Kultūrinė melioracija siaubia Vilniaus veidą ir žalias erdves – kaip vilniečiai sukilo prieš Reformatų skvero pavertimą Disneilendu (FOTO+komentarai)

“Visuomenės aktyvumas didėja, ji vis labiau reiškia savo nuomonę apie tai, kokios šios erdvės bus. Iki šiol tokio renginio dar nebuvo, ir galime nusilenkti tiems žmonėms, kurie suorganizavo šį svarstymą – tai mums didžiulė pamoka, kad šis projektas nebuvo tinkamai paviešintas.“ (Vilniaus miesto vyr. architektas M. Pakalnis)

“Joks paveldas Lietuvoje nebuvo taip sistemiškai naikinamas, kaip reformacijos paveldas, lietuviams davęs spaudą ir daug mokslo ir istorijos laimėjimų. Lietuva buvo aktyvi reformacijos dalyvė, bet beveik jokie ženklai Vilniuje to neliudija, tad Reformatų skvero projekto vizijoje centrinėje ašyje yra numatytas paminklas Lietuvos reformacijai ir lietuviškajai raštijai.” (VU istorikė prof. Dainora Pociūtė)

“.. tik iš Vilniaus m. vyriausiojo architekto Mindaugo Pakalnio interviu radijui išgirdęs, kad savivaldybei šio projekto parengimas nieko nekainavo – jį finansavo privati statybinė įmonė „Eika”, vėliau tapusi šio projekto rangove. „Tokia bendrovė neturėtų teisės dalyvauti tokiame konkurse ir jį laimėti“, – teigė Gintautas Tiškus, Vilniaus miesto savivaldybės visuomeninės planavimo komisijos pirmininkas.

Pažiūrėjau paraiškos ES struktūrinių fondų paramai gauti reikalavimus – medžudystės tarp jų nėra. Taigi ES nereikalauja naikinti medžių – tai vietinis medžudžių prasimanymas. Todėl, galvojant apie masines medžių žudynes Lietuvos miestuose, manau, EK informuoti verta.” (Jūratė Mark)

“Reformatų skveras, o dabartinio projekto perteklinė, dirbtinė, “disneylandiška” koncepcija neturi nieko bendro su reformatų filosofija, kurios visa esmė yra paprastumas. Norėtųsi, kad būtų išlaikyta pagarba reformatams ir kompozicijos, idėjos vieningumas. Tai yra kultūros ir atminimo reikalas.”

 „Mums nereikia daugiau kavinių, fontanų, takelių, mums reikia išsaugoti gamtą mieste“ (..) „Padėkite išsaugoti Vilnių žalią ir gražų. Jei reikės aš ir mano šeima prisirišime prie tų medžių, aš nejuokauju“ (Erica Jennings)

Vilniečiai kyla prieš Reformatų skvero pavertimą Disneilendu 

Rugpjūtis 7 – 10 d. #GyvoŽalioArBetono

Veikėjai: Vilniaus savivaldybė, vyr. architektas Mindaugas Pakalnis, Roberto Dargio įmonė “EIKA” (valdo sūnus) ir visuomenė.

Motyvas: 1,9 mln eurų iš ES fondų įsisavinimas už skvero “euroremontą”.

Situacija: projekto esmė – daugiau betono, mažiau gamtos. Pagal dabartinį planą 24 medžiai skvere jau nukirsti, 67 medžiai dar bus kertami. Parke lizdus suka paukščiai, po skveru teka šaltiniai. Neskaidrus konkursas ir jokių diskusijų su visuomene: projektą savivaldybei nemokamai rengė įmonė EIKA, kuri vėliau tapo projekto rangove.

2018 m. birželį Vilniaus savivaldybė paviešino be konkurso ir sociologinių apklausų parengtą Reformatų skvero atnaujinimo projektą, pagal kurį jau 2018 m. vasarą ketinta pradėti atnaujinimo darbus.

Visuomenei ir architektūros specialistams išreiškus nepritarimą projektui, Vilniaus savivaldybė sutiko pradėti dialogą su visuomene dėl projekto korekcijų.

 

Re:formatų festivalis, nuotrauka Andrej Vasilenko, 2018 08 09

Mariaus Matulevičiaus fotoreportažas FB

Vilnius atsitiesia. Vakar apie 250 vilniečių susirinko į karštą diskusiją dėl Reformatų skvero rekonstrukcijos. Diskusiją moderavo Jurgis Didžiulis. Projekto autorė Jurga Večerskytė-Šimeliūnė bandė apginti savo kūrybinį projektą, tačiau jai sekėsi gana sunkiai. Miesto vyr.architektas Mindaugas Pakalnis iš paskutiniųjų stengėsi ginti šį Vilniaus kultūrinės melioracijos kūrinį: “teikite pasiūlymus, mes projektą gal šiek tiek koreguosime, tačiau esminių pokyčių nebus”, sakė jis.

Jurgis Didžiulis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Projekto autorė Jurga Večerskytė-Šimeliūnė

Miesto vyr.architektas Mindaugas Pakalnis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reformatų skvero rekonstrukcija vyksta be rimto konkurso, yra skirta 1,9 mln. eurų ES finansavimo. Šalia skvero naują pastatą įgrūdusi bendrovė “Eika” tarsi inicijuoja šią rekonstrukciją, tačiau pati ir taikosi “įsisavinti” dalį europinio finansavimo.

Jurgis Didžiulis prieš kelias dienas savo FB paskyroje rašė:

“Pats projekto parengimo procesas yra šleivas. Nebuvo sociologinio tyrimo, nebuvo paveldo tyrimo, nebuvo iki galo tartasi su Reformatų bendruomene, tarp savivaldybės ir rangovo “yra aplinkybių”. Savivaldybė teigia, kad buvo konsultacinis procesas įvyko, bet pripažįsta, kad jis “ne taip” įvyko. Taigi suprantu, tuos kurie sako, kad reikia proceso iš naujo, nes svarbu ne tik tai, ką darai, bet ir kaip.”

Jurgis DIDŽIULIS dėl Reformatų skvero – „man nepatinka nei projektas, nei procesas – žaluma didžiausia vertybė“

Bendruomenė sukilo prieš jautrios miesto vietos disneilendizaciją. Vakar visą dieną vyko ekskursijos po skverą, meninės akcijos, piešiami protesto plakatai, vakare buvo mušami būgnai, grojama ir tik prieš vidurnaktį paties Jurgio Didžiulio dainomis baigėsi Reformatų skvero akcija.

Posted by Eglė Mikalajūnė on 2018 m. Rugpjūtis 9 d., Ketvirtadienis

 

#Nestovėk_po_medžiu_stovėk_už_medžius!

Eleonora Strazdienė iniciatyva pradėjome žymėti kirsti planuojamus medžius. Prisijunkite!

Posted by İeva Karolina Bogušaitė on 2018 m. Rugpjūtis 8 d., Trečiadienis

 

Ką daryti su šiuo rekonstrukcijos projektu? Geriausiai į būtų mesti į šiukšlių dėžė ir surengti normalų konkursą, tačiau savivaldybė priešinasi – sutartys su rangovais jau pasirašytos, ES pinigėliai jau ranka pasiekiami. Tikriausiai bus stebima, kiek visuomenė sugebės pasipriešinti.

Taip pat visiškai neaišku, ką daryti su miesto vyriausiuoju architektu Mindaugu Pakalniu, kuris pasirašo po abejotinais Vilniaus “modernizacijos” projektais – pasirašytas pakartotinas statybų leidimas daugiabučiams prie Misionierių, protegavo agresyvaus Libeskindo dangoraižio projektą, kuris dvigubai viršys leistiną aukštingumą, nesipriešina beveidžiams stiklainiams kitose jautriose Vilniaus vietose. Save gerbiantis profesionalas atsistatydintų iš vyr.architekto pareigų, tačiau yra sakančių, kad M.Pakalnis tik vykdo valdžios valią.

Tai kas yra Vilniuje valdžia?

Po dešine Vilniaus miesto vyr. architektas Mindaugas Pakalnis

Dėkui Jurgiui Didžiuliui, Laimai Kreivytei, Eglei Mikalajūnei ir visai bendruomenei, sukūrusiems pavyzdinį gyvo, diskutuojančio, neabejingo Vilniaus renginį. Tokios dienos teikia vilties, kad miestas ateityje bus pilnas tikros kultūros, o ne miesto valdžios kuriamų nesąmonių. Žinoma, reikia įvertinti ir savivaldybės žmones, kurie nepabūgo veltis į atvirą diskusiją.

Apačioje reportažas iš vakar dienos įvykių.

Originalus autoriaus postas ir foto iš renginio:

Vilnius atsitiesia. Vakar apie 250 vilniečių susirinko į karštą diskusiją dėl Reformatų skvero rekonstrukcijos….

Posted by Marius Matulevičius on 2018 m. Rugpjūtis 10 d., Penktadienis


 

 

 


Erica Jennings FB “Mums nereikia daugiau kavinių, fontanų, takelių, mums reikia išsaugoti gamtą mieste” (..) “Padėkite išsaugoti Vilnių žalią ir gražų. Jei reikės aš ir mano šeima prisirišime prie tų medžių, aš nejuokauju”

Kaip dabar aiškėja daugiau nei 1/3 didelių medžių čia bus iškirsta. Vilnius oras yra vienas švariausių Europoje, nes čia daug žalumos. Sutinku, patobulinkime parką, bet išsaugokime medžius, apeikime juos. Mums nereikia daugiau kavinių, fontanų, takelių, mums reikia išsaugoti gamtą mieste. Aš gyvenu netoliese, mūsų vaikai čia čiuožinėja žiemą, kai parke ypatingai gražu ir balta. Kai šilta žmonės čia organizuojasi piknikus, žaidžia, įsimylėję bučiuojasi, tėvai su vežimėliais čia migdo pietukų savo mažylius. Šiame parke veiksmas vyksta nuolat. Prašau, dabar yra laikas jį išsaugoti, t.y. pavėsį, kurį visi tie medžiai sukuria tokiomis dienomis kaip šiandien, nekalbant apie švaresnį orą. Taip pat šis parkas yra namai labai daug paukščių. Kviečiu visus šiandien čia ateiti ir apsižiūrėti bei suprasti, apie ką mes kalbame. Prašau, padėkite išsaugoti Vilnių žalią ir gražų. Jei reikės aš ir mano šeima prisirišime prie tų medžių, aš nejuokauju.🌿🍃🍂☘️🍁🌺

Vilnius lovers!!! Vilnius foreign taxpayers!! There is a disease taking over this city… the need to wipe out anything remotely wild… that isn’t trimmed and manicured within an inch of its life. For our pretty park “Reformatas Skveras” (Pylimo gatve) they want to get rid of over 1/3 of its beautiful trees.. to make way for a fake ass river, fake ass fountain, a fake ass hill (?!) and little crappy pathways – like some sort of legoland Belmontas. We already have one Belmontas, another Bernadinu Sodas, NOT ALL PARKS IN VILNIUS NEED TO LOOK THE SAME!!!! and VILNIUS HAS THE CLEANEST AIR IN EUROPE BECAUSE ITS SO GREEN!! Look at what happened to Lukiškiu Square ffs…. look at Gediminas Hill… they uprooted the trees (which were holding everything together)… don’t be naive – money is being made for every felled tree and splash of concrete… but I’m not gonna let these trees go. Even if me and my family have to tie ourselves to them. Please get in touch with Vilnius Municipality and let them know how you feel, if you care. Write to the mayor. Tag him on fb. Make noise!!

Kaip dabar aiškėja daugiau nei 1/3 didelių medžių čia bus iškirsta. Vilnius oras yra vienas švariausių Europoje, nes čia…

Posted by Erica Jennings on 2018 m. Rugpjūtis 9 d., Ketvirtadienis


Jurgis Didžiulis FB dėl Reformatų skvero – „man nepatinka nei projektas, nei procesas – žaluma didžiausia vertybė“

(Kalba netaisyta) 

Jeigu padarysi – padaryk gerai. Kitaip tiesiog nedaryk. Tą teiginį taikau sau. Tikiu, kad miesto architektūrai ir viešoms erdvėms trigubai turėtu galioti. Rytoj, 18val vyksta visuomenės ir savivaldybės atstovų susitikimas dėl Refomatų Parko likimo. Turėčiau moderuoti procesui, bet nuoširdžiai pergyvenu, kad dialogas bus veltui. Iš Savivaldybės atstovų dar neturiu aiškios žinios kokios galimybės yra koreguoti projektą. Iš visų susirūpinusių Vilniečių bei architektūrinių aktyvistų gaunu žinią, kad reiktu iš esmės perprojektuoti nes viskas yra “blogai”.

Iki šiol susilaikiau konkrečiai komentuoti, ką galvoju apie savivaldybės projektą ir ką asmeniškai norėčiau šiam parkui. Tai dariau nes jaučiu, kad viešos erdvės yra “res-publika” – viešas turtas – ir mano nuomonė turėtu būti viena tarp daugelių kitų. Norėjau facilituoti dialogą ir įgalinti kitus pasidaryti nuomonę ir ja pasidalinti.

Taigi dabar atėjo metas man išsakyti SAVO asmeninę nuomonę kaip Vilnietis ir parko kaimynas kuriam rūpi parkas, paukščiai, medžiai, gyventojai, ir miesto dvasia.

Man nepatinka nei projektas, nei procesas.

Pats projektas yra sudarytas žmogaus, kuris akivaizdžiai nepakankamai laiko leidęs šioje erdvėje. Parkas yra nupieštas kaip “iš katalogo” neatsižvelgiant nei į biosferą, nei į erdvės istoriją, nei į žmonių erdvės naudojimą, nei į pėsčiųjų tranzitinius srautus. Jis primestas ant viršaus kaip blynas, lyg plastinis chirurgas nupieštu tau visišką naują veidą nes jam pačiam gražu. Tai yra elementarus viešosios erdvės “Euroremontas”.

Pritariu, kad parką reikia patvarkyti ir, kad galima jį stipriai pakeisti ar perdaryti. Bet jeigu tvarkyti, padaryti geresnė o ne šiaip kitokį – primesti kažkokią naują viziją iš lempos.

O jeigu labai konkrečiai:

1. Žaluma yra Vilniaus vertybė: Medžiai, želdyniai, ir paukščiai. Šitie gyventojai neturi balso. Jie yra mano kaimynai. Jie ne tik puošia ir bet ir atlieka funkciją. Duoda užuovėja, žaluma reguliuoja žmonių bioritmus, mažina stresą. Tai yra maža gamtos oazė. “Green Vilnius” yra vertybė – medžiai ir želdynai yra to identiteto dalis. Dar svarbu pabrežti, kad nauji medžiai bus ne vietinės rūšies. Sako ataugs, bet gamtinis identitetas bus pakeistas. Turim Gedimino kalną pvz, kuris dabar atrodo kaip apskustas falas. Ko gero bokštui taip gėda pasidarė, kad pats nusprendė nušliaužti kitur.

Auksiniai sodinukai arba kaip savivaldos įsisavina milijonus ES eurų už šimtamečių medžių – gamtos paveldo naikinimą (FOTO+ komentarai)

2. Takeliai: Kam jų tiek reikia? Jeigu norisi nubrežti naujus takelius, galima prasieiti ir pažiūrėti kaip žmonės dabar eina pro parką. Parkas nėra toks didėlis, kad reiktu tiek takų, nebent jis būtu skirtas tik mamoms su vežimukais ir senukams. Jų gali būti perpus mažiau ir tai paliks daugiau erdvės medžiams, ir pievoms, ir kitoms erdvėms. Apskritimas yra kažkoks “nonsense”.

3. Erdvės socializavimui ir visuomenei: Kam kurti naujas jeigu jos jau yra susiformavusios? Ten kur laiptai jau yra toks plotas, kur gerai patvarkus, galėtu ir toliau išlikti erdvė performansams, šokiams, ir pan. Yra kitą erdvė tinkanti “pertvarkymui” socialiniams dalykams kitoje puseje prie buvusių tualetų. Ar galima ten padaryti pieva Jogai, funkcinemės sporto treniruotėms, ar mini maniežas? Geriausias pasiūlymas kol kas yra pastatyti kavinė.

4. Aš neturiu jokios meilės apkasos motyvams. Dėl manęs jų gali nelikti, bet reikia pripažinti, kad tam tikra prasme betoninis ruožas “veikia” ir yra parko veido dalis.

5. Sinodo ir Reformatų bažnyčios ašis: Pritariu, kad ten kur buvo kapinės reikia pažymėti erdvę ir atsižvelgti į Reformatų istoriją. Bet jei pati “Reformatų Ašis” tokia svarbi, kodėl ne ten “nupiešti” galingesnio takelio su normaliu paminklu? Dabar takelis kitur stovi. Reformatams nėra skirta nei vientisos erdvės, nei atsižvelgta į tai kas jiems svarbu nei į įstorinio konteksto.

6. Butaforiniai elementai. Fontanai, krioklys, kataloginiai suoliukai. Jeigu “real is beautiful” – please keep it real. Yra takelio kažkoks ratas, kurio tiklas neaiškus… ten tipo tekės vanduo nes tai “gražu” – Belmontas style

Jeigu koreguoti projektą, mano pagrindines pastabos būtų tokios. Galėčiau su tokiu koreguotu projektu gyventi.

Vizija: Ko žalesnė erdvė, su vietoms šiuolaikinei daugiafunkcinei rekreacijai, patogus ir logiškas tranzitas pėstiesiems, bei Reformatų istorijų pažymėjimas. Jeigu į tai būtu atsižvelgta, manau jau būtu geriau negu kas dabar siūloma.

Bet problema kita. Pats projekto parengimo procesas yra šleivas. Nebuvo sociologinio tyrimo, nebuvo paveldo tyrimo, nebuvo iki galo tartasi su Reformatų bendruomene, tarp savivaldybės ir rangovo “yra aplinkybių”. Savivalybė teigia, kad buvo konsultacinis procesas įvyko, bet pripažįsta, kad jis “netaip” įvyko. Taigi suprantu, tuos kurie sako, kad reikia proceso iš naujo, nes svarbu netik tai ką darai bet ir kaip.

Šiuo momentu esu pasimetęs nes nežinau ar procesas bus toks, kur Savivaldybė sakys – “Taip, galima padaryti geriau” ar tiesiog paviršutiniškai pasišnekėsim, kad praeitu “taip kaip visada”. Antras klausimas ar aktyvioji visuomenė sugebės, susitikti “pusiaukelėje” – aiškiai artikuliuoti savo norus ir konstruktyviai pritaikyti juos pagal Savivaldybės numatytas galimybes.

Rytoj bus matyti. Vienaip ar kitaip bus precendentas. Dialogas nėra lengvas, bet gali suformuoti naujas praktikas ir ryšius tarp piliečių ir institucijų. Noriu tikėti.

Labai kviečiu į Reformatus rytoj.

Dar pagrosiu kažkuriuo metu. #reformatai

Jeigu padarysi – padaryk gerai. Kitaip tiesiog nedaryk. Tą teiginį taikau sau. Tikiu, kad miesto architektūrai ir…

Posted by Jurgis Didžiulis on 2018 m. Rugpjūtis 8 d., Trečiadienis

 

 

 

 

 

 

 

 


#GyvasMedis #GyvasŽmogus #GyvasVilnius

Reformatų skveras: lūžio taškas viešųjų erdvių atnaujinimo istorijoje? (7 meno dienos)

Visą pokalbį skaitykite čia: Reformatų skveras: lūžio taškas viešųjų erdvių atnaujinimo istorijoje?

Prieš susitikimo su visuomene ir festivalio dieną susėdome pasikalbėti su dalimi aktyvistų – kino režisiere Giedre Žickyte, menotyrininke Egle Mikalajūne, architektu Jonu Žukausku ir menininke Ingra Miler, – siekdami aptarti, kas būtent, jų nuomone, parengtame projekte netenkina miestiečių poreikių.

IŠTRAUKOS:

“Pagal dabartinį planą 24 medžiai skvere jau nukirsti, 67 medžiai dar bus kertami. Medžiai, kurie teikia pavėsį karštą vasaros dieną, sulaiko Pylimo gatvės dulkes, o šalia esančiuose krūmuose paukščiai suka lizdus.

Ar kas nors pasidomėjo, kaip bus paveikta bendra ekosistema? Atrodo, kad vėl norima sukurti dirbtinai gražią, bet negyvą erdvę.

Man tenka daug keliauti, ir pastebiu, kad dirbtino grožio ir perteklinės puošybos kryptis yra labiau būdinga postsovietinėms šalims, tuo tarpu Vakarų pasaulyje kaip tik stengiamsi išsaugoti autentiką, istoriją, gamtą ir visi pokyčiai daromi labai subtiliai.

Tad kuria kryptimi žengs Vilnius – ar aptvertais šiuolaikiniais marmuriniais fontanėliais keičiant autentiškus fragmentus, ar visgi išsaugant mūsų miesto išskirtinumą, kuriame nuostabiai dera gamta bei istoriniai architektūriniai sluoksniai?

Dar vienas, man atrodo, labai svarbus dalykas yra tai, kad visgi tai yra Reformatų skveras, o dabartinio projekto perteklinė, dirbtinė, “disneylandiška” koncepcija neturi nieko bendro su reformatų filosofija, kurios visa esmė yra paprastumas. Norėtųsi, kad būtų išlaikyta pagarba reformatams ir kompozicijos, idėjos vieningumas. Tai yra kultūros ir atminimo reikalas.

Taip pat klausimus kelia ir projekto aplinkybės – kodėl viskas vyko be konkurso, be galimybės susipažinti su kitomis miesto erdvių sutvarkymo idėjoms, be argumentuoto svarstymo? Kodėl visuomenei pristatytas projektas vienu metu su pasirašyta sutartimi?

Esu dėkinga miesto merui, kad sureagavo į mūsų, gyventojų, bei specialistų išsakytą nerimą ir nepritarimą dabartiniui projektui, ir kad prasidėjo dialogas. Labai viliuosi, kad tai taps nauju pokyčiu, kad atsiras skaidrūs viešųjų erdvių konkursai ir bus rimtai tariamasi su profesionalais bei atsiras tarptautinės Orhuso konvencijos, kuriai Lietuva įsipareigojo dar 2002 m., apibrėžta gyventojų teisė į informaciją ir dalyvavimas priimant sprendimus dėl aplinkos. Man atrodo, kuo po šios pradėtos, nors ir gerokai pavėluotos diskusijos, virs Reformatų skveras, nubrėž gaires, kuria kryptimi Vilnius žengs toliau.”
(…)

“Niekaip nesuvokiu fakto – kaip kažkam gali kilti noras tai naikinti. Niekas nesiginčija – parką reikia atnaujinti – rekonstruoti betono liejinius, pakeisti suoliukus, galbūt parko pakraštyje įrengti geriamo vandens fontanėlį (vis dėlto po skveru teka šaltiniai), tačiau kardinaliai pertvarkyti ir komercializuoti dar vieną mūsų nuostabaus miesto erdvę? Ar toks miesto tikslas – atidaryti dar daugiau lauko kavinių, apsistatyti tvoromis, užsidaryti ir apsodinti augalais, kurie net nebūdingi mūsų kraštovaizdžiui?”

“Bijau, kad tokie nelogiški miesto formavimo sprendimai gali nebegrįžtamai pakeisti miesto, kuris garsėja savo unikalia atmosfera, dvasią, ir jei taip bus, kelio atgal nebeturėsime.”


Socialiniuose tinkluose:

FB grupė: “Diskusija dėl Reformatų skvero rekonstrukcijos”

https://www.facebook.com/akaziliunaite/posts/10212846331660718

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Projekto pristatymas 2018 08 07

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

https://www.facebook.com/groups/VilniusTrees/permalink/1841067502640232/

Posted by Justina Vidzėnė on 2018 m. Rugpjūtis 12 d., Sekmadienis


Jekaterina Lavrinec
Naudinga įsigilinti į architektų pastabas Jurgos Silvijos Večerskytės-Šmeliūnės projektui (pastabos dėl gėlynų – universali VISIEMS JOS PROJEKTAMS):


2018 08 10


Žiniasklaidoje:

Vilniaus savivaldybės įmonės „Vilniaus planas“ vadovė Jurga Silvija Večerskytė-Šimeliūnė teigia, kad aktyvistų pasipriešinimas skvero atnaujinimui – dirbtinas ir neturi pagrindo, taip siekiama gauti tribūną ir atkreipti dėmesį.

Reformatų skvero atnaujinimas: aktyvistų kritiką vadina siekiu gauti tribūną

REFORMATŲ SKVERO ATNAUJINIMO PAMOKOS – PRECEDENTAS DISKUSIJOMS SU VISUOMENE

REFORMATŲ SKVERAS: LŪŽIO TAŠKAS VIEŠŲJŲ ERDVIŲ ATNAUJINIMO ISTORIJOJE?

Reformatų parkas nuomonių kryžkelėje: diskusijoje dėl atnaujinimo plano bendras sutarimas nebuvo rastas

Menotyrininkė: reformatų sodas atkuriamas neprofesionaliai (Kauno diena)


Skaitykite daugiau:

Kaš­to­nų alė­ja at­ko­vo­ta – ini­cia­ty­vi Šiaulių bend­ruo­me­nė pri­ver­tė Sa­vi­val­dy­bę iš­siaiš­kin­ti, jog nė­ra pa­grin­do ma­siš­kai kirs­ti kaš­to­nus

GYVAS MIŠKAS vyksta į Ariogalą! Gyventojai sukilo prieš medžių genocidą – (VIDEO) reportažas

Advokato Sauliaus DAMBRAUSKO kreipimasis į Prezidentūrą: ES finansavimo nutraukimas – vienintelis kelias stabdyti amoralų medžių biznį?

Kreipimasis į piliečius dėl ES lėšomis masiškai naikinamo miesto medžių paveldo Lietuvoje – ruošiamas kolektyvinis ieškinys (renkama informacija)

Kurmelio korporacijos karas su medžiais ir miškais

Medžių maras pasiekė Žemaitijos širdį VARNIUS – PLYNAI iškirstas miesto parkas, kad įrengt „parkingą ir suoliukus“ (kreiptasi į Prokuratūrą)

Medžio ir žmogaus draugystė – kaip kurti erdves išsaugant sveikus medžius? Įkvepiantys pavyzdžiai iš viso pasaulio (FOTO)


Medžių gynėjų grupės Facebook

MEDŽIŲ GYNĖJAI FB:

Apginkime Lietuvos Miškus!

STOP medžių kirtimui Lietuvoje

VILNIUS:

Gelbėkime Vilniaus medžius
(www.saugokmedi.lt)

Išsaugokime ŽALIĄ Kalnų parką Vilniuje

KAUNAS:

STOP kaštonų giljotinai

Kauno medžių kirtimui – STOP

Kaunas prieštarauja

KLAIPĖDA:

Už gyvą gamtą! Vakarų Lietuva

ŠIAULIAI:

Saugokime Šiaulių medžius!

ŠILUTĖ:

S.O.S. Šilutės medžiai

ARIOGALA

Ariogalos parkelis

P.S. jeigu kokia grupė ar puslapis nėra paminėti, praneškite mums info@gyvasmiskas.lt

 

Informuojame, kad šioje svetainėje yra naudojami slapukai. Supratau