Naujas Lietuvos miškų vadas – buvęs skandinavų medienos įmonių vadybininkas Vladas Kaubrė

Supirkinėjo žaliavinę Lietuvos medieną švedams

2019 10 07

Bebrai nugalėti, tegyvuoja bebrai..? Buvęs Švedijos, Suomijos medienos įmonių vadybininkas valdys Lietuvos miškus.

Lietuvos miškų įmonės VMU vadovu vietoj finansininko Mariaus Pulkauninko paskirtas Vladas Kaubrė.

Daugiau kaip 16 metų miškininkystės srityje dirbęs Vladas Kaubrė iki paskyrimo Lietuvos miškų (VMU) vadovu, ėjo Panevėžio urėdo pareigas (nuo 2014), dirbo urėdijų reformos koordinavimo darbo grupėje. Prieš tai jis buvo Medienos prekybos asociacijos direktorius, Švedijos įmonės UAB „Domše Lietuva“ generalinis direktorius. Ši bendrovė superka iš Lietuvos valstybinių ir privačių miško savininkų žaliavinę medieną, kuri tiekiama perdirbti į Švediją. Dirbo suomių „Stora Enso“ vadybininku.

Naujo urėdijos vadovo buvo ieškoma po to, kai rugpjūčio 1-ąją iš posto pasitraukė Marius Pulkauninkas. Jis teigė pasitraukęs, nes nejautė politinio palaikymo.

2019 spalio 7 d.  DELFI paskelbė tyrimą, kuriame nustatyta, kad stambiausi miško savininkai Lietuvoje yra Švedijos koncernas „IKEA, Suomijos konsorciumas „Dasos Capital“ ir „Dzūkijos miškas“ bei šios įmonės akcininkai.

 

Skandalai Panevėžio urėdijoje

Vladas Kaubrė pagarsėjęs vidiniais skandalais Panevėžio urėdjoje, kai norėdami apsisaugoti nuo galimų PMU urėdo Vlado Kaubrės represijų 12 miškininkų surašė peticiją (2015) 

“PMU darbuotojo skunde, kuris išsiųstas ne vienai institucijai, rašoma apie PMU urėdo V. Kaubrės galimą piktnaudžiavimą tarybinėmis pareigomis. Esą V. Kaubrė sudarė galimybes urėdijos darbuotojų grupei aplaidžiai, nekontroliuojamiems vykdyti medienos apskaitą ir prekybą.

Be to, norėdami apsisaugoti nuo galimų PMU urėdo V. Kaubrės represijų 12 miškininkų surašė peticiją, kurią išsiuntė Seimo aplinkos apsaugos ir kaimo reikalų komitetams, aplinkos ministrui Kęstučiui Trečiokui, generaliniam miškų urėdui Rimantui Prūsaičiui, Lietuvos miškininkų sąjungai ir LMS vyriausiųjų miško auginimo specialistų bendrijai.”


PAPILDYTA. LRT TYRIMAS:

2019 10 09

„Ar esate medžiojęs su Valdu Kaubre?“ – LRT Tyrimų skyrius klausė Algirdo Stončaičio, Vyriausybės kanclerio.

„Ne“, – atsakė A. Stončaitis. Perklaustas, ar tikrai niekada nėra medžiojęs, Vyriausybės kancleris padėjo ragelį.

LRT TYRIMAS – darbuotojų atranka medžioklėse, 2019 10 09

2019 10 09 Valstybę valdo ir darbuotojus atrenka medžiotojų būreliai? VMU vadovo Mariaus Pulkauninko kaip politinės pozicijos buvo atsikratyta, ne šis nebuvo iš "įšvęstųjų" rato ir klausinėjo per daug. LRT tyrimas – Naujasis miškų urėdas – Skvernelio aplinkos medžioklės partneris https://www.lrt.lt/naujienos/lrt-tyrimai/5/1104926/naujasis-misku-uredas-skvernelio-aplinkos-medziokles-partneris?fbclid=IwAR0f2GG6tf4f6lzLQT1UI_RaPhup-LrgflQ4GF7qqAcGPaeNte8SzSYxzqINaujas Lietuvos miškų vadas – buvęs skandinavų medienos įmonių vadybininkas Vladas Kaubrėhttps://www.gyvasmiskas.lt/naujas-lietuvos-misku-vadas-buves-skandinavu-medienos-imoniu-vadybininkas-vladas-kaubre/

Posted by GYVAS MIŠKAS on 2019 m. spalio 9 d., trečiadienis

 

2019 10 10 Po LRT tyrimo: ar bus padarytas galas „bebrų erai“?

Po LRT tyrimo: ar bus padarytas galas „bebrų erai“?

#LRT #bebrai Po LRT tyrimo: ar bus padarytas galas „bebrų erai“?Po 2019 10 09 LRT tyrimo, kuriame paaiškėjo galimi tam tikri neaiškūs susitarimai medžioklės metu ir postų dalybos, 2019 10 10 į Seimą pasiaiškinti iškviestas aplinkos ministras Kęstutis MAŽEIKA žada skaidrinti medžioklės procesus. Ar jo atsakymai tenkino, teiraujamasi Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininko Gabrieliaus LANDSBERGIO. Jo teigimu, tai galėtų būti platesnio ir išsamesnio tyrimo dalis, kad medžioklių sritis, vadinama „bebrų era“, Lietuvoje baigtųsi. https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000080999/po-lrt-tyrimo-ar-bus-padarytas-galas-bebru-erai?Naujasis miškų urėdas – SKVERNELIO aplinkos medžioklės partnerishttps://www.lrt.lt/naujienos/lrt-tyrimai/5/1104926/naujasis-misku-uredas-skvernelio-aplinkos-medziokles-partneris?Naujas Lietuvos miškų vadas – buvęs skandinavų medienos įmonių vadybininkas Vladas KAUBRĖhttps://www.gyvasmiskas.lt/naujas-lietuvos-misku-vadas-buves-skandinavu-medienos-imoniu-vadybininkas-vladas-kaubre/

Posted by GYVAS MIŠKAS on 2019 m. spalio 15 d., antradienis

 

Buvęs Panevėžio urėdas buvo ir yra vadinamųjų elitinių medžioklių dalyvis. V. Kaubrė buvo garsiosios Panevėžio urėdijos, kurioje yra vadinamajam įtakingiausiam medžiotojų klubui „Girios“ priklausantis miškų plotas, urėdu.

LRT Tyrimų skyriaus duomenimis, naująjį Valstybinių miškų urėdijos vadovą su valdančiaisiais sieja ir bendros medžioklės su Vyriausybės kancleriu Algirdu Stončaičiu bei kitais premjero Sauliaus Skvernelio žmonėms, taip pat su jį į pareigas skirsiančiu aplinkos ministru Kęstučiu Mažeika, ir su žemės ūkio ministru Andriumi Palioniu.

Mažesnėse grupelėse V. Kaubrė medžiojo su buvusiu, dar iki reformos, generaliniu miškų urėdu Rimantu Prūsaičiu, socdemais Broniumi Bradausku, Alfonsu Macaičiu, įtakingu kelininku, įmonės „Fegda“ vadovu Arvydu Gribuliu, verslininkais Dariumi Nedzinsku ir Virgilijumi Kantausku, taip pat Pranu Dailide. V. Kantauskas ir P. Dailidė – įtakingi žemės ūkio sektoriaus verslininkai. Pirmasis yra „Biovelos“ įmonių grupės akcininkas, o antrasis – žemės ūkio technikos bendrovės „Dojus agro“ savininkas.

Viename medžioklės lape šalia V. Kaubrės yra ir dar viena – Donato Matuizos – pavardė. D. Matuiza – premjero S. Skvernelio patarėjas teisės ir teisėsaugos klausimais. Kartu su premjero patarėju V. Kaubrė medžiojo 2018 m. spalio 27 d.

Toje pačioje medžioklėje buvo ir tuometis Valstybinio jūrų uosto direkcijos vadovas Arvydas Vaitkus.

KONKURSE – DU KANDIDATAI

Pasitraukus M. Pulkauninkui, „valstiečio“ K. Mažeikos vadovaujama Aplinkos ministerija pakeitė įmonės vadovo konkurso sąlygas.

Šalia reikalavimo kandidatui turėti trejų metų vadovavimo didelei įmonei patirties, taip pat buvo įrašytas reikalavimas turėti mažiausiai trejų metų patirties miškininkystės arba aplinkosaugos srityje. Didelės įmonės apibrėžimas yra reglamentuotas įstatymu. Tai reiškė, kad pretenduoti į Valstybinės miškų urėdijos vadovus galėjo jau gerokai mažesnis kandidatų skaičius.

Konkurso informacinė sklaida buvo minimali, Aplinkos ministerijos kancleris Arminas Mockevičius sako, kad dabar jis gailisi, kad į konkurso viešinimą neinvestavo 3 tūkstančių eurų.

V. Kaubrė išrinktas iš dviejų kandidatų – jo paties ir dar vieno kandidato, Lino Baltrėno, dirbančio savivaldybės įmonės „Kauno vandenys“, vadovu.

LRT Naujasis miškų urėdas – Skvernelio aplinkos medžioklės partneris


Kodėl IKEA reikia 1 % pasaulio medienos arba kaip IKEA susijusi su urėdijų reforma?

Apie miškų „biznį“, IKEA, Harvardą ir konsolidacinius paketus. Kas supirkinėja Lietuvos miškus?

Vakar „korumpuotos miškų sistemos“ vadovas, šiandien – patarėjas arba kodėl vieni bebrai lygesni už kitus?

Greenpeace nusikaltimų prieš miškus byla: Suomijos popieriaus industrija

Informuojame, kad šioje svetainėje yra naudojami slapukai. Supratau