MIŠKŲ REFORMA: Lietuvos miškus perima švedai? Signatarė Birutė Valionytė

Lietuvos miškai – strateginis Švedijos žaliavų šaltinis

2017-03-20 buvo organizuota konferencija „Lietuvos valstybinių miškų ir miškininkystės ateities vizija”, kurioje signatarė, miškininkė Birutė Valionytė pavadino LŽVS Vyriausybės vykdomą  miškų reformą pavojumi nacionaliniam saugumui ir paviešino informaciją apie švedų ekonominius planus, kuriuose Lietuvos miškai  dar nuo 1993 numatyti kaip strateginis žaliavų šaltinis.

Jūsų dėmesiui, Signatarų klubo Prezidentės, miškininkės Birutės Valionytės pranešimas:

Visa konferenciją (miškininkų, akademikų, signatarų, studentų pasisakymus) galite rasti čia: 

1 DALIS 

2 DALIS

3 DALIS

Trumpai apie LŽVS Vyriausybės inicijuotos reformos eigą:

Miškų reformos esmė – centralizacija (valdymo reforma)

2017 metų sausio mėnesį Aplinkos ministras Kęstutis Navickas prašneko apie būtinybę reformuoti (centralizuoti) pelningai dirbančias urėdijas, t.y. vietoj  42 regioninių įmonių įsteigti 1 valdymo ir kontrolės centrą (išsamiau apie esamą sistemą čia.

LŽVS priešrinkiminėje programoje apie urėdijų “reformą – centralizaciją” užsiminta nebuvo.

Pagrindinė (valdymo) reformos sąlyga – centralizacija. Analogiškos valdymo reformos jau buvo įvykdytos Estijoje ir Latvijoje.

Pagrindinė reformos priežastimi įvardinta – “neišnaudotas ekonominis efektyvumas” (dar didinti pelnus) ir “korupcijos išnaikinimas” (urėdijos nė nepatenka į korumpuočiausių įstaigų dešimtuką, o centralizacija nėra skaidrumo garantas).

Vietoj skaičių, analizės ir viešų svarstymų, visuomenės “švietimo kampanija” prasidėjo užsakomųjų straipsnių lavina, nukreiptų prieš miškininkų bendruomenę, kur jie buvo išvadinti “bebrais, vagimis”, užkertant kelią bet kokioms, rimtais argumentais pagrįstomi, diskusijoms.

SKAITYTI PLAČIAU: MIŠKŲ REFORMA: viskas ką jums reikia žinoti. Informacinis koncentratas

Iki įstatymo priėmimo Seime visą pusmetį miškininkų bendruomenėje vyko intensyvios diskusijos dėl šios reformos skaidrumo ir tikslingumo.

Visuomenę žiniasklaidoje šia ypatingai svarbia tema pasiekdavo tik atskiros nuotrupos ir fragmentai bei viešųjų ryšių sukelta isterija. Spontaniškai per kelis mėnesius sukurpta reforma, kuriai nebuvo pateikti jokie paskaičiavimai ir planai, buvo skubinama ir buldozeriu “prastumta” per Seimą liepos 11, specialiai kelioms savaitėms pratęsus pavasario sesiją, visuomenei nė nespėjus susivokti kas čia vyksta:

Papildomai: Pilietinis tyrimas Seime. 2017 liepa


Diena kai pardavė miškus. Liepos 11


Miškų įstatymo priėmimas. Paskutiniai pasisakymai. Liepos 11

Informuojame, kad šioje svetainėje yra naudojami slapukai. Supratau