Simonas Gentvilas teikia pataisas atveriančias kelią skalūnų dujoms, Remigijus Žemaitaitis – statybų plėtrai miškuose (PROJEKTAI)

Skalūninės dujos – siūlo leisti tirti ir eksploatuoti.

Simonas Gentvilas pateikė Žemės gelmių įstatymo projekto pasiūlymą, kuriame jis nori leisti tirti ir eksploatuoti išsklaidytuosius angliavandenilius. Šiaip Aplinkos ministerija naujos redakcijos žemės gelmių įstatyme atsisakė nuostatų dėl išsklaidytųjų angliavandenilių (skalūno dujų) išgavimo ar tyrimų. S. Gentvilas savo pasiūlymą įmetė prieš pat projekto svarstymą Aplinkos apsaugos komitete. Komitetas jo pasiūlymui nepritarė, tačiau dar laukia plenarinis posėdis.

Gentvilo+pasiūlymas+XIIIP-1787(2)+0326+(1)

 


Miško žemėje siūlo įteisinti bet kokius pastatus ir požeminius inžinerinius statinius

Remigijus Žemaitaitis pateikė miškų ir saugomų teritorijų pateikė net keturis projektus, tačiau XIIIP- 3076 ir XIIIP-3077 prijungė prie XIIIP-3074 ir XIIIP-3075. Šie du projektai jau praėjo Seimo plenarinio posėdžio teikimo stadiją ir juos toliau svarstys Kaimo reikalų ir pagrindinis – Aplinkos apsaugos komitetai. Šiems projektams Vyriausybė turės pateikti išvadas.

Pridedame projektus ir Rūtos Baškytės komentarą:

“Baisesnio siūlymo dar nebuvo… Juo miškuose norima leisti statyti, įteisinti pastatytus bet kokius pastatus, net ir pavėsinės greitai gali pavirsti pastatais. O tuomet jau plėtosis kaip kam reikės. Derėtų prisiminti, kodėl apskritai atsirado galimybė atidalinti miškų ūkio paskirties žemės sklypo dalį/dalis. Tai įvyko po 2006 m. Konstitucinio teismo sprendimo, kuriuo buvo pasakyta, kad nėra gerai, kai žemės sklypų atidalijimas draudžiamas nenumatant jokių atvejų, išimčių. O tokių gali būti. Tuomet buvo ilgai diskutuojama ir buvo nuspręsta leisti atstatyti buvusias sodybas. O sodybą galima atstatyti tik įrodžius gyvenamojo namo buvimą. Nesant gyvenamojo namo negalima laikyti, kad yra sodyba.

2019-04-04  Virš 118 organizacijų ir įmonių reikalauja miško kirtimų sugriežtinimo saugomose teritorijose – miškų pataisos keliauja į Vyriausybę (PASIŪLYMAI)

O dabar siūloma išbraukti “gyvenamąjį namą” ir vietoj jo rašyti “pastatas arba pastatas kartu su priklausiniais”. Tai reiškia, kad miško žemėje gali būti visokių pastatų. Bet kuriuo atveju tai prieštarauja kitiems Miškų įstatymo straipsniams, įvardijantiems kas yra miško žemė, bet … galima “pataisyti” ir juos.

Ir dar siūloma galimybė miško žemėje leisti statyti naujus nesudėtingus požeminius inžinerinius statinius… (nuotekų valyklas, nuotekų, kaupimo rezervuarus, šachtinius šulinius, vandentiekio tinklus, … vandens gavybos gręžinius). Visa tai gali būti daroma sodybos teritorijoje, tad akivaizdu, kad yra kitoks poreikis…” – komentuoja R. Baškytė.


Rūta Baškytė – buvusi ilgametė VSTT (Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos) direktorė, iš pareigų pašalinta 2014 m. konkursą laimėjus miškininkui, verslininkui Albertui Stanislovaičiui, tapo VSTT vyr. patarėja.

“Europarlamentaru išrinktas aplinkos ministras Valentinas Mazuronis prieš kelionę į Briuselį surengė masinį „valymo vajų“ pavaldžiose tarnybose. Teigiama, kad jų vadovai atleidžiami iš pareigų pasibaigus kadencijai, tačiau daugiau tikėtina kitokia versija – atsikratyta į prezidentės Dalios Grybauskaitė sudarytą, bet neviešinamą „juodąjį sąrašą“ patekusiais valdininkais. Nebus pratęsta darbo sutartis su ilgamete Valstybės saugomų teritorijų tarnybos (VSTT) vadovė Rūta Baškyte – ministro įsakymu ši įtakinga valdininkė irgi atleidžiama iš pareigų.”

Lrytas – Pažemino aplinkosaugininkę, o gal tik grakščiai atsisveikino?

 

Žemaitaičio – miškų 1

Žemaitaičio – saugomų terit.

Žemaitaičio – miškų 2

Žemaitaičio- saugomos

 

Informuojame, kad šioje svetainėje yra naudojami slapukai. Supratau