Susivieniję Šilutės žmonės pasiuntė griežtą žinutę valdžiai: medžių jūs nekirsite (FOTO)

Susivieniję Šilutės žmonės pasiuntė griežtą žinutę valdžiai: medžių jūs nekirsite

Šarūnas Meškys 2018-05-04 19:21,

LRYTAS – Susivieniję Šilutės žmonės pasiuntė griežtą žinutę valdžiai: medžių jūs nekirsite

Šilutėje iniciatyvūs visuomenės nariai prisidėjo prie taikios akcijos, kuria siekiama apsaugoti medžius – juos savivaldybės klerkai užsimojo iškirsti, mat reikia skubiai įsisavinti didelius europinius pinigus.

Už juos būtų rekonstruojamos pagrindinės, istorinės miesto gatvės – Lietuvininkų ir Tilžės, tačiau čia pat būtų sodinami europiniai medeliai. Žinoma, prieš tai iškirtus brandžius medžius. Vis tik visuomenė sukilo, norėdama išsaugoti sveikus, didelius ir gražius medžius – kurių iš pradžių buvo paskubomis suplanuota iškirsti apie 260.

Medžių gynėjas, visuomenininkas Simonas Norbutas portalui lrytas.lt teigė, kad rami ir taiki akcija ketvirtadienio pavakarę pavyko – susirinko apie 150 žmonių, kurie stovėjo prie medžių taip siekdami juos apsaugoti nuo iškirtimo. „Ši mūsų akcija – tai žinutė Šilutės valdžiai, LR Aplinkos ministerijai ir vienybės pavyzdys visai Lietuvai. Taip išreiškiame susirūpinimą dėl visuose Lietuvos miestuose masiškai naikinamų sveikų medžių. Palaikyti medžių išsaugojimo idėjos atėjo įvairaus amžiaus žmonės – intelektualai. Tai tie žmonės, kurie nerinko šitos valdžios“, – tikino pašnekovas.

S. Norbutas džiaugiasi, kad visuomenės nariai yra sąmoningi, neabejingi ir mylintys savo aplinką. „Deja, bet to negalime pasakyti apie mūsų valdžią, kuri elgiasi piktavališkai. Nepaisydama mūsų visų valios, stengiasi daryti viską, kad medžiai būtų kertami“, – teigė šilutiškis. Gamtos mylėtojas patikslino, kad visuomenės iniciatyva buvo suorganizuota dendrologų, arboristų ir kitų specialistų komisija, kuri balandžio 26 nusprendė, kad vietoje 260 savivaldybės pasmerktų medžių, kirstini liko vos apie 80. Tačiau Šilutės savivaldybės veikėjai tokį komisijos sprendimą atmetė.

„Toks jų darbo principas. Jie nesiskaito su visuomene, nes taip yra įpratę dirbti. Šitoje savivaldybėje yra juodas ir didelis puvinys“, – sakė S. Norbutas. Tačiau palaikymą parodė ir visuomenės interesą ginantis advokatas Saulius Dambrauskas, kuris pateikė įspėjamąjį raštą savivaldybei dėl nesiskaitymo su visuomene. Todėl savivaldybė nusprendė nusamdyti kitą specialistą, kuris tomografo įrenginiu dar kartą tikrins medžius. Diplomuotas fitopatologas dr. Remigijus Bakys iš Kauno jau pradėjo Šilutėje skenuoti medžius. Vėliau bus pateiktos medžių skerspjūvio nuotraukos. Išvados bus pateiktos Šilutės želdinių ir želdynų apsaugos ir priežiūros komisijai.

Auksiniai sodinukai arba kaip savivaldos įsisavina milijonus ES eurų už šimtamečių medžių – gamtos paveldo naikinimą (FOTO+ komentarai)

Kreipimasis į piliečius dėl ES lėšomis masiškai naikinamo miesto medžių paveldo Lietuvoje – ruošiamas kolektyvinis ieškinys (renkama informacija)

Akimirkos iš akcijos:

“Unikalus žmogus- unikalus medis”

Šaltinis – S.O.S. Šilutės medžiai

Rolando Photo


Viešą interesą ginančio advokato Sauliaus Dambrausko komentaras:

Kas kaltas dėl kertamų medžių miestuose? Kokius įstatymus keisti? Saulius DAMBRAUSKAS 2018 05 16

Kauno advokatas Saulius DAMBRAUSKAS – “visuomenė turi būti aktyvi ir žinoti savo teises” 2018 05 16

Informuojame, kad šioje svetainėje yra naudojami slapukai. Supratau