Petro Budvyčio apžvalga apie valstiečių ir “žaliųjų” nuveiktus darbus miškų klausimu – 2019 03 04

Petro Budvyčio apžvalga apie valstiečių ir “žaliųjų” nuveiktus darbus miškų klausimu – pirmieji reformos metai:

2019 03 04

(kalba netaisyta)

Labas, visiems miško draugams. Praėjo 2 metai žaliųjų valstiečių „profesionalų“ valdymo. Pabandysiu apibendrinti ką jie nuveikė miškų srityje:

  • Principinė, visomis galimomis ir negalimomis priemonėmis, prastumta buldozeriu miškų reforma;
  • 6 procentais padidintos valstybinių miškų kirtimo apimtys;
  • Iš VIVMU išvaryti paskutiniai autoritetą, patirtį ir reikiamas žinias turintys gerbiami miškininkai;

Pusantrų metų ignoruoti, vos ne Maskvos agentais paskelbti visuomenininkai pagaliau privertė protestų žygiais ir eitynėmis atstatydinti aplinkos ministrą, galų gale teko juos (visuomenininkus) nenorom pakviest ir į miškų konsultacinę tarybą.

Labiausiai mane nustebino po kirtimo normos padidinimo 6 procentais visiškai priešingas veiksmas – miškų įstatymo keitimo stūmimas, kurį priėmus būtų sumažinta kirtimų vos ne visu milijonu – 800 tūkstančiais kubinių metrų. Tai būtų apie 11 procentų. Kaip buvęs girininkas pritarčiau tokiam sumažinimui pagrindinio naudojimo plynų kirtimų sąskaita, o nepamatuotais, neapgalvotais ribojimais ūkiniuose miškuose. Keista tik, kas per „profesionalai“ vykdo miškų politiką , jei pusmečiui dideliam praėjus nuo didinimo staiga vėl siūloma vos ne dvigubai mažinti. Tai greičiau primena vaikų žaidimą smėlio dėžėje o ne profesionalus. O gal, galimai, parėmę „profesionalus“ miškų reformos prastūmime, tikėjęsi prekybos mediena taisyklių keitimo (o jos tikrai netobulos ir Lietuvos labui tikrai keistinos) miško pramonės magnatai „prisuko kranelį“ ir tai atsakas į tai?

PRIEŠ METUS – Petras Budvytis apie miškų reformą: ką gavo visuomenė ir miškai? 2018 03 05

SKAITYTI PLAČIAU: Iš pirmų lūpų: girininkas Petras Budvytis apie tai kaip miškai tvarkomi Suomijoje, kurios pavyzdžiu seka Lietuva

Atskira kalba apie VIVMU veiklą, kuri, nepaisant įmonės savigyros dideliu 52 milijonų pelnu, tikrai nedžiugina. Atimkime iš šio pelno investicijas (kurių nebuvo) į gamybos priemonių atnaujinimą apie 10 milijonų, medienos kainos pakilimą 22 procentais kas sudarytų dar 9,3 milijono, išvarytų apie 500 darbuotojų atlyginimus ir mokesčius už juos, užkraunant jų darbus likusiems darbuotojams už 15 -20 procentų priedus, susidarys dar mažiausiai milijonas. Taigi, realus pelnas būtų gal apie 30 milijonų kaip ir buvo esant 43 urėdijoms.

Tai kuo tada čia girtis, kur tas veiklos pagerinimas ir efektyvumas? Tuo labiau kai 6 padaliniai dėl tarp institucinio nesusikalbėjimo sausio mėnesį gamybos (miško kirtimo) nevykdė, kad siekiant dar sumažinti išlaidas prieš du tris metus buvę maksimalūs įkainiai rangovams dar sumažinti, dėl ko boikotuotas miško rangos darbų konkursas ir dirba tik apie 30- 40 procentų su dar galiojančiomis sutartimis, gali būti kad ir miško atkūrimas šiais metais dėl to gali žlugti, ir rangovai jau net reiškia nepasitikėjimą viceministrui M.Norbutui dėl tokių įmonės veiksmų. Šias ir dar daug kitų kilusių minčių vasario pradžioje įvykusio susitikimo su žaliųjų – valstiečių lyderiu R.Karbauskiu metu jam išsakiau. Praėjo mėnuo, gal ir per trumpas laikas bent kokiai reakcijai, kaip bus toliau pamatysime ir tikiuosi, nebūsime abejingi tam kas vyksta Lietuvos miškuose ir miškų ūkyje.

Buvęs girininkas Petras Buvytis


Lietuvos miško degradacija

Kaip degradavo Lietuvos miškas per 30 metų – pasakoja 35 metų stažą turintis (jau buvęs) Telšių girininkas Petras BUDVYTIS

Konferencija – diskusija Seime „Ar išsaugosime girias ateities kartoms“ 2018 03 26


Daugiau Žemaitijos girininko Petro Budvyčio minčių:


SVARBU ŽINOTI:

LABANORO ŽYGIS – MIŠKO MANIFESTAS

MIŠKO GYNĖJO ABC

DĖL VYKDOMŲ AR PLANUOJAMŲ KIRTIMŲ – ATMINTINĖ GYNĖJUI

MIŠKŲ BYLA – JUNKIS  PRIE GRUPINIO IEŠKINIO

KUO GALIU PRISIDĖTI? – SAVANORIO ANKETA 

NATURA 2000 ŽEMĖLAPIS 

KUR NUMATOMI KIRTIMAI? – LEIDIMUS  TIKRINK ČIA

GYVAS MIŠKAS TV – YOUTUBE / FACEBOOK VIDEO ARCHYVAS

MEDŽIŲ GYNĖJŲ GRUPĖS FB – IEŠKOK ČIA


PARAMA JUDĖJIMUI IR TEISINIAM IEŠKINIUI:

Paremkite pilietinį judėjimą už Gyvą mišką: https://www.gyvasmiskas.lt/paremk/
Patreon platformoje: https://www.patreon.com/gyvasmiskas

GYVO MIŠKO PARAMOS ATASKAITOS:

Gyvo miško paramos ataskaita. 2018 rugsėjis – spalis

Gyvo miško paramos ataskaita. 2018 lapkritis – gruodis

Dėkingi iki medžių viršūnių!
Gyvo miško komanda


KIRTIMŲ DIDINIMAS:

2018 08 08 Miškų naikinimo ministerija vasarą įgauna pagreitį: kirtimus didina 6 %, o dalį miškų ruošiamasi paversti žvyro karjerais (Aplinkos ministras atostogose)

2018 08 20 Didinami miško kirtimai: Miškų Sąjūdžio spaudos konferencija Seime (VIDEO). Įvykių chronologija ir spaudos apžvalga 

2018 10 28 Gintautas KNIUKŠTA: gautas Vyriausybės posėdžio garso įrašas, kuriame buvo priimtas sprendimas 6 % didinti kirtimų normą (miško likimas nulemtas per 25 sekundes!)


PLYNI KIRTIMAI:

PLYNI KIRTIMAI – Lietuva iš paukščio skrydžio: ką mano Aplinkos ministerija? Saugomos teritorijos (VIDEO)

Plyni kirtimai labai pelningi medienos verslo pramonei, bet turi didžiulę socialinę ir ekologinę kainą

Kaip sunkiasvorė skandinaviška miškų kirtimo technika „mala“ Lietuvos miškus

Informuojame, kad šioje svetainėje yra naudojami slapukai. Supratau