Energetikai miškų KIRTIMŲ DIDINIMĄ dėl pigaus BIOKURO vadina melu – “tai komunikacinė krizė, kenkianti atsinaujinančios energetikos įvaizdžiui”

Martynas Norbutas – “mes turime bent šiek tiek didinti kirtimus, kad galėtume daugiau pagaminti biokuro”

2018-08-08  Siekiant pagaminti daugiau biokuro ir nedidinti šilumos kainos gyventojams, Vyriausybė trečiadienį patvirtino didesnę metinę miškų kirtimo normą penkeriems metams. (15 min)

Aplinkos viceministras Martynas Norbutas BNS teigė, kad ji bus didesnė 6 proc. nei ankstesnį laikotarpį – taip siekiama nedidinti šilumos kainos gyventojams. „Argumentai iš esmės, kad ženkliai kyla medienos ir biokuro kainos – ir, kadangi brangsta biokuras, tendencija, kad greičiausiai brangs ir šildymas, yra akivaizdi.

Norint suvaldyti tą situaciją, mes turime bent šiek tiek didinti kirtimus, kad galėtume daugiau pagaminti biokuro“, – BNS sakė M.Norbutas. „Lietuva visą laiką kaupė medieną, ir šiandien, žinodami tuos iššūkius, žinodami ir patvirtintą Energetikos strategiją, kur biokuro panaudojimas didėja (…), mes šiek tiek padidiname kirtimų normą“, – pridūrė M.Norbutas. Pasak jo, naujoji tvarka turėtų įsigalioti nuo 2019 metų.

Pranskietis: nekertamas miškas pūna

Išmintimi netruko sublizgėti ir Seimo pirmininkas, agronomas Viktoras Pranskietis, pareiškęs, kad “nekertamas miškas pūna”, o kirtimų didinimas GALBŪT padės sumažinti šildymo kainas:

SKAITYTI PLAČIAU: 2018 08 22 Pranckiečio išmintis: neiškirstas miškas supūva, o kirtimų didinimas padės atjauninti Lietuvos miškus (komentarai) 

Kirst daugiau, nes taip mažinsime šildymo kainas. Ką mano atsinaujinančių išteklių energetikos specialistai?

Lietuvos atsinaujinančių išteklių energetikos konfederacijos prezidentas Martynas NAGEVIČIUS rašo FB –  “pavadinčiau tai komunikacine krize, kenkiančia atsinaujinančios energetikos įvaizdžiui”


Pasaulio biomasės energetikos asociacijos prezidentas Remigijus LAPINSKAS teigia “miškas niekada nėra kertamas dėl biokuro”

 

Remigijus Lapinskas. Biokuras nėra kaltas dėl Vyriausybės sprendimo didinti miškų kirtimus


2018 08 20 Miškų Sąjūdžio konferencija dėl kirtimų didinimo ir pasitikėjimo Aplinkos ministru Kęstučiu Navicku:

Didinami miško kirtimai: Miškų Sąjūdžio spaudos konferencija Seime (VIDEO). Įvykių chronologija ir spaudos apžvalga 2018 08 20

Miškų naikinimo ministerija vasarą įgauna pagreitį: kirtimus didina 6 %, o dalį miškų ruošiamasi paversti žvyro karjerais (Aplinkos ministras atostogose)

Aplinkosaugininkė Austė JUOZAPAITYTĖ – „kas 5 metus vis didinami miško kirtimai – kiek laiko liko Lietuvai?“

Marius Pulkauninkas atsisako susitikti su Seimo nariais – šie į Urėdiją atvyko patys (LNK reportažas), 2018 08 21

Linas Balsys įregistravo Miškų įstatymo pataisas, kurios ribotų plynus kirtimus saugomose teritorijose

Piliečiai socialiniuose tinkluose dėl miškų kirtimų didinimo: Eglė ir Titas kviečia iššūkiui FB – kalbėk, dalinkis, budink! (FOTO)


Populiariausi komentarai Delfi:

Remigijus Lapinskas. Biokuras nėra kaltas dėl Vyriausybės sprendimo didinti miškų kirtimus

 

 

 


 

Informuojame, kad šioje svetainėje yra naudojami slapukai. Supratau