Pranckiečio išmintis: neiškirstas miškas supūva, o kirtimų didinimas padės atjauninti Lietuvos miškus (komentarai) 2018 08 22

BNS 2018 m. rugpjūčio 22 d. 10:08

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sako, jog miško kirtimo normos didinimas leidžia atjauninti šalies miškus ir galbūt (?) padės sumažinti biokuro kainas.

„Miškų prieaugis yra 15 proc. didesnis negu yra kirtimai. Kitaip sakant, tai yra miškų senėjimas, o jis po to pavirsta puvimu ir tiek. Neiškirstas miškas supūva. (…) Paprastas pavyzdys, jeigu beržai neiškertami 60–80 metų, tai jų kirsti nereikia, jie būna supuvę“, – trečiadienį interviu Žinių radijui tvirtino V. Pranckietis. Siekiant pagaminti daugiau biokuro ir nedidinti šilumos kainos gyventojams, Vyriausybė rugpjūčio 8 dieną patvirtino didesnę metinę miškų kirtimo normą penkeriems metams. Ji augs 6 proc., palyginti su ankstesniu laikotarpiu. V. Pranckietis taip pat argumentavo, kad miško kirtimus reikia plėsti dėl augančių biokuro kainų.

SKAITYTI PLAČIAU: Slapta Aplinkos ministro darbo grupė apie kurią viešai neskelbiama – kas dalinasi Lietuvos miškus? (narių sąrašas)

„Kitas motyvas labai svarbus – biokuro kainos kilimas, ir biokuro kainos kilimas yra susijęs su pasiūlos sumažėjimu. Šis padidinimas kirtimo padidintų ir pasiūlą. Tokiu būdu galima turėti šiek tiek įtakos kainoms“, – teigė V. Pranckietis. „Miškų proporcingas kirtimas gali sumažinti kainas“, – pridūrė Seimo vadovas. Šios savaitės pradžioje parlamentinėje opozicijoje esantys socialdemokratai kreipėsi į prezidentę Dalią Grybauskaitę ir premjerą Saulių Skvernelį, prašydami įvertinti aplinkos ministro Kęstučio Navicko ir kitų ministerijos vadovų, nepasipriešinusių miškų kirtimų didinimui nuo 2019 metų, veiklą.

Kai kurie parlamentarai įtaria ministeriją tarnaujant medienos pramonei, o Miškų sąjūdis reikalauja, kad Vyriausybė atšauktų naują, didesnę miškų kirtimo normą.

DELFI: Pranckiečio išmintis: neiškirstas miškas supūva 


GYVAS MIŠKAS suvokia, kad viena didžiausių Lietuvos problemų yra masinis ekologinis neraštingumas. Ypač didelė grėsmė Lietuvai yra neraštingi ir korumpuoti valdininkai, kurių rankose sutelkta sprendžiamoji galia. Todėl visiems, kuriems “miškas pūna” (jie turi omeny medieną) siūlome pasikartoti Gyvo Miško ABC:Labanoro giria – “pūvantis miškas”?


Seimo pirmininko nuomonė visiškai sutampa su medienos pramonės atstovų nuomone:


 

SKAITYTI PLAČIAU: Miškų naikinimo ministerija vasarą įgauna pagreitį: kirtimus didina 6 %, o dalį miškų ruošiamasi paversti žvyro karjerais (Aplinkos ministras atostogose)

SKAITYTI PLAČIAU: Remigijus Lapinskas. Biokuras nėra kaltas dėl Vyriausybės sprendimo didinti miškų kirtimus

SKAITYTI PLAČIAU: ŽINIŲ RADIJO laida: Kodėl DIDINAMOS miškų kirtimo apimtys? (87 procentai klausytojų prieš didinimą)

SKAITYTI PLAČIAU: Aplinkosaugininkė Austė JUOZAPAITYTĖ – „kas 5 metus vis didinami miško kirtimai – kiek laiko liko Lietuvai?“

SKAITYTI PLAČIAU: Dėl miškų kirtimų didinimo: Sąjūdžio „Už Lietuvos miškus“ rezoliucija ir papildantys dokumentai (Aplinkos ministerija, LR Vyriausybė) 2018 08 20Populiariausi komentarai delfyje:

salam 2018-08-22 13:07 Verslininku neisgaudyta zuvis pasensta, sulaukus senatves gaista ir uztersia vandens telkinius. Buvo ir tokia ismintis. Medziai irgi didziausi kenkejai miskui.
 
Maklaudas 2018-08-22 13:44 Tai pranskietis taip suprantu ramia sazine gali nuvaryti ir koki Stelmuzes azuola nuvanoti))
 
Ponui tarnui 2018-08-22 13:29 Visiškos sąpalionės. Kam tarnauja ponas, kokiems medienos lobistams? Mišką kirst reikia, bet TIK SUBRENDUSĮ.Dabar varo iš eilės plynai.Biokuras tai medienos atliekos, kurių susidaro iki 12-15 proc. nuo visos medienos.Žalieji valdo.Miškas saugomas miško oligarchų kišenėse eurų pavidalu.
 
žemdirbio požiūris į mišką 2018-08-22 13:30 Dirvoje turi augti tik tai kas pasėta, o visa kita nepageidaujamos piktžolės, o derlius turi būti tinkamai suvalytas . Pas p.Pranckietį irgi matosi panašus agrotechniškas supratimas apie mišką, kaip apie kelių medžių rūšių plantaciją, kurioje siekiama gauti kuo daugiau produkcijos ir pelno iš ha. Tuo požiūriu Lietuvos miškuose tikrai daug ir piktžolių ir betvarkės ir laiku nesudoroto derliaus – nuostolių, vienu žodžiu.
 
sens 2018-08-22 13:27
Žemiau yra straipsnis, kuriame rašoma, kad atsodinama tik 45% iškirsto miško. Visas kitas plotas paliekamas dievo valiai arba tik įkišamos kelios pušelės dėl vaizdo. Po tokio tvarkymosi Lietuvą pavers krūmų valstybe…
 
seno 2018-08-22 13:16 miško paklot4 visiškai skiriasi nuo jauno.Skirtumas didžiulis.O pūvantys medžai yra trąša .Sengirės yra labai vertingos.Jei mes visas jas iškirsime,bus blogai.Negi Pranckietis,kurio diplomas arti žemės,to nežino?Negražu meluoti,jog kertama dėl to,kad nesupūtų ir nieko nepasakyti apie sengirių ekosistemos naudą.
 
mociute 2018-08-22 13:04 seimo ekspertai atvaziokite i veisieju regionini parka ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,kai kaimietis keicia bakuzei langa oho kokie reikalavimai,,,,,,,,,,,,,,o miskai nusienauti kaip pieva,,,,,,,,,,,o po medienos isvezimo keliai nepravaziojami ,,,,,,,,,,,,
 
2018-08-22 12:53 Na sekasi mums su Seimo pirmininkais…. buvo tokia Graužinienė, kuri sunkiai ištardavo kai kuriuos žodžius; dabar turim miškų ekspertą……kada mes sugebėsim bent ką padoresnio į valdžią isirinkti…..
 
Marius 2018-08-22 10:18 Pranckiečio išmintis: neiškirstas miškas supūva Nekerpama galva nuplinka?
 
Viaaaauuu, štai jums žalieji ir jų kolchoznikai 2018-08-22 10:18 Kirsti, pjauti, skusti ir sudrožti. Matote, kaip šauniai kolchoznikai apmovė savo rinkėjus?
 
iškirtus 2018-08-22 10:22
tik iškirtus miškus G A L B Ū T atpigs biokuras. Kokie šia svaičiojimai…?
 
Danguolė 2018-08-22 10:37 Koks biokuras? Atostogauju kaime. Visur iškirstos plynės. Jau miške tiesiai krauna į furas. Šiandien išvežė tris. Mašinos apynaujės. Manau, tiesiai į keltus. Nebejuokinkit žmonių, jūs valstiečiai žalieji. Kas išsrėbs visą jūsų mėšlą? Vargas Lietuvai!
 
Orakulas 2018-08-22 10:38 Po tokio “užlenkimo” sunku patikėti, kad Pranskietis buvo susijęs su žemės ūkiu ir dar dirbo dėstytoju aukštojoje mokykloje. 49 3 5 Atsakyti Siūlau šalinti Denny Crane,kempinligė 2018-08-22 10:13 Tai dabar reikia visoj Lietuvoj “Anykščių šileliį” padaryt?
 
Marius 2018-08-22 10:21 Zmones musu sali naudoja kaip donore, kaip kolonija zmoniu ir resursu istekliams. Ar jus to dar nematote? AR DAR VIS NEMATOTE?
 
Lietuvis 2018-08-22 10:59 Šitaip seimo pirmininkui nežinot kas vyksta Lietuvoje yra baisu. Negi neturi patarėjų.Vos ne penkiasdešimt procentų Lietuvos medienos vežama į Latviją aprūpinant Švedų įmones pradedant rąstais baigiant pjuvenom. Padidinus kirtimus Lietuvoje Švedai tikrai apsidžiaugs, o biokuras Lietuvoje toliau brangs.
 
Pelėda 2018-08-22 10:58 Pranckiiečio mokytojai buvo labai prasti, todėl Pranckietis iki šiol nežino, kad miškui reikalingi seni nugriuvę ir supuvę medžiai, nes organinė medžiaga turi grįžti į žemę, kad galėtų dygti ir augti nauji medžiai. Kaip ir Pranckiečiui nuo mažens reikėjo valgyti, ir gerą maistą valgyti, kad užaugtų toks sveikas. Jeigu būtų mitęs vien lietaus vandeniu sumirkyta vata,be vitaminų, įvairių mineralų, daugybės organinių junginių, kažin ar šiandien turėtume tokį sveiką ir narsų Pranckietį. Jeigu miškus nuo dabar imsim tvarkyt pagal Pranckietį,, plikai skusim, kas liko ant žemės nugramdysim biokurui ir kelmus išlupsim, tai Pranckiečio proproproanūkiai galės džiaugtis ne miškais, o krūmokšniais ir dilgėlynais.
 
Kainos kyla tik del verslininku godumo,prie ko cia tas miskas? Daugiau iskirs – daugiau uzkals,bet kainos del to nemazes.👍😂
 
šitie 2018-08-22 10:37 gandrai baisiau nei kormoranai Nidoje. Nušiks viską.
 
“Miškininke” Pranckieti, gal seniai buvai miške 2018-08-22 11:45 Tamsta man parodyk seną mišką, kuris tik būdamas brandus yra vertingas gamtai. Tamsta gal nori plynai iškapoti savo mišką, taip ir sakyk tiesiai. Tai, kad mediena pūva, ir mes žinoime. Kaip kad žinome, jog senesvio miško vertė ekosistemoms yra nepakyginti didesnė. Senesnio miško rekreacinė, estetinė vertė nepalyginamai didesnė. Čia pavarei ne į temą, kaip su popiežiumi, kurį sugalvojai “priimti karališkai”. Nepataikauk miškakirčiams, tauta geriau supras.
 
Realybė 2018-08-22 11:37 Gerb, Pranckieti, ar Jūs esat matęs supuvusį mišką? Aš tai ne. Apgailėtina, kad tokio mąstymo žmogus užima seimo pirmininko vietą.
 
taip taip… 2018-08-22 10:55 Nuo 2000 iki 2017 metų Lietuva neteko 12 % miškų – realių miškų, o ne miško paskirties žemės. Tai pagal realius duomenis, o ne mūsų miškininkų statistikas. Ir dar čia pezama apie tai, kad nekirstas miškas supūva. Tai gal išminčius gali paaiškinti, kaip čia dabar dar egzistuoja šimtametės girios kokioje Kanadoje?
 
kur kas 2018-08-22 11:39 Manau, kad miškų funkcija yra kur kas didesnė, negu vien medžių naudojimas kurui. Pirmiausia tai – laukinių gyvūnų, paukščių namai!!! Ir žmogui nereikėtų į MIIŠKĄ žiūrėti vien tik kaip į asmeninės naudos sau prizmę. Manau su tokiu neatsakingu požiūriu į miškų kirtimą – žmonija neišgyvens. Kas mes tokie, žmonės, esame be gamtos, be miškų? Būsim pasmerkti žūti …
 
dainoras 2018-08-22 10:17 Pjaukit STELMUZES azuola ant malku, bus tvarka

miško kirtimo normos didinimas leidžia atjauninti šalies miškus


Papildomai:

Kodėl IKEA reikia 1 % pasaulio medienos arba kaip IKEA susijusi su urėdijų reforma?

https://www.gyvasmiskas.lt/kodel-ikea-reikia-1-pasaulio-medienos-arba-kaip-ikea-susijusi-su-urediju-reforma/

Apie miškų „biznį“, IKEA, Harvardą ir konsolidacinius paketus. Kas supirkinėja Lietuvos miškus?

https://www.gyvasmiskas.lt/apie-misku-bizni-ikea-harvarda-ir-konsolidacinius-paketus-kas-supirkineja-lietuvos-miskus/

Miškininkų sąjungos laidotuvės? Naujasis prezidentas Marius KAVALIAUSKAS šokiravo miškininkus į Prezidiumą pasiūlęs VMG pramonininkus ir IKEA atstovus (jau svarstomas kirtimų didinimas)

https://www.gyvasmiskas.lt/miskininku-sajungos-laidotuves-naujasis-prezidentas-sokiravo-miskininkus-i-prezidiuma-pasiules-medienos-pramonininkus-ir-ikea-atstovus/

Aplinkos ministerijos atsakas Miškų Sąjūdžiui: pritaria IKEA miškų plotų plėtrai ir ruošia miškus pramoninei „daržininkystei“

https://www.gyvasmiskas.lt/aplinkos-ministerijos-atsakas-misku-sajudziui-pritaria-ikea-misku-plotu-pletrai-ir-ruosia-miskus-pramoninei-darzininkystei/

APIE IKEA SKAITYKITE – GYVAS MIŠKAS/ IKEA

 

Informuojame, kad šioje svetainėje yra naudojami slapukai. Supratau