Nauja Peterio Wohllebeno knyga “Kaip gyvūnai jaučia ir supranta pasaulį” (knygos “Paslaptingas medžių gyvenimas” autorius)

“Gyvūnai nėra kvaili padarai, kurie evoliuciškai sustojo daug žemesnėje pakopoje. Žmogus, supratęs, kad taurieji elniai, šernai ar varnos gyvena puikų savą gyvenimą ir juo džiaugiasi, galbūt gerbs ir smulkučius straubliukus, kurie smagūs ir patenkinti šmirinėja tarp lapų sengirėse.“

Nauja Peterio Wohllebeno knyga “Kaip gyvūnai jaučia ir supranta pasaulį”

2018 birželio 11d.

Prieraišios kiaulės, neištikimos šarkos ir slaptų kėslų turintys gaidžiai? Varnai savo draugus vadina vardais, žiurkės gailisi netinkamų poelgių, antys disciplinuoja jauniklius, arkliai patiria gėdą, elniai gedi, o drugeliai vaikams parenka tik pačias geriausias vietas…

Stulbinama faktų, kad gyvūnai elgiasi panašiai kaip žmonės, įvairovė atsiskleidžia vokiečių gamtininko Peterio Wohllebeno knygoje „KAIP GYVŪNAI JAUČIA IR SUPRANTA PASAULĮ”.

Autoriaus sukaupti pastebėjimai ir smagios istorijos puikiai supintos su naujausiais moksliniais tyrimais apie gyvūnų elgesį ir tarpusavio santykius.

Perskaitę šią knygą kitaip imsime žvelgti į gyvąją gamtą ir gyvūnus, pamatysime ne bejausmius biorobotus, kuriuos valdo vien nekintamas genetinis kodas, o ištikimus padarus ir mielus šėliotojus.

Žinoma, P.Wohllebenas nepamiršta išskirtinės žmogaus padėties ir atmeta kaltinimus, esą lyginantys gyvūnus su žmonėmis elgiasi nemoksliškai, svajokliškai ir netgi ezoteriškai.

Knygoje siekiama ne sužmoginti, o tik geriau suprasti gyvūnus

Anot jo, knygoje siekiama ne sužmoginti, o tik geriau suprasti gyvūnus: „Tokie palyginimai leis pamatyti, kad gyvūnai nėra kvaili padarai, kurie evoliuciškai sustojo daug žemesnėje pakopoje. Žmogus, supratęs, kad taurieji elniai, šernai ar varnos gyvena puikų savą gyvenimą ir juo džiaugiasi, galbūt gerbs ir smulkučius straubliukus, kurie smagūs ir patenkinti šmirinėja tarp lapų sengirėse.“

Pasaulinis betseleris “Paslaptingas medžių gyvenimas” – siekia atkurti sengires

Tapti gamtininku autorius nusprendė dar vaikystėje. Studijavo miškininkystę, ilgiau nei dvidešimt metų dirbo miškų ūkiuose. Pareigų atsisakė norėdamas įgyvendinti ekologines nuostatas – dabar vadovauja aplinką tausojančiai Eifelio girininkijai, joje siekia atkurti sengires.

Jo knyga apie gyvūnus papildo neseniai pasirodžiusį ir pasaulinės sėkmės sulaukusį „PASLAPTINGĄ MEDŽIŲ GYVENIMĄ“, išverstą daugiau kaip į 40 kalbų. Lietuviškai rengiamasi išleisti ir trečiąją P.Wohllebeno knygą, skirtą vaikams.

Šaltinis: Gamtininkas P.Wohllebenas: „Tarp žmonių ir gyvūnijos tebūnie lygiosios 1:1“ (15 min)


Knygos pristatymas ir diskusija – Anykščių Miško festivalis, birželio 21 dieną, apie 18 val.

18.30 Peter Wohlleben knygų “Paslaptingas medžių gyvenimas“ ir “Kaip gyvūnai jaučia ir supranta pasaulį” pristatymas su leidykla “Kitos knygos” ir gamtininku A. Kulbiu

Miško bičiuliai ir gynėjai laukiami ANYKŠČIŲ MIŠKO FESTIVALYJE birželio 20 – 24d. (VISA PROGRAMA)


Vokiečiai pamišę dėl miškų – “Paslaptingas medžių gyvenimas” (ištrauka iš knygos pristatymo Knygų mugėje, papildyta autoriaus interviu)


Atgaivinkime Sengires 

 

Informuojame, kad šioje svetainėje yra naudojami slapukai. Supratau