Ministerija be galvos: visuomenė ir gamtininkai siūlo savo kandidatus į APLINKOS ministro pareigas – “politiniai žaidimai tęstis negali”

A. Gaidamavičius. Siūlome savo kandidatus į Aplinkos ministro pareigas 

2019 02 07

Vasario 6 d. Labanoro klubo ir Asociacijos „Gyvas miškas“ vardu išsiuntėme kreipimąsi į Vyriausybę, Prezidentūrą ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininką dėl aplinkos ministro pareigų. Pasiūlėme savo kandidatus į Aplinkos ministrus.

Vyriausybė šiuo metu žaidžia politinius žaidimus, kurie neigiamai veikia Lietuvos aplinkosaugos situaciją bei jos įvaizdį pasaulyje. Šiuo metu, Europos Sąjungai ir viso pasaulio šalims kaip niekad susirūpinus aplinkosauginiais klausimais, kiekviena šalis turi turėti stiprų šios srities vadovą, gebantį priimti apgalvotus ir pagrįstus sprendimus.

Ar gali Aplinkos ministerija pusę metų būti su laikinuoju ministru? Mūsų nuomone, negali, nes pavaduojantis ministras, pagal Vyriausybės įstatymą, negali vykdyti daugybės funkcijų: tvirtinti ministerijos ir jai pavaldžių įstaigų strateginius veiklos planus, tvirtinti administracijos struktūrą, darbo užmokestį, pareigybių sąrašą, priimti į darbą arba atleisti iš pareigų valstybės tarnautojus, juos skatinti, skirti drausmines nuobaudas. Žodžiu, visi daro kas ką nori ir pavaduojantis ministras nieko jiems už tai negali padaryti. Tai atveria kelią dar neregėtai korupcijai ministerijoje, kuri atsakinga už daugybės leidimų išdavimą. Aplinkos apsauga yra labai svarbi Lietuvos politikos sritis, todėl ji negali likti neatstovaujama iki vasaros, kaip mano kai kurie Lietuvos politikai.

Vertinant dabartinius iššūkius Aplinkos ministerijoje, su kuriais susidoroti gali tik didelę aplinkosauginę ir politinę patirtį turintis žmogus, mes, aktyvūs piliečiai ir nevyriausybinės aplinkosaugos organizacijos, siūlome pasirinkti vieną iš šių trijų kandidatų į Aplinkos ministrus, jeigu jie sutiktų jais tapti:

Arūnas Kundrotas. Analogiškai kaip ir sprendžiant krizę Švietimo ir mokslo ministerijoje buvo pakviestas jai vadovauti buvęs ministras Algirdas Monkevičius, taip ir Aplinkos ministerijai siūlome pasirinkti patį geriausią iš buvusių ministrų – Arūną Kundrotą. A.Kundrotas Aplinkos ministru dirbo dvi kadencijas, buvo labai gerbiamas visų suinteresuotų grupių, turėjo didelį autoritetą, gebėdavo priimti išmintingus sprendimus. Manome, kad kadencijos pabaigoje neverta eksperimentuoti su politikos naujokais, bet reikia pasirinkti patyrusius politikus, kurie jau turi įdirbį aplinkos apsaugos srityje. Tokį pasirinkimą labai teigiamai įvertintų visa aplinkosaugininkų bendruomenė.

Kaip galimą kompetetingą Aplinkos ministrą taip pat siūlome Liutauro Stoškaus kandidatūrą. Jis buvo vienas iš dviejų kandidatų, kurį rinkosi Premjeras į Aplinkos ministrus kadencijos pradžioje. Jeigu Kęstutis Navickas nepateisino lūkesčių, tai verta rimtai apsvarstyti kitą buvusią kandidatūrą. Liutauras Stoškus turi didžiulę patirtį aplinkosaugos srityje, dirbęs tiek Aplinkos ministerijoje, tiek ir nevyriausybiniame aplinkosauginiame sektoriuje. Be to, Liutauras Stoškus turi ir politinę patirtį, šiuo metu yra Vilniaus miesto tarybos narys.

Trečias mūsų teikiamas pasiūlymas Rėda Brandišauskienė. Jeigu Aplinkos ministerijos vadovavimui būtinai reikia moters ir būtinai teisininkės, kaip norėjo Premjeras, tai geriausia kandidatė yra dabartinė Aplinkos ministerijos viceministrė Rėda Brandišauskienė. Pagrindinis jos privalumas, lyginant su Prezidentės atmesta kandidate Irma Gudžiūnaite, yra tas, kad R.Brandišauskienė jau turi didelę patirtį aplinkos apsaugos srityje ir jai vadovaujant ministerijos darbas nė kiek nesustotų, lyginant su bet kuriuo kitu galimu vadovu, kuriam prireiktų laiko susipažinti su visa sistema. Rėda Brandišauskienė yra pelniusi nevyriausybinių organizacijų pasitikėjimą, kaip drąsi kovotoja prieš korupciją, profesionali aplinkosaugos teisės žinovė, turinti tvirtas vertybines nuostatas.

Jeigu Vyriausybei ir valdančiajai daugumai sunku pasirinkti tinkamą kandidatą, prašome rinktis iš tų, kuriuos siūlo pati visuomenė.


Papildyta:

Premjeras Saulius Skvernelis siūlo sujungti Energetikos ir Aplinkos ministerijas:

2019 vasario 8


Visuomenininkų susitikimas su Energetikos ministru Žygimantu Vaičiūnu 

2019 03 08

Ar bus jungiamos Aplinkos ir Energetikos ministerijos? Kada sulauksime naujojo ministro? Kas neramina visuomenę? Kokia mūsų pozicija, nuogastavimai, lūkesčiai?

Susitikimas su ENERGETIKOS (APLINKOS) ministru – GYVAS MIŠKAS, 2019 03 08

Visuomenininkai susitiko su ENERGETIKOS ministru Žygimantu Vaičiūnu (laikinai einančiu APLINKOS ministro pareigas). 2019 kovo 8#GinkViešąInteresą #MiškaiBendrasGėris Ar bus jungiamos Aplinkos ir Energetikos ministerijos, kaip tai garsiai deklaravo premjeras Saulius Skvernelis? Kada sulauksime naujo Aplinkos ministro? Kas neramina visuomenę? Kokia mūsų pozicija?SUSITIKIME DALYVAVO:Energetikos ministras (laikinai Aplinkos ministras) : Žygimantas VAIČIŪNASAplinkos ministerijos Miškų departamento direktorius: Donatas DUDUTISVIEŠĄ INTERESĄ ATSTOVAVO:Advokatas Saulius DAMBRAUSKASOrnitologų draugijos direktorius Liutauras RAUDONIKISLabanoro Klubo prezidentas Andrejus GAIDAMAVIČIUSGYVAS MIŠKAS koordinatorė: Monika PELDAVIČIŪTĖ Filmavo: GYVAS MIŠKAS koordinatorė Austė Juozapaitytė————————Žygimantas Vaičiūnas (CV)Lietuvos diplomatas, politikasGimė: 1982 m. sausio 19 d. (37 metai)Šakiai, LietuvaVeikla: Energetikos ministrasAlma mater: Vilniaus universitetasBiografija2000 m. baigė Šakių Varpo vidurinę mokyklą, 2006 m. – Vilniaus universitetą.2004–2005 m. dirbo analitiku Vilniaus regiono plėtros agentūroje, 2005–2009 m. dirbo analitiku Strateginių studijų centre. 2009–2011 m. Lietuvos Respublikos energetikos ministerijos Strateginio planavimo ir ES reikalų skyriaus vedėjas.2011–2012 m. energetikos viceministras. 2012–2014 m. energetikos ministro patarėjas. 2014–2016 m. Lietuvos energetikos atašė Lietuvos nuolatinėje atstovybėje Europos Sąjungoje. Nuo 2016 m. energetikos ministras.https://lt.wikipedia.org/wiki/%C5%BDygimantas_Vai%C4%8Di%C5%ABnas————————VISUOMENĖS KANDIDATAI Į MINISTRUS:Ministerija be galvos: visuomenė ir gamtininkai siūlo savo kandidatus į APLINKOS ministro pareigas – „politiniai žaidimai tęstis negali“https://www.gyvasmiskas.lt/ministerija-be-galvos-visuomene-ir-gamtininkai-siulo-savo-kandidatus-i-aplinkos-ministro-pareigas-politiniai-zaidimai-testis-negali/————————APJUNGTI APLINKOS IR ENERGETIKOS MINISTERIJAS:Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis sako, kad likusi tuščia aplinkos ministro kėdė skatina jį galvoti apie Aplinkos ir Energetikos ministerijų jungimą.„Dabar yra vienas iš gerų momentų paimti pauzę ir apsvarstyti, iš tiesų kalbant apie dvi ministerijas, Aplinkos ir Energetikos, kur daug sričių persidengia, kurios betarpiškai yra susiję, galbūt kalbėti apie funkcijų integravimą ir dviejų ministerijų sujungimą“, – „Lietuvos televizijos“ laidai „Lietuva tiesiogiai“ sakė ministras pirmininkas.https://www.youtube.com/watch?v=GR1JPlo9z3g

Posted by GYVAS MIŠKAS on 2019 m. kovo 12 d., antradienis


KREIPIMASIS

Dėl siūlymų kandidatūrų į LR Aplinkos ministro postą
2019.02.06

Lietuvos Respublikos prezidentūrai
Lietuvos Respublikos Vyriausybei

Kreipiamės į Jus, matydami susidariusią pavojingą situaciją Aplinkos ministerijoje, kuomet nepavyksta paskirti naujojo Aplinkos ministro ir jaučiame pareigą pasiūlyti visuomenės ir nevyriausybinių organizacijų palaikomas kandidatūras. Susidariusi situacija neigiamai veikia Lietuvos aplinkosaugos sritį bei Lietuvos įvaizdį pasaulyje. Šiuo metu, Europos Sąjungai ir viso pasaulio šalims kaip niekad susirūpinus aplinkosauginiais klausimais, kiekviena šalis turi turėti stiprų šios srities vadovą, gebantį priimti apgalvotus ir pagrįstus sprendimus.

Aplinkos apsauga yra labai svarbi Lietuvos politikos sritis, todėl ji negali likti neatstovaujama iki vasaros, kaip mano kai kurie Lietuvos politikai. Vertinant dabartinius iššūkius Aplinkos ministerijoje, su kuriais susidoroti gali tik didelę aplinkosauginę ir politinę patirtį turintis žmogus, mes, aktyvūs piliečiai ir nevyriausybinės aplinkosaugos organizacijos, siūlome pasirinkti vieną iš šių trijų kandidatų į Aplinkos ministrus, jeigu jie sutiktų jais tapti:

Arūnas Kundrotas. Analogiškai kaip ir sprendžiant krizę Švietimo ir mokslo ministerijoje buvo pakviestas jai vadovauti buvęs ministras Algirdas Monkevičius, taip ir Aplinkos ministerijai siūlome pasirinkti patį geriausią iš buvusių ministrų – Arūną Kundrotą. A.Kundrotas Aplinkos ministru dirbo dvi kadencijas, buvo labai gerbiamas visų suinteresuotų grupių, turėjo didelį autoritetą, gebėdavo priimti išmintingus sprendimus. Manome, kad kadencijos pabaigoje neverta eksperimentuoti su politikos naujokais, bet reikia pasirinkti patyrusius politikus, kurie jau turi įdirbį aplinkos apsaugos srityje. Tokį pasirinkimą labai teigiamai įvertintų visa aplinkosaugininkų bendruomenė.

Liutauras Stoškus. Jis buvo vienas iš dviejų kandidatų, kurį rinkosi Premjeras į Aplinkos ministrus kadencijos pradžioje. Jeigu Kęstutis Navickas nepateisino lūkesčių, tai verta rimtai apsvarstyti kitą buvusią kandidatūrą. Liutauras Stoškus turi didžiulę patirtį aplinkosaugos srityje, dirbęs tiek Aplinkos ministerijoje, tiek ir nevyriausybiniame aplinkosauginiame sektoriuje. Be to, Liutauras Stoškus turi ir politinę patirtį, šiuo metu yra Vilniaus miesto tarybos narys.

Rėda Brandišauskienė. Jeigu Aplinkos ministerijos vadovavimui būtinai reikia moters ir būtinai teisininkės, kaip norėjo Premjeras, tai geriausia kandidatė yra dabartinė Aplinkos ministerijos viceministrė Rėda Brandišauskienė. Pagrindinis jos privalumas, lyginant su Prezidentės atmesta kandidate Irma Gudžiūnaite, yra tas, kad R.Brandišauskienė jau turi didelę patirtį aplinkos apsaugos srityje ir jai vadovaujant ministerijos darbas nė kiek nesustotų, lyginant su bet kuriuo kitu galimu vadovu, kuriam prireiktų laiko susipažinti su visa sistema. Rėda Brandišauskienė yra pelniusi nevyriausybinių organizacijų pasitikėjimą, kaip drąsi kovotoja prieš korupciją, profesionali aplinkosaugos teisės žinovė, turinti tvirtas vertybines nuostatas.

Jeigu Vyriausybei ir valdančiajai daugumai sunku pasirinkti tinkamą kandidatą, prašome rinktis iš tų, kuriuos siūlo pati visuomenė.

Labanoro klubas
Asociacija „Gyvas miškas“

Informuojame, kad šioje svetainėje yra naudojami slapukai. Supratau