Piketas “Už Vilkus” – reikalaujama stabdyti pramoginę vilkų medžioklę (FOTO)(VIDEO) 2020 02 02

Vasario 2 d. gamtai neabejingi piliečiai piketavo prie Aplinkos ministerijos durų siekdami apginti vilkus. Piketo „Už vilkus“ dalyviai pasisakė prieš Seimo kaimo reikalų komiteto siūlymus didinti vilkų medžioklę.

“Vilkai yra miškų dalis, bet šiuo metu vyksta beprecedentis jų naikinimas” – teigė akcijos organizatorė Ieva Žigonė. “Nepaisant to, jog šio sezono medžioklės kvota (120 vilkų) buvo rekordinė ir maksimali pagal leistiną “Vilko apsaugos planą”, medžiotojai Seime siūlo anti-įstatyminius veiksmus ir siekia vilkų medžioklę padaryti dar intensyvesnę.”

Sausio 29 d., Seimo Kaimo reikalų komitetas, vienbalsiai priėmė sprendimą siūlyti aplinkos ministrui vilkų sumedžiojimo per 2020–2021 m. medžioklės laikotarpį limitą padidinti iki 150.

“Iki 150 vilkų didinti kvotas yra didžiausias nusikaltimas gyvajai gamtai.” – teigia Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato vyr. inspektorius Saulius Bartminas. “Išnaikindami pusę vilkų populiacijos tik padidinsim probleminių vilkų skaičių. Dabar dalis vilkų populiacijos yra jau “sugadinta”. O ją sugadino neatsakinga ūkininkų ir medžiotojų veikla. Todėl šią problemą reikia spręsti nuo pat pradžių t.y. atstatyti sveikas vilkų šeimas ir jų buveines, taip atpratinsime vilkus nuo ėjimo į ganyklas.” – pažymi gamtininkas.

“Vilkų populiacijos padėtis Lietuvoje kasmet blogėja, nes išardoma vis daugiau šeimų, nušaunami Alfa vilkai ir patelės, kurie yra šeimų elgesio ir teritorinio stabilumo garantas. Paradoksalu – kvotų apimtys kasmet auga, tačiau to pasekoje vis didėja vilkų daroma žala. Yra nepaisoma mokslininkų ir aplinkosaugininkų pateikiamų įrodymų, kad medžioklė nėra efektyvi priemonė, norint apsaugoti ūkius.” – teigia Kanadoje gyvenanti ir vilkų etologiją tirianti žurnalistė Lina Sedra.

Kokia yra Lietuvos vilkų populiacija?

Vilkų apskaita šią žiemą Lietuvoje galime sakyti apskritai nevyksta. Taigi, kokia yra Lietuvos vilkų populiacija, niekas nežino. Pasak asociacijos “Baltijos vilkas” specialistų – vertinant pernai metų genetinio tyrimo rezultatus, yra pavojingų požymių, jog populiacijos genetinė įvairovė yra smarkiai sumenkusi. Nepaisant to, jau daugybę metų kasmet nustatoma maksimali, vis didesnė vilkų medžioklės kvota, tokia padėtis gali privesti prie staigaus vilkų populiacijos nykimo.

“Per praėjusius 6–7 dešimtmečius vilkų Lietuvoje sumažėjo iš esmės – nuo 1500 iki 250. Jei Lietuvoje liks šimtas vilkų, jie nebesusitiks, nebemedžios patys. Juk jie – socialūs gyvūnai, medžioja gaujomis, o ne pavieniui. Jei per metus nušaunama 20-30 vilkų, tai neturi didelės įtakos populiacijai, tačiau 50 vilkų – per daug.”. – jau anksčiau įspėjo a.a. habilituotas medicinos mokslų daktaras prof. Edmundas Lekevičius.

Reikalaujama stabdyti pramoginę vilkų medžioklę

Aplinkosaugininkai renka parašus po peticija, kurioje reikalaujama nedelsiant ir visam laikui stabdyti pramoginę vilkų medžioklę Lietuvoje ir tai įtvirtinti įstatymuose. Prašoma imtis alternatyvų dėl vilkų medžioklės, sudarant tam profesionalią tarnybą, paruošti tinkamų taikaus sugyvenimo su vilkais būdų ir prevencinių priemonių sąrašą, įpareigoti Aplinkos ministeriją užtikrinti, kad nukentėję ūkiai gautų pakankamą informaciją apie visas įmanomas apsaugos priemones, jų diegimą ir tinkamą priežiūrą, teikti ūkininkams patarimus ir pagalbą jas įrengiant.

“Mes negalime leisti visur įsigalėti ūkiniam požiūriui ir norėti, jog gamta prisitaikytų prie mūsų – tai yra savanaudiška. Yra gamtos dėsniai, kuriuos privalome paisyti ir gerbti, leisti ir kitoms rūšims šioje planetoje gyventi. Anksčiau mūsų protėviai taip pat ūkininkavę, tačiau mokėję darniai sugyventi su laukine gamta. Dabartinė intensyvi medžioklė ir ūkininkavimas yra pažeidžiantys pusiausvyrą.” – teigia asociacijos “Gyvas miškas” atstovė Monika Peldavičiūtė.

PASIRAŠYK PETICIJĄ – VILKŲ MANIFESTAS


LNK Žinios: Piketas prieš vilkų medžioklę

LNK Žinios apie Piketą "UŽ Vilkus"#VilkųSargyba #StopPramogineiMedžiokleiVasario 2 d. gamtai neabejingi piliečiai piketavo prie Aplinkos ministerijos durų siekdami apginti vilkus. Piketo „Už vilkus“ dalyviai pasisakė prieš Seimo kaimo reikalų komiteto siūlymus didinti vilkų medžioklę.“Iki 150 vilkų didinti kvotas yra didžiausias nusikaltimas gyvajai gamtai.” – teigia Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato vyr. inspektorius Saulius Bartminas. “Išnaikindami pusę vilkų populiacijos tik padidinsim probleminių vilkų skaičių. Dabar dalis vilkų populiacijos yra jau “sugadinta”. O ją sugadino neatsakinga ūkininkų ir medžiotojų veikla. Todėl šią problemą reikia spręsti nuo pat pradžių t.y. atstatyti sveikas vilkų šeimas ir jų buveines, taip atpratinsime vilkus nuo ėjimo į ganyklas.” – pažymi gamtininkas.

Posted by GYVAS MIŠKAS on 2020 m. vasario 3 d., pirmadienis


SOS VILKAI! Patvirtinta REKORDINĖ medžioklės kvota – vilkų apsaugos ar vilkų genocido planas? (Taikinyje – 40 proc. populiacijos)

LAIŠKAS SEIMUI – KVIETIMAS organizacijoms ir piliečiams pasirašyti UŽ VILKUS! Vilkų manifestas ir būklės analizė (PETICIJA) 2019 12 02


#VilkųSargyba #Rėmelis #STOPTrofėjųMedžioklei #MąstymoReforma #HolistinėPasaulėžiūra #MedžioklėsPolitika

MŪSŲ ŽVĖRYS – NACIONALINĖ DISKUSIJA.
 
Paieškoje įvesk: Vilkų sargyba
Išsirink norimą emblemą ir tapk vilkų sargu.


#LaisvėTaiAtsakomybė #MąstymoReforma
Gamtosauga, sveika aplinka – bendras gėris – nėra tik valdininkų, politikų ar „žaliųjų“ pareiga, tai – visų mūsų atsakomybė ir kiekvieno piliečio rūpestis!

#NacionalinisSaugumasSveikaAplinka#SveikaAplinkaSveikasŽmogus
Aplinkosauga tai prioritetinė valstybės ir visuomenės nacionalinio saugumo ir bendro gerbūvio, žmogaus ir tautos sveikatos sąlyga!

#KiekvienasPilietisAplinkosaugininkas​
„Ateityje žmogus galės vadintis žmogumi tik būdamas gamtosaugininku.“  (Justinas Marcinkevičius)

 

Informuojame, kad šioje svetainėje yra naudojami slapukai. Supratau