Susitikimas su Vokietijos Gydančių miškų ir terapinių parkų kūrėjais. ŽINUTĖ LIETUVAI. Stanislovas Čepinskas (FOTO)

Stanislovas Čepinskas – vienas iš “Gyvo miško” steigėjų, kraštovaizdžio specialistas, vasario mėn. lankėsi Vokietijoje, kur susitiko su pirmaisiais Vokietijos Gydančių miškų bei terapinių parkų kūrėjais, organizacijos “Biocon Valley” ir ISFT (International Forest Therepy Society) vadovais.

Dalinamės Stanislovo vizito įspūdžiais (kalba neredaguota):

“Vizitas į Vokietiją susitinkant su tarptautinės organizacijos steigėjais atvėrė negirdėtą sensaciją – NAUJIAUSIA VOKIETIJOS STRATEGIJA: miškų pelningumas naudojant sveikatinimui bent 200 kartų didesnis nei iš medienos.

Su tarptautinės organizacijos ISFT (International Forest Therepy Society) vadovais teko bendrauti ir anksčiau, buvome susitikę tarptautinių konferencijų metu. Jų požiūris į natūralaus miško išsaugojimą, panaudojant jį sveikatinimui (beje gerokai pelningesnį panaudojimą) paskatino susitikti ir detaliau išgirsti apie jų patirtį. Taip pat susitikimo metu pavyko oficialiai prisijungti prie šios organizacijos veiklos, tampant jos nariu. Susitikime dalyvavo ir organizacijos “Biocon Valley” vadovai, kuruojantys šią veiklą. Tai didžiulė organizacija, kurios pagrindinė užduotis Mecklenburgo – Vakarų Pomeranijos regiono sveikatos priežiūros priemonių koordinavimas. Jos kuriama pridėtinė vertė 5,5 milijardo eurų (pusė Lietuvos biudžeto) ir 150 000 darbo vietų. Esmė ta, kad gydantys miškai čia jau yra oficiali svaikatos apsaugos sistemos dalis, žaliomis naujovėmis garsioje priekyje einančioje Vokietijos pabaltijo valstijoje.

Organizacijos ISFT (Intenational Forest Therapy Society), jau vienijančios aktyvius narius iš daugiau nei 20 valstybių, steigėjas – akademikas, profesorius, medicinos ir kitų sričių mokslų daktaras Horst Klinkmann (ilgametis “Biocon Valley” vadovas) patvirtino, kad nueitas ilgas ir tikrai nelengvas kelias, kai po daugybės mokslinių tyrimų ir nelengvo darbo prieš keletą metų įsteigtas pirmasis gydomasis miškas Heringsdorfe – Healing and Cure Forest. Profesoriaus ir kitų atstovų teigimu, jis tiesiog sprogo – tapo tikra seansacijos bomba.

Nuo rugsėjo iki gegužės tuščias būdavęs pamiškės kurortėlis dabar pastoviai pilnas žmonių, – natūraliai atgauti sveikatą ir ją palaikyti siekiantys žmonės atnešė gausias pajamas vietos apgyvendinimo įtaigoms, sveikatinimo įstaigoms, maitinimo ir kitoms. (Galiu tik patvirtinti – šiame miške apsilankiau lietingą vasario dieną, darbo laiku – aikštelė prie miško pilna mašinų, miške nemažai žmonių). Vadovo teigimu per metus gautos pajamos viršijo visos miške esančios medienos vertę daugiau kaip du kartus.

Taigi, jei miško amžiumi laikytume vos 100 metų – atsipirkimas jau bent 200 kartų viršija medienos vertę, tačiau patys vertingiausi sveikatinimui yra gamtinę brandą pasiekę miškai – o tai pušynams su bukais ir ąžuolais bent 170-200 metų – taigi galim skaičiuoti ir 400 kartų. (O miške ant medžių norodomas ir jų realus sulaukiamas amžius – pušis – 600 metų.). Atsižvelgiant į pasisekimą, dabar jau baigiami patvirtinti dar du tokie miškai ir rengiami nauji projektai. Visoje Mecklenburg Verpommern valstijoje atsižvelgiant į tai uždrausti plyni kirtimai.

Kadangi Vokietijoje natūraliai susiformavusio brandaus miško itin nedaug – rengiami projektai kitose užsienio valstybėse – Ispanijos Katalonijoje jau patvirtinti 9 sveikatinimo miškai. Profesorius prieš 2 metus lankėsi Lietuvoje, ją apvažiavęs per kelias dienas patvirtino, kad mūsų potencialas šiuo požiūriu didžiulis,tačiau liūdna, kad vertingiausiuose miškuose vis dar nestabdomi beatodairiški kirtimai.

Paklausus, ar Lietuvoje tokia veikla įmanoma – buvo aiškiai patvirtinta, kad taip, – turime didžiulį potencialą, dalis mūsų miškų gerokai lenkia jau patvirtintus Vokietijoje – tai sukurtų naujų darbo vietų ir atneštų gausias pajamas (tik būtina, kad nebūtų kertama plynai, – aišku jau padarytos esamos plynos žaizdos pataisomos, tik reiktų nedelsiant stabdyti vertingiausių miškų iškirtimus medienai ir pseudosanitarinius kirtimus). Lietuva vis dar turi tai, – ką kitos šalys jau seniai praradę – natralius, vertingus, sveikatinimui tinkamus miškus,- tačiau daugelis lietuvių to nesupranta…

Susitikime dalyvavo ir Profesorius Hannes Knapp – ekologas, botanikas, Tarptautinės organizacijos “Euronatur” prezidiumo narys, padėjęs įtraukti dalį vertingiausių Europos miškų į UNESCO sąrašą. Michael Ludke – dabartinis ISFT pirmininkas. Jie pasidalino vertinga patirtimi.

Profesoriaus Horst Klinkmann nueitas kelias šiek tiek primena Lietuvos akademiko Jurgio Brėdikio, kuris ilgamečiais moksliniais tyrimais (taip pat medicinoje) galiausiai priėjo išvadų siekiančių gerokai giliau fizinės plotmės, kad įvairūs negalavimai dažniausiai esti ne konkretaus organo bėda, bet visos žmogaus energetinės sistemos sutrikdymas. Mokslininkas Horst Klinkmann ilgamečiais savo tyrimais patvirtino, kad natūrali gamta, ir būtent miškas, natūralus, ir pasiekęs gamtinę brandą, turi itin didelį gydomąjį poveikį nuo daugelio ligų, net ir lėtinių ar chroniškų, ir yra žymiai geriau nei bet kokių cheminių preparatų naudojimas. Tokios išvados galiausiai priėjo daug metų dirbdamas didžiulės sveikatos apsaugos organizacijos vadovu. Jis su mokslininkų kolektyvu parengė specialią metodiką, kokie negalavimai kaip gali būti gydomi, kokios trasos miške parengiamos, kokie fizinė veikla daroma, – apie visa tai detaliau bus galima aprašyti kitame straipsnyje.”


Gydomasis miškas Heringsdorfe – Healing and Cure Forest

https://www.kur-und-heilwald.de

 


GYDANTIS MIŠKAS – VIZIJA LIETUVAI (VIDEO) pristatymas, LR Sveikatos Apsaugos ministerija

GYVO MIŠKO reforma: holistinė miškininkystė

LABANORO ŽYGIO MIŠKO MANIFESTAS 


 

Informuojame, kad šioje svetainėje yra naudojami slapukai. Supratau