Nauja komedija Urėdijoje: kaip Aplinkos ministerija naujus gaisrų gesinimo automobilių pirko

Nauja komedija Urėdijoje

Mantas Jancevičius

2018 08 16

Nauja komedija Urėdijoje. Urėdija ruošiasi stiprinti savo pajėgumus patiems gesinant miško gaisrus, t.y. labai reikia naujų gaisrų gesinimo automobilių. Viskas būtų gražu, jei ne planuojamų auto charakteristika, procesas ir kaina.

Bent kiek pasidomėjus nesunku suprasti, kad Urėdija pirks tik vieną auto realiai bent kiek pritaikytą gaisro gesinimui (krovininį su bent 2 m3 talpa), nes kitas turės būti lengvasis 4 WD auto su tiesiog nuimama gaisro gesinimo įranga (gal daržui palaistyt skirtu 0,3 m3), kai jos nereikia. Suprantu, kad nori ir toliau urėdijos vadai blizgėti naujais Toyota Hilux, bet Hilux yra ne lengvasis auto, o krovininis, taip, kad netinka, arba kažkas gaus per nagus, kad blogai suplanavo ir žodis lengvasis bus išbrauktas 🙂 Nėra tinkamų tokių auto daug, tai sakykim tebūnie naujuuuuuutėlaitis Nissan Navara su sumontuota nuimama 300 litrų gaisro gesinimo sistema.

Tai va, dabar iš kokių lėšų ir už kiek. Ogi Aplinkos ministerija sugalvojo skirti Urėdijai paramą šiai komedijai iš ES Struktūrinių fondų programos priemonės “Aplinkos monitoringas ir kontrolės stiprinimas” ir 2017 m. pabaigoje priemonės aprašas buvo specialiai tam papildytas tinkamu pareiškėju Valstybinių miškų urėdija ir žodžiais, kurių nebuvo “miškų priešgaisrinei apsaugai vykdyti”. Jaučiat pulsą? Na ir įdomiausia dalis – planuojama už minėtus “miško gaisrų gesinimo automobilius” pakloti iki 1.800.000,00 EUR be PVM.

Nu nepatingėjau 10 minučių skirti ir suskaičiuoti, kad naujas pats brangiausias gaisrų gesinimo auto MAN TGM 18.250 (4 WD, 5 m3 talpa) kainuoja €171,400,00 EUR be PVM, naujuuuuuutėlaitis Nissan Navara 33.000,00 EUR be PVM ir 0,3 m3 nuimama gaisro (daržo laistymo) gesinimo sistema su primontavimu, kad ir už 30.000,00 EUR be PVM. Per kurį nori galą skaičiuok, dėk bet kokias nenumatytas išlaidas, gaunasi ne daugiau nei 300.000,00 EUR be PVM.

Miškų naikinimo ministerija vasarą įgauna pagreitį: kirtimus didina 6 %, o dalį miškų ruošiamasi paversti žvyro karjerais (Aplinkos ministras atostogose)

Kaip suprantu su vyriausybe suderintas ir palaiminimas pirkti išskirtinai brangų lengvąjį automobilį (aišku pakeliant jo kainą dėl “gesinimo sistemos sumontavimo”), kaip to reikalauja nutarimas “Dėl tarnybinių lengvųjų automobilių įsigijimo, nuomos ir naudojimo valstybės įmonėse” – brangesnį nei 17.000,00 EUR automobilį valstybės įmonė gali įsigyti tik gavusi šios įmonės savininko teises ir pareigas įgyvendinančios institucijos sutikimą.

Priminsiu, kad 2017 m. viduryje Valstybinė miškų tarnyba iš tos pačios programos už beveik 2 mln. EUR nusipirko net 70 visureigių. O čia – 2. Panašu vyrukai nusprendė pasisemti nebe samčiu, bet bidonu.

Šaltinis: “Apginkime Lietuvos miškus” – Mantas Jancevičius

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Anksčiau:

2018 07 24

Urėdija taškosi pinigais: 6000 eurų direktoriui – vadybininkui ir 80 000 už verslo konsultacijas kaip pelningai valdyti miškus

https://www.gyvasmiskas.lt/uredija-taskosi-pinigais-6000-euru-direktoriui-vadybininkui-ir-80-000-uz-verslo-konsultacijas-kaip-pelningai-valdyti-miskus-2/

2018 08 16|Kategorijos: Kas naujo, Lietuva|Žymos: |
Informuojame, kad šioje svetainėje yra naudojami slapukai. Supratau