Panorama, Navickas, miško kirtimų didinimas ir visa tiesa apie naikinamus miškus
2018 08 20
Vaizdo medžiaga iš FB grupės “Apginkime Lietuvos miškus” ir GYVO MIŠKO archyvų.
Aplinkosauginių nevyriausybinių organizacijų koalicijos požiūris į miškų tvarkymą
2018 04 06
#Stulginskio konferencija #diskutuojant dėl kirtimų didinimo
Ar žinai, kad Gamtosauginiu požiūriu miškai valdomi netvariai – ypač saugomose teritorijose? Apie miškų genocidą, kaip mus apgaudinėja, kuo pavojingas “miškų valymas”, tiesa apie sanitarinius kirtimus ir saugomas teritorijas.
Nepaliekama negyvos medienos
ASU Miškų ir ekologijos fakulteto Aplinkos ir ekologijos instituto lektorius Žydrūnas Preikša kalbėjo apie aplinkosaugos nevyriausybinių organizacijų koalicijos požiūrį į Lietuvos miškų tvarkymą. ASU Miškų ir ekologijos fakulteto Aplinkos ir ekologijos instituto lektorius Žydrūnas Preikša kritikavo dabartinį požiūrį į miškų įvairovę.
“Antros grupės miškai, ekosistemų apsaugos miškai, sudaro 12 proc. miškų, tačiau brandą pasiekę medžiai ir juose gali būti kertami. Ekosistemoms reikalingi negyvi medžiai, o pas mus II, III ir IV grupės miškuose negyvos medienos tūris yra maždaug vienodas. Sanitariniai kirtimai yra viena didžiausių grėsmių miško įvairovei. Teisės aktuose numatyta, kad II grupės miške turi būti 20 kub.m/ha negyvos medienos, bet tokių atvejų sunku rasti“, – sakė Ž. Preikša.
Žydrūnas Preikša rodė nuotrauką, kaip atrodo II A grupės miškas po plyno sanitarinio kirtimo. „O kur čia matote 20 kub.m/ha negyvos medienos?”, – klausė jis. Pasak jo, miškas valdomas netvariai, blogiausia situacija saugomose teritorijose, kur intensyvūs kirtimai prasilenkia ne tik su gamtosauginiais, bet ir visuomenės lūkesčiai.
„Mes siūlome saugomose teritorijose (išskyrus biosferos poligonus) naikinti IV miškų grupę. Saugomų teritorijų III grupės miškuose drausti plynus kirtimus. II A grupės miškuose turi būti vykdomi tik biologinės įvairovės palaikymui skirti specialūs kirtimai. Ilgainiui (gal per artimiausius 20 metų) didinti II A grupės miškų nuo 9 iki 15 proc. siekiant suformuoti didesnius griežtos apsaugos masyvus“, – sakė Ž. Preikšas.
Teksto šaltinis:
Į tą patį mišką – skirtingi žvilgsniai
http://www.manoukis.lt/naujienos/aplinka-miskai/i-ta-pati-miska-skirtingi-zvilgsniai
PAPILDOMAI:
ŽINIŲ RADIJO laida: Kodėl DIDINAMOS miškų kirtimo apimtys? (87 procentai klausytojų prieš didinimą)
Laidoje dalyvauja aplinkos ministras Kęstutis NAVICKAS, Seimo narys, socialdemokratas Juozas OLEKAS, Miškų instituto vadovas Marius ALEINIKOVAS, Seimo Aplinkos komiteto vadovas Kęstutis MAŽEIKA, gamtos fotografas Marius ČEPULIS, pilietinės asociacijos „Gyvas miškas“ koordinatorė Monika PELDAVIČIŪTĖ.
Tūkstantmečio vagystė: Mažeikių naftos pardavimas Williams tik mažas sandoris lyginant su Lietuvos miškų sunaikinimo schema
Dėl miškų kirtimų didinimo: Sąjūdžio „Už Lietuvos miškus“ rezoliucija ir papildantys dokumentai (Aplinkos ministerija, LR Vyriausybė) 2018 08 20
Didinami miško kirtimai: Miškų Sąjūdžio spaudos konferencija Seime (VIDEO). Įvykių chronologija ir spaudos apžvalga 2018 08 20
Slapta Aplinkos ministro darbo grupė apie kurią viešai neskelbiama – kas dalinasi Lietuvos miškus? (narių sąrašas)
IKEA partneriai VMG („Vakarų medienos grupė“) pradėjo fabriko statybas, ta proga Saulius Skvernelis įleido simbolinę kapsulę
Aplinkosaugininkė Austė JUOZAPAITYTĖ – „kas 5 metus vis didinami miško kirtimai – kiek laiko liko Lietuvai?“