Aplinkosaugininkė Austė JUOZAPAITYTĖ – “kas 5 metus vis didinami miško kirtimai – kiek laiko liko Lietuvai?”

Aplinkosaugininkė Austė JUOZAPAITYTĖ rašo savo FB paskyroje: 

(Kalba neredaguota)

“Ką tik priimtas miškų kirtimo planas ir vėl jis, kaip ir 2014 metais, dar kartą padidintas 6 procentais. Kas penkerius metus miškų kirtimai didinami po 6 proc. Nesunku paskaičiuoti, kiek laiko Lietuvai liko… (per 10 metų padidinti kirtimus 12 procentų…)

Kirtimų dydis, jei jau yra didinamas, tokiu atveju, turėtų būti bent jau tolygus naujų (specialiai medienai auginamų) plantacijų užauginimo greičiui. O dabar kertame “į skolą” tai, ko neturime, naikiname jau susiformavusius ne plantacinius miškus, kurie turėtų būti neliečiami. Tai yra ne vyriausybės, o mūsų visų turtas.

Man skauda kiekvienąkart pamačius styrantį šviežiai nupjauto medžio kamieną, verkiu kaskart išvydusi naujai iškirstą gatvę ar skverą ir jaučiuosi taip, tarsi būčiau netekusi kažko labai labai artimo… Tai yra kur kas giliau, nei mūsų draugai ar šeima: tai – mūsų visos kartos, mūsų protėviai ir mūsų savastis. Jaučiu, kaip kiekvieną kartą po tokio įvykio prarandu dalį savęs. Mane pažįstantieji žino, kokia didelė vertybė man yra šalis, kurioje likimas man lėmė gimti. Pasiguodžiu artimiesiems, jog per daug skauda čia gyventi ir matyti šį naikinimą, svyra rankos, atsimušus į abejingumo sieną, kad ir kiek pastangų bedėtum. Jie supranta, jog tai taip pat baisu, kaip ir žemės drebėjimas, deja, po katastrofų žmonės susiburia, padeda vieni kitiems ir po kažkurio laiko grįžta į normalų gyvenimo ritmą. O mūsų šalies naikinimas vyksta palaipsniui, suplanuotai ir visam laikui, todėl lieka daugelio nepastebėtas ir išgraužia iš vidaus, o viršeliu lieka statistika: Lietuvoje miškų plotas nuolat auga (pataisysiu – plantacijų**).

Turime parodyti savo valią – jau dabar kovoti už tai, kas yra mūsų tautos, šalies ir savasties pagrindas. Turime griežtai pasakyti – tai ne tavo, o mūsų!

*Neturime tapti kitos šalies žaliavų šaltiniu, o jų ateities planuose – didžiausios medienos tiekėjos: Lietuva, Latvija, Estija

Gerasis pavyzdys – Norvegija, kuri atsisako kirtimų. Mes kol kas to padaryti negalėtume, bet Lietuva, puoselėdama savo gamtinį turtą, gali iš gamtinio turizmo gauti daug didesnės naudos ir pelno, nei iš medienos pramonės.

** Plantacijos – tai taip vadinami “miškai”, kuriuos piliečiai sodina per nacionalinį miškasodį, t.y. nemokama darbo jėga. IKEA ir kitai medienos pramonei padedame paruošti žaliavą. Juose nevyksta natūralūs miškuose vykstantys biologiniai procesai ir neatsikuria miškui natūralus ekologinis tinklas. Jau dabar IKEA valdo 15 tūkst. ha Lietuvos miškų ir planuoja šį skaičių smarkiai didinti.

Dar vienas smūgis, draustiniai – tos vietos, kurios turėtų būti saugomos ir neliečiamos. Arba dabar keičiame sąvokos pavadinimą, arba nustojame leisti sąmoningai žudyti mūsų šalį ir esmę! Pasirinkimai tik du:

#GYVOŽALIOARBETONO!

Ką tik priimtas miškų kirtimo planas ir vėl jis, kaip ir 2014 metais, dar kartą padidintas 6 procentais. Kas penkerius…

Posted by Austė Juozapaitytė on 2018 m. Rugpjūtis 9 d., Ketvirtadienis


SKAITYTI PLAČIAU: Miškų naikinimo ministerija vasarą įgauna pagreitį: kirtimus didina 6 %, o dalį miškų ruošiamasi paversti žvyro karjerais (Aplinkos ministras atostogose)

SKAITYTI PLAČIAU: Kodėl IKEA reikia 1 % pasaulio medienos arba kaip IKEA susijusi su urėdijų reforma?

SKAITYTI PLAČIAU: Kas yra miškų plantacijos ir kodėl tai nėra miškasPilieti, ar žinai, kad…

 

  

 

2018 08 15|Kategorijos: Kas naujo, Lietuva, Lietuvos miškai|Žymos: |
Informuojame, kad šioje svetainėje yra naudojami slapukai. Supratau