Vilniuje iškirto ąžuolus, kad pastatyti NORFĄ arba kaip Vilniaus savivaldybės laukinė “plėtra” darko miestą (VIDEO+komentarai)

FACEBOOK (kalba netaisyta)

“Blet. Lietuva tuoj bus vienas, didelis prekybos centras. Stadijonus statykit, parkus.O ne grūskit visus į parduotuves, kur pasenusios prekės su perklijuotom etiketėm.”

“… visas Vilnius virsta pilkas betonas/akmuo-stiklas- metalas dariniu, o tokios gražios žalios erdvės SOSTINĖS buvo.”

“Kavoliuko 14, Karoliniskese daugiabuciu statyba prasidejo…medzius iskirto per VIENA diena, irgi Likom be parkelio ir zaidimo aiksteles. Kiek dar tokiu statybu bus?”

“O aš girdėjau, kad jau dėl detaliojo plano tvirtinimo ir sklypų formavimo šitoje teritorijoje buvo labai daug klaustukų, nes viskas buvo daroma ypatingai slaptai ir ypatingai greitai. Ir aptarimas su visuomene vyko tuo metu, kai darbingi žmonės dirba. Ir aplinkosaugininkai ąžuolų kirtimui prieštaravo, kiek teko girdėti.”

“… verslas first. bet tai ydinga ydinga praktika. tam pačiam verslui. kai liks tik betonas važiuosim gyventi ten kur dar bus likę žalių medžių. ir tada galės miestas džiaugtis tuščiais prekybcentriais.”

“Stendas buvo lygiai para. Po to dingo. Pasak stendo darbai turejo but pradeti geguze. O azuolus suskubo greiciau nupjaut vakar anksti ryte, kai zmones buvo darbuose. Pradejo pjaut nuo azuolu…”

“Tokiomis priemonėmis “daiginami” prekybos centrai?”

“Apgailetinas vaizdas. Cia viso mikrorajono vaikai vazinejosi rogem ziema. Rudeni rinko giles. Labai gaila bet pas mus zmogus nieko nereiskia. Po to stebisi, kodel jaunimas emigruoja…”

“… kai gyvenamam rajone, jau suformuotam, be jokios logiškai paaiškinamos priežasties naikinamas gyventojų mėgstamas žalias plotas, tie patys gyventojai tampa bejėgai. Rygos Rimi tai puikiai parodė, du metus gyventojai kovojo, ėjo per teismus, vis tiek prekybcentris prieš nosį užaugo. Lygiai tą patį turim su ateinančią Norfą, graudu ir pyktą! Klausimas buvo keliamas, gyventojai pasisakė, bet nepaisė norų niekas. VISKĄ DARO PINIGAI!”

“Pradėkim nuo to, kad vienas iš sklypo bendraturčių dirba Vilniaus m. savivaldybėje, tad kaip jam ir kitiems bendraturciams reikėjo, taip ir susigeneravo… Priešais vykstančios statybos taip pat traktuojamos kaip nelegalios. Vyksta teisminiai procesai su NZT, tai matomai ir čia, kol nebus kreiptasi į teismą, tol nieko nebus laimėta…”

” Jie turi tikslą prie kiekvieno daugiabučio pastatyti po prekybos centrą… nes tik pinigai valdo pasaulį.”

“Konkreciai siu justiniskiu atveji detaliajam plane tai net ne azuolai buvo suzymeti, o klevai. Matyt tikintis kad prastums azuolus kaip klevus 🙁 “

NORFA vietoj ąžuolų

Tomas Tomilinas FB (Seimo narys)

2018 balandžio 27

“Vilniaus mieste krenta ąžuolai. Įsijunkit garsą. Šįryt važiavau į įvykio vietą. Justiniškių gyventojai sukilo, nes anot jų informacinis stendas stovėjo diena, kad vietoj skvero, gražių ąžuolų, žiemos kalniuko vaikų rogutėms bus prekybos centras NORFA. Aplink seni ir dygstantys daugiabučiai. Popieriai tikėtina, kad visi tvarkingi, sklypas privatus, bet žmonės skundžiasi, kad nieko nežinojo. Kad stendas buvo tik dieną reikia patvirtinimo. Jei iš tiesų daroma kaip visada, nors valdžioje tokie padorūs žmonės – neramu. Taip miestą reikia tankinti, taip not in my back yard nėra konstruktyvi pozicija, bet normaliai informuoti žmones – privalu. Panašu, kad valdžios centralizavimas vienam dangoraižyje yra klaida. Varšuvoje yra keliolika seniūnijų su biudžetais ir įgaliojimais, pas mus yra parodija. Kaip yra iš tiesų su to žaliu žemės gabalėliu Justiniškėse Liutauras Stoškus, Povilas Poderskis ?”

Vilniaus mieste krenta ąžuolai. Įsijunkit garsą. Šįryt važiavau į įvykio vietą. Justiniškių gyventojai sukilo, nes anot…

Posted by Tomas Tomilinas on 2018 m. balandis 27 d.


Ąžuolai išvakarėse:


PRIEŠ:

PO:

Originalus postas

http://luminocity3d.org/WorldPopDen/#8/52.449/18.391

 

http://ghsl.jrc.ec.europa.eu/data.php?sl=3


MEDŽIŲ GYNĖJAI FB:

Apginkime Lietuvos Miškus!

STOP medžių kirtimui Lietuvoje

VILNIUS:

Gelbėkime Vilniaus medžius
(www.saugokmedi.lt)

Išsaugokime ŽALIĄ Kalnų parką Vilniuje

KAUNAS:

STOP kaštonų giljotinai

Kauno medžių kirtimui – STOP

KLAIPĖDA:

Už gyvą gamtą! Vakarų Lietuva

ŠIAULIAI:

Saugokime Šiaulių medžius!

ŠILUTĖ:

S.O.S. Šilutės medžiai

P.S. jeigu kokia grupė ar puslapis nėra paminėti, praneškite mums info@gyvasmiskas.lt

Informuojame, kad šioje svetainėje yra naudojami slapukai. Supratau