Nauja taktika prieš medžių gynėjus: Kauno savivaldybė už piliečių pinigus samdys brangiausią Baltijos advokatų kontorą, kad nuslopinti pilietinę savimonę ir įvelti į brangius teisminius procesus. Advokato S.Dambrausko komentaras

“Kauno miesto savivaldybė gyventojams siunčia aiškią žinią, jog iš visų mokesčių mokėtojų lėšų sukauptas biudžetas gali būti naudojamas ir prieš pačius miesto gyventojus, o už pilietiškumą gali tekti brangiai susimokėti. Atsiradus tokiam precedentui Lietuvoje, naujoji strategija galės būti panaudota prieš bet kurį asmenį.”

Ar Kauno miesto savivaldybė atrado naują pilietinės savimonės slopinimo būdą?

Ar naujas Kauno miesto savivaldybės sugalvotas būdas slopinti pilietinę visuomenę taps pilietiškumą gniuždančiu vėžiu visoje Valstybėje!

2018 09 26

Kauno miesto savivaldybė, turėdama didžiulį Teisės skyrių (apie 30 teisininkų), šią savaitę nutarė iš savivaldybės biudžeto lėšų pasamdyti vieną didžiausių ir ko gero brangiausių advokatų kontorų Baltijos regione. Tokią priemonę savivaldybė nusprendė panaudoti kovoje prieš savo miesto gyventojus, kuriems kilo abejonės dėl savivaldybės atliekamų veiksmų ir vykdomų projektų teisėtumo bei skaidrumo. Savivaldybė beveik neslepia, kad tokia priemonė skirta atgrasyti savivaldybės gyventojus nuo panašių ketinimų savo teises prieš savivaldybę ginti teismine tvarka, kadangi tokiu būdu ji siekia sukurti ypatingai didelių bylinėjimosi išlaidų riziką.

Tokios priemonės Kauno miesto savivaldybė pirmadienį griebėsi byloje dėl Kauno Ąžuolyno rekonstrukcijos ir neteisėto medžių šalinimo Kauno miesto gatvėse. Byla buvo užvesta dalies Kauno miesto gyventojų kaip suinteresuotos visuomenės iniciatyva. Būtent dėl šių asmenų pilietinio principingumo Kaune buvo sustabdytas neteisėtas brandžių sveikų gatvių medžių šalinimas, o galiausiai beveik visiškai atsisakyta “plynųjų kirtimų” ir kituose Lietuvos miestuose. Dėl šių piliečių aktyvumo ir neabejingumo Kauno Ąžuolyne nebuvo pradėti didžiulio masto rangos darbai, kurie būtų negrįžtamai pakenkę šiam unikaliam ir Europoje pripažintam gamtos paminklui – “Natura 2000” teritorijai. Tik dėl pradėto teisminio proceso Kauno miesto savivaldybė buvo privesta tobulinti nekompetetingai parengtą Kauno Ąžuolyno projektą, įtraukiant skirtingų sričių specialistus.

Analogiškos Kauno miesto savivaldybės strategijos tą pačią dieną sulaukė ir mokinių tėvai, negalintys susitaikyti su istorinės šimtametės V.Bacevičiaus pradinės mokyklos sunaikinimu prieš bendruomenės valią. Šioje byloje savivaldybė taip pat grasina tos pačios advokatų kontoros išlaidomis. Neslepiama, kad žmonių galimybes viršijanti rizika gali priversti juos atsisakyti pareikštų reikalavimų.

Tokie Kauno miesto savivaldybės veiksmai pažeidžia Vietos savivaldos įstatyme įtvirtintus savivaldos principus. Taip pat perkant vienos brangiausių advokatų kontoros paslaugas tikėtina, jog buvo pažeistos esminės viešųjų pirkimų nuostatos, o biudžeto lėšos panaudotos neracionaliai.

Vis dėlto, Kauno miesto savivaldybė gyventojams siunčia aiškią žinią, jog iš visų mokesčių mokėtojų lėšų sukauptas biudžetas gali būti naudojamas ir prieš pačius miesto gyventojus, o už pilietiškumą gali tekti brangiai susimokėti. Atsiradus tokiam precedentui Lietuvoje, naujoji strategija galės būti panaudota prieš bet kurį asmenį.

Ar tokiam naujam Kauno miesto savivaldybės „metodui” bus užkirstas kelias, priklausys tik nuo pačių miesto gyventojų bei visos pilietinės visuomenės sąmoningumo ir sutelktumo.

Advokatas Saulius Dambrauskas


Išsamiau skaitykite: Alfa.lt

Bylinėtis su kauniečiais dėl kertamų medžių miesto savivaldybė pasisamdė teisės gigantus

Teisinei kovai su kauniečiais Kauno savivaldybė pasisamdė vieną didžiausių Baltijos šalyse teisininkų kompanijų „Ellex Valiūnas ir partneriai”. Nors Kauno savivaldybės Teisės ir konsultavimo skyriuje iš viso dirba 26 specialistai, bylose dėl medžių kirtimo ir V. Bacevičiaus mokyklos uždarymo savivaldybei atstovauja būtent minėta kompanija.

(…)

S. Dambrauskas jau kreipėsi į Seimo Antikorupcijos komisijos narį Naglį Puteikį, svarstydamas, kad savivaldybė „galimai tyčia samdo brangią advokatų kontorą, kad galimai atbaidytų pilietinę visuomenę nuo viešo intereso gynimo, nes pralaimėjimo atveju reikėtų padengti savivaldybės išlaidas tai kontorai.“

„Prašyčiau užsakyti Seimo Teisės departamento išvadą, ar toks advokatų kontorų samdymas prieš piliečius, ginančius viešą interesą, turint etatinius juristus nepažeidžia visuomenės atstovų žmogaus teisių ir ar tai nėra strateginių ieškinių prieš visuomenės dalyvavimą taikymas. Jei tai nėra draudžiama įstatymais, siūlau iškart registruoti įstatymų pataisas, uždraudžiančias tokią praktiką ir kreiptis į Seimo pirmininką, kad priėmimui būtų taikoma ypatingos skubos tvarka“, – susipažinęs su šia informacija kalbėjo N. Puteikis.

Kodėl savivaldybė, turėdama savo Teisės ir konsultavimo skyrių, kuriame iš viso dirba 26 specialistai, samdo kompaniją, kuri padėtų jai gintis teismuose?

Šį klausimą portalas Alfa.lt  nusiuntė Kauno savivaldybės Ryšių su visuomene skyriui. Atsakymą pateiksime, vos tik gausime.


Saulius Dambrauskas, Anykščių miško festivalisKauno Ąžuolyno projektas: pristatymas ir diskusijos – visas įrašas (VIDEO)

Kaip sukurti sėkmingą medžių saugojimo ir gynimo kampaniją? Anykščių Miško Festivalis, 2018 birželis

Šančių Ąžuolo inkvizicija – Kauno savivaldybė verslui išduoda leidimus kirsti sveikus, šimtamečius ąžuolus (FOTO+peticija)

Kas slepiasi už Kauno medžių kirtimų istorijos?

Salomėja Jastrumskytė: medžių kirtimai dvasiškai sveikiems žmonėms sukelia nesaugumo jausmą ir širdies ligas


Medžių gynėjų grupės Facebook

MEDŽIŲ GYNĖJAI FB:

Apginkime Lietuvos Miškus!

STOP medžių kirtimui Lietuvoje

VILNIUS:

Gelbėkime Vilniaus medžius
(www.saugokmedi.lt)

Išsaugokime ŽALIĄ Kalnų parką Vilniuje

KAUNAS:

STOP kaštonų giljotinai

Kauno medžių kirtimui – STOP

Kaunas prieštarauja

KLAIPĖDA:

Už gyvą gamtą! Vakarų Lietuva

ŠIAULIAI:

Saugokime Šiaulių medžius!

ŠILUTĖ:

S.O.S. Šilutės medžiai

ARIOGALA

Ariogalos parkelis

 

Informuojame, kad šioje svetainėje yra naudojami slapukai. Supratau