IKEA partneriai VMG (“Vakarų medienos grupė”) pradėjo fabriko statybas, ta proga Saulius Skvernelis įleido simbolinę kapsulę

*Vakarų Medienos grupė (VMG) – “…Esame “IKEA” partneriai, judame tomis pačiomis kryptimis kaip ir šis koncernas”.

“Mediena VMG vadovui Sigitui Paulauskui padėjo susikrauti kelių šimtų milijonų turtą. Tačiau žodžio “gana” jis nepripažįsta, nes sėkmingos investicijos į verslą kraują jam kaitina ne mažiau nei alpinistams – svajonės apie Everestą.”

IKEA partneriai VMG (“Vakarų medienos grupė”) pradėjo fabriko statybas, ta proga Saulius Skvernelis įleido simbolinę kapsulę

2018.08.10

#VMG#investicijos#SigitasPaulauskas,#medienos_pramonės_klasteris #IKEA_partneriai #tautiniai_kostiumai

IKEA patneriai VMG (“Vakarų medienos grupė”) pradėjo fabriko statybas, ta proga kapsulę įleido ir Vyriausybės galva Saulius Skvernelis, kuris patvirtino miškų kirtimų didinimą 6 proc., nes tai – “racionalu”, nors daugiau kaip 80 proc. apklaustųjų tam nepritaria ir nori kirtimus mažinti.

“Viena didžiausių Baltijos šalyse medienos bei baldų pramonės įmonių – VAKARŲ MEDIENOS GRUPĖ (VMG) – šiaurės Lietuvoje Akmenės rajone pradeda statyti naują medienos drožlių plokštės gamyklą. Ta progra šiandien, Menčių k., Naujosios Akmenės kaimiškojoje seniūnijoje, surengta gamyklų komplekso statybų pradžios šventė ir simbolinės kapsulės įleidimo ceremonija.

Pirmajame etape per ateinančius dvejus metus „Vakarų medienos grupė“ į naują medžio drožlių plokščių gamyklą planuoja investuoti 140 mln. eurų ir sukurti apie 150 naujų darbo vietų. Planuojama, kad gamykla per metus gamins 600 tūkst. kubinių metrų medienos drožlių plokščių, skirtų korpusinių baldų gamybai. Tuo įmonių grupės planai Akmenės rajone neapsiriboja – antrojo etapo metu (iki 2021 metų) čia planuojama pastatyti baldų gamyklą, o iki 2023 metų – įgyvendinti trečiąjį etapą ir pastatyti klijuotos masyvo medienos konstrukcijų (CLT) gamyklą. Įgyvendinus visus plėtros etapus, bus sukurta apie 1000 naujų darbo vietų.

Antrojo etapo metu (iki 2021 metų) čia planuojama pastatyti baldų gamyklą, o trečiuoju etapu (iki 2023 metų) – numatoma pastatyti klijuotos masyvo medienos konstrukcijų (CLT) gamyklą. Įgyvendinus visus plėtros etapus, investicijos sieks apie 80 mln. eurų ir bus sukurta ~1000 naujų darbo vietų.

Dalyvavęs šventėje ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sakė tikintis šios investicijos sėkme bei naujosios gamyklos įnašu kuriant didesnę lietuviškų medienos produktų pridėtinę vertę. Pasak premjero, šios statybos – tai reikšmingas įvykis Akmenės miestui ir visai Lietuvai, nes naujasis fabrikas didins šalies konkurencingumą, ir tai yra puikus pavyzdys kitiems Lietuvos regionams.

„Labai džiaugiuosi, kad stiprūs permainų vėjai pučia mūsų valstybėje. Ši diena labai svarbi ir Lietuvai, ir įmonei, ir Akmenei, nes bus pradėta statyti nauja gamykla. Ši gamybinė investicija kurs aukštą pridėtinę vertę lietuviškos medienos pramonei“, – sakė S. Skvernelis.

Šaltinis: Oficialiai pradėtos vienos didžiausių plyno laiko investicijų į medienos pramonę Lietuvoje


Justina Vidzėnė FB

Jei Aplinkos ministerija ir Vyriausybė su Premjeru aptarnauja vietinių stambių #fabrikantų interesus – (kurie mainais siūlo pigias laikinas darbo vietas vietiniams vergams – juk viską su laiku pakeistų #mašinos, o aplinkosauga galiotų tik keliuose mažuose #rezervatuose, kurie tarnautų kaip parodomieji paveiksliukai – marketinginis #piaras spalvotiems žurnalams, kuriantys žalios Lietuvos, miško iliuziją

– ir jei tie vietiniai fabrikantai* aptarnauja stambias #transnacionalines užsienio verslo korporacijas (“investuotojai”) – jei mes, mūsų žemė, aplinka (mūsų sveikata) tėra pigus resursas, kurį reikia greičiau iškirst, išvežt, išsiurbt – tai apie kokį #LietuvosNepriklausomybės100 mes kalbame ir švenčiame? Ką mes paliksime ateities kartoms sunaikinę sveiką gyvenamąją aplinką?


——————-
*Vakarų Medienos grupė (VMG) – “…Esame “IKEA” partneriai, judame tomis pačiomis kryptimis kaip ir šis koncernas”.

“Mediena VMG vadovui Sigitui Paulauskui padėjo susikrauti kelių šimtų milijonų turtą. Tačiau žodžio “gana” jis nepripažįsta, nes sėkmingos investicijos į verslą kraują jam kaitina ne mažiau nei alpinistams – svajonės apie Everestą.”

(Žurnalas “VEIDAS” – Medienos verslo magnatui turto siekimas – tarsi pramoninė improvizacija, 2013 Rugpjūčio 06)

“Baldus ir interjero detales Švedijos grupei „Ikea“ gaminančios Lietuvos bendrovės didžiausių tiekėjų sąraše pernai pakilo į 4 vietą ir aplenkė pačių švedų gamintojus.”

LRT Lietuvoje sukurtas medienos klasteris


Papildomai:

Kodėl IKEA reikia 1 % pasaulio medienos arba kaip IKEA susijusi su urėdijų reforma?

https://www.gyvasmiskas.lt/kodel-ikea-reikia-1-pasaulio-medienos-arba-kaip-ikea-susijusi-su-urediju-reforma/

Apie miškų „biznį“, IKEA, Harvardą ir konsolidacinius paketus. Kas supirkinėja Lietuvos miškus?

https://www.gyvasmiskas.lt/apie-misku-bizni-ikea-harvarda-ir-konsolidacinius-paketus-kas-supirkineja-lietuvos-miskus/

Miškininkų sąjungos laidotuvės? Naujasis prezidentas Marius KAVALIAUSKAS šokiravo miškininkus į Prezidiumą pasiūlęs VMG pramonininkus ir IKEA atstovus (jau svarstomas kirtimų didinimas)

https://www.gyvasmiskas.lt/miskininku-sajungos-laidotuves-naujasis-prezidentas-sokiravo-miskininkus-i-prezidiuma-pasiules-medienos-pramonininkus-ir-ikea-atstovus/

Aplinkos ministerijos atsakas Miškų Sąjūdžiui: pritaria IKEA miškų plotų plėtrai ir ruošia miškus pramoninei „daržininkystei“

https://www.gyvasmiskas.lt/aplinkos-ministerijos-atsakas-misku-sajudziui-pritaria-ikea-misku-plotu-pletrai-ir-ruosia-miskus-pramoninei-darzininkystei/

APIE IKEA SKAITYKITE – GYVAS MIŠKAS/ IKEA

Informuojame, kad šioje svetainėje yra naudojami slapukai. Supratau