Ornitologas Gediminas PETKUS – “kai išeini stebėti paukščius – tavo gyvenimas pasikeičia” (SAPIEGŲ PARKAS) (VIDEO)

Viršelio foto: Boris Belchev www.alcedowildlife.com

Gegužės 31 d. ankstyvą rytą, dar prieš darbus, 7 val. vilniečiai rinkosi Sapiegų parke ekskursijai su ornitologu D. Petkumi.

“Kai išeini stebėti paukščius – tavo gyvenimas pasikeičia, nes tu pradedi visai kitaip matyti aplinką. Man net sunku žiūrėti holivudinius filmus, nes girdžiu kaip čiulba Europos paukščiai garso takeliuose 🙂

Eini, jauti kas vyksta, kaip bendrauja, kaip komunikuoja, pradedi matyti aplinką tarsi 3D, matai visą aplinką, tuos ryšiu​s.
(..)
Kiekvienas metais prie paukščių stebėjimo prisijungia vis daugiau žmonių, jau ima masiškai domėtis – skambina, domisi, nebespėji. Visi nori ekskursijų. Važinėjam po mokyklas, darželius, su mokinukais gyvoje aplinkoje stebim paukščius.
 
Užsienyje paukščių stebėjimas kaip hobis, meditacija, poilsis, malonumas. Ypač populiaru britų, vokiečių tarpe.
(..)
Jeigu vaikui parodysi paukštį iš arti, kuo jis gali būti įdomus, gražus, kad jį reikia saugoti, globoti…Šitas vaikas užaugęs niekada nenuskriaus žmogaus.
 
Panevėžys, Plungė… kai matai, kad kerta kai paukščiai peri. Kaip iš vis galima tokiu metu medžius kirsti? Ir ne tai, kad ir laikas netinkamas – na pasodink tu tą jauną medį, šermukšnį, ar ką dar ten nori atsivežt, nė pavadinimo nežinau – sename medyje paukščiai čiulba, gyvybė, o jaunas..? Užsieny taip nedaro – ten STATYBOS PRISITAIKO PRIE APLINKOS, o ne atvirkščiai.
 
Juokinga kai sako jei uoksas drevė, tai medis nugrius – tas medis su ta dreve dar 100 metų stovės, pergyvens ir tuos, kurie šneka ir jų anūkus… SVARBIAUSIA, kad žmonės ir bendruomenės būtų aktyvūs, nes jei nėra bendruomenės – darytų ką nori… Linkiu VISIEMS BŪTI AKTYVIEMS!”

Kai išeini stebėti paukščius – tavo gyvenimas pasikeičia, Gediminas Petkus

Kai išeini stebėti paukščius – tavo gyvenimas pasikeičia, nes tu pradedi visai kitaip matyti aplinką. Man net sunku žiūrėti holivudinius filmus, nes girdžiu kaip čiulba Europos paukščiai garso takeliuose :)Eini, jauti kas vyksta, kaip bendrauja, kaip komunikuoja, pradedi matyti aplinką tarsi 3D, matai visą aplinką, tuos ryšiu​s.(..)Kiekvienas metais prie paukščių stebėjimo prisijungia vis daugiau žmonių, jau ima masiškai domėtis – skambina, domisi, nebespėji. Visi nori ekskursijų. Važinėjam po mokyklas, darželius, su mokinukais gyvoje aplinkoje stebim paukščius. Užsienyje paukščių stebėjimas kaip hobis, meditacija, poilsis, malonumas. Ypač populiaru britų, vokiečių tarpe. (..) Jeigu vaikui parodysi paukštį iš arti, kuo jis gali būti įdomus, gražus, kad jį reikia saugoti, globoti…Šitas vaikas užaugęs niekada nenuskriaus žmogaus. Panevėžys, Plungė… kai matai, kad kerta kai paukščiai peri. Kaip iš vis galima tokiu metu medžius kirsti? Ir ne tai, kad ir laikas netinkamas – na pasodink tu tą jauną medį, šermukšnį, ar ką dar ten nori atsivežt, nė pavadinimo nežinau – sename medyje paukščiai čiulba, gyvybė, o jaunas..? Užsieny taip nedaro – ten STATYBOS PRISITAIKO PRIE APLINKOS, o ne atvirkščiai. Juokinga kai sako jei uoksas drevė, tai medis nugrius – tas medis su ta dreve dar 100 metų stovės, pergyvens ir tuos, kurie šneka ir jų anūkus… SVARBIAUSIA, kad žmonės ir bendruomenės būtų aktyvūs, nes jei nėra bendruomenės – darytų ką nori… Linkiu VISIEMS BŪTI AKTYVIEMS!Tiesioginę visos SAPIEGŲ ekskursijos su Gediminu Petkumi transliaciją galite rasti čia: https://www.facebook.com/gyvasmiskas/videos/2785268428213344/———-‼ REIKIA TAVO BALSO – PASIRAŠYK UŽ PAUKŠČIUS – MES PRIEŠ KIRTIMUS PERINT PAUKŠČIAMS – Už Ramybės Laiką Gamtoje! (PETICIJA) https://www.gyvasmiskas.lt/pries-kirtimus-perint-pauksciams-uz-ramybes-laika-gamtoje-peticija/Birželio 20 d. KETVIRTADIENĮ ATEIK PALAIKYTI MEDŽIUS IR BENDRUOMENĘ – Renginys – "Sapiegų parkas ir aš"Geresnių progų realiai prisijungti nereikia ieškoti – šį penktadienį 14 d. 18val.atidaroma paroda Sapiegų parke, kitą savaitę, ketvirtadienį 20 d. 18 val. Parke koncertas, aukojamas puikių ir garsių muzikantų. Ateikite, bendraukime, sužinokime kuo kas galime prisidėti. Tai prasmingas, žmogiškas, įdomus darbas. (Dalia Jonynaitė)https://www.facebook.com/events/334234090585486/?ti=clIšsaugokime Sapiegų parke FB https://www.facebook.com/groups/466125324192938/Už Žalią Panevėžį FB https://www.facebook.com/groups/475416833202666/Ornitologų draugija https://www.facebook.com/groups/283396302269/Lietuvos Paukščiai https://www.facebook.com/pauksciai/Gediminas Petkus https://www.facebook.com/petkus.gediminasPažinkime Paukščius https://pazinkpaukscius.weebly.com/

Posted by GYVAS MIŠKAS on 2019 m. birželio 14 d., penktadienis

 

‼ PAUKŠČIAMS REIKIA TAVO BALSO – PASIRAŠYK PETICIJĄ ‼
 
MES PRIEŠ KIRTIMUS PERINT PAUKŠČIAMS – Už Ramybės Laiką Gamtoje! (PETICIJA) 
 
Birželio 20 d. KETVIRTADIENĮ ATEIK PALAIKYTI MEDŽIUS IR BENDRUOMENĘ – Renginys – “Sapiegų parkas ir aš”
 
Geresnių progų realiai prisijungti nereikia ieškoti – šį penktadienį 14 d. 18val.atidaroma paroda Sapiegų parke, kitą savaitę, ketvirtadienį 20 d. 18 val. Parke koncertas, aukojamas puikių ir garsių muzikantų. Ateikite, bendraukime, sužinokime kuo kas galime prisidėti. Tai prasmingas, žmogiškas, įdomus darbas. (Dalia Jonynaitė)

 
 
 
 
 

ŠIANDIEN REIKIA TAVO BALSO – PASIRAŠYK IR DALINKIS!

MES PRIEŠ KIRTIMUS PERINT PAUKŠČIAMS – Už Ramybės Laiką Gamtoje! (PETICIJA)

ATMINTINĖS:

#SOS MIESTO MEDŽIŲ ATMINTINĖ. Ką daryti pastebėjus miesto medžių kirtimą?

#SOS MIŠKAS – ATMINTINĖ. Ką daryti pastebėjus vykdomą ar planuojamą kirtimą (sužymėtus medžius)

Sauliaus DAMBRAUSKO žinutė visuomenei – kada NATURA 2000 teritorijose vykdomi KIRTIMAI yra neteisėti ir kokiais atvejais kviesti policiją? 2018 09 26


#LaisvėTaiAtsakomybė #MąstymoReforma
Gamtosauga, sveika aplinka – bendras gėris – nėra tik valdininkų, politikų ar „žaliųjų“ pareiga, tai – visų mūsų atsakomybė ir kiekvieno piliečio rūpestis!

#NacionalinisSaugumasSveikaAplinka#SveikaAplinkaSveikasŽmogus
Aplinkosauga tai prioritetinė valstybės ir visuomenės nacionalinio saugumo ir bendro gerbūvio, žmogaus ir tautos sveikatos sąlyga!

#KiekvienasPilietisAplinkosaugininkas​
„Ateityje žmogus galės vadintis žmogumi tik būdamas gamtosaugininku.“

(Justinas Marcinkevičius)

#VisuomeninėKontrolė #Budėk #MiškoSargyba #GyvybėsApsauga
#PilietiBūkBudrus #SaugokMišką #TapkPilietineŽiniasklaida

Medžių gynėjų grupės Facebook

Apginkime Lietuvos Miškus!

STOP medžių kirtimui Lietuvoje

VILNIUS:

Gelbėkime Vilniaus medžius
(www.saugokmedi.lt)

Išsaugokime ŽALIĄ Kalnų parką Vilniuje

Išsaugokime Sapiegų parką!

Diskusija dėl Reformatų skvero rekonstrukcijos

KAUNAS:

STOP kaštonų giljotinai

Kauno medžių kirtimui – STOP

Kaunas prieštarauja

KLAIPĖDA:

Už gyvą gamtą! Vakarų Lietuva

ŠIAULIAI:

Saugokime Šiaulių medžius!

PANEVĖŽYS:

Už Žalią Panevėžį!

ŠILUTĖ:

S.O.S. Šilutės medžiai

ARIOGALA

Ariogalos parkelis

P.S. jeigu kokia grupė ar puslapis nėra paminėti, praneškite mums info@gyvasmiskas.lt

Informuojame, kad šioje svetainėje yra naudojami slapukai. Supratau