Industrinės agrokultūros degradacija – kaip maistas virsta VĖŽIU ir koks nuodas pakeis glifosatą?

 

“Niekas nekalba, kad apskritai reiktų keisti visą industrinės agrokultūros koncepciją, nes ji yra atgyvenusi, netvari, griaunanti ekosistemas ir sąlyginai lėtai, bet baisiai užtikrintai naikinanti žmoniją.” 

“Dabar sėkmingai ūkininkai skraido po pasaulį, be to, labai dažnai tos kelionės būna “trąšininkų” dovana, kad pasirinko jų produkciją. Na, konkreti agro mafija.”

“Tai dabar, jeigu niekas nesikeičia iš esmės, o tik yra uždraudžiamas vienas sistemos komponentas, kas vyksta? Tas komponentas, šiuo atveju glifosatas, yra pakeičiamas nauju, nebūtinai geresniu, nebūtinai saugesniu, tiesiog nauju, dar neuždraustu.”

“Greitai visi pamiršim glifostą, kaip pamiršom DDT, bet daug kalbėsim apie gliufosinatą – tai Bayer produktas, jo jo tos pačios, kur mums “vaistus” gamina ir tos pačios, kur nusipirko Monsanto, su visom bylom ir priteistais milijonais už glifosato sukeltus vėžius. Schema ta pati – blokuojama amino rūgščių sintezė, konkrečiai GLIUTAMINO ir augalas žūsta.”

“Lietuvoje apie 100 tūkst. žmonių  gyvena su vėžio liga, t.y. vėžiu serga apie 3 proc. mūsų šalies gyventojų.” (2015)

“Ko gera, Lietuvoje nėra šeimos, nepaliestos onkologinės ligos. Kalbama, kad vėžys renkasi vis jaunesnius. Dar sakoma, kad vėžio diagnozė nėra mirties nuosprendis, mat ligą galima įveikti ar bent kontroliuoti ir prailginti paciento gyvenimo trukmę. Tačiau tiesa ta, kad nieko tikro Lietuvoje apie vėžį nežinome. Nuo 2013 metų net neturime skaičiaus, kiek iš tikrųjų žmonių gyvena su vėžio diagnoze, nekalbant apie pacientų amžių, lytį, ligos stadiją. Nacionalinis vėžio registras paralyžiuotas net penkerius metus.” (2018)

Viršelio foto – © Reuters / Wolfgang Rattay

#AgroMafija #IndustrinėAgrokultūra #ReikiaMąstymoReformos #Ekologija #GyvybėsFilosofija

Ar galima ką nors pasiekti draudimais?

(komentuoja Smėlyne ūkis FB, regeneracinis šeimos ūkis) (kalba neredaguota)

2019 09 07

“Atrodo va kaip gerai, uždraus glifosatą ir viskas bus gerai. Sunku patikėti, kad gali būti gerai, vien kažką uždraudus. Niekas nekalba, kad apskritai reiktų keisti visą industrinės agrokultūros koncepciją, nes ji yra atgyvenusi, netvari, griaunanti ekosistemas ir sąlyginai lėtai, bet baisiai užtikrintai naikinanti žmoniją.
 
Aišku, pakeisti industrinės agrokultūros koncepcijos yra neįmanoma, nes perniek eitų visi ES užfinansuoti John Deer’ai. Trąšininkai niekada to neleis, nes niekas nenori prie suskilusios geldos likti, o ir ūkininkams kur kas lengviau tokia žemdirbystės forma.
 
Jeigu anksčiau ūkininkas buvo pririštas prie savo ūkio, tai dabar sėkmingai ūkininkai skraido po pasaulį, be to, labai dažnai tos kelionės būna “trąšininkų” dovana, kad pasirinko jų produkciją. Nu konkreti agro mafija 😀
 
Tai dabar jeigu niekas nesikeičia iš esmės, o tik yra uždraudžiamas vienas sistemos komponentas, kas vyksta? Tas komponentas, šiuo atveju glifosatas, yra pakeičiamas nauju, nebūtinai geresniu, nebūtinai saugesniu, tiesiog nauju, dar neuždraustu.
 
Nežinau kiek laiko praeis, bet kažkaip įtariu, kad labai greitai visi pamiršim glifosatą, kaip pamiršom DDT, bet daug kalbėsim apie gliufosinatą. Kuris, beje, egzistuoja jau gana seniai – Liberty Link pavadinimu. Turbūt nieko nenustebinsiu, pasakius jog tai Bayer produktas, jo jo tos pačios, kur mums“vaistus” gamina ir tos pačios, kur nusipirko Monsanto, su visom bylom ir priteistais milijonais už glifosato sukeltus vėžius. Ir taip Liberty Link yra glifosato analogija, bet nepamirškim, jo naudoti niekas kol kas neuždraudė. Schema ta pati – blokuojama amino rūgščių sintezė, konkrečiai GLIUTAMINO ir augalas žūsta. Yra jau genetiškai modifikuoti soja, kukurūzai ir dar kelios kultūros, atsparios šitam herbicidui. Visiškai taip pat, kaip ir su Roundup.
 
Jau dabar yra keletas studijų, aprašančių gliufosinato žalą, bet tikrai nepakankamai. Taip jau yra su tuo mokslu, kad pirmiau mes pajusim savo kailiu tas pasekmes ir tada turėdami jau kokių nors naujų ligų epidemiją, švaistysimės mokslinių tyrimų rezultatais.
 
O užtektų tik suvokti, kad žmogus su visais savo “laimėjimais” yra tik mažytė gamtos dalelė ir kad NEĮMANOMA gamtoje kažką naikinti nepakenkiant sau.”
Junkis į žemės ekologų grupę – “Mes atsisakome būti purškiami”

Akiračio praplėtimui rekomenduojame pažiūrėti dokumentinį filmą “Tommorow” (Rytojus) – kokia kryptimi galėtų judėti žmonija, kad išliktų? Kūrėjai ieškojo gyvų pavyzdžių ir alternatyvų – link ko ir kaip galėtume judėti? Kaip išsaugoti žmonių ir žemės sveikatą? Centralizacija, mega pramonė (pigiai, daug, greitai, taršiai, dideli pelnai mažai saujelei asmenų) – vakarykštė diena, jos jau parode savo negyvybingumą, disfunkciją bei pavojus, t.y. tai veikia tik trumpam sprintui, ilgoje perspektyvoje tai planetos mirtis. Ieškokime tai, kas kuria ir palaiko gyvybę. Jėga is pramonės kelsis į savarankiškas bendruomenes, kurios kooperuosis ir kurs naujas autonimines sistemas. GYVI pavyzdžiai iš viso pasaulio. https://www.tomorrow-documentary.com/


Lietuvoje auga sergamumas vėžiu, 2018

“Ko gera, Lietuvoje nėra šeimos, nepaliestos onkologinės ligos. Kalbama, kad vėžys renkasi vis jaunesnius. Dar sakoma, kad vėžio diagnozė nėra mirties nuosprendis, mat ligą galima įveikti ar bent kontroliuoti ir prailginti paciento gyvenimo trukmę. Tačiau tiesa ta, kad nieko tikro Lietuvoje apie vėžį nežinome. Nuo 2013 metų net neturime skaičiaus, kiek iš tikrųjų žmonių gyvena su vėžio diagnoze, nekalbant apie pacientų amžių, lytį, ligos stadiją. Nacionalinis vėžio registras paralyžiuotas net penkerius metus.”

 


2019 09 08|Kategorijos: Globaliai, Kas naujo|Žymos: , , |
Informuojame, kad šioje svetainėje yra naudojami slapukai. Supratau