Miško bičiuliai ir gynėjai laukiami ANYKŠČIŲ MIŠKO FESTIVALYJE birželio 20 – 24d. (VISA PROGRAMA)

 

“ANYKŠČIŲ MIŠKO FESTIVALIS” birželio 20 – 24d.

PROGRAMA

 

Miške gyvensime gamtos ritmu, tad laikai orientaciniai

Susitinkam Anykščių šilelyje: pievoje tarp Šventosios upės ir Puntuko akmens:

20d. TREČIADIENIS  <<FESTIVALIO ATIDARYMAS —“ANYKŠČIŲ ŠILELIO” 160-tas GIMTADIENIS>>

18.00 Tarmiškas  „Anykščių šilelio” skaitymas, prof. Skirmantas Valentas

20.00 Žygis žvėrių takais su Tadu  Baltruku – Voveriu

** Suneštinė iškyla, pokalbiai ir muzika prie ugnies **


21d. KETVIRTADIENIS << MIŠKO FORUMAS — IDĖJŲ SUNEŠTINIS>>

IDĖJŲ SUNEŠTINIO programa:

I dalis

<< MIŠKAS MIESTE — medžių, viešųjų erdvių ir bendruomenių ekosistema >>

10.00 – 11.30.. Idėjomis ir patirtimi dalinsis: miestų antropologė-urbanistė Jekaterina Lavrinec, advokatas Saulius Dambrauskas, arboristas Algis Davenis, medžių gynėjas Rob McBride, Šilutės, Šiaulių, Kauno, Klaipėdos, Vilniaus medžių gynėjai

11.30 – 12.15  Pasitarimas grupėse: „Kaip piliečiai ir bendruomenės gali prisidėti prie medžių ir žaliųjų erdvių apsaugos ir kūrimo?

12.15 – 13.00 Dirbtuvės: „Kaip sukurti sėkmingą medžių gynimo kampaniją/ How to run a tree saving campaign?“ Rob McBride (DIDŽIOJI BRITANIJA)

13.00 – 14.00 Pietų pertrauka

II dalis

<< GIRIŲ LIKIMAS – kokiais miškais džiaugsis mūsų vaikai? >>

14.00 – 15.30 Idėjomis ir patirtimi dalinsis: Andrėjus Gaidamavičius ir  Marius Kaukėnas „Plyni kirtimai ir Labanoras“, Mindaugas Survila „Sengirių likimas: miško fondo idėja”, Gintautas Kniukšta ir  Petras Budvytis  Vilmour Lietuvos gyventojų apklausos rezultatų pristatymas”, pilietinis judėjimas GYVAS MIŠKAS  „Lietuvos miškų situacija: ko mes norim ir ką darom?“, EMA— Estijos aplinkosauginis judėjimas iš Estijos „Baltijos miškai. Estijos situacija“

15.30 – 16.15 Pasitarimas grupėse: „Kokios miškų strategijos siekiame Lietuvoje ir Baltijos šalyse, ir kaip visuomenė gali ją įtakoti? Kokie galimi alternatyvūs bendruomeniniai sprendiniai ar projektai?”

16.15 – 17.00 Dirbtuvės: „Baltijos šalių miškai be plynų kirtimų/No more clearcuts in the Baltics“ Indrek Vainu (ESTIJA)

9.00 Meditacija miške

11.00 Rytinis plaukimas Šventąją baidarėmis (registracija)

15.00 Kūrybinės dirbtuvės vaikams “Miško paukščiai” su eiguliu Raimundu Ereminu ir gamtos meno kūrėja Ieva Voroneckyte.

17.00 Filmas  „SENGIRĖ“ (Kino namai)

18.30 Peter Wohlleben knygų “Paslaptingas medžių gyvenimas“ ir “Kaip gyvūnai jaučia ir supranta pasaulį” pristatymas su leidykla “Kitos knygos” ir gamtininku A. Kulbiu

19.45 Susitikimas su gamtos fotografu Mariumi Čepuliu  “Kiek ežiai suvalgo obuolių ir kaip prieiti prie gyvūnų?

21.00 Kas yra sengirė? Kodėl miške reikalingas pūvantis medis? Ar Lietuvoje daugėja miško?… – pokalbiai apie mišką… su Mindaugu Survila ir Mariumi Čepuliu

** Vakarojimas ir muzika prie ugnies **


22d. PENKTADIENIS << PANIRIMAS Į MIŠKĄ >>

9.00 Meditacija miške

10.00 – 13.00 Dr. Qing Li, “Šinrin-joku: panirimo į mišką menas ir mokslas – kaip medžiai padės jums rasti sveikatą ir laimę” Japonijos miško medicinos asociacijos prezidento, miško terapijos eksperto paskaita ir seminaras (išankstinė registracija) (Japonija)

15val. Kūrybinės dirbtuvės: Miško judėjimo kūrimas/ Setting up a Forest Movement , EMA—Estijos aplinkosauginio judėjimas (ESTIJA) ir  pilietinis judėjimas GYVAS MIŠKAS

17.30 Pažintis su Melkio mokykla ir Miško darželiu

18.00 “Miškas –mokykla” – pokalbis apie kitokį švietimą su Simona Vaitkute (Big Tent Camps, (LT)) ir Joel Mowdy (Green School, Bali ir JAV)

19.00 “Pažintis su miško terapija” su Japonijos miško medicinos asociacijos prezidentu, miško terapijos ekspertu Dr. Qing Li (JAPONIJA)

20.30 “Keliaujantis akmuo” poezijos rinkinio pristatymas, dr. Giedrius Alkauskas  – kompozitorius muzikologas, matematikas ir poetas

22val. SEN SVAJA naujojo albumo koncertas „Pelkių kraitis“

23:30val. Filmo “Raganos Baba Jagos sunaikinimas” premjera Lietuvoje (JAV)

** Festivalio metu taip pat veiks “Vabzdžių viešbutis“, „Basų kojų takas“, „Miško klausymo stotelė”, „Aitvarų dirbtuvės” „ Vaikų tipis, ” ** 


Inkūnų kaime, Šimonių girioje:

23-24d. ŠEŠTADIENIS-SEKMADIENIS << RASOS >> 

Nuo 11 val. Suneštinės Rasų šventės kūrimas, dainos ir šokiai Šimonių girioje.


Įėjimas  LAISVAS

 

Anykščių miško festivalis kviečia panirti į mišką 

Ilgiausiomis vasaros dienomis ir šviesiausiomis naktimis – birželio 20-24, gamtos mylėtojai rinksis Anykščiuose, kur vyks naujas ir neįprastas renginys: Anykščių miško festivalis.  Jo iniciatoriai žada sukurti jaukią erdvę bendruomenei pasidžiaugti mišku, pasigilinti į savo santykį su juo ir pasitarti, kaip miškus išsaugoti, kad jais mėgautis galėtų ir ateities kartos.

Festivalio dalyviai panirs į mišką keliaudami žvėrių takais, kalbėdamiesi apie medžių gyvenimą ir miškų ateitį, išbandydami miško edukacijas, žiūrėdami užburiančius festivalio filmus, klausydamiesi gyvos muzikos bei šokdami iki aušros Rasų šventėje.

Vienas įdomiausių renginio svečių bus Dr. QING LI, į Anykščių miško festivalį atskrendantis net iš Tokijo.  Dr. Li yra Japonijos miško medicinos asociacijos prezidentas ir jau trisdešimt metų tiria miško poveikį žmogaus sveikatai. Jis supažindins festivalio dalyvius su japoniškąja miško terapija – Šinrin – joku. Japonijos miškuose ir parkuose veikia šios terapijos centrai, ir ši sveikatinimosi tradicija, propaguojama Japonijos vyriausybės, sparčiai populiarėja visame pasaulyje.

Naujausia Dr. Li knyga „Šinrin – joku: panirimo į mišką menas ir mokslas – kaip medžiai padės jums rasti sveikatą ir laimę”, į lietuvių kalba dar neišversta, bet jos įžvalgos šiuo metu yra aktyviai aptarinėjamos įtakingiausios pasaulinės spaudos puslapiuose.

„Miško terapija jau 2017-aisiais buvo paskelbta viena iš dešimties svarbiausių pasaulinių SPA tendencijų” – sako Dovilė NAVICKIENĖ festivalio rėmėjų SPA VILNIUS  marketingo vadovė. “Šalyse, kuriose miškas yra labiau egzotika, nei įprastas reiškinys, miško terapija yra vertinama kaip itin prabangi ir išskirtinė paslauga. O mes Lietuvoje turėdami nuostabius miškus dažnai šio turto nevertiname arba vertiname kaip savaime suprantamą dalyką“.

Pagrindinė festivalio stovykla įsikurs miško pievoje tarp Šventosios upės ir Puntuko akmens.  Ten, birželio 20-ąją, Miško festivalis prasidės A. Baranausko poemos “Anykščių šilelis” 160-ojo gimtadienio švente: tarmišku poemos skaitymu bei žygiu po apdainuotąjį šilelį. O ketvirtadienį stovykloje bus darbo diena: virs Miško forumo dirbtuvės ir diskusijos, kaip kurti ir išsaugoti miestų žaliąsias erdves bei užtikrinti, kad Baltijos šalių miškai netaptų medžių plantacijomis. Dalyvaus antropologė J. LAVRINEVIC ir advokatas Saulius DAMBRAUSKAS,  savo patirtimi ir sėkmingais pavyzdžiais dalinsis svečiai iš Estijos bei Anglijos.  Nykstančių Lietuvos sengirių balsas—Mindaugas SURVILA forume pristatys savo miško fondo idėją, o medžių medžiotojas Rob McBRIDE pasidalins, kaip sukurti sėkmingą medžių išsaugojimo akciją. Kol vieni dirbs, kiti žais ir keliaus baidarėmis Šventosios upe. O  vakare festivalio svečiai pasiners į miško gyvenimo paslaptis: programoje filmas “SENGIRĖ”, pokalbis su gamtos fotografu Mariumi ČEPULIU ir vokiečių miškininko Peterio WOHLLEBEN knygų “Paslaptingas medžių gyvenimas” bei  “Kaip gyvūnai jaučia ir supranta pasaulį”, pristatymas.  Penktadienis bus skirtas japoniškajai miško terapijai, švietimui, patyrimams ir menui. Po Širin – joku seminaro ir kūrybiškų užsiėmimų  su eiguliu ir miško stovyklų rengėjais festivalio svečiai galės mėgautis poezija ir laumišku SEN SVAJOS koncertu. O naktinė Jessicos Oreck filmo “RAGANOS SUTRIUŠKINIMAS” premjera nugramzdins žiūrovus į laukines Rytų Europos sielos gelmes.

Šeštadienį-sekmadienį festivalis iš Anykščių šilelio persikels į Inkūnų kaimą Šimonių girioje, kur susirinkusieji kartu kurs suneštinę RASŲ šventę ir praleis trumpiausią metų naktį su bendromis vaišėmis, šokiais, dainomis ir maudynėmis Šventosios upėje.

“Simboliška, kad šis festivalis prasidės Anykščių šilelyje, aprašytame, A. Baranausko poemoje, kuriai šiemet sukanka 160 metų ir baigsis Šimonių girioje, kurioje poetas greičiausiai eiliavo šią poemą, nes pačiame Anykščių šilelyje rašytojo gyvenimo laikotarpiu tebuvo likę “kalnai kelmuoti ir pakalnės nuplikę”- sako  festivalio iniciatoriai. “Prabėgus pusantro šimtmečio, Anykščių šilelis vėl žaliuoja, o žmonės ten ilsisi bei vaikšto medžių viršūnėmis, ir tai teikia viltį, kad nepaisant savo padarytų  klaidų, mes išsaugosime miškus ateities kartoms, jei atliepsime ne tik į savo poreikį iš miško pasipelnyti, bet pažvelgsime giliau ir įvertinsime, kad miškas yra daug daugiau nei mediena,  kad patys tebesame iš miškų kilę žmonės, kurie iš miško semiasi sveikatą, ramybę bei peną vaizduotei, kad miškai suteikia mums atgaivą, prieglobstį ir erdvę, kurioje mes dar galime sulėtinti tempą, ištrūkti iš technologinių gniaužtų, pailsėti ir nuoširdžiai, betarpiškai pabūti vieni su kitais.”


Renginys bus toks, kokį jį sukurs visi susirinkusieji

Anykščių miško festivalis – bendruomeniškas susibūrimas, todėl jo iniciatoriai ragina ne įsigyti bilietą, bet kviečia prisidėti kuriant šventę ir vystant diskusijas, kitaip tariant, siūlo visiems tapti šventės šeimininkais. Renginys bus toks, kokį jį sukurs visi susirinkusieji.

Prisijungti galima bet kurią festivalio dieną ar atvykstant į atskirus festivalio renginius. Norintieji festivalio metu apsistoti miške, galės stovyklauti Anykščių regioninio parko stovyklavietėse, kitiems siūloma apsistoti mieste. Anykščių miško festivalis  kviečia kurti šventę be šiukšlių, ir išvengti renginiuose susidarančių plastiko kalnų, skatindamas festivalio dalyvius su savimi atsivežti daugkartinio naudojimo indus: dubenėlį, puodelį, stalo įrankius.

Pagrindinėje festivalio stovykloje festivalio svečius maitins “Sveikoninė,” o Šimonių girioje visi kviečiami prisidėti prie suneštinio stalo.

Daugiau informacijos apie renginį FB Anykščių Miško festivalis/ Anyksciai Forest Festival


Pokalbis su “Anykščių miško festivalio” organizatore Monika Peldavičiūte – apie programą, kas vyks, kas dalyvaus, kiek kainuos 🙂


Registracija į seminarą:

Pradedame registruoti norinčius dalyvauti seminare: “Šinrin-joku: PANIRIMO Į MIŠKĄ MENAS IR MOKSLAS – kaip medžiai padės jums rasti sveikatą ir laimę” su Dr. King Li (Qing Li), Japonijos miško medicinos asociacijos prezidentu, miško terapijos ekspertu. Seminaras vyks 2018 m. birželio 22 d. 10 val. Spa Vilnius Anykščiai, konferencijų salėje (vietų skaičius ribotas).

Seminaras yra nemokamas, bet mes kviečiame dalyvius prisidėti aukomis, padedant organizatoriams padengti Dr. King Li (Qing Li) kelionės išlaidas. Paramos gavėjo informacija: Anykščių Jurzdiko bendruomenė, Vilniaus g. 41, LT- 29145, Anykščiai, Kodas 303502356, A/s LT607300010153309901, Swedbank, banko kodas 73000, pirmininkė Irena Vaitkienė, Paramos gavėjo statusas nuo 2014.12.23.

Registruokitės užpildydami šią formą, o jūsų dalyvavimą patvirtinsime el. pašto žinute: https://goo.gl/forms/59aug269EOEB3Ie72


Atvykstantiems:

Anykščių Šilelis – tai Miškas mieste. Šiame kraštovaizdžio draustinyje judėsime pėsčiomis, dviračiu ir veikiančiu traukinuku.

Bus galimybė pasinaudoti nuomos punktų ir festivalio dviračiais, tačiau, kas galite atsivežkite ir savo.

STOVYKLAVIMAS ir NAKVYNĖ: Festivalio dalyviai galės stovyklauti su palapinėmis Anykščių Šilelyje esančiose stovyklavietėse arba apsistoti Anykščių mieste. Daugiau informacijos ir registracija stovyklavimui čia: https://goo.gl/forms/wXIoC1uATXT5G86o2

FESTIVALIO SAVANORIŲ IR PASIŪLYMŲ REGISTRACIJA:
https://goo.gl/forms/p8uOLpU86JnnxdaV2

— FESTIVALIO Draugai ir partneriai: Anykščių rajono savivaldybė, A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus, Anykščių regioninis parkas, SPA Vilnius, UAB “Universali forma”, UAB “Anykščių daržovės,” UAB “Dovana”, GYVAS MIŠKAS, Alanas Petrauskas.


Informuojame, kad šioje svetainėje yra naudojami slapukai. Supratau