Vilkai – žudyti negalima palikti? Po rekordinių KVOTŲ PADIDINIMO. Viešas posėdis Aplinkos ministerija (AUDIO) 2019 10 24

APIE VILKUS – viešas pasitarimas APLINKOS MINISTERIJOJE (AUDIO ĮRAŠAS) dėl rekordiškai padidintų vilkų medžioklės kvotų, 2019 10 24

VISAS įrašas – #BeCenzūros. Dalyvauja vilkų gynėjai, Gyvas Miškas, Andrius Gaidamavičius, ūkininkai, medžiotojų atstovas. Vilkų medžioklės aktyvistai filmuotis griežtai nenorėjo, tad teko viską įrašinėti į diktofoną, atsiprašome už įrašo kokybę.


Sveiki,

2019 12 02

Rašau jums, nes praėjusį pavasarį savo organizacijos vardu pasirašėte laišką Seimo nariams dėl miškų. Vilkai irgi yra miškų dalis, bet šiuo metu vyksta beprecedentis jų naikinimas. Nežiūrint į tai, kad jau antri metai nustatyta medžioklės kvota yra net 6 kartus didesnė už tą, kuri buvo 2006 metais, kai vilkų medžioklė tik pradėta limituoti, medžiotojai nenurimsta ir mina Seimo slenksčius, kad vilkų medžioklę padaryti dar intensyvesnę. Norima Medžioklės įstatymu leisti praktiškai išnaikinti vilkus vietovėse, kur auginami naminiai gyvuliai, pavadinant tai “laikinomis ūkių apsaugos priemonėmis”.

Pagrindiniai šio lobistinio pasiūlymo autoriai yra stambūs ūkininkai, kurie kartu yra medžiotojų organizacijų atstovai. Ateinantį trečiadienį šis pasiūlymas bus antrą kartą svarstomas Seimo Aplinkos apsaugos komiteto posėdyje, todėl liko tik viena diena sureaguoti. 

Mes norime visiems Seimo nariams pateikti “Vilkų manifestą” – nevyriausybinių organizacijų raštą, kurį jie galėtų išsitraukti bet kada, jei tokia Medžioklės įstatymo pataisa Seime bus svarstoma. Tokiu būdu politikai nebūtų klaidinami, kad visa visuomenė pritaria tokiems drastiškiems medžiotojų-ūkininkų užmojams. Jeigu pritariate šiam manifestui (Vilku manifestas), tiesiog duokit man atsakymą iki antradienio vakaro ir jūsų organizaciją įrašysiu į raštą. 

Taip pat prisegu pdf failą “Bukles analize“, kurią gali perskaityti tie, kas daugiau domėtųsi vilkais. Iš anksto atsiprašau, jei rasit keletą rašybos klaidų. Dirbome kelias naktis iš eilės, kad spėtume visa tai paruošti.

ORGANIZACIJOS RAŠYKITE  – labanorovilkas@gmail.com

PETICIJA PILIEČIAMS – VILKŲ MANIFESTAS

Su nuoširdžiausiais linkėjimais,

Andrejus Gaidamavičius ir Lina Sedra
8 678 87600

LAIŠKAS SEIMUI – KVIETIMAS organizacijoms ir piliečiams pasirašyti UŽ VILKUS! Vilkų manifestas ir būklės analizė (PETICIJA) 2019 12 02


SOS VILKAI! Patvirtinta REKORDINĖ medžioklės kvota – vilkų apsaugos ar vilkų genocido planas? (Taikinyje – 40 proc. populiacijos) Lina SEDRA

Tikra Jeloustouno (JAV) istorija – kaip vilkai grąžino upes į savo vagas ir kaip Lietuvos miškai virto skerdyklomis 

Kaip ir kodėl intensyvi medžioklė suardo vilkų šeimas ir išbalansuoja plėšrūnų elgesį. Įdomūs faktai apie vilkus ir kiek kainuoja vilko trofėjus?

Šiuolaikinė medžioklė – tai tradicija, virtusi nusikaltimu? Andrius GAIDAMAVIČIUS

Virš 118 organizacijų ir įmonių reikalauja miško kirtimų sugriežtinimo saugomose teritorijose – miškų pataisos keliauja į Vyriausybę (PASIŪLYMAI), 2019-04-04

SOS VILKAI! Patvirtinta rekordinė vilkų medžioklės kvota. Komentuoja Andrius Gaidamavičius

Ekologas, gamtos fotografas Renatas Jakaitis (Punios šilas) apie medžiotojus, medžioklę ir jos kontrolę:

GINAMOJI VILKŲ KALBA. Linas BALSYS #medžioklė

Vilkai, avys ir medžiotojai (visas posėdis) Seimas, 2019 11 27


34 medžiotojai arba beveik ketvirtadalis Seimo

#medžiotojai #seime
Toks medžiojančių Seimo narių skaičius minimas Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komAiteto (NSGK) tyrimo apie verslo poveikį politikai išvadose, čia pat užsimenant, kad Seimo narių ir verslininkų priklausymas tam pačiam medžiotojų klubui sukelia riziką pasireikšti interesų konfliktams. Kas jie, tie Seimo medžiotojai?Prieš 2016 m. Seimo rinkimus paskelbtas kandidatų į Seimą kurie yra „medžiotojai ir jiems prijaučiantys“, sąrašas:

2016-seimo-rinkimai medziotojai ir prjauciantys  Atskiro dėmesio nusipelnė ir „Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos veiklai palankių sprendimų LR Seime oponentai“. Prie jų pavardžių atsidūrė minusai.

 

Medžioklę dažniausiai deklaruoja „valstiečiai“

 

Išnagrinėjus Seimo narių Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK) pateiktas privačių interesų deklaracijas, matyti, kad priklausymą medžiotojų draugijoms, klubams ir būreliams yra deklaravę 18 Seimo narių. Taigi, gerokai mažiau negu 34, kuriuos įvardina STT.

 

Aštuoni iš deklaravusių priklausymą organizacijoms Seimo narių priklauso Lietuvos valstiečių ir žaliųjų (LVŽS) frakcijai, po tris – Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) ir Lietuvos socialdemokratų darbo (LSDDP) frakcijoms, po vieną – „Tvarkos ir teisingumo“, Lietuvos socialdemokratų partijos, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijoms bei mišriai Seimo narių grupei.

 

Remiantis deklaracijomis, „valstiečių“ frakcijoje medžioja Jonas Jarutis, kuris yra medžiotojų klubo „Vaduva“ narys, Viktoras Rinkevičius, kuris yra Biržų rajono Spalviškių medžiotojų būrelio narys, Kęstutis Mažeika, esantis Kauno žvejų draugijos nariu, Vytautas Rastenis, kuris yra Švenčionių medžiotojų būrelio narys, Juozas Varžgalys, kuris yra Ukmergės medžiotojų ir žvejų draugijos narys, Petras Valiūnas, kuris yra medžiotojų klubo „Varėnė“ narys, Aurimas Gaidžiūnas, kuris yra medžiotojų klubo „Kiršinas“ akcininkas, dalininkas ir narys bei Raimundas Martinėlis, kuris yra Rokiškio rajono „Atžalyno“ medžiotojų klubo akcininkas, dalininkas ir narys.
TS-LKD frakcijos nariai, deklaravę priklausymą medžiotojų organizacijoms – Sergejus Jovaiša, kuris yra medžiotojų klubo „Šilas“ narys, Rimantas Jonas Dagys, kuris yra Kauno medžiotojų klubo „Alšengiris“ narys, ir Paulius Saudargas, kuris yra to paties „Alšengirio“ dalininkas ir narys. Tiesa, apie medžioklę deklaracijoje užsimena ir dar vienas šios partijos parlamentaras. „Esu medžiotojas“, – deklaracijoje lakoniškai nurodo Kazys Starkevičius, tačiau priklausymo klubui, organizacijai ar būreliui nedeklaruoja.
(…)

Kiti savo priklausymą medžiotojų organizacijoms deklaravę Seimo nariai – „tvarkiečių“ vedlys Remigijus Žemaitaitis, priklausantis medžiotojų klubui „Ąžuolas“, LRRA atstovė Rita Tamošunienė, priklausanti medžiotojų klubui „Alys“, socialdemokratas Juozas Olekas, kuris yra Medžiotojų ir žvejų klubo „Rotary gamta“ akcininkas, dalininkas ir narys, bei mišriai Seimo narių grupei priklausantis „darbietis“ Valentinas Bukauskas, kuris yra Medžiotojų ir žvejų draugijos būrelio „Džiugas“ narys. Taigi, priklausantys medžiotojų organizacijoms arba esantys medžiotojai iš viso nurodė 19 Seimo narių.

 

Gerokai mažiau negu 34, kuriuos mini STT, o remdamasis STT pažyma – ir NSGK.

 

Medžioklę mėgsta, bet nedeklaruoja Ieškodamas atsakymo į klausimą, kas yra likę keliolika Seimo narių medžiotojų, 15min žurnalistas patikrino prie 2016 m. Seimo rinkimus kandidatų į Seimą pateiktas biografijas, ieškodamas, kurie Seimo nariai prie savo pomėgių nurodė medžioklę. Tai padarius paaiškėjo, kad trys Seimo nariai – LLRA atstovas Leonard Talmont, „tvarkietis“ Vytautas Kamblevičius ir „valstietis“ Algimantas Kirkutis – prieš 2016 m. Seimo rinkimus pateiktose biografijose nurodė, kad jų pomėgis – medžioklė, tačiau priklausymo medžiotojų draugijoms, klubams, būreliams ir pan. naujausioje privačių interesų deklaracijoje nedeklaravo.


#VilkųSargyba #Rėmelis #STOPTrofėjųMedžioklei #MąstymoReforma #HolistinėPasaulėžiūra #MedžioklėsPolitika

MŪSŲ ŽVĖRYS – NACIONALINĖ DISKUSIJA.
 
Paieškoje įvesk: Vilkų sargyba
Išsirink norimą emblemą ir tapk vilkų sargu.

Informuojame, kad šioje svetainėje yra naudojami slapukai. Supratau