Po regioninio turo Seimo nariai inicijuoja urėdijų reformos eigos kontrolės perkėlimą į Seimo Komitetą

„Besiklausant vietos žmonių kalbų, sužinojome dar įdomesnių dalykų, kurie kol kas viešai neskelbiami, – pasakojo J. Imbrasas, – pasirodo, kad vėliau planuojama padalinius dar stambinti iki 6 organizacijų. Taip pat numatoma mažinti girininkijų skaičių. Kitaip tariant, mažės žmonių, dirbančių arčiau miško. Jeigu, kaip planuojama, kirtimai bus padidinti 50 proc., tai akivaizdžiai matosi didžiųjų medienos perdirbėjų ausys ir aiškėja, kam išties reikalinga, kam naudinga tokia „reforma“.

Seimo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ pranešimas: urėdijų reformos kontrolę būtina perkelti į Seimo komitetą

2018 m. sausio 16 d. pranešimas žiniasklaidai

Po apsilankymo Utenos ir Ignalinos rajonuose partijos „Tvarka ir teisingumas“ Seimo nariai inicijuoja liūdnai pagarsėjusios urėdijų reformos kontrolės perkėlimą į Seimo Aplinkos apsaugos komitetą.

Regioninį turą po Lietuvą pradėję Seimo nariai Juozas Imbrasas, Algimantas Dumbrava ir Rimas Andrikis susitiko su Utenos ir Ignalinos miškų urėdijų darbuotojais, kelininkais, smulkiaisiais verslininkais, amatininkais.

„Susitikimai su žmonėmis, jų pasisakymai ir nuogąstavimai atvėrė nemažai pradėtų reformų ydų. Iš pirmųjų susitikimų Utenoje ir Ignalinoje ima ryškėti, kad ne taip jau sklandžiai viskas vyksta, kaip bandoma parodyti viešumoje. O svarbiausia – nematyti žadėtojo optimizavimo“, – sakė J. Imbrasas.

Daugiausia būgštavimų kelia taip vadinamoji urėdijų reforma. Vietoj dabar veikiančių 42 urėdijų planuojama palikti 26 padalinius. Pareigybių, kurios urėdijose dubliuojasi turėtų nebelikti. Suprask, kad darbuotojų mažės beveik perpus. Priimtas politinis sprendimas, kad dabartiniai urėdai darbą naujai kuriamoje struktūroje galės dirbti tik tokiu atveju, jei laimės konkursus, nors įstatymas nedraudžia jų kartu su kitais darbuotojais perkelti į naują darbovietę. Urėdijos naikinamos prijungiant mažesnę (pagal turimų miškų skaičių) prie didesnės ir visai nesvarbu, kad, pavyzdžiui, Utenos urėdija yra geografiniame naujo darinio centre ir logistiškai patogesnėje vietoje nei Anykščiai.

SKAITYTI PLAČIAU: Vakar „korumpuotos miškų sistemos“ vadovas, šiandien – patarėjas arba kodėl vieni bebrai lygesni už kitus?

SKAITYTI PLAČIAU: Miškininkai: naujoje įmonėje – senoji nomenklatūra, švedų medienos vadybininkas ir medžiotojų ratelio atrinktieji

„Besiklausant vietos žmonių kalbų, sužinojome dar įdomesnių dalykų, kurie kol kas viešai neskelbiami, – pasakojo J. Imbrasas, – pasirodo, kad vėliau planuojama padalinius dar stambinti iki 6 organizacijų. Taip pat numatoma mažinti girininkijų skaičių. Kitaip tariant, mažės žmonių, dirbančių arčiau miško. Jeigu, kaip planuojama, kirtimai bus padidinti 50 proc., tai akivaizdžiai matosi didžiųjų medienos perdirbėjų ausys ir aiškėja, kam išties reikalinga, kam naudinga tokia „reforma“.

Susipažinęs su pateikta informacija Seimo narys J. Imbrasas pažadėjo Urėdijų reformos eigos kontrolę perkelti į Seimo Aplinkos apsaugos komitetą.

„Artimiausiu metu kreipsiuosi į komitetą, kad reformos vykdytojai būtų pakviesti komiteto nariams atsakyti į visus keliamus klausimus“, – kalbėjo J. Imbrasas.

Daug susirūpinimo sukėlė ir žmonių pateikta informacija dėl numatomų permainų regioninių kelių priežiūros srityje. Sujungiant vienuolika regioninių kelių priežiūros įmonių į vieną atsirado nauja tarnybos centrinė būstinė Kaune. Jos anksčiau čia nebuvo. Suformuota nauja brangiai apmokamų vadybininkų ir finansininkų komanda, nors nepanaikinti jokie ankstesnėse kelių tarnybose buvę etatai. „Ar tai nėra lėšų švaistymas ir valstybės biudžeto išlaidų didinimas?“ – kėlė klausimą uteniškiai.

LIETUVOS KELIAI (GM redakcijos pastabos)

Pirma, kelius išbraukė iš strateginės reikšmės įmonių sąrašo (kuriam pvz. priklauso Lietuvos paštas, Ignalinos atominė elektrinė, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija, Lietuvos naftos produktų agentūra, „Oro navigacija“, Vidaus vandens kelių direkcija, Lietuvos oro uostai ir Šiaulių oro uostas)


Antra, vietoj 11 regioninių įmonių steigiama VIENA valstybės įmonė „Kelių priežiūra“ – į ją bus perkelta visą įmonių valdomą technika ir personalas, o kelių valdymas bus perduotas Kelių direkcijai.


„Iki rugsėjo pabaigos planuojama atlikti pilną visų regioninių įmonių turto inventorizaciją, jį ir jo panaudojimą įvertinus, bus sprendžiama, kaip pasielgti su neefektyviai naudojamu turtu (privatizuoti?).


http://kauno.diena.lt/naujienos/kaunas/miesto-pulsas/busima-keliu-prieziuros-imone-isikurs-kaune-827240

Tęsdami regioninį turą, partijos „Tvarka ir teisingumas“ Seimo frakcijos nariai Kęstutis Bartkevičius ir Vytautas Kamblevičius sausio 17 dieną lankysis Šiauliuose. Numatyti susitikimai su miesto meru, ūkininkais, verslininkais, bus atidaroma partijos būstinė Aušros alėjoje. Taip pat planuojama apsilankyti legendinėje, šiauliečių pamėgtoje „Valerijono“ vaistinėje, kurią miesto valdžia pasišovė iškraustyti iš užimamų patalpų. Tai yra viena seniausių ir ilgametes tradicijas išlaikiusi vaistinė Šiaurės Lietuvoje, kurios istorija prasidėjo dar 1870 metais.

 

Daugiau informacijos:

Regioninio turo koordinatorius

Dobilas Sinkevičius, mob. 8 666 06767

 

Informuojame, kad šioje svetainėje yra naudojami slapukai. Supratau