje rašo: "Ką reikėtų daryti? Nedidinti kirtimos normos.” Aš tuo tikiu, todėl kviečiu pasirašyti šią peticiją: https://www.peticijos.com/sustabdykime_lietuvos_valstybini_mik_naikinim_peticija_dl_sprendimo_didinti_valstybini_mik_kirtimus_ataukimo?utm_source=fb_shareVisos teisės į vaizdo medžiagą priklauso LRT.lt archyvui. Nuorodos taip pat komentaruose. Muzika:Fume (Kazimieras Likša), labai tikiuosi ne prieš. Giedrius KaraliūnasEglė Gelažiūtė-Pranevičienė Mimi

Posted by Jonas Suchadolskas on 2018 m. Rugsėjis 25 d., Antradienis


ŽINUTĖS IŠ MIŠKO

Žinutė iš Miško – „Mes kiekvienas esam miško savininkas“. Gyvos istorijos – Labanoras. Linas BARTAŠIUS (VIDEO)

Žinutė iš Miško – "Mes kiekvienas esam miško savininkas"

#ŽinutėIšMIško #MiškasVisųTurtas #SiunčiamToliau 👉 "Esu Linas. Man 24. Sužinojus apie miškų kirtimus Lietuvoje, greitai man tapo aišku, jog valstybiniai miškai nėra valdžios, o mūsų visų turtas ir jį turime ginti. Mano didžiausias ginklas yra tai, ką moku geriausiai – kurti video istorijas ir dalintis žinute visiems apie tai, jog metas vienytis ir kovoti, keisti požiūrį į mišką, nes jis yra gyvas. Tai ne tik medžiai, o vientisa gyvybės forma, kartu su visais augalais ir gyvūnais joje.Daug apie gamtą bei jos paslaptis išmokau iš Andrėjaus Gaidamavičiaus, kai pagriebęs kamerą atvykau į Labanoro girią. Jis parodė Lakajos kraštovaizdžio draustinį, kur tas pats kraštovaizdis, saugomas nuo žmonių veiklos, buvo sunaikintas žmonių, kurie kerta ir eksportuoja medieną bei pasakojo kodėl ir kaip per dešimtmeti trečdalio Labanoro girios neliko. Įkvėptas jo meilės gamtai nufilmavau šią istoriją ir dabar dalinuosi su Jumis visais.Visi, kurie stojome ginti Lietuvos miškus, vieningai sutinkame, jog geriausias būdas pasiekti pokyčių – tai švietimas. Kai žmogus per vaizdus pamato tai, kas yra tikra, sužino faktus ir širdis išgirsta siunčiamą žinutę – sąmonėje įvyksta pokytis. Kai tai padaro vienas žmogus, po to gali padaryti ir visa šalis, pakeisdama savo vykdomos politikos kryptį. Dėl to, kartu su "Gyvas miškas" ir draugų pagalba, noriu kurti daugiau tokiu istorijų, kurios gimtu keliaujant aplink Lietuvą ir lankantis tose vietose, kur miškai gal ir "legaliai", bet neteisingai yra naikinami, žmonių pagalbos šauksmai ir žinutės turi būti išgirstos. Noriu parodyti Lietuvos gamtos grožį ir vertę, supažindinti kiekvieną su joje slypinčiomis paslaptimis. Miškai yra ypatingi ir jautrūs, juos reikia mylėti, saugoti ir gerbti. Holistiškai juos supratę, mums taps aišku: jei kentės jie, – kentėsime ir mes. O juk turime visą potencialą klestėti kartu."————————#GeriausiaGynyba #ApsišvietęsŽmogus #Paremk #MiškoIstorijosTU GALI PRISIDĖTI! Palaikykim Lino Bartašiaus iniciatyvą budinti lietuvį ir kelti žmonių suvokimą, kaip veikia gamta. Linas pasiruošęs savo kamera advokatauti miškui ir skleisti jo žinią 💚 PAREMK dokumentinių video istorijų sukūrimą iš karščiausių miško taškų. https://www.gyvasmiskas.lt/paremk/ rašyk paskirty "Miško istorijos"

Posted by GYVAS MIŠKAS on 2018 m. Rugsėjis 25 d., Antradienis


KVIETIMAS:

Kviečiame bendruomenes ir organizacijas išreikšti bendrą poziciją miškų kirtimo ir kirtimų didinimo klausimu (KREIPIMASIS), 2018 09 26

SKAITYKITE PLAČIAU:

Andrejus GAIDAMAVIČIUS – „Kas atsitiko su visuomene šiemet, aš ir dabar nežinau. Galvojau, tokie žmonės jau išnyko. Jūs esate stebuklas!“

Andrejus GAIDAMAVIČIUS kviečia skelbti moratoriumą kirtimams LABANORO girioje – miškas priklauso ne valdžiai ar miškininkams, o visuomenei! (Labanoro klubo moratoriumas)

PLYNI KIRTIMAI:

PLYNI KIRTIMAI – Lietuva iš paukščio skrydžio: ką mano Aplinkos ministerija? Saugomos teritorijos (VIDEO)

Plyni kirtimai labai pelningi medienos verslo pramonei, bet turi didžiulę socialinę ir ekologinę kainą

Plyni kirtimai: jei ir toliau taip elgsimės su miškais, virsime stepių zona

Kaip sunkiasvorė skandinaviška miškų kirtimo technika „mala“ Lietuvos miškus

Gyvo Miško ABC: miškas kuria dirvožemį kaip knygą

SENGIRĖS:

Kirtimai sengirėse ir saugomose teritorijose – situacija Punios šile ir Labanoro girioje (VIDEO)

„Sengirė“ režisierius: senieji Lietuvos miškai nesaugomi dėl greitų ir didelių pinigų – Vakarų Europa gyvą mišką seniai išnaikino (kuria miškų fondą!)

Belovežas – paskutinė Europos sengirė, atlaikiusi žmogaus invaziją

Sengirės – žmogaus nepaliesti miškai

Paslaptingiausi Natūralūs Pasaulio Miškai


 

Informuojame, kad šioje svetainėje yra naudojami slapukai. Supratau