Į Lietuvą atvyksta Japonijos miškų medicinos mokslų prezidentas Qing Li – ateis laikas, kai gydytojai išrašinės miško terapiją vietoje cheminių vaistų (VIDEO)

“Vienas iš renginio svečių bus Dr. Qing Li, į Anykščių miško festivalį atskrendantis iš Tokijo. Dr. Li yra Japonijos miško medicinos asociacijos prezidentas ir jau trisdešimt metų tiria miško poveikį žmogaus sveikatai. Jis supažindins festivalio dalyvius su japoniškąja miško terapija – Šinrin – joku. Japonijos miškuose ir parkuose veikia šios terapijos centrai, ir ši sveikatinimosi tradicija, propaguojama Japonijos vyriausybės, sparčiai populiarėja visame pasaulyje.

„Miško terapija jau 2017-aisiais buvo paskelbta viena iš dešimties svarbiausių pasaulinių SPA tendencijų“ – sako Dovilė Navickienė, festivalio rėmėjų SPA VILNIUS marketingo vadovė. Ji priduria, kad šalyse, kuriose miškas yra labiau egzotika, nei įprastas reiškinys, miško terapija yra vertinama kaip itin prabangi ir išskirtinė paslauga. O mes Lietuvoje turėdami nuostabius miškus dažnai šio turto nevertiname arba vertiname kaip savaime suprantamą dalyką. ”

“Yra dvi pragrindinės religijos Japonijoje. Šintoizmas ir Budizmas. Abi jos siejasi viena su kita ir mato mišką kaip dieviškumą apraišką. Mes turime savo žodyne žodį „karoshi“, o tai reiškia mirtį nuo per didelio darbo krūvio, tad suprantama, kad žmonės ieško pagalbos miške.”

“Širin-Joku kilo 1980-aisiais iš Japonijos nacionalinės sveikatingumo programos, siekiant padėti darbuotojams sumažinti patiriamą stresą. Šiuo metu yra apie 62 miško terapijos verslo centrai. Japonijoje šie verslai suteikia kraujospūdžio tyrimų paslaugas bei aromaterapijos kursą.”

“Jei gamta gali išgydyti tavo ligas, kas gali būti geriau. Na, vienas iš būdų kaip tai galėtų būti dar geriau – jeigu nacionalinės sveikatos ir draudimo kompanijos mokėtų už tai, o ateityje atėjus laikui daktarai galėtų išrašytų miško terapiją vietoje vaistų. Tai yra įmanoma ateitis, kurioje mūsų sveikatos lygis pakiltų ne tiek medicinos pažangos, bet grįžimu atgal į gamtą dėka.”

Mokslas ir menas – “miško maudynės” (Širin-Joku) su dr. Qing Li

Žemiau video vertimas į lietuvių kalbą. Žiūrėdami video galite pasileisti lietuviškus subtitrus. Video apačioje spauskite po dešine esantį Settings mygtukai >Subtitles>Auto translate>Lithuanian

– Mano vardas dr. Qing Li (King Li)

Esu fizikas dirbantis Nippon‘os medicinos mokyklos ligoninėje ir esu Japonijos miško medicinos mokslų bendruomenės prezidentas.

Jau 30 metų studijuoju miško medicinos kryptį – Širin-Joku. Širin-Joku verčiasi kaip „miško maudynių“ praktika. Tai paprasčiausiai laiko leidimas miške, siekiant pagerinti savo sveikatą. Iš tiesų Širin-Joku kilo 1980-aisiais iš Japonijos nacionalinės sveikatingumo programos, siekiant padėti darbuotojams sumažinti patiriamą stresą. Šiuo metu yra apie 62 miško terapijos verslo centrai. Japonijoje šie verslai suteikia kraujospūdžio tyrimų paslaugas bei aromaterapijos kursą.

Taip pat miško terapiją veda gidas, kuris dirba kartu, padedant gauti geriausią efektą iš miško maudynių praktikos. Daugybė žmonių buvo sužavėti ir ieškojo laisvalaikio praleidimo galimybių miške.

2/3 Japonijos padengti mišku. Yra dvi pragrindinės religijos Japonijoje. Šintoizmas ir Budizmas.

Abi jos siejasi viena su kita ir mato mišką kaip dieviškumą apraišką. Mes turime savo žodyne žodį „karoshi“, o tai reiškia mirtį nuo per didelio darbo krūvio, tad suprantama, kad žmonės ieško pagalbos miške.

1982 m. Japonijoje buvo pristatyta nacionalinė miško maudymosi sveikatos programa. Pirmą kartą tai programai skirtame Akasawa miške buvo Japonijos kiparisų medžių giria. Šie medžiai išskiria citrinų kvapą ir garus.

Shinrin Yoku nėra žygis pėsčiomis, bėgimas ar pratybos, tai yra patirtis. “Shinrin Yoku yra tarsi tiltas. Atverdamas savo jausmus, jis sulėtino atotrūkį tarp mūsų ir gamtos pasaulio “, – teigia Li. Kai tai atsitinka, kūnas ir protas gali imti gyti.

Shinrin Yoku prasidėjo Japonijoje, Li teigimu, pirmiausia todėl, kad tai yra miško civilizacija. Japonijos kultūra, filosofija ir religija yra suformuota iš miško. Japonija yra tankiai apgyvendinta, bet ji taip pat turi daugiau kaip 3000 mylių miško. Abi Japonijos oficialiosios religijos (šintoizmas ir budizmas) tiki, kad miškas yra dieviškos kilmės. Budizmas tiki, kad gamtinis pasaulis yra Dievo žodis. Šintoistai tiki, kad dvasia ir gamta yra viena, ji randama akmenyse, medžiuose, upeliuose ir vėjyje. Ši dvasia vadinama kami.

Gamta yra kiekvieno Japonijos gyvenimo aspekto dalis. Žodis „Shizen“ reiškia gamtą, jis yra vienas iš septynių “Zen” estetikos principų, o tai reiškia, kad mes visi esame susiję su gamta emociškai, dvasiškai ir fiziškai. Pavyzdžiui, kada rudenį japonai turi mėnulio vaizdus („tsukimi“). Šeimos ir draugai susirenka toje vietoje, kurioje jie gali aiškiai matyti mėnulį ir papuošti rudens gėlėmis ir pampų žole.

Viena pagrindinių miško maudynių privalumų yra kvėpavimas natūralia miško aromaterapija. Nustatyta, kad augalų cheminės medžiagos, vadinamos fitoncidais, stiprina imuninę sistemą. Nuolatos žaliuojantys augalai kaip pušys, kedrai, eglės ir kiti spygliuočiai yra didžiausi fitoncidų gamintojai. Li naudoja eterinius aliejus, kad įvestų miško kvapus uždarose patalpose. Jo mėgstamiausias yra Hinoki aliejus. Tyrimai parodė, kad fitoncidų poveikis padidina natūralių žudikių (NK) ląstelių skaičių ir aktyvumą, kurie padeda kovoti su ligomis, mažinti streso hormonų lygį, padidinti miego valandas, pagerinti nuotaiką, mažinti kraujo spaudimą ir harmonizuoti nervų sistemą.

Kurkite savo Shinrin Yoku praktiką

Viena iš svarbiausių šios knygos ištraukų yra apie tai, kaip įtraukti “Shinrin Yoku” praktiką į bendrą Jūsų sveikos gyvensenos planą.

Li apibūdina mišką kaip Mamą, šventą vietą, gydymo rojų, kuris yra Miško Medicinos pagrindas. Jei norite patirti gamtą, jis siūlo rasti vietą, kuria jums patinka eiti. Palikite už savo telefonus ir fotoaparatus. Tegul tavo kūnas veda Tave. Leisk jausmams prabilti. Pajusk garsus, kvapus ir įstabius gamtos reiškinius. Raktas į nuostabią gamtos galią atsiveria per penkis pojūčius. Tegul gamta patenka per akis, ausis, nosį, burną, rankas ir kojas.

Yra daugybė teigiamų faktorių jūsų sveikatai. Pavyzdžiui, vyresniems žmonėms, kurie negali sumažinti kraujospūdžio. Ir stresinių situacijų.

Širin-Joku praktika padės sumažinti cukraus lygį kraujyje.

Širin-Joku šalina depresiją.

Širin-Joku pagerina miego kokybę.

Širin-Joku gali sustiprinti Jūsų imuninę sistemą, įskaitant „natūralių žudikių“ ląstelių kiekių padidėjimą ir natūralių gydančių ląstelių aktyvumą.

Širin-Joku gali padidinti baltymų kiekį, Širin-Joku taip pat padidina koncentracijos jėgą ir taip, pagerina atmintį. 

Galite aplankyti miesto parkus tam, kad pasimėgauti miško terapijos praktika. Tiesą sakant, mano tyrimai rodo, kad dvi valandos su Širin-Joku miesto parkuose taip pat gali duoti daug daug naudos. Širin-Joku iš tiesų gali suteikti jums pozityvius jausmus ir sumažinti negatyvius.

Iš savo asmeninės patirties – aš visada, beveik kiekvieną dieną savo pietų metu, aplankau kurį nors parką šalia mano ofiso. Tad jei turite mažą parką šalia savo namų arba šalia darbo, Jūs taip pat galite mėgautis miesto parku per Jūsų pietų laiką.

Jūs taip pat galite pridėti augalų ir gėlių savo namuose arba darbe, ir mėgautis tuo. Taip pat galite naudotis ir kvapiais eteriniais aliejais – taip jūs galėsite mėgautis kvapų terapija naudojamą Miško maudynių terapijoje. Šioje knygoje aš parodau Jums kaip praktikuoti Širin-Joku.

Taip pat suteikiu Jums daug informacijos apie miško terapijos naudą, tad jei norite atrasti sveikatos ir laimės šaltinį, kviečiu perskaityti mano knygą apie Širin-Joku.


Miško maudynės – paskutinė Japonijos sveikuolių “manija”

Žemiau video vertimas į lietuvių kalbą. Žiūrėdami video galite pasileisti lietuviškus subtitrus. Video apačioje spauskite po dešine esantį Settings mygtukai >Subtitles>Auto translate>Lithuanian

Daugelį metų japonai keliaudavo į turtingus savo šalies miškus patirti, taip jų vadinamos Širin-Joku arba miško maudynių terapijos. Pastaruoju metu šios trumpos kelionės į mišką pasirodė esančios daug daugiau nei tik atpalaiduojantis pabėgimas, kuriame užtenka tik būti tarp medžių, be sunkaus kopimo ar laipiojimo.

Prieš 13 metų Dr. Qing Li buvo vienas pirmųjų atlikęs miško maudynių terapijos tyrimus. Jis pateikė išvadas, kad eteriniai aliejai, kuriuos išskiria medžiai saugodami save nuo bakterijų ir vabzdžių gali sustiprinti mūsų imuninę sistemą. Miške randami daugybė gynybai išskiriamų medžiagų arba eterinių aliejų. Mano tyrimai parodė, kad miško išskiriamos gynybinės medžiagos pagerina „natūralių žudikių“ ląstelių aktyvumą ir mažina streso hormonus, mus atpalaiduoja.

Su vėžiu kovojantis baltymas kartu su „natūralių žudikių“ ląstelių kiekiu pakyla per miško terapijos praktiką.

Tai yra Akazawa nacionalinis miškas. Jis yra apie 5h kelio nuo Tokijo. Prieš 35 metus jis buvo čia, tarp šių milžiniškų kipariso medžių, kur gimė miško terapijos praktika. Tai, taip pat viena iš tų vietų, kur buvo atlikti moksliniai tyrimai, įrodantys naudą sveikatai leidžiant laiką miške.

Dr. Li tyrimams buvo pasitelkti  pavargę darbuotojai, kurie liko čia tris dienas. „Natūralių žudikių“ ląstelių aktyvumas ir kiekis padidėjo 56% net tuomet, kai jie grįžo į miestus, jis išliko 23% didesnis nei įprasta. Daktarai įprastai dėl „natūralių žudikių“ ląstelių yra susitelkę į priešvėžines funkcijas, tačiau nauda sveikatai, taip pat gaunama iš atmosferos ne tik iš cheminių vaistų.

„Mes dažnai ginčijamės, bet tik ne čia, kai mėgaujamės ėjimu kartu. Kai tik ateinu čia, stresas dingsta, čia išsivalo protas ir tai sukuria malonius, teigiamus jausmus.”

Jei gamta gali išgydyti tavo ligas, kas gali būti geriau. „Na, vienas iš būdų kaip tai galėtų būti dar geriau – jeigu nacionalinės sveikatos ir draudimo kompanijos mokėtų už tai, o ateityje atėjus laikui daktarai galėtų išrašytų miško terapiją vietoje vaistų. Tai yra įmanoma ateitis, kurioje mūsų sveikatos lygis pakiltų ne tiek medicinos pažangos, bet grįžimu atgal į gamtą dėka.


Dr. Qing Li kelias dienas praleis Lietuvoje

Miško bičiuliai ir gynėjai laukiami ANYKŠČIŲ MIŠKO FESTIVALYJE birželio 20 – 24d. (VISA PROGRAMA)

Programa su Dr. Qing Li Anykščių Festivalio metu 

22d. PENKTADIENIS << PANIRIMAS Į MIŠKĄ >>

9.00 Meditacija miške

10.00 – 13.00 Dr. Qing Li, “Šinrin-joku: panirimo į mišką menas ir mokslas – kaip medžiai padės jums rasti sveikatą ir laimę” Japonijos miško medicinos asociacijos prezidento, miško terapijos eksperto paskaita ir seminaras (išankstinė registracija) (JAPONIJA)

(…) Bendro pobūdžio pristatymas

19.00 “Pažintis su miško terapija” su Japonijos miško medicinos asociacijos prezidentu, miško terapijos ekspertu Dr. Qing Li (JAPONIJA)

Renginys Facebook: Anykščių Miško festivalis/ Anyksciai Forest Festival

 

Informuojame, kad šioje svetainėje yra naudojami slapukai. Supratau