Gintautas PALUCKAS – plynai kertamas miškas NĖRA SAUGOMA teritorija, o žmonės turi teisę į santykį su gamta neišreikštą eurais

#ilgas
#miskogynejai
#miskokirtejai

SAUGOMA teritorija, kurioje plynai, kvartalais kertamas miškas NĖRA SAUGOMA teritorija

2018 09 19

Šiandien ne vienas protingas žmogus FB pareiškė, jog miškų kirtimus saugomose teritorijose stabdantys žmonės yra arba vatnikai, arba manipuliatoriai žmonių emocijomis, arba patys pasiduoda manipuliacijoms ir blaiviai nemąsto.

Čia man svarbūs keli momentai.

Akivaizdu, jog dalis visuomenės yra tiek sumaterialėjusi, jog akistatoje su emociniais/estetiniais miško gynėjų argumentais – gražu, miela, ramina, įkvepia, atpalaiduoja – pasimeta.

Tiesiog natūraliai nesuvokia, kad miškas gali būti skaičiuojamas ne tik kubais, kietmetriais, hektarais ar eurais.

Juk, jei eurus už nukirstą mišką gavom, tai gi VISKAS YRA GERAI.

Antras momentas – šventas tikėjimas, jog masinių plynų kirtimų teisėtumas lemia ir moralinį pranašumą prieš miško gynėjus, t.y. VISKAS YRA TEISĖTA, todėl moralu ir nekritikuotina.

Trečias momentas – tradicine tampanti praktika – argumentų diskusijose trūkumą kompensuoti kitaip manančių menkinimu, gebėjimo racionaliai mąstyti neigimu bei marginalizavimu (ai, nedaug čia tokių rėksnių).

Jau rašiau, kad esu prieš plynus kirtimus saugomose teritorijose. Dėl dviejų elementarių argumentų – teisinio aiškumo ir moralinio (psichologinio)/estetinio.

Teisinis aiškumas reikalauja, kad valstybės reguliavimas neklaidintų žmonių ir neformuotų perteklinių lūkesčių. Paprastai tariant, jei teritorija vadinama saugoma (dėl gamtinių buveinių svarbos ar rekreacinės paskirties), ji ir turi būti SAUGOMA. Mano įsitikinimu SAUGOMA teritorija, kurioje plynai, kvartalais kertamas miškas NĖRA SAUGOMA teritorija.

Moralinis/estetinis argumentas sako, jog žmonės turi TEISĘ į santykį su gamta neišreikštą eurais. Tai yra, gamtinę aplinką “vartoti” psichologinių bei estetinių poreikių tenkinimui.

Nežinau ar išgirs šiuos argumentus valdantieji, bet aš nebijau jokių etikečių ar epitetų. Toliau reikalausim saugomas teritorijas paversti SAUGOMOMIS.

Gintautas PALUCKAS

Originalus postas: 


PAPILDOMAI: 

Plyni kirtimai labai pelningi medienos verslo pramonei, bet turi didžiulę socialinę ir ekologinę kainą

https://www.gyvasmiskas.lt/plyni-kirtimai-labai-pelningi-medienos-verslo-pramonei-bet-turi-didziule-socialine-ir-ekologine-kaina/

PLYNI KIRTIMAI – Lietuva iš paukščio skrydžio: ką mano Aplinkos ministerija? Saugomos teritorijos (VIDEO)

https://www.gyvasmiskas.lt/plyni-kirtimai-lietuva-is-paukscio-skrydzio-ka-mano-aplinkos-ministerija-saugomos-teritorijos/

Andrejus GAIDAMAVIČIUS kviečia skelbti moratoriumą kirtimams LABANORO girioje – miškas priklauso ne valdžiai ar miškininkams, o visuomenei! (Labanoro klubo moratoriumas)

https://www.gyvasmiskas.lt/andrejus-gaidamavicius-kviecia-skelbti-moratoriuma-kirtimams-labanoro-girioje-miskas-priklauso-ne-valdziai-ar-miskininkams-o-visuomenei-moratoriumas/

Piliečio laiškas dėl miškų -„dažniausiai sakau, kad kova neturi jokios prasmės, bet šis kartas kitoks“, Nerijus PALUCKAS (FOTO)

https://www.gyvasmiskas.lt/piliecio-laiskas-del-misku-dazniausiai-sakau-kad-kova-neturi-jokios-prasmes-bet-sis-kartas-kitoks-nerijus-paluckas-foto/

Piliečio laiškas dėl miškų -„dažniausiai sakau, kad kova neturi jokios prasmės, bet šis kartas kitoks“, Nerijus PALUCKAS (FOTO)

https://www.gyvasmiskas.lt/piliecio-laiskas-del-misku-dazniausiai-sakau-kad-kova-neturi-jokios-prasmes-bet-sis-kartas-kitoks-nerijus-paluckas-foto/

Plyni kirtimai: jei ir toliau taip elgsimės su miškais, virsime stepių zona

https://www.gyvasmiskas.lt/plyni-kirtimai-jei-ir-toliau-taip-elgsimes-su-miskais-virsime-stepiu-zona/

Informuojame, kad šioje svetainėje yra naudojami slapukai. Supratau