Diskusija “MŪSŲ ŽVĖRYS – MEDŽIOKLĖ VAKAR, ŠIANDIEN IR RYTOJ..?” (DISKUSIJA) (VIDEO), 2019 12 01

“Apie tautos didybę ir jos moralinį progresą galime spręsti iš to, kaip ji elgiasi su gyvūnais.”

Mahatma Ghandi

“Viešas visuomenės pasmerkimas yra labai svarbus, norint palaikyti aukštai iškeltą moralinę medžioklės kartelę. Jei medžioklė vykdoma laikantis griežtų reikalavimų, ji neturėtų būti smerkiama. Gailestingumas ir jautrumas čia stoja prieš malonumą, prieš netinkamą medžioklės formą.”

Česlovas Kalenda, Ekoetikos filosofas (Gamtinės aplinkosaugos moralės teorija)

2019 12 01

Diskusijoje dalyvavo:

Gamtos fotografas Renatas Jakaitis
Režisierius Gintaras Varnas
Gamtosaugininkas Andrius Gaidamavičius
Medžiotojai Irmantas Vaickelionis ir Ramūnas
Diskusijos moderatorė Monika Peldavičiūtė

Diskusijos santrauka – 27 min


VISAS ĮRAŠAS – 1:49 min


KAS LIKO UŽ KADRO? Filmo ANIMUS užkulisiai

Kaip visada geriausios, aistringiausios diskusijos vyksta UŽ KADRO 🙂 Po filmo ANIMUS peržiūros – UŽKULISIAI. Ką mano žmonės? (VIDEO)

Alanas Petrauskas apie medžioklę

Alanas apie medžioklę

Mokslininkas Alanas Petrauskas apie medžioklęVISĄ DISKUSIJĄ “MŪSŲ ŽVĖRYS – MEDŽIOKLĖ VAKAR, ŠIANDIEN IR RYTOJ..?” žiūrėkite čia:https://www.gyvasmiskas.lt/diskusija-musu-zverys-medziokle-vakar-siandien-ir-rytoj-diskusija-video-2019-12-01/SKUBANTIEMS – trumpa diskusijos SANTRAUKA:https://www.facebook.com/gyvasmiskas.lt/videos/601698133914440/?v=601698133914440“Apie tautos didybę ir jos moralinį progresą galime spręsti iš to, kaip ji elgiasi su gyvūnais.”Mahatma Ghandi“Viešas visuomenės pasmerkimas yra labai svarbus, norint palaikyti aukštai iškeltą moralinę medžioklės kartelę. Jei medžioklė vykdoma laikantis griežtų reikalavimų, ji neturėtų būti smerkiama. Gailestingumas ir jautrumas čia stoja prieš malonumą, prieš netinkamą medžioklės formą.”Česlovas Kalenda, Ekoetikos filosofas (Gamtinės aplinkosaugos moralės teorija)

Posted by GYVAS MIŠKAS on 2019 m. gruodžio 7 d., šeštadienis

Filmas “ANIMUS ANIMALIS”

Aistės Žegulytės filmas ANIMUS ANIMALIS (istorija apie žmones, žvėris ir daiktus) peržiūra – vienas stipriausių 2019-ųjų lietuviškų kino filmų, pelniusių kritikų liaupses ir tarptautinių kino festivalių prizines vietas. Išsamiau apie renginį ir filmą.

Diskusija “MŪSŲ ŽVĖRYS – MEDŽIOKLĖ VAKAR, ŠIANDIEN IR RYTOJ..?” Filmo ANIMUS peržiūra. Gruodžio 1 d, KT PASAKA

Akimirkos po diskusijos – arbatėlė Le Boheme



 “Tikrų medžiotojų yra mažai belikę”

Renatas Jakaitis apie žvėris, medžioklę ir medžiotojus, jos etiką ir kontrolę (VIDEO) #PuniosŠilas #Medžioklė #RenatasJakaitis


Filmo anonsas

“Tokio drąsaus, pasitikinčio žiūrovo protiniais sugebėjimais, tokio originalaus filmo lietuvių kine man jau seniai neteko matyti“, – kino kritikė Živilės Pipinytė

„Šiame barokiniame filme gyvūnai yra mūsų tuštybės atspindys. Detalės jame prilygsta biologijos vadovėliui, o humoro jausmas toks, lyg istoriją pasakotų pypkę rūkantis profesorius“, – rašė danų kritikai.

“Filmas plėtoja pasakojimą, kuriame klausimai apie etiką palaipsniui išnyksta užleisdami vietą klausimams – kaip pamatyti mirtį? Kaip sulaikyti gyvenimą? Kaip atkurti buvimą? Natūralūs svarstymai šioje ARCHAJIŠKOJE SAKMĖJE, lyg kokioje faustiškoje teritorijoje, įstrigus tarp brutalaus hiperrealizmo ir būties klausimų.“

“Tai archajinis pasaulis, kuriame medžiojami net tik elniai, šernai, bet ir plastikiniai aligatorių manekenai. Kol pagamintos žvėrių iškamšos rungiasi dėl gyviausios pozos bei tikriausio žvilgsnio, žmogus vis bando sustabdyti laiką ir sugrąžinti gyvybę daiktams, kuriuose jos seniai nebėra. RIBA TARP GYVENIMO IR MIRTIES TAPUSI BEVEIK NEPASTEBIMA.”

„Filmas panardina į gyvūniškumo esmę, kad kvestionuotų mūsų SANTYKĮ SU GYVYBE. Pasaulyje tarp tikrovės ir dirbtinumo taksidermistas, elnių augintojas ir muziejaus darbuotojas suvienija gyvybę ir mirtį. Išgraviruotas skalpeliu, tikslus kaip biologijos vadovėlis, žavus kaip Baudelaire’o eilėraštis „Une Charogne“.

Informuojame, kad šioje svetainėje yra naudojami slapukai. Supratau