Marius Pulkauninkas atsisako susitikti su Seimo nariais – šie į Urėdiją atvyko patys (LNK reportažas), 2018 08 21

“Valstybės įmonės turi būti valdomos atsietai nuo politinių procesų. Kuo mažiau politikai kišis į įmonių valdymą, tuo visiems bus geriau.” (Aplinkos ministras K. Navickas)

„Mums kepurės nenukris – nuvažiuosime pas poną Pulkauninką patys.“ (Algirdas Sysas)

Dėl brangstančių malkų ir biokuro – socialdemokratų klausimai S. Skverneliui

LNK žinių reportažą apie LSDP frakcijos narių vizitą į VMU galite žiūrėti ČIA

Penktadaliu šoktelėjusi malkų ir biokuro kaina gali smarkiai pabranginti šildymo sezoną gyventojams. Aiškintis brangimo priežasčių ir išgirsti siūlymų, kaip užkirsti tam kelią Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) nariai kvietė į frakcijos posėdį naujai įsteigtos Valstybinių miškų urėdijos (VMU) vadovą Marių Pulkauninką, tačiau direktorius atsakė neprivaląs atsiskaitinėti Seimo nariams ir neatėjo.

„Mums kepurės nenukris – nuvažiuosime pas poną Pulkauninką patys“, – pareiškė Seimo narys Algirdas Sysas. Jis su frakcijos seniūnu Juozu Oleku nusprendė pasinaudoti Seimo statute įrašyta Seimo nario teise patekti į bet kurią valstybės įmonę ar įstaigą ir gauti informaciją.

“Mums kepurės nenukris – nuvažiuosime pas poną Pulkauninką patys.”

VMU direktorius Seimo narius priėmė, tačiau tikino, kad jo vadovaujama įmonė negali daryti įtakos kylančioms malkų ar biokuro kainoms, be to, prognozuoja, kad jos dar gali didėti.

„Mes, kaip įmonė, kainų nenustatinėjame. Malkos parduodamos aukcionuose ir galime parašyti tik jų kiekius“, – sakė M. Pulkauninkas, aiškindamas Seimo nariams biokuro ir malkų kainų šuolius.

„Malkų ir biokuro brangimas paveiks visų savivaldybių gyventojus, ypač mažas pajamas gaunančius regionų žmones, pensininkus. Tuo metu, kai premjeras reiškia susirūpinimą maisto kainomis, pirmiausia turėtų pasižiūrėti į Vyriausybės įtakoje esantį sektorių: juk aukcionų, kuriuose parduodama mediena ir baldams, ir malkoms, tvarką yra nustačiusi vyriausybė“, – priminė J. Olekas

„Dabar aukcionuose konkuruoja ir medienos perdirbimo pramonė, ir smulkesni „malkininkai“. Matome, kad, ko gero, įstatymu reikėtų atskirti sektorius, kur miškas parduodamas gamybai – baldams, plokštėms, ir kur – malkoms gyventojams. Juk stambieji medienos perdirbėjai su savo pelnais nukonkuruoja malkų ruošėjus ir diktuoja kainas“, – po susitikimo su M. Pulkauninku svarstė A. Sysas.

„Po vizito VMU matau, kad sprendimo, kuris galėtų stabdyti malkų, biokuro, ir taip pat šildymo kainų kilimą, realiausia ieškoti Seime. Pasiūlymas jau yra užregistruotas. Tai – PVM tarifo mažinimas centralizuotai tiekiamam šildymui, malkoms bei kitų rūšių kurui nuo 21 iki 9 procentų. Tai leistų nors iš dalies sumažinti šildymo kainas gyventojams. Šildymo sezonas artėja“, – teigia J. Olekas.

Apsilankę VMU socialdemokratai sako neišgirdę jokių argumentų ir dar kartą įsitikinę, kad neturėtų būti didinami miškų kirtimų plotai, kaip nusprendė Vyriausybė.

„Įmonė gauna tikrai nemažą pelną, vien pernai dar nereorganizuota uždirbo 32 mln. eurų. Mes ir toliau laikomės pozicijos, kad turi būti atšauktas miškų plotų kirtimo didinimas“, – mano socialdemokratų frakcijos seniūnas.

Susitikime su M. Pulkauninku socialdemokratai priminė naujai suformuotos įmonės direktoriui, kad VMU administracija turėtų nedelsdama pasirašyti susitarimą su profesinėmis sąjungomis dėl darbo apmokėjimo įmonės darbuotojams. Taip pat akcentavo daugiau dėmesio skirti miškų atsodinimui ir pasodintų jaunuolynų apsaugai.

LNK žinių reportažą apie LSDP frakcijos narių vizitą į VMU galite žiūrėti ČIA

Šaltinis: Dėl brangstančių malkų ir biokuro – socialdemokratų klausimai S. Skverneliui (www.lsdp.lt)


Facebook:

 


SKAITYTI PLAČIAU: 2018 08 08 Miškų naikinimo ministerija vasarą įgauna pagreitį: kirtimus didina 6 %, o dalį miškų ruošiamasi paversti žvyro karjerais (Aplinkos ministras atostogose)

SKAITYTI PLAČIAU:2018 08 09 Remigijus Lapinskas. Biokuras nėra kaltas dėl Vyriausybės sprendimo didinti miškų kirtimus

SKAITYTI PLAČIAU: 2018 08 20 ŽINIŲ RADIJO laida: Kodėl DIDINAMOS miškų kirtimo apimtys? (87 procentai klausytojų prieš didinimą)

SKAITYTI PLAČIAU:2018 08 10 Aplinkosaugininkė Austė JUOZAPAITYTĖ – „kas 5 metus vis didinami miško kirtimai – kiek laiko liko Lietuvai?“

SKAITYTI PLAČIAU: 2018 08 20 Dėl miškų kirtimų didinimo: Sąjūdžio „Už Lietuvos miškus“ rezoliucija ir papildantys dokumentai (Aplinkos ministerija, LR Vyriausybė) 2018 08 20

SKAITYTI PLAČIAU: 2018 08 22 Pranckiečio išmintis: neiškirstas miškas supūva, o kirtimų didinimas padės atjauninti Lietuvos miškus (komentarai) 

 

Informuojame, kad šioje svetainėje yra naudojami slapukai. Supratau