Holistinė miškininkystė: 4 sprendimo būdai

“Miškų sistemą ir sveikatą nualina didelių apimčių kirtimai ir plyni kirtimai.”

“Aš noriu pakeisti tai ką jūs galvojate apie medžius. Miškas yra kur kas daugiau nei jūs matote… Miškai nėra tik būrys medžių. Tai – sudėtingos, kompleksinės sistemos, turinčios centrus ir tinklus, kurie sutampa ir jungia medžius, leisdami jiems bendrauti. Jie suteikia galimybę grįžtamajam ryšiui ir prisitaikymui, todėl jų dėka miškas yra atsparus. Tarpusavio pokalbiais jie padidina visos medžių bendruomenės atsparumą. Tai primena socialines žmonių bendruomenes ir šeimas. Miškas tai nėra “krūva medžių”, kurie konkuruoja tarpusavyje, jie yra super-kooperatyvus. Medžiai kalba.“

Ištrauka iš Suzanne Simard paskaitos – Miško internetas: kaip medžiai bendrauja tarpusavyje

4 sprendimo būdai:

Taigi, noriu jus palikti su 4 paprastais sprendimo būdais. Nereikia savęs apgaudinėti, kad jie yra pernelyg sudėtingi:

PIRMA, išeikite į mišką. Mes turime atkurti savo ryšį su vietiniu mišku. Matote, moderni miškininkystė dabar veikia principu “vienas dydis – visiems”. Išmintingos miškininkystės principai reikalauja gero vietinių sąlygų ir padėties išmanymo.

ANTRA, mes turime išsaugoti savo senuosius miškus – tai yra genų saugyklos, motininiai medžiai ir mikoriziniai tinklai. O tai reiškia – mažiau kirtimų. Tai nereiškia nekirsti visai – tai reiškia mažiau kirtimų.

TREČIA, jeigu mes kertame – turime išsaugoti savo palikimą, motininius medžius ir tinklus, ir medžius ir genus, taip, kad jie lengviau pakeltų ir išlaikytų ateities stresus ir perduotų savo patirtį būsimoms kartoms. Mes turime būti gamtosaugininkai.

Ir KETVIRTA, mes turime atgaivinti savo miškų rūšių, genų, gyvybės, struktūrų įvairovę – sodindami ir leisdami jiems atsigauti natūraliai. Mes turime suteikti Motinai Gamtai visus įrankius, kuriuos ji turi, pasinaudojant jos natūralia savybe – gyti pačiai.

SKAITYTI PLAČIAU: Medžiai – socialinės būtybės, kurios veikia kaip inteligentiška sistema

Ir reikia atsiminti, kad miškas tai nėra “krūva medžių”, kurie konkuruoja tarpusavyje, jie yra super-kooperatyvus tarpusavyje.

Apie autorę arba kodėl turėtum klausytis

Suzanne Simard – miško ekologijos profesorė, studijuojanti unikalų ir subtilų gamtos kompleksiškumą. Jos pagrindinis dėmesys skiriamas po žeme esantiems grybiniams tinklams, kurie jungia medžius ir palengvina tarpusavio bendravimą ir sąveiką. Jos komandos analizė parodė, kad grybų tinklai išnešioja vandenį, anglį ir maistines medžiagas, tokias kaip pvz. azotas. 


Miško internetas: kaip medžiai komunikuoja tarpusavyje  – jie primena socialines žmonių bendruomenes ir šeimas

“Aš noriu pakeisti tai ką jūs galvojate apie medžius. Miškas yra kur kas daugiau nei jūs matote… Miškai nėra tik būrys medžių. Tai – sudėtingos, kompleksinės sistemos, turinčios centrus ir tinklus, kurie sutampa ir jungia medžius, leisdami jiems bendrauti. Jie suteikia galimybę grįžtamajam ryšiui ir prisitaikymui, todėl jų dėka miškas yra atsparus. Tarpusavio pokalbiais jie padidina visos medžių bendruomenės atsparumą. Tai primena socialines žmonių bendruomenes ir šeimas. Miškas tai nėra “krūva medžių”, kurie konkuruoja tarpusavyje, jie yra super-kooperatyvus. Medžiai kalba. “

“Egzistuoja daug centrinių medžių ir sutampančių tinklų. (…) Miškų sistemą ir sveikatą nualina didelių apimčių kirtimai ir plyni kirtimai.”

TED konferencijoje: miško ekologijos profesorė apie tai kaip medžiai komunikuoja tarpusavyje (tai pakeis jūsų požiūrį į miškus)

Visas straipsnis (vertimas į lietuvių kalbą) –  ČIA: https://www.gyvasmiskas.lt/misko-internetas-kaip-medziai-komunikuoja-tarpusavyje/

Video (įsijunkite lietuviškus subtitrus) “kaip medžiai komunikuoja tarpusavyje”: 

 

2021 01 29|Kategorijos: Ką daryti, MIŠKO ABC|Žymos: |
Informuojame, kad šioje svetainėje yra naudojami slapukai. Supratau